קשר של אם ובן.

אופיפה

New member
../images/Emo82.gifקשר של אם ובן.

פתחתי את העיתון של יום שישי, וכתבה אחת ממש זעקה מתוכו. אסי דיין מתחשבן עם אמא שלו מעל דפי העיתון, אחרי שהיא אמרה עליו בתקשורת דברים פוגעים. (בדיוק עכשיו בטלוויזיה מתנגנת המוזיקה של הסדרה 'בטיפול') כואב הלב, פשוט קורע את הלב. איך יחסים בין אם ובן מגיעים לכזה מקום. איך קשר כל כך בסיסי ומכונן בחיים של אדם נקרע, נגדע. איך ילד בן למעלה מ-50 עדיין כואב ובוכה את הטעויות שאמא שלו עשתה ביחס לקשר שלהם מגיל 0 ועדיין עושה היום כשהיא בת 90. טעויות שעוברות אח"כ מדור לדור, כי אין ידע בסיסי איך ליצור קשר עם ילד קטן - קשר שיצור בסיס חזק להתפתחות בריאה ותקינה. מה זה שווה שמגיעים לגיל 90 בצלילות, אם מול העיניים שלך אתה כל הזמן רואה את חוסר ההצלחה שלך עם הצאצאים שהבאת לעולם. מה שווה הפרסום וההצלחה בעשייה הקולנועית אם אתה לא זוכה להערכה ולתמיכה של אמא. שום הצלחה ופרסום לא שווה את הכוח שבן אדם מקבל מקשר יציב בנוי ותומך עם ההורה. אסי הילד הקטן קלט , ראה ורשם הכל בפנקס הפנימי שלו, כל הטעויות נרשמו ועכשיו הן יוצאות החוצה כמו מראה שחושפת הכל בפנים. שום דבר לא נשכח.וכנראה גם לא נסלח. לפעמים נדמה לנו שילד קטן לא שומע לא רואה לא מבין לא זוכר, כי הוא רק ילד קטן. וזו אחת הטעויות הגדולות שהורים עושים ביחס לילד. כי הילד נולד לרמה מחשבתית גבוהה משל הוריו. ובזכות הרמה הזו יש לו כלים מחשבתיים שמאפשרים לו לקלוט, לראות ולהבין הכל. וכמה חשוב שכל הורה יהיה מודע למסר הזה.

ואני שאלתי את עצמי

למה זה בכלל מענייני היחסים של אסי דיין עם אמא שלו? האם יש צורך בפרסום הזה? למה הוא עושה שימוש בדברים האלו כדי לשווק את עצמו? זאת הדרך שלו להשכיח מכולם שהוא מכור? אולי אני צינית, אבל בהחלט זה מה שאני חשבת כשקראתי את הדברים. ואל תשכחי שהעיתון תמיד מסלף כדי שיהיה כמה שיותר צהוב.

../images/Emo214.gifיכול להיות..

ורק על דגש, על היכול להיות, וזאת כמובן רק השערה שלי [שלא תביני לא נכון.
], שהוא פשוט כל כך פגוע, כל כך מאוכזב וכל כך מתוסכל, שהוא בוחר להוציא את ה"טינה" או במילים אחרות ועדינות יותר-כל מה שהיה לו בפנים, בפומבי, שאת הדרך שלו לצעוק אל העולם.. יש גם כאלו..שמחזיקים כל כך הרבה ובסוף הם רק רוצים לצעוק כדי שישמעו אותם, ולא אכפת להם באיזו דרך מדובר. [כבר אמרתי שזאת רק השערה?]

אופיפה

New member
נקודת מבט

אפשר להסתכל עליו ולהגיד איזה בן אדם מרגיז דוחה מניפולטיבי ועוד שלל מחמאות, ואפשר להסתכל מנקודת מבט קצת מרוחקת, ולראות את מערכת היחסים שלו עם אמא שלו ואז להבין משהו מהסיפור הזה. זה כמו להתבונן על אדם חולה ובמקום להצהיר שהוא חולה, להבין מה גרם לו להיות חולה. וזו אולי התועלת של פרסום כתבה כזו לקורא.

למעלה