שרשור סופ"ש
-

Jagged chaos

New member
../images/Emo83.gif../images/Emo203.gifשרשור סופ"ש ../images/Emo42.gif-

זהו, שבת אחרונה בבית
משבוע הבא אני כבר אסגור את התקופה שלי בכלא. תחזיקו לי אצבעות שאקבל 21 ימים בפנים, 28 יהיה נסבל, אבל אם הם יחליטו להפתיע אותי באיזה 40 ומשהו יום...
אני לא אצא אותו jagged chaos... מדגישמוטיק. שיר השבוע: שיר השבוע של פרל ג'ם: אלבום השבוע: אלבום השבוע של פרל ג'ם: דירוג השבוע מ-1 עד 10: סדרת השבוע: סרט השבוע: סיפור לעם:

Jagged chaos

New member
#@!%../images/Emo69.gif**

שיר השבוע: love split love- how soon is now אברהם טל- אדם צובר זכרונות led zeppelin- thank you eddie vedder- hard sun alanis morissette- head over feet frou frou- let go mother love bone- stargazer REM-bad day temple of the dog- call me a dog temple of the dog- all night thing hole- celebrity skin rage against the machine- guerrila radio
שיר השבוע של פרל ג'ם: I got Id
אלבום השבוע: PJ Harvey- is this desire? alanis morissette -jagged little pill led zeppelin- 4
אלבום השבוע של פרל ג'ם: ---
דירוג השבוע מ-1 עד 10: 7
סדרת השבוע: סקראבס
סרט השבוע: השדים של אמילי... לא משהו...
סיפור לעם: מחר יהיה טוב

nothingman1

New member
הידעת כי התמונה שצירפת להודעה הזו

הופיעה גם בשירשור התפקדות מתאריך 02/11/06?

Jagged chaos

New member
איך זכרת? ../images/Emo12.gif

עכשיו שאני לא הייתי בצה"ל חודש וחצי ולא הסתפרתי איזה חודשיים וחצי, השיער שלי מאז שהתגייסתי נראה כמו בתמונה.....
ולא קצר שהולך לפי הסטנדרטים של המערכת הביטחונית של המדינה....

nothingman1

New member
עברתי בלילה על ארכיון הפורום

אלה היו ימים! ואז נתקלתי בתמונה ונזכרתי ששמת אותה גם השבוע... אני לא מסוגל לעשות את מה שאתה עשית, ככה שיהיו לי 3 שנים של שיער לפי הסטנדרטים של המערכת הביטחונית של המדינה
מתי אתה מתכוון לחזור לצבא? אמרת שתחזור השבוע

Jagged chaos

New member
היום אני כבר יכול להסגיר את עצמי.

מהיום אני נחשב עריק, אחרי 45 יום בבית. אז רציתי להסגיר את עצמי בחמישי, רק בשביל להיות בטוח שלא יעשו לי בעיות ויגידו שאני נפקד עדיין, והיום ה-45 הוא עדיין נפקדות. ומחר אין אוטובוסים, ויום שישי לההה.... אז כנראה שיום ראשון זה סופי. וכן...המערכת הביטחונית הזאת כופה יותר מידי... תמיד אומרים שהרעיון של שיער זה אסטרטגי....בשביל שאם תיהיה במצב של מלחמה, אז השיער לא ייתקע לך באיזה שיח (משהו בסגנון של אבישי/אבשלום...הבן של דוד מהתנ"ך...), אבל זה חרטה...כי עובדה שרוב החיילים שיוצאים למלחמה הם מילואימניקים (שלהם מותר שיער ארוך) ולא סדירניקים.... זה מעאפן, כי אין בזה שום הגיון וזו כפייה על הגוף שלי... עוד דבר מעאפן מצבא זה שאם הלכת לים להשתזף ונשרפת....זה יעלה לך במשפט כי "פגעת ברכוש צה"ל..." ואני חושב שדבר ראשון- אני רכוש של עצמי, אח"כ, נגיד ואני מת...אז של ההורים שיכולים להחליט אם לתרום איברים פנימיים... אבל של מערכת כפייתית של המדינה?.... לא תפסתי את זה בחיים.

hitchhiker218

New member
שיהיה בהצלחה...../images/Emo13.gif

וזה אבשלום
(נבחנתי על זה לפני שבוע.. מותר לי..חחח)

הממסד הצבאי לא מתאים לך..

חבל שהם לא מבינים את זה. צבא זה ממסד אטום שלא מתאים לכל אחד. אתה ממש סובל שם הא? אז למה אתה לא מנסה להוציא פרופיל 21? או שאתה מנסה.

Anuerysm

New member
מה יש פה להבין? הם לא יודעים שזה לא מתאים

לכל אחד? מה לעשות, צריך צבא

hitchhiker218

New member
בלי קשר למקרה של Jagged chaos

אז מה אם זה לא מתאים לכל אחד? זה לא צריך גם.. שירות צבאי הוא שרות חובה! כל אדם במדינת ישראל צריך לתת למדינה הזאת את ה-3 שנים\שנתיים. אם המערכת לא מתאימה אז צריך לצאת על 21 נפשי? לדעתי זה פשוט לא בסדר אפילו להגיד את זה. אלפי חיילים נהרגו במערכות ישראל. חיילים בסדיר,מילואים ומתנדבים. אחרי יום הזיכרון להגיד שאם לא מתאים אז יוצאים? זו גישה מאוד תבוסתנית וחבל. אדם לא חייב לחתום קבע 17 שנה ולהתחתן עם הצבא אבל לשרת את מה שהוא חייב זה הכי לגיטימי שיש. כשהדוגמנית בר רפאלי הגישה יום לפני הגיוס שלה טופס מהרבנות שהיא התחתנה לקשיש כדי לא להתגייס כולם אמרו כמה זה לא בסדר ואיך היא מעיזה.. אבל לצאת על 21 נפשי כי "וואלה לא מתאים" זה ממש לא יותר טוב. והרגשתי צורך לכתוב את כל זה כי זה נושא רגיש אצלי אז סליחה..

למה שהאינוודואל יסבול בייסורים בגלל הצבא?

אני מסכימה ששירות צבאי הוא חובה ובשבילי הוא ערך חשוב. אבל מה לעשות,הוא לא מתאים לכל אחד. אני לא מדברת על מצבים שבהם אדם לא רוצה להתגייס כי "הוא לא רוצה לבזבז שנתיים מהחיים שלו כי הוא רוצה להתחיל ללמוד" או "כי זה יהרוס לו את הפרופורציות של הגוף" ... זה פינוק לדעתי. אני יודעת על עצמי שאני לא אוותר על צבא ולא אשתמט כי אני יודעת כמה צבא זה חשוב וכמה חיילים קרביים נותנים את כל כולם בשביל שבמדינה הזאת תהיה הגנה. ואני יודעת שמאות אלפי חיילים נהרגו במלחמות או במהלך השירות הצבאי בשביל להגן עלינו. אני לא נגד צבא,להיפך,אני חושבת שלצבא יש חשיבות עצומה. אבל יש לי המון ביקורת למוסד הזה,המוסד הזה,עם כל ההערכה שלי אילו הוא מוסד אטום שבהמון מקרים מדכא את האינוודואל וגורם לו אפילו לאי שפיות. היום אולי הצבא הפך להיות הומאני יותר, אבל בעיקרון אנשים יכולים לצאת מהצבא לא שפויים. יש אנשים שלא יכולים להכיל את יחסי השליטה והכניעה,שלא יכולים להתאים את עצמם לצבא מסיבות מוסריות. יש אנשים שיש להם חרדות מהשירות הצבאי אפילו אם הם לא מוגדרים כחולי נפש. הצבא יכול לדכא ולהוציא אותך מדעתך. ואני מכירה סיפורים. מה לעשות אביה..לא מדובר בסתם אנשים שקצת סובלים אז צריך לשחרר אותם. אני חושבת שהמקרה של אמיל הוא עמוק יותר. אני לא בדיוק מכירה את המקרה שלו אבל אני חושבת שהצבא מדכא את האישיות שלו ואפילו גורם לא לאבד את השפיות. אולי אני טועה. אז אם זה לא המקרה של אמיל...אז זה המקרה של עוד המון אנשים אחרים שאני מכירה או שמעתי עליהם.

hitchhiker218

New member
קודם כל

אני ממש מתנצלת אם נשמעתי תוקפנית. אם דיברת כבר על אי שפיות אז זה דבר מאוד ידוע ולא רק במקרים של הלם קרב. דודים שלי שירתו בשימשון-יחידה שפורקה בעקבות המון מקרים של אנשים שיצאו פסיכים. אני לא יודעת אם את מכירה את פעילות היחידה ואת מהותה(אם את לא יודעת ומעוניינת לדעת תגידי לי ואני בכיף אסביר לך),אבל היה סיפור על בחור שאמא שלו העירה אותו באמצע הלילה(אחרי שיחרור) והוא שלף עליה אקדח אינסטנקטיבית. את צודקת. המוסד הזה אכן מדכא את האינדיוידואל ואנשים צריכים להיות כפופים לאנשים שהם לפעמים כאלה שמוקים שזה ממש מתסכל ומעצבן. נכון.. אבל תראי, אחותי הגדולה היתה מאבחנת פסיכוטכנית בלשכת גיוס תל השומר. שמעתי המון סיפורים. הצבא לא מגייס כל אחד. הרי בשביל מה המבחנים הפסיכוטכניים והראיונות? לא באמת מעניין את הצבא מה הם תחביבייך ועם כמה אנשים את מיתרועעת..בצורה זו המראיינות והמאבחנות מבינות האם את כשירה או לא.. לא צריך להיות עם תיק פלילי או עם טופס מהרופא שיש בעיות נפשיות שנבדקו כדי להגיע לקב"ן(כמובן שתמיד יש את האופציה לבקש מהמאבחנות הפניה לקב"ן). (אבא שלי היה קב"ן אז גם את זה אני די יודעת..) הצבא קשה ולא תמיד גמיש, אבל כשיש בעיה אמיתית שוקלים בכובד ראש האם לגייס או לא. אבל ברגע שנכנסים למערכת זו כבר בעיה רצינית מאוד.

Jagged chaos

New member
באמת...המבחנים הפסיכוטכנים?

נתחיל מזה שכמה שחרא במסגרת, ואני מת להשתחרר, אני לא אצא מהצבא על 21 נפשי. נמשיך מזה שהצבא בכלליות חייב לעשות קצת סדר במערכת של עצמו, חייב!. בצבא אין התפשרויות, ויש מלא חוקים משמעתיים כמעט ולא הגיוניים. הצבא יכול להיות אטום ברמות קשות במקרים של כמו שרוני אמרה- אינדוידואלים. אני אנסה לתת את זה במטאפורה- אם צה"ל רואה לנכון לתמוך כלכלית רק בחיילים של "55", אז אלה אם ה-"54" פשוט יכולים להזדיין!. ככה זה. ידעת לדוגמא שאם מישהו מקרבה שניה נפטר במשפחה של חייל (שקרבה שניה זה דוד, דודה, סבא, סבתא)- הצבא לפי שיקוליו לא מחייב את להוציא את החייל אפילו להלוויה?. הרבה הגיון והתייחסות ליחיד- אין. והמבחנים הפסיכוטכנים.... את מבצעת אותם שנה וחצי לפניי הגיוס. נסי לחפש הודעות שלך בפורום הזה מלפני שנה וחצי ותגידי "
לא אני כתבתי את זה!".

hitchhiker218

New member
לגבי המבחנים אתה צודק.

לדעתי זו טעות לעשות מבחנים כ"כ "גורליים" שנה וחצי לפני הגיוס כשבן אדם יכול להשתנות 9874759875489 פעמים מאז. אבל יש פה גם משהו מאוד הגיוני... למשל כל התהליך של המיונים של חיל האוויר הוא המון המון זמן.. ירפ"א וכל אלה שאני לא מבינה בהם בכלל.. זה תהליך ארוך שכמה חודשים לא יספיקו. נניח ויחליטו שהמבחנים יהיו חצי שנה לפני התאריך גיוס המיועד(כל אחד לפי תאריך הלידה שלו), מתי יהיה זמן לערער? והמיועדים(בנתיים) לחייל האוויר(אני משמשת בהם כדוגמה) יפספסו שנה שלמה! זה חיסכון זמן. אנחנו לא יכולים להתחיל לחשוב איך אפשר לתקן את המדינה שלנו ואת מערכת הביטחון ואת מערכת החינוך והתעסוקה ובלה בלה בלה.. אלה דברים שהם מעבר ליכולת שלנו. אנחנו רואים את זה רק לפי איך שזה מוצג על פני השטח... לכל דבר יש סיבה. ואני לא חושבת שאנחנו יכולים להיות יותר חכמים מהממונים... יש לציין שהצבא הזה קיים כבר 60שנה. החיילים שלנו לחמו וניצחו והמערכת הוכיחה את עצמה כמתפקדת, אז למה שיראו צורך בשינוי?

nothingman1

New member
כמו שאביה אמרה, מאתרים את הבעיתיים לפני הגיוס

ואלה שלא מסתדרים אחרי הגיוס ומאבדים את השפיות, זה יכול להיות בגלל שזה כמעט בלתי נמנע מהתפקיד שבו הם משרתים כשהחיים שלך בסכנה מתמדת, אתה הורג אנשים כל יום ושורד בשטח בתת-תנאים, זה קשה לכל אחד לשמור על השפיות הצבא יודע את זה, אבל אין ברירה- צריכים אנשים שיעשו את זה ואם משווים רווח (מה שהחיילים האלה עושים) לעומת הפסד (נזק נפשי לחלק מהחיילים), אז המטרה מקדשת את האמצעים אין היגיון לטעון נגד הצבא שהוא לא פתוח ולא הומאני הצבא לא פועל מאינטרסים, אלא פועל להשגת היעילות הגבוהה ביותר לדיכוי האינדיבידואל יש יתרונות ולכן נוקטים באמצעים שגורמים לזה אם בצבא לא הייתה מסגרת נוקשה, זה היה נראה כמו תיכון: כל אחד היה בא מתי שהוא רוצה, עושה מה שבא לו, ומדינת ישראל הייתה קורסת ואל תביאי לי דוגמה ממדינות אחרות ששם קל יותר בצבא (אם זה ככה, אני לא יודע אם כן או לא), כי אנחנו חייבים להיות יותר חזקים מהם- מדינה קטנה בסיכון גבוה במקרה שלנו זו מלחמת הישרדות, ובזכות הנוקשות של הצבא יש לנו את אחד הצבאות החזקים בעולם

hitchhiker218

New member
צודק...

לעולם לא נוכל להרשות לעצמינו צבא נגיד כמו של פינלנד. הם בשלום בערך עם כל השכנות שלהם. אנחנו חיים תחת אש תמידית. אם נהיה שאננים-לא נשרוד.

למעלה