לא לשכוח את הנפגעות

טליה 44

New member
../images/Emo92.gif לא לשכוח את הנפגעות

ממגבלת הגיל החדשה-44 במקום 45. אני יודעת שאנחנו מיעוט ואין כלפינו הרבה סימפטיה,אבל דוקא בגלל שמדובר באוכלוסיה קטנה,הקיצוץ הזה אינו משמעותי מבחינה כלכלית אבל יהרוס את אותם אנשים שמסיבות שונות שאינן גחמא אישית או התעסקות בקרירה הגיעו לטיפולים בגיל מאוחר. ההסתדרות הרפואית בישראל,האגודה הישראלית למילדות וגניקולוגיה פרסמה נייר עמדה מנובמבר 2000 שמתייחס להחלטה של מגבלת גיל כ-45. טובי ובכירי המומחים חתומים עליו כולל דור,משיח, רון אל. היום ממעט שראיתי בתקשורת,ישנם מבין אותם רופאים האומרים בהתייחס לקיצוצים-"במגבלת הגיל נעמוד",כלומר אנחנו הראשונים שנפגע וישימו עלינו חותמת של גמור וחתום. מאחר ואני מבינה שאתם נפגשים עם רופאים ומנסחים מכתב לגורמים פוליטיים,אנא אל תתפשרו על הנושא ככזה הניתן לטאטא במהירות מתחת לפני השטח. אודה לכם אם תתיחסו לדברים על גבי הפורום או במסר מאחר ואני מייצגת מספר זוגות במצב דומה ואנו רוצים לודא שעניינו אכן יטופל גם הוא.

העין ה 3

New member
שלום טליה,

אני בהחלט מסכימה איתך. אני מציעה שתכתבי גם את מכתב שבו תסבירי את סיבותייך האישיות בגללן הגעת לטיפולים בגיל מאוחר. תעבירי את מכתבך למאגר המכתבים שלנו עם הדגשה מיוחדת על הנושא כדי שחברי הוועדה יוכלו להתייחס. לצערי, אכן באוכלוסיה יש נטיה לחשוב (אפילו בהריון ספונטני) שלא כדאי להיות אמא בגיל מאוחר. אני בת 41 וכשאנשים (אפילו חברים קרובים) שומעים שאני רוצה עוד ילד, הם אומרים בפליאה: מה, בת כמה את? יש לך עוד כח? וזה כל כך מקומם! מה לעשות שלא הצלחתי להביא אותם בגיל 30???

קלקסנית

New member
טליה והעין השלישית ונעם @בת ואחרות

אם לא הבנתן החברים הנכבדים פה ויתרו עלינו. אפשר לראות את זה בודאות בדפי הפורום ופורום פוריות מהימים האחרונים. היתה כאן אפילו התבטאות שאנחנו מזיקות להן במאבק כי דעת הציבור שוללת הריון בגיל מאוחר. נכון אנחנו מיעוט אבל לנשים עם פרופיל הורמונלי תקין וזרע של הבעל תקין יכולות להרות. מה גם שפה נשללת האפשרות להרות מתרומת ביצית מה שלא מעט נשים בגילאים 43+ עושות וברגע שהולכות על זה אם כל השאר כשורה הרות במהרה. יש פה נשים בסביבות גיל ה30 שהן הרוב בפורום הזה שסטטיסטית ביציותיהן טובות משלנו אבל עם בעיות זרע חמורות של הבעל וכאן חייב להיות הקיצוץ הגדול אם יהיה. מי שרוצה להמשיך ליטול הורמונים בתנאים האלה ולהמשיך בתהליך הפריה שתממן מכיסה מעבר למכסה כלשהי או שתעזר בתרומת זרע . זו פשרה ואולי מעט כואבת אבל..גם מין האספקט ההומני ולא רק הכלכלי יש לה הגיון. כך שסיכוייהם להרות במצב הנתון לא עולים על שלנו. ככה שאני לא מצפה מחברי המטה הנכבדים לדאוג לאינטרסים שלנו. אני בת 41 היום בנישואים שניים עם פרופיל הורמונלי תקין לחלוטין וומנסה כבר 5 שנים ובגלל מגבלה בריאותית לא הלכתי עד היום על הפריה אבל היום זו בהחלט אופציה רלוונטית.

../images/Emo12.gif

אני בשוק... כתבתי תגובה ארוכה שנמחקה וטוב שכך. אני אסתפק בלהראות לך תמונה של שלושת האוצרות שלי שנולדו מזרעו (הדפוק) של בעלי. תומר נהרה בהפריית מבחנה מס' 6 ואילו עמית וגיא בהפרייה ראשונה. באיזו זכות את מוותרת על מימון המדינה במקרים כמו שלנו הא?! כל רופא מומחה שתשאלי איתו על כך יבטל את דברייך ברגע בהינף יד. טיפת האהדה שהיתה לי הולכת ונעלמת לה...

הוג

New member
אנחנו צריכים/ות להיות מאוחדים!!

זה בדיוק מה שהאוצר מנסה לעשות : הפרד ומשול. שמו של הפורום מבטא את מהותו : הזכות להורות. והזכות להורות הוא זכות בסיסית לכולם וכולן: מי שעבר את גיל 45 ומי שעברה 8 טיפולים ויותר ומי שאיתרע מזלה ומזלו של בן זוגה להמנות על הסטטיסטיקה העגומה של זרע חלש. אם נתחיל להכנס פה לויכוחים ולהחליט בינינו לבין עצמנו למי יהיו ילדים ולמי לא - נעשה את מלאכתו של שר האוצר. כי אם אנחנו יכולות להחליט אז למה הוא לא? אפשר לפנות במסר אישי אליי או לאחרים שעובדים על מכתב אחיד ולא להכנס פה לויכוחים בפורום. בזמן האחרון שמעתי על המון אנשים שנכנסים לפה וקוראים את ההודעות. גם כאלו שלא חפצים בטובתנו. אז אנא לא פה: ברגע שנוותר על דבר אחד הרי הפתח נפתח ומי יודע להיכן הויתורים יגיעו.

ובהקשר לזה

סיפרה לי חברה שהיא נכנסה לאתר כדי להזדהות איתנו, וכשראתה את הוויכוחים הפנימיים וההודעות של קבוצות אינטרס שונות בתוך משפחה שלנו היא פשוט נסוגה. אז שימו לב למה שאתן כותבות

קלקסנית

New member
טיפת האהדה שלך הלכה ונעלמה..../images/Emo13.gif

אני לא מוותרת על מימון כלשהו. האוצר מוותר..! מברוק על הילדים המתוקים. ועל התהליך הקצר שחוויתם. יש המוני זוגות שממשיכים ..וממשיכים.. וממשיכים לנסות עם בעיית זרע. כל ממה שאמרתי שזה פתיר. אוקיי יהיה קיצוץ..מסכימה? אז אם יהיה קריטריון של קיצוץ לזוגות עם סיכויים נמוכים נהיה באותה סירה? הבנתי נכון?

הוג כתבה זאת כל-כך טוב, שנותר לי רק

להפנות אותך לתשובתה הכל-כך צודקת ונכונה! (אגב, התהליך שחווינו לא היה קצר... אבל יחסית כנראה הוא סביר). מאחלת לך בקרוב מאוד מאוד הריון נפלא ואוצר/ות משלך

עמית@

New member
רגע, למה ומדוע? הפורום קם על מנת

להילחם בגזירות- וזה כולל הכל, וכולל נשים בנות 44+ אני לא חושבת שוויתרו עליכן, ואני גם לא חושבת שלא צריך להילחם בחוקי תרומת הביציות האוויליים- חבל לי שאת מרגישה בחוץ.

עמית@

New member
ובקשר למה שכתבת על הזרע הדפוק ../images/Emo31.gif

יודעת מה? אני לא אתייחס לזה כי זה מכעיס אותי יותר מדי. גם אני רוצה לכתוב הרבה דברים אבל זה לא המקום ולא הזמן להתנצח, וחבל שאת עושה בדיוק מה שאנחנו מנסים להימנע ממנו-

עמית@

New member
ועוד דבר- טליה, זה כל כך לא המקום

את יודעת שהפורום הזה הוקם במטרה להאבק- הוא לא פורום תמיכה, אנחנו שלוחים אליו אנשים והוא המראה והחלון של המאבק- את רוצה שמחר הכותרת תהיה "נשים מוטרפות הורמונים מתווכחות בינן לבין עצמן" זה מחליש את כל המסר ועושה את הכל לבדיחה. אנא- אנחנו פה כדי להאבק בגזירות- כולנו, ללא כחל ושרק, ללא אפליות ופילוחים.

גנדלפ1

New member
|../images/Emo88.gifתגובת המטה../images/Emo124.gif

זוהי העמדה הרשמית: אנו נגד הקיצוץ כולם כאחד - איננו מפרקים את הגזירה לנושא זה אן אחר אלא יוצאים נגדה. ההחלטות שהתקבלו לאורך כל הדרך קובעות כי עמדת "הזכות להורות" ברורה - אין ויתור באף אחד מהסעיפים: גיל, מס' טיפולים והזכות לילד שני הפורום חשוף לעיני כל, ורצוי שלא ננהל בו התנצחויות, בימים הקרובים יצא נייר עמדה מסודר הכולל את עקרונות הסוד ויובא להצבעה בין חברי המטה. אנא שמרו על כל הכוחות והאנרגיה להלחם נגד הבעיה האמיתית: הקיצוץ. גיא

האם לא היתה כאן בקשה השבוע

לא לפתוח בדיונים מהסוג הזה כאן? אני אגיד את זה שוב כדי שאולי מישהו סוף סוף יפנים את המסר - מטה המאבק דואג לכולם. נקודה. כל מי שנכללת תחת ההגדרה של טיפולי פוריות מהקלים לקשים ביותר, בכל גיל, צבע ומצב משפחתי, היא חלא מהמאבק שלנו ואנחנו לא משאירים אף אחד בחוץ ולא שמים אינטרסים של מישהו לפני האינטרסים של האחר. מאוד לא נעימה הנימה העוקצנית שלך במשפט 'שאני לא מצפה מחברי המטה הנכבדים...'. חברי המטה "הנכבדים" הם אנשים מן השורה שנמצאים במלחמה על הורותם בדיוק כמוך. אף אחד מאיתנו הוא לא מתאבק מקצועי וכולנו משקיעים את מעט הזמן הפנוי שלנו לטובת הכלל. את רוצה שישמעו את דעתך? בבקשה - תפני לחברי מטה המאבק ותשמיעי את עמדתך. את רוצה יותר מזה? את מוזמנת להצטרף לצוותים שעושים ימים כלילות כדי לשנות את רוע הגזירה.

טליה 44

New member
תגובה לעמית,הוג,מרב,קלקסנית

ואני אתחיל עם קלקסנית-בבקשה מספיק עם ההתלהמות הזו,ובטח לא פה. מה נשיג ככה? ראיתי כבר כמה הערות שלך לגבי תרומת זרע כפתרון קל ומעשי אבל תשאירי לזוגות ולרופאים את ההחלטה הזו.זה לא קשור,לא לעניין ואין פה דבר אחד על חשבון אחר. הוג-אני פתחתי הודעה רק להשב תשומת לב ובודאי לא לפתוח ויכוח שאין כאן מקומו. למרות זאת,אני חושבת שעצם הפנייה שלי נובעת לא מצורך בתמיכה רגשית,אלא כדי שדברים שנעשים,ולא לכולם אנו מודעים,אכן יעשו נכון וישקפו את כל המגזרים שיפגעו. עמית ומרב -אני מקווה שאתן מבדילות בין הפניה שלי לבין ההערות המיותרות שהגיעו בהמשך.ועמית,לפי מה שכתבת קצת ערבת בין דברים שאני כתבתי ושכתבה קלקסנית. כאן זה המקום היחיד שבו אפשר לבטא עמדה עקרונית ולבדוק האם אותם אנשים שמובילים את המאבק אכן מייצגים גם אותי. לא כתבתי הודעה מתלהמת שתראה רע בעיני ציבור מזדמן או שתשקף את מצבי כמוטרפת הורמונים לפי הגדרתך.ולא אני השתמשתי בעוקצנות בביטוי'חברי מטה נכבדים'. אני מאד מקווה שדברי לא ימחקו.בקשתי לברר נקודה מהותית ולא לפתוח פה במחאה. הבהרתם את הדברים ואותי כרגע זה מספק.

קלקסנית

New member
לטליה 44 יש הצהרות כוונה של המטה

שפורסמו לפני מס ימים. מופיעות בלוחות. כך שתראי שיש התייחסות לבנות 44. אני לא מתלהמת בסה"כ מתייחסת להערות שהוערו כאן בפורום בימים האחרונים והיה לי הרושם שבכלל לא יתחשבו בנו. אם קראת חבל שלא התייחסת אז. מצידי שמי שרוצה תעבור עשרות הפריות "לבריאות",מי אני שאומר מילה. אני מבינה שבקיצוץ שיהיה ידונו במקרים עם סיכוי נמוך שגם רוב המבוגרות יכולות לענות לקטגוריה בדיוק כמו מקרי הזרע והביציות הבעייתיים/ת. לזה התכוונתי אבל כעת נרגעתי ואני מקווה שהסטטוס קוו ישמר לנצח. לפעמים טליה יש צורך להלחם על זכויות ולא לחשוש ולהביע דעה נחרצת.

למעלה