יש תכניות

../images/Emo74.gif../images/Emo75.gif יש תכניות

לרוששנה? יודעים כבר איפה חוגגים? מי בא למי? מי מכין עוגת דבש ומי מכין דגים? ומה עושים עם ההורים? באים אליהם? לוקחים?

עלי18

New member
הו יעל!

מסיבה במחלקה סיעודית בבית אבות א' ואח"כ מסיבה במחלקה סיעודית בבית אבות ב'. אחרי כל זה - הוויכוח הנצחי עם כל אוהבי, שמנסים לשעשע אותי ולא מבינים שהכי מתאים לי לרבוץ מול הטלביזיה ולחדש אנרגיות. בדרך כלל אני חזקה, אבל החגים ( פסח גרוע יותר) קשים וזה לא נעשה קל יותר במשך השנים. אני כבר מזמן הבהרתי שאינני מכינה דגים , בישולים ואירוחים בחגים. רק בימי הולדת ובשמחות משפחתיות, או סתם בימי שגרה.

גנגי

New member
לי יש דרך אחרת להתמודד:

המשפחה שלי אומללה רק מלחשוב על בילוי ערב החג בדיור מוגן, עם כל הקשישים (לי דווקא לא ממש אכפת, בלאו הכי אני שם רוב הזמן ואני די אוהבת את כל הקשישים האלה), כך שקבענו שאת ערב החג אנחנו עושים עם חברים (זה טוב כי בלאו הכי לאמא שלי אין כוח בערב, וגם כל הפקקים האלה של הנסיעות יהרגו אותנו), וביום שלמחרת אני נוסעת מוקדם בבוקר, לוקחת אותה עם המטפלת (יש לה מותק של מטפלת) אליי, מתארגנת אצלי לארוחת-חג של צהריים, ואחרי הצהריים מסיעה אותן חזרה לדיור-מוגן (זה כשעה נסיעה לכל כיוון, אגב..). נראה לי פתרון די אידיאלי: ככה גם המשפחה שלי זוכה לחגוג עם חברים באווירה צעירה ונחמדה, וגם אמא לא תהיה לבד בחג עצמו.

כוכה

New member
החג עם אמא../images/Emo74.gif../images/Emo76.gif

במשך שנים הייתי מבלה את החג עם אמא כדי שלא להשארה לבד. אני גרה די רחוק ממנה ובכנות - לא נהניתי - אך הייתי מרוצה שהיא נהנית. היום היא בבית אבות ומסודרת. היא הולכת מוקדם מאד לישון וארוחות חג אינה יכולה לאכול. ולכן הודעתי לה שחשוב יותר שאהיה עם אחותי בערב חג ולמחרת אגיע אליה לרחוץ אותה (הרי במשך שני ימי החג לא רוחצים וצריך להיערך...) ולהיות איתה. והיא קיבלה את זה יפה.

למעלה