ילדים זה כאן

../images/Emo24.gif

גם אני אחרי לילה של יקיצות מרובות, ובאמת נשמע לי סיוט כאשר כל לילה הוא כזה... אין לי רעיונות לפיתרון, למעט שמירה על סדר יום קבוע ו"טכס לילה טוב": עיסוי - אמבטיה - החשכת החדר (משאירה אור קטן) - האכלה - למיטה. לא חושפת אותה לאור במשך הלילה.
החזיקי מעמד מירב

daldan

New member
תודה על העידוד והעצות ../images/Emo140.gif

חלק מהעצות כבר ניסיתי ליישם. התחלתי להשכיב את יואב על הבטן, זה עבד לזמן מה, אבל עכשיו כשהוא למד להתהפך הוא פשוט מתהפך על הגב ומתחיל לקטר. ואם תוך כדי נסיונות להרדם מחדש במהלך הלילה אני מנסה להשכיב אותו על הבטן הוא ממש מתחיל לבכות. לא ניסיתי לתת לו תמ"ל לפני השינה כי לא נרראה לי שהוא רעב, אבל שווה לנסות כל דבר. וכמו שכבר סיפרתי, ניסיתי לטפל בו בעזרת פרחי באך, וכעת אנחנו מנסים טיפול בדיקור. אבל התוצאות הן מזעריות. קיבלתי עכשיו מהרופאה שלו את הטלפון של המכון לטיפול בבעיות שינה אצל תינוקות (דר' אבי שדה) ואנחנו ננסה גם את זה. בקשר לבכי - קשה לי כרגע לתת לו לבכות. אולי אני מפנקת אותו אבל בשלב זה אני מאמינה שהוא זקוק לי. אבל אולי זה הפתרון מי יודע... בכל אופן המון תודה על התמיכה למרות שזה לא בדיוק הפורום המתאים

nikit1

New member
יקירתי../images/Emo24.gif

לירוקה כמוני אין עצות, שולחת רק חיבוק גדול ומקווה שתמצאו פתרון שיקל עלייך קצת...

mika le

New member
הבעיה מוכרת ויש פתרון...../images/Emo127.gif

כן, לצערי המצב מוכר. אבל: לגבי ההליכה בבית על הידיים. כשאני עשיתי את זה נשבר לי הגב. הפתרון שמצאתי היה אותו כדור פיזיותרפי שהשתמשתי בו בהריון. את - יושבת. יואב יחשוב שאת מטיילת (כי את נעה על הכדור, את לא סטטית). הוא ירדם יופי (אני מקווה). אשר למשך השינה - הרופאה שלי הציעה לתת דייסת קורנפלור לפני השינה. הקורנפלור גורם לכבדות ולשובע - ומכאן לשינה ארוכה יותר. בהצלחה!!!

daldan

New member
יש לי כדור והוא נרדם עליו די מהר

משמש כרגע גם ככסא של המחשב. הבעיה היא כאשר אני רוצה להעביר אותו מהידיים למיטה.... לא תמיד זה מצליח

L i R o N u S h

New member
2 שאלות דחופות!

שלום לכולן! אני צריכה כמה שיותר עצות וחוויות לגבי שתי נושאים: 1. הגבלה בפיסוק ואי סימטריה בשוקיים - מישהי יודעת על בעיה כזאת - התינוק שלי בן חודשיים ואני מוזמנת לאולטרסאונד אצל אורתופד? 2.תינוק שלא ישן בכלל!!! נרדם על הידיים וכשמים אותו במיטה/עגלה/ספה הוא בוכה אחרי דקה. השינה הכי ארוכה שלו היא חצי שעה גם ביום וגם בלילה. מה עושים כדי שיישן לפחות בלילה?

היי,ברוכה הבאה,

מציעה לך לקרא את תקנון הפורום, חוצמזה ממליצה לשאול ב"הורים לתינוקות" או ב"להיות הורים" ולגבי מה ששאלת-אין לי עצות...

משוש30

New member
בנוגע לאחד יש לי חברה שיש את זה

לבת שלה. לפעמים זה מסתדר לבד במקרים חמורים שמים רצועות שמסדרות את הנושא. לגבי השאלה השניה אני לא יודעת (לשמחתי...)

ז ו ש ה

New member
לירונוש,

מה אומר רופא הילדים? האם עשית לתינוק בדיקת אולטראסאונד של גמישות מפרק הירך? יכול להיות שיש לו משהו שמפריע לו באזור, שלא לומר בעיה של ממש, ורצוי שתטפלי בזה ומהר...! ואולי זוהי הסיבה גם, למה הוא לא ישן. אולי כואב לו/לא נוח לו וכיו"ב. ואם זה לא מזה, אז, תני לו צ'אנס, הוא בסה"כ בן חודשיים וטבעי שירצה להיות על אמא כמה שיותר זמן. שלושת ילדי ממש חיו בזרועותי בחודשיהם הראשונים (עם מנשא ורוב הזמן בלעדיו) - כי אין מקום יותר בטוח בעולם מאשר חיקה של אמא, כידוע. אגב, שעתיים שלוש אצל תינוק בגיל הזה זה "בסדר", משום שהוא זקוק לאכול כל 3-4 שעות לפי הסטטיסטיקה, וכל תינוק הרי הוא התינוק הפרטי שלנו, שלא בהכרח עוקב אחרי חוקי הסטטיסטיקה... לא לשכוח! ועוד דבר, יש ספר בשם "עקרון הרצף" מאת ג'יין לידלוף, שכדאי לקרוא ולהבין את הציפיות המולדות של התינוק, שנובעות מהאבולוציה של האנושות: להימצא במגע מתמיד עם אמו בחודשי חייו הראשונים, ולהיות עד לחיי המבוגרים מבלי להיות תחת אור של זרקור עליו. מקווה שעזרתי

dorlim

New member
בעיה במפרק הירך

בעיה במפרק הירך - ככל שמגלים מוקדם יותר כך טוב יותר וקל יותר לטיפול. יש כמה דרגות של חומרה כשהקלה שבהן היא כזו שמסתדרת לבד, דרגה קצת יותר חמורה דורשת החתלה כפולה, בדרגה הבאה מקבלים כרית פיסוק וברמה החמורה ביותר מקבלים רצועות למפסק ירך שצריך לשים לתקופות מסוימות (ככל שמתחילים בטיפול מוקדם יותר כך מתקצר משך השימוש ברצועות) סה"כ זה לא נעים אבל גם לא סוף העולם. וכששמים כרית או רצועות צריך לדעת מראש שזה מביא לעיכוב מסוים בהתפתחות כי התינוק מוגבל בתנועות שלו (קשה מאד להסתובב, לא יכול להכניס כפות רגלים לפה וכאלה), ובד"כ כשמסירים את המתקן התינוק קופץ ומשלים פערים. שני נולדה עם מפרק ירך לא מושלם ברמה מאד קלה, שזוהה בבי"ח ונשלחה לUS בגיל חודש. בUS אמרו לנו שהמצב טוב ושניתן עוד חודש וב- US של גיל חודשיים הראו מפרק ירך מושלם
אנחנו הדוגמא לכך שזה יכול להסתדר לבד... שיהיה בהצלחה

nonaa

New member
המקרה שלנו עם מפרקי ירך ...

לנגה עשו גם כן אולטרסאונד למפרקי ירך בעקבות בקשה של רופא הילדים. ראו שבאחת הרגליים המפרק עוד לא נכנס בדיוק למקום. ברוב המקרים זה מסתדר לבד אבל אורטופד הילדים העדיף לשים לה רצועות (הוא אמר ששמים או רצועות או כרית כאשר רק באיכילוב משתמשים בכרית ולפי דעתו זה הרבה פחות מוצלח) כיוון שיכול להיות שעכשיו מספיק כ-4 שבועות אבל אם לא שמים כלום ורואים בהמשך שזה עדיין לא הסתדר, הרצועות יצטרכו להיות לתקופה הרבה יותר ממושכת. בדיוק השבוע שמו לה את זה וזה סה"כ מאוד ידידותי (למרות שאני קצת בכיתי) והיא רק נראית כמו בובת דובי עם הפיסוק שזה יוצר ... וד"א - הבנתי שזו בעיה מאוד נפוצה אצל בנות.

POOH*

New member
../images/Emo24.gif

שולחת אלפי חיבוקים... אין לי עצות... רק כנראה גיא לומדת מיואבי כי בלילות האחרונים היא מחקה אותו...
מקווה שבסוף תמצאו פיתרון והלילות יהפכו לשפויים... ועד אז - את כבר יודעת את הטלפון -מתי שרק את צריכה תתקשרי [וכן גם לבכות מותר אצלנו בבית..] POOH

למעלה