In Search Of The Lost Chord

LadyG

New member
In Search Of The Lost Chord

אלבום מספר 2 של המודי'ס, אם מתחילים את הספירה עם הצטרפותם של ג'אסטין היווארד וגו'ן לודג'. המעבר מריתם & בלוז, לרוק עם נגיעות פרוגרסיביות באלבום מס' 1 מביא אותם באלבום מס' 2 , לאלבום עם נגיעות פסיכדליות בו הם מנגנים על המון כלים בעצמם ומשתמשים בניחוח ההודי באמצעות צלילי הסיטאר. אחרי ההתחלה המדהימה עם Days Of Future Passed מגיע In Search of the Lost Chord, מהיפים, אם לא היפה ביותר באלבומי הלהקה. האלבום יצא ב- 1968 תחת הלייבל של חברת דקא. באלבום באו מספר אלמנטים לידי ביטוי – השימוש ב- Wall of Sounds אותה טכניקה שפיתח מפיק העל פיל ספקטור, הרמוניות מושלמות. נופך פסיכדלי מסויים ושימוש במגוון רב של כלי נגינה: גיטרות חשמליות, אקסוטיות, 12 מיתרים, באס, סיטאר, פסנתר, מלטרון, צ´לו, תופים, חליל, סקסופון וטימפאני, והכל ביחד יוצר צליל הרמוני נפלא. האלבום הזה הוא טריפ בפני עצמו. House of Four Doors – שיר עם אוירה מיסטית נהדרת וכדאי לשים לב לפתיחת הדלתות. Legend of the Mind, שכתב ריי תומס ומוקדש לטימותי לירי אבי ה- LSD (ולאוהבי המלוטרון – זה השיר להאזין לו). יש משהו מנחם, מרגיע ומאד מגוון במוסיקה של המודי'ס ובמיוחד באלבום הזה. יש רימסטר שלו מסוף שנות ה- 90. אני דבקה בהוצאה המקורית מ- 68 על גבי הויניל הישן והטוב. אני פשוט אוהבת ללטף תקליטים.

מורנא007

New member
../images/Emo45.gif

הוא לדעתי די מרגיע, (במיוחד אם רוצים להרגע .אחרי פרוג מטאל או ריו, (שעושה כאב ראש). לא נעים להודות בדבר, אבל קניתי אותו בחודש האחרון ואני לא מצטער על כך.

Jflyaway

New member
זה אלבום המודיז שאני הכי אוהב

פשוט, כל רגע תענוג. מנחם ומרגיע זו הגדרה מצויינת. אלבום שאפשר לשמוע הרבה, ואף פעם לא נגמר ממנו. מבחינתי תוחלת החיים שלו ארוכה משל DAYS OF FUTRURE שהוא הרבה יותר CONCLUSIVE מאשר החיפוש אחר האקורד, שלא ממש מגיע לנקודת רוייה.

melancholy man

New member
מלטפת תקליטים...

הגדרת את המודיז בצורה הכי טובה שאי קראתי, אני מתקשה לחשוב על מילים טובות יותר מ"מנחם" ו"מרגיע", כל כך נכון.

modulo1000

New member
סוף סוף אנשים שחושבים כמוני

מי שהביא לי את האהבה למודי בלוז הוא אבא שלי שהוא עצמו עוף מוזר ...נולד ב 1928 והוא זה שהכיר לי את PINK FLOYD/ KING CRIMSON / GENTLE GIANT / JETHERO TULL ועוד ועוד הלהקה שהוא הכי אוהב היא ה MOODY BLUES והוא בא מתוך המוסיקה הקלאסית ותמיד אמר לי המודי בלוז הם מוסיקה קלאסית וכל אלו שאמרו לי על פני השנים ...מה יש לך עם החננות האלה תגובתי הייתה....אתם פשוט לא יודעים על מה אתם מדברים. אגב התרגשתי עד דמעות לפני שנתיים כשראיתי אותם ב NYC והם סיפקו את הסחורה. אחד האלבומים המיוחדים ביותר שחביבים על אבי ועלי כאחד הוא האלבום המוזכר. ואני מרגיש במשפחה עם LADY G ו JFLY כשהם מתבטאים כך כלפי אלבום זה. העטיפה היא פשוט אדירה השם הוא ZEN לחלוטין התקליט הוא יחידה אחת שלמה ומושלמת אין שיר חלש שני השירים שהשפיעו עלי ביותר הם: DR LIVINGSON I PRESUME ...והסיפור מאחורי זה קסום לא פחות זה היה אחד משירי הילדות שלי THE ACTOR ...ממליץ לכל בעל נפש רגישה לשקוע בשיר הזה חד משירי האהבה הנפלאים ביותר שנכתבו אני מקדיש אותו לכולכם אחי ואחיותי שברוח The curtain rises on the scene With someone shouting to be free The play unfolds before my eyes There stands the actor who is me The sleeping hours takes us far From traffic, telephones and fear Put out your problems with the cat Escape until a bell you hear Our reasons are the same But there’s no-one we can blame For there’s nowhere we need go And the only truth we know comes so easily The sound I have heard in your hello Oh, oh, darling, you’re almost part of me Oh, oh, darling, you’re all I’ll ever see Ah, ah, ah It’s such a rainy afternoon No point in going anywhere The sounds just drift across my room I wish this feeling I could share It’s such a rainy afternoon She sits and gazes from her window Her mind tries to recall his face The feeling deep inside her grows Our reasons are the same But there’s no-one we can blame For there’s nowhere we need go And the only truth we know comes so easily The sound I have heard in your hello Oh, oh, darling, you’re almost part of me Oh, oh, darling, you’re all I’ll ever see The sound I have heard in your hello Oh, oh, darling, you’re all I’ll ever see Oh, oh, darling, you’re almost part of me Ah, ah, ah

LadyG

New member
גם אני התרגשתי

כמעט עד דמעות, לפני כ- 4 שנים, בהופעה של המודי'ס ברויאל אלברט הול. אהבתי את הראש של אבא שלך, הוא כנראה אדם מיוחד.

למעלה