פרוטקציות בגל"צ? דיון!

../images/Emo88.gifפרוטקציות בגל"צ? דיון! ../images/Emo88.gif

האם באמת הדרך היחידה להתקבל לגלי צה"ל היא נפוטיזם? הדיון הזה בא בעקבות מס' כתבות המתפרסמות בשבועות האחרונים, המדווחות על OVER-בנים של... בקורס האחרון של גלי צה"ל. הכתבה הראשונה עוסקת במחסור בדתיים בגלי צה"ל, זאת אחרי שבשנים האחרונות מתקבלים מעט מאוד דתיים והכתבה האחרת עוסקת באחיינית של שדרן גל"צ שהתקבלה לשירות בתחנה, ביחד עם עוד בנים של ידוענים. האם אנשים מוכשרים מתקבלים לגלי צה"ל ויכולים להתקבל? סיפורים על אנשים שלא התקבלו לגלי צה"ל בגלל שבנים של... התקבלו? אולי סיפורים על בנים של... שלא התקבלו לגלי צה"ל למרות הפרוטקציות? האם מגזרים מסוימים בעם לא מתקבלים לגלי צה"ל באופן שיטתי? האם מגזרים אחרים מקבלים עדיפות? והאם כל תחנות הרדיו בארץ בעצם מעדיפות קשרים על פני כישורים? כל זאת ועוד בדיון השבועי שלנו!

נועם היום מתקבלים כמעט לכל מקום עם

קומבינות תראה את הצבא בנים של סגני אלופים או אל"מים מתקבלים לכל מקום אז אני בטוח שגם בגל"צ או בכל תחנה אחרית יש גם קומבינות. איפה שעבדתית בבית מלוטן הבית מלון כל העובדים הם משפחה אחתאחים אחיות דודים וטוב שככה-זה משפחה אחת גדולה

0kety0

New member
זאת בעיה בארץ...

שהכל הולך ביחד עם פרוטקציות. חבר של חבר שלי לשעבר<נשמע מסובך קצת...
>, התקבל בלי פרוטקציות. אבל הבן-אדם הזה זה משהו נדיר,מבחינת הידע שלו. וגם ממה שאני יודעת,התפקיד שהוא קיבל הוא דיי מזערי ביחס לתפקידים שניתנים שם. כמובן,שלמי שיש פרוטקציות קל לו יותר, ויש לו יותר סיכוי. אני מכירה מישהו, מוכשר ממש. אבל הוא לא התקבל לגלי צהל בגלל שיש לו פרופיל צבאי, ובמקומו התקבל מישהו שהוא הבן של... וחבל-הם בהחלט הפסידו. כי את האהבה שלו לרדיו והכשרון שלו-אף אחד לא יקח ממנו. דיון מעניין...

בלי נתונים מאד קשה לקבוע

מאד קשה לדון בשאלה הזאת כיוון שאין לנו בהישג יש נתונים מוסמכים. אם נסתכל על גלצ היה מעניין לדעת מה אחוז המקורבים של... בכל אחד משלושת הפרמטרים הבאים: א. מתוך סך כל האנשים שבכלל מגיעים למבחנים של גלצ ב. מתוך סך כל האנשים שעוברים את המבחנים ג. מתוך סך כל האנשים שעוברים את הקורס. בלי שלושת הנתונים האלו כל הדיון כאן הוא ברמה של שמועות ורכילויות ופשוט לא רציני. כל אחד מכיר את זה שלא התקבל למרות שהוא מוכשר ולעומתו את זה שכן התקבל והוא מקורב של... אבל אלו דוגמאות ולא עובדות. בשביל עובדות צריך מספרים, ולא ידוע לי שפורסמו מספרים כאלו.

morank

New member
עופר...

נכון עופר, אתה צודק. אין לנו נתונים מספריים כתובים ומוכחים וקרוב לוודאי שגם לא יהיו, כי אני לא מאמינה שקשרים שהם לא ברמה של קשר משפחתי ייחשפו. וחלק מהקשרים שבזכותם אנשים שלא מגיע להם (או ליתר דיוק, בעיניי, מגיע להם פחות מאחרים) התקבלו לתחנה הם כאלו. עד לפני מספר חודשים גם אני האמנתי שהטובים והמוכשרים הם אלה שמתקבלים, ולא הפרוטקציונרים שאבא שלהם/ אמא שלהם/ סבתא שלהם מקורבים למישהו. והדוגמאות האלו, בין היתר הכתבה שהתפרסמה ב"מעריב" על אחייניתו של רפי רשף וכדומה, צורמות לאוזן. אני לא מפקפקת באף אחד מהמוזכרים בכתבה או מאלו שהתקבלו לגל"צ, אבל מרגישה שנעשה עוול מסוים ואי צדק בקבלה לגל"צ.

BullsDuDe

New member
הפרוטקציות לי לא עזרו....

אני חס וחלילה לא רציתי אבל סבתי הנחמדה אמרה שהיא תפגוש את בניהו באיזה טקס או משהו, אמרתי סבבה, הם מכירים הרבה זמן והוא רוכש לה כבוד רב. הוא הציע שאני ישלח לו מכתב, שלחתי לא עזר אז היא נפגשה בטקס של חללי אסון המסוקים, עם ציפי (שכחתי שם משפחה זאת שמגישה תוכנית על ספרות) עשיתי מה שהיא אמרה קיבלתי זימון למבחנים, לא עברתי, לא יודע למה לא יכול להיות בגלל סיבות פרפריה כי רוב תשבותיי היו נכונות לפי זיכורני (או שהוא משחק בי שוב). בקיצור הפרוטקציה עם האדם הכי גובה בתחנה לא עזרה, ויכול להיות שגם לא היה מספיק לחץ כי סבתא שלי לא אוהבת ללחוץ.

למעלה