ילדים זה כאן

תבדקי איפה טיפת חלב באזור, שם יש

תמיד מודעות של מטפלות מהאזור שמחפשות עבודה. אין ברירה, אפילו שאצ עדיין לא גרה שפ נראה לי שסיבוב באזור שווה. גם אני מחפשת עכשיו גנים ברמת השרון לשם אעבור בתחילת שנה"ל, לא נוח אבל מה לא עושים בשביל הקטנים. ממליצה, מגזין תחושת בטן גליון 4

יש לי רק ../images/Emo24.gif בשבילך

אין לי עצה אמיתית. הבנות שלי מתחילות לישון לילה שלם בגיל 3, אבל זה אף פעם לא היה כמו שאת מתארת. נשמע ממש קשה. הייתי חושבת שאולי משהו מפריע לו - אור, רעש, חום, קור - אבל את מתארת שניסיחת הרבה פתרונות ולא הצלחת, אז כנראה זה לא זה. אולי תנסי לא לגשת מייד כשאת שומעת שהוא התעורר. לפעמים יובל מתעוררת ושוכבת במיטה בעיניים פקוחות ואח"כ נרדמת מעצמה בחזרה. אם לא ניסית אולי זה יעזור. ואם לא - תתעודדי רק מהמחשבה שגם זה זמני, כמו הכל בחיים. צביה

עינבלית

New member
עידוד../images/Emo24.gif

מה שאת מתארת מאוד מוכר לי. ואכן מאוד מתיש. אני יכולה לכתוב רק מניסיון. באיזשהו שלב נגמרתי טוטלית מהקימות והעברתי אותה רשמית למיטתנו הזוגית. אבל אז לא נותר מקום לאיש, והוא ישן רע וממש סבל. אז קנינו מזרון של פולירון, מידות 200*160 ופתאום יש מקום לכוללללם. האיש היה חודש במילואים ובכלל היה שפע מקום. אז התחלתי להנחיל סדר יום קבוע למדי לילדה. ואז גם צמחו שתי שיניים. ומה שאני מנסה להגיד, שיש לילות טובים ויש פחות. אבל פה ושם צץ לילה כמעט שלם עד שלם. וכל לילה כזה עוזר לי להתחזק. והעובדה שהיא איתי במיטה- היא כבר למדה למצוא ציצי לבד ולינוק לבד. אני אפילו לא מתעוררת. ואני מתפקדת הרבה יותר טוב. בקיצור יש תקווה. אצל הרבה תינוקות החלה בשלב כל שהוא התדרדרות והילד מתעורר המון. לדעתי זה מתרחש יחד עם התפתחות מוחית של התינוק, שקולט את הפרידה מההורים. ולכן נראה לי, באופן אישי, שלינה משותפת בגיל הזה יכולה לעזור- ברגע שהוא יתרגל שכשהוא מתעורר אתם לידו, וידע לשלוח רגל או יד ולהרגיש "הו, אמא פה לידי" זה אפילו ימנע התעוררות ויניח לו לישון בביטחון ובשקט. כל טוב עינבל

משוש30

New member
אוי מסכנה...../images/Emo10.gif ../images/Emo24.gif

קשה לי להזדהות איתך מעשית אבל אני מזדהה מאד רגשית... אחד הדברים שאני הכי אוהבת והכי חשובים לי לשמירת השפיות זו השינה ואני ממש לא יודעת מה הייתי עושה במקומך חוץ מבכי... מה קורה איתו ביום? הוא ישן? אולי צריך לנסות במשך כמה ימים לא לתת לו לישון במשך היום ואז הוא יתעייף וישן טוב בלילה? כלומר הוא לא יעמוד לאורך זמן בלישון 5 שעות ביממה נכון? פשוט כל פעם כשהוא נרדם ביום לקחת אותו להחליף לו או משהו מעיר אחר? עד שהוא יתאפס על זה שישנים בלילה ומשחקים ביום? בכל מקרה המון המון המון בהצלחה ושתצליחי לישון לילות רצופים במהרה

אור67

New member
כ"כ מבינה אותך..../images/Emo23.gif

אני בעצמי עוברת תקופה כזו ויכולה להבין כמה זה קשה. זיו שלנו בן 4.5 חודשים ובהתחשב בזה שאני לא ישנה לילה רצוף מחודש שביעי בערך, זה אומר ששכתי לילה שלם מהו. באמת. הטרוריסט האהוב שלנו אומנם נרדם בקלות יחסית אבל גם מתעורר באותה קלות במיוחד בלילה, מתעורר כל שעתיים לינוק או סתם לבדוק אם התגעגענו אליו ... ניסינו כל מיני שיטות ,להתיש אותו לפני השינה ולדלג על השינות הקצרות אחה"צ ,הנקות ארוכות יותר(זה הדבר היחידי אגב שכן מועיל לפעמים.) לישון במיטה שלו, לישון איתנו, בגדול הוא עדיין מתעורר כל שעתיים . . אין לי עיצות חכמות לתת לך , כששאלתי והתבכיינתי(בפורומים אחרים) רוב "הפתרונות" היו שזה יעבור , הוא יגדל ויגיעו צרות אחרות. אני מבינה את חוסר האונים שלך ואת הבכי. יש לך מזל שבעלך עוזר לך זה כ"כ חשוב גם אם זה לא עוזר לשינה שלך , מבחינה נפשית את יודעת שיש עוד מישהו שנושא בנטל. מאחלת לך ולי-לילות שקטים ארוכים ונעימים.

תלתלושה

New member
אוי אוי...../images/Emo24.gif

כמה שאני מבינה!הילדושה בת 5 וחצי חודשים והלילות קשים...עברנו כלכך הרבה דפוסי שינה שאני ממש לא יודעת מה יהיה מתי.עד גיל 4 חודשים היו כאבי בטן בלילה וזה השפיע קשות על השינה.היא היתה מתחילה את הלילה במיטה שלה ומתעוררת אחרי 3 שעות בערך אבל לא מסכימה לחזור למיטה(מיטה=עריסה בחדר שלנו).אחרי כמה פעמים של נסיונות הייתי מכניסה אותה למיטה שלנו ולא בלב שלם אבל זאת היתה הדרך היחידה בה היא ישנה.מגיל 3 חודשים לחודש בערך היא קמה כל שעתיים לינוק.זה די הרס אותי עד שלמדתי להניק בשכיבה.זה עדיין הציק בטירוף.אחר כך היא קצת פתחה פערים ומגיל 4 חודשים שנגמרו כאבי הבטן היא גם הסכימה לישון במיטה שלה.לפני שבוע וחצי בלילה הראשון שנשארתי איתה לבד(אבא שלה נסע לחו"ל)היא שוב התחילה להתעורר לאכול כל שעתיים(אפשר היה לכוון שעון לפיה!)וזה פשוט גמר אותי.היו פעמים שהייתי מניקה עם דמעות בעיניים מרוב עייפות ויאוש.זה בעצם נמשך עד לפני יומיים ובלילה האחרון היא ישנה 5 שעות רצוף! לסיכומו של עניין...לתת עצה לצערי אין לי אפשרות כי גם אני לא יודעת מה לעשות כשדברים כאלה קורים אלא הולכת לפי הילדה(כאילו יש לי ברירה אחרת...). מה שאני יכולה להציע זה רק עידוד והמון תמיכה והבנה.לי זה היה עוזר כי בדרך כלל כשהיו את הבעיות שינה הכי קשות כל מה שהייתי שומעת זה סיפורים על תינוקות בגילה של הילדושה שישנים לילה שלם...נחשי איזו הרגשה זה עושה... אז תאספי את כל הכוחות שיש ותחזיקי מעמד כי אני מאמינה שבשלב זה או אחר כולנו(אמהות ופצפונים )נישן יותר טוב!

sipor

New member
רק תגובה קטנה..

נכון שנראה שיש להם שם שעון בעריסה, איך הם יודעים לקום כל כך מדויק ?!!!

ילדונט

New member
../images/Emo24.gif

לא הייתי מציע את זה באופן רגיל, אבל מכיוון שזו לא תקופה, אלא מאז שהוא נולד ועד היום, אולי כדאי לקחת אותו למעבדת שינה, לפחות כדי לשלול גורמים כמו הפסקת נשימה?

קייס

New member
מה עם מוצץ?

מורן שלי נרדם רק עם מוצץ וגם כשהוא מתעורר בלילה לפעמים אז מחזירים לו את המוצץ והוא חוזר לישון מיד ואגב האם זה נדמה לי אבל תינוקות שיונקים ישנים פחות טובים מתינוקות שלא?

../images/Emo24.gifוהזדהות...

אצלינו יש לפחות שני לילות בשבוע שזה המצב,עוד שני לילות של כל שעתיים שלוש,וגם לילה או שניים של שש שעות רצוף-להשלמה.... היום אני אחרי הלילה השני רצוף של יקיצה כל שעה+עבודה ביום,ואני סמרטוט מארץ הסמרטוטים...לא יכולה לדמיין מה היה קורה אם זה היה ככה שלושה חודשים רצוף.

../images/Emo24.gifהוא ישן על הגב?

אצלנו הילדון התחיל לישון טוה כשהשכבתי אותו על הבטן, אולי גם אצלך זה יעזור...

בימבילי

New member
לחברה שלי יש תינוק שמתנהג

ממש כמו יואב, והיא לוקחת אותו לד"ר ראובן ברק שמטפל בשיטה של צמחי מרפא סיניים (אם אני לא טועה). אולי כדאי לך לדבר איתו? היא הגיעה אליו דרך חברה שלישית שטוענת שבילדה שלה התחולל נס אחרי הטיפול אצלו (גם בעיות שינה) בכל מקרה מקווה שזה ישתפר בקרוב

טוב ככה....

קודם כל ממש מבינה אותך -את מותשת וזה לגטימי לחלוטין! לי יש תאומים בני אחד עשרה חודש ולאחד מהם סיפור דומה למה שאת מתארת. דווקא בהתחלה אח שלו היה מתעורר כל שעה אבל באיזשהו שלב זה התהפך ובדיעבד התברר שהיקצות התכופות והחוסר שקט בלילה זה משיניים שצומחות פשוט עבר אליו בצורה קשה ביותר החל מגיל חצי שנה ועד לא מזמן כאשר הקידמיות מלמעלה ומלמטה סוף סוף יצאו והוא נרגע. היו לילות שישנתי איתו בסלון כשהוא בעגלול וכל חצי שעה התעורר וקיבל נידנוד עד שנרדם. כדי לבדוק אם הוא סובל משיניים תתני אקמול בלילה ואם הוא ישן יותר טוב סימן שבאמת כואב לו. יצאו השיניים אמנם המצב השתפר אבל עדיין יש התעוררויות תכופות (ולא לאוכל למרות שהבקבוק מרגיע אותו). בגלל שהם היו פגים אנחנו במעקב התפתחותי ולכן לפני שבועיים היינן אצל הפיזיוטרפיסטית אחרי הרבה זמן ותיארתי לה את החוסר שקט בלילה והיא גם תצפתה עליו והציעה לנו לעשות לו דיאטת מגע - הכוונה שהילד זקוק להרבה מגע מכוון שכולל עיסוי, טפיחות, מגע חזק על הגוף (להחזיק את הזרועות כמה שניות בכל מקום ועבור ככה גם על הרגליים והירכיים) כמו גם ליטוף וטפיחה על הפנים (תוך כדי הנקה) בתנאי שנעים לו כמובן.. אם תראי שהמגע הזה נעים סימן שהוא צריך אותו.. תשחקי עם זה קצת לראות מה עושה לו טוב. ככה לכמה דקות מרוכזות לפחות ארבע פעמים ביום. מהרגע שהתחלנו עם מגע מכוון כזה (ברור שחיבקנו ונישקנו גם קודם.. אבל זה קצת אחרת) השינה שלו השתפרה פלאים ממש נס! שווה לנסות בבחינת לא מועיל לא מזיק!

אריאלה22

New member
אני מעריצה אותך!!!!!!!!!!!!!

היו לי שני לילות כאלה עם גלעד ומצאתי את עצמי, כמוך, יושבת ובוכה יחד איתו כל הלילה. אני לא יכולה לשכוח את תחושת התסכול והיאוש שחוסר השינה גורם. אז אני מזדהה ומצטרפת לכל ההמלצות שהאמהות המנוסות יותר המליצו.

sipor

New member
אולי משהו שיעזור..

קודם כל.. נשמע באמת נורא, ואני מציעה שאם לא תצליחי לפתור את הבעיה, תעשי עם בעלך לפחות בסופי שבוע לילה שלם שהוא מקריב ולילה שלם שאת מקריבה כדי שתוכלי לישון וגם אם זה אומר לתת תמ"ל לילה אחד ולישון, זה חשוב מאוד לך והמשך התיפקוד האנושי שלך. העצה האמיתית שאני יכולה לתת לך קשורה לתזונה. במהלך היום להניק אותו הרבה מאוד, כמה שיותר ובכל זמן שאת יכולה, ולמה זה חשוב.. הוא יאגור מאגרי מזון ואז בלילה ישן יותר זמן משום שלא יהיה רעב , ואז את עיקר האוכל הוא יאכל במהלך היום. איך עושים זאת, בעקרון אחרי שהוא שבע נותנים לו לנוח ואז שוב מאכילים אותו לאחר חצי שעה שעה.. ואז שוב.. ודבר נורא חשוב, זה לעייף אותם, אבל לא ביום אלא בערב, משעה 7 עד 12 בלילה לעייף אותו עם משחקים וציצי וכאלה, לעשות מקלחת מאוחרת אפילו ב- 12 בלילה ואז כאשר הוא שבע (כי כל היום הינקת אותו) רגוע (כי רחצת אותו) ועייף (כי עייפת אותו) הוא לא יוכל לקום הרבה גם אם הוא רוצה, לאט לאט זה יהפוך להרגל, אני יודעת שזה מאוד קשה מה שתיארתי, אבל יותר קשה מה שאת מתארת. בכל מקרה אם כל אלה לאחר שבוע- שבועיים נסיון לא יצליחו ואם גם בעלך לא יוכל להחליף אותך כדי שתצברי כוחות, לפי דעתי יש לגשת לרופא, זה לא הגיוני שילד כל כך קטן לא ישן כל כך הרבה זמן, השינה חשובה ביותר בגילאים האלה, גם לאמא וגם לילד, ולכן,... יכול להיות שקיימת בעיה שאף אחד לא עלה עליה, מנסיון שלי בדר"כ זה קשור לתזונה , ויש לבדוק זאת. מאחלת לך חוזק נפשי ופיזי ושהחיים יחזרו למסלולם.. את יודעת עוד מעט הוא כבר יהיה גדול ויהיה יותר קל בכל מקרה.

sipor

New member
עוד כמה טיפים שאולי יכולים לעזור..

תנסי את כולם, מה יש לך להפסיד. 1. אולי שווה בלילה לתת לו תמ"ל- זה יכול אולי להחזיק אותו יותר זמן וגם את יודעת שהוא אכל כמות מכובדת. 2. תרגילי אותו למוצץ. יכול להיות שהוא קם אליך בשביל הציצי אבל זה בעצם המוצץ שלו. זה מאוד חשוב מוצץ זה מרגיע אותם מאוד. 3. יש לאמבטיה לתינוקות שמפו כזה עם אלוורה או משהו כזה(אם תרצי אני יעלה לאמבטיה שלה ואסתכל ) וזה מרגיע ...

sipor

New member
ואחרון שנזכרי עכשיו (מקווה)..

מצטערת על ריבוי ההודעות אבל אני ממהרת לשלוח ונזכרת בעוד משהו שעשוי לעזור. משהו שמרדים מהר מאוד את הבת שלי, לטיפות קלות עם אצבע או שתיים שלך על הלחיים המתוקות שלהם דרך האף והעיניים , ואז הם סוגרים את העיניים ונהנים ואופס נרדמים.. זה אחד העינוגים הכי גדולים שלי, על הפנים הקטנטנות האלה, ליטוף עדין עדין ונעים נעים והעיניים נסגרות להם.. ואופס.. הם בעולם השינה.. לפעמים אני ממשיכה עם הליטפות האלה , כי הם נעימות גם לי !!! כזאת מתוקה, תנסי , אם הוא לא ירגע לפחות את תהני ! והטיפ הכי קשה שאני לא ישמתי אף פעם כי אין לי אופי, אבל אולי לך יהיה , זה לתת לו לבכות ! כן כן, אם את יודעת שהוא שבע, ושהוא נקי ושאין לו שום דבר כואב , וכאמור אין לו סיבה לבכות, אז זה פינוק (יש מצב כזה אחרי גיל 3 חודשים) ולא תאמיני עד כמה הם שולטים בשינה ובכל מיני דברים כדי להשיג פינוק, בקיצור לא לגשת לתת לו לבכות, לאטום חלונות כדי שהשכנים לא יזמינו משטרה, לשים מוסיקה שקטה מאוד ברקע ומרגיעה , לסגור את דלת חדר השינה שלו, (לבכות בשקט בחדר שלך!) ולתת לו להתעייף, בסוף הוא יתמוטט מעייפות, אחרי כמה לילות כאלה, אומרים שהם מפסיקים לבכות ומבינים שאין טעם !!! אבל זה שיטה קשה, לי אין אופי, אבל אולי במצב שלך, הייתי אוגרת את האופי הדרוש, המצב שאת מתארת לא יכול להמשיך ככה, זה לא שפוי, את תמצאי את עצמך בסוף עם ילד יחיד וביאוש קשה. והכי חשוב, זה שהוא בוכה ושאת יודעת שאין סיבה של שום דבר, אז תדאגי שבעלך יגש, אז אין ציצי !!! והוא לא יכול לנצל את הסיטואציה, וזה גם דרך לגרום לו להפסיק. מה אני אגיד לך יש המון עצות ברובם השתמשתי , גם היא הייתה מתועררת אבל לא כמוהו, כל שלוש שעות בלילה ולי זה היה קשה , ובסוף זה מצליח.. טפו טפו טפו.. היום יש 6 שעות שינה רצוף בלילה ואחר כך כל ארבע וחצי שעות קימה לאוכל בלבד ואופס למיטה.. אז יש על מה להתעקש.. והכי חשוב הכל ברוגע הכל בעדינות והכל בשלווה (תאספי אותה מאיפשהו) אצלנו הכי עזר זה הקטע שהסברתי עם האוכל, כשהיא לא רעבה היא פשוט ממשיכה לישון.. ואם הוא כבר מעל ל- 3 חודשים אפשר לתת לו בלילה אולי משהו קצת יותר כבד לשינה ארוכה (קונפלור או דיסה - אבל לא ציצי !) ובפעם האחרונה- בהצלחה ומצטערת על אורך הדברים , אולי משהו יעזור.

mika le

New member
השמפו...

עם קמומיל, של דר פישר. וכן, זה יכול לעזור

למעלה