שנה טובה ומאושרת

SHIRITA13

New member
../images/Emo85.gif../images/Emo85.gifשנה טובה ומאושרת../images/Emo23.gif

בכל הברכות שלי אני מציינת שנה של בריאות גופנית ונפשית. בד"כ מסתפקים בברכת בריאות טובה. דוקא אנחנו, אנשים בפורום הזה, מודעים כ"כ לבריאות הנפשית, ועד כמה שהיא חשובה. אפילו לפעמים יותר מהבריאות הגופנית. אז אני מאחלת לכולם, בלי צורך בהסברים מיוחדים שנה של בריאות נפשית המון בריאות נפשית ואח"כ גם יגיע האושר והשמחה והאהבה. שיהיה לכולנו רק טוב וטוב וטוב השנה שנשכח בכלל שקיים גם רע.

Jersey Girl

New member
שנה טובה לך שיריתה ולכולם

אני מצטרפת אליך לברכת הבריאות ושיהיה לכולנו טוב והמון כוחות להתמודד
JG

Jersey Girl

New member
עצות להתמודדות למשפחות

תרגמתי לכם כאן ארבע עשרה ´דברות´ להתמודדות למשפחות שמצאתי. ברוח הפורום בחרתי לתרגם Mental Ilness כפגיעה נפשית וכמו כן תרגמתי את הפניה לגוף שלישי רבים מקוה שלא יפגע באף אחד/ אף אחת אשמח לשמוע מה אתם חושבים ואני אוסיף אולי אח"כ הודעה עם דעתי על חלק מהעצות 1. הבינו שפגיעה נפשית אינה נדירה 2. למדו כמה שאפשר 3. אל תהפכו לפרפר לילה החג סביב אש ההאשמה העצמית. זה יכול להרוס את סיכוייכם להתמודד, לעולם. 4. חפשו עזרה מקצועית אפקטיבית. זהו את האנשים שיתנו אותה על פי אופים הרחום, סגנונם האינפורמטיבי, הלהיטות שלהם להפוך אותכם לבני ברית, ויכולתם להבטיח שתקבלו חינוך מקיף בהבנה והתמודדות עם פגיעת נפש 5. צרו קשר עם קבוצת תמיכה עצמית למשפחות 6. למדו לקבל שפגיעת נפש היא מורכבת ושהאינסטינקטים הטבעיים שלנו הם לפעמים לא מדריכים אמינים להתמודדות וטיפול אנו קרובי המשפחה צריכים הכשרה 7. למדו להכיר את מקור הלחצים שאנו, קרובי המשפחה, מתמודדים עמם. 8. תנו תשומת לב רבה לצרכים של קרובי המשפחה האחרים 9. שימו לב שהקרבה עצמית בלתי מוגבלת ולא מותנית בשביל פגוע נפש היא קטלנית לטיפול והתמודדות אפקטיביים 10. דעו שבילוי זמן רב עם האדם פגוע הנפש יכול לגרום להחמרת המצב 11. שמרו וצרו חברויות פעילויות ותחביבים ביחוד אלו שיוציאו אותכם מהבית 12. הציבו לכם למטרה מידת עצמאות הולמת לקרוב המשפחה ולעצמכם 13. אל תופתעו לגלות שבסופו של דבר היכולת להשתנות להסתכל על דברים בצורה שונה תפריד בין קרובי המשפחה שיצליחו להתמודד לבין אלו שלא 14. טפלו בעצמכם מאוד מאוד טוב

Jersey Girl

New member
המקור באנגלית

אני לא מוצאת את הקישור למקור אז הנה התוכן באנגלית אם מישהו מעונין KEN ALEXANDER´S 14 PRINCIPLES OF COPING WITH MENTAL ILLNESS FOR FAMILIES 1. Realize that mental illness is not rare. 2. Learn as much as possible. 3. Never become a moth around of the flame of self-blame: it can destroy your chance of coping, FOREVER. 4. Seek professional helpers who are EFFECTIVE. Identify them by their compassionate natures, informative style, eagerness to have you as their ally, and ability to ensure you receive comprehensive education in understanding and coping with mental illness. 5. Contact a self-help group for families. 6. Accept that a mental illness is complex and that the promptings of our natural instincts are often an unreliable guide to coping and caring. We, the relatives, do need training. 7. Get to know the origins of the pressures of which we, the relatives, are subject. 8. Pay great attention to the needs of the other members of the family. 9. Take heed that unlimited, unconditional self-sacrifice on behalf of someone with a mental illness is fatal to effective caring and coping. 10. Be aware that spending massive amounts of time with the person who has a mental illness can make matters worse. 11. Maintain and establish friendships, activities and hobbies, particularly those that take you outside the home. 12. Set your sights on appropriate independence for your relative AND yourself. 13. Don´t be surprised to discover that in the end, it is the ability to change, to look at things differently that distinguishes relatives who will cope, from those who will not. 14. Take very great care of yourself.

SHIRITA13

New member
תודה והערה

יש לי קושי להבין את מספר 10. מישהו יכול להסביר לי?

Jersey Girl

New member
שיריתה

מצאתי עכשיו את האתר המקורי שפרסם את הרשימה הזאת אז אני מצרפת קישור לשם. דרך אגב זה ארגון מטריה למשפחות של פגועי נפש באיחוד האירופי. ועכשיו לשאלתך: ראשית אני לא חושבת שהרשימה הזאת היא תורה מסיני, ושנית המקרה שלך מיוחד כי מדובר בילדה ולא באדם מבוגר. מה שנראה לי שהם מתכונים זה שבילוי זמן רב יחמיר את המצב לדעתי בגלל שחיקה של בן המשפחה ה"בריא" שיכולה לגרום למתחים וכולי. שוב זו רק השערה שלי ואשמח לשמוע מה אחרים חושבים. ועוד משהו שלי אישית צרם ברשימה היה שבמספר 3 אמרו שהאשמה עצמית יכולה להרוס את סיכויי ההתמודדות לנצח. אני רוצה לקוות שהמלה לנצח חזקה מדי בקונטקסט הזה. דרך אגב הנוסח שאני מקשרת אליו עכשיו טיפה שונה מהנוסח המקורי שתרגמתי אז אתכם הסליחה

למעלה