jak sie masz?

jak sie masz? ../images/Emo141.gif

אני המתנחל הראשון כאן. ברכות חמות ורבות על הפורום הזה. <שובר את הראש איך לא חשבתי על זה קודם >. אני מנהל פורום יידיש ובנוסף לכך לומד את פולנית באוניברסיטה העברית... אוי איזה כיף יהיה לי כאן. מוצא חן בעיני שקוראים לפורום הזה "תרבות פולין" ולא "פולין", כי בעיני הנושא הזה רציני וחשוב ואסור להפקיר אותו ללשונות רעים שכל מה שהם יודעים על פולין זה כמה בדיחות קרש. כאשר התנאים יבשילו, אשמח גם לדבר על הנערים הישראלים שגם הם יודעים משהו על פולין מתוך הנסיעות המאורגנות למחנות ההשמדה, אבל לפי דעתי, אין הם יודעים שום דבר על פולין ההיסטורית, היהודית והכל-כך חשובה בהיסטוריה שלנו. אבל זה נושא רגיש ואני לא רואה שאפשר לדון בו כרגע. <דחפתי יותר מדי נושאים לפעם אחת וראשונה? לא נורא!> ושוב, ברכות חמות ל"פולני הראשון" <מזכיר לי כל מיני מלכים פולניים שאהבו להתגנדר ב"ראשוניות" שלהם
> על היוזמה ועל הניהול. בהצלחה לכולנו.

תרגום

באיה שלום כיוון שלחלק מבאי הפורום פולנית קשה שפה (ומודה אני כי אני חלק מהם) , יעזור תרגום, אולי כחלק מסוף הודעה? שלחתי לך מסר לדוגמה DZIEKUJE - תודה DOBRZE - טוב

שרה16

New member
וקצת "קלטורה" על הבוקר../images/Emo8.gif

מקבץ פולני =========== זוג פולני נוסע ברכבת. מולם יושב זוג מרוקאי. המרוקאי מנסה להיות ידידותי ומציע לפולני סנדביץ' עם חריף. "לא תודה" ענה לו הפולני. המרוקאי לא התייאש, הציע לפולני גרעינים. "לא תודה" ענה לו הפולני. אישתו של הפולני לוחשת לו באוזן: "שמע לא נעים, הוא מנסה להיות ידידותי. תציג את עצמנו ותציע לו גם משהו". הפולני מצביע על אישתו ואומר: "אישתי אילנה..." המרוקאי המבוהל: "לא תודה!!!!!". =========================== פולניה מאיימת על בעלה שמתחבא מתחת למיטה: "צא משם מייד!" הבעל: "לא אצא!" הפולנייה: "אמרתי לך לצאת!" הבעל: "לא אצא". הפולנייה: "בפעם האחרונה, צא משם!" הבעל: "אני כאן בעל הבית! אמרתי לא, אז לא!" ============================================ פולני מביא פרחים ושוקולד לאישתו. האישה: "הו! תודה רבה יקירי! ממי זה?" ============================================= פולניה מעירה את בעלה באמצע הלילה. "מה קרה?" נבהל הבעל, "שום דבר...." אמרה אשתו "...אני פשוט לא מבינה, איך אפשר לישון עם משכורת כל כך נמוכה". ================================================ מה ההבדל בין מרוקאי לפולני? מרוקאי כשהולך, אף פעם לא אומר שלום, פולני לעומת זאת, כל הזמן אומר שלום אבל אף פעם לא הולך. ================================================== פולניה רצה לבעלה בצעקות: "רוצים לאנוס אותי!" הבעל: " על סמך מה את אומרת את זה?" האישה: " ע ל סמך זה שאנסו אותי לפני כמה דקות!" הבעל: "אז למה אמרת רוצים?" האישה: "אם לא היו רוצים לא היו אונסים". ================================= בחור הגיע לביתה של חברתו הפולנייה לארוחת ערב. בתום הערב הזוג הצעיר יצא החוצה, הבחור רץ מייד לשיחים והקיא את נשמתו. הבחורה עם הידיים על המותניים: "מה קרה? לא אהבת את האוכל של אימא שלי" הבחור: "העניין הוא, שאני יודע עכשיו למה אביך נשא תפילה מיוחדת לפני האוכל ". ===================================== עיתונאי שואל מיליארדר פולני "מה הדבר הכי טוב שיצא לך מהכסף?" המיליארדר: "זה שאישתי הפסיקה לבשל". ======================================== פולני משכנע את חברו להתחתן.. "כאשר אתה רווק אתה חוזר לבית ריק, עצוב לך וקר. אבל כאשר אתה נשוי, הבית תמיד חם, נקי, יש ארוחה חמה, פוגשת אותך אשתך בזרועות פתוחות, יש עם מי לפתח שיחה, אתה שואל אותה משהו והיא עונה, היא שואלת אותך משהו ואתה עונה, אתה שואל אותה משהו והיא עונה ועונה ואחר כך היא תגיד עוד משהו ועוד משהו והכלבה לא תפסיק לבלבל את המוח עד הבוקר!!!". =========================================== פולני אומר לבתו: "ילדתי היקרה, אל תתחתני עם הבחור הזה. הוא גם נכה, גם מכוער וגם יתום . הבת: "העיקר האהבה אבא, לא מעניין > אותי המראה החיצוני ולא הרקע שלו". האב: "אני לא מדבר על זה. את לא חושבת שהוא סבל מספיק בחיים?" ======================================== דו שיח בין אם ובת ממוצא פולני. האם: "אני מבינה שיש לכם חלוקי דעות לגבי תכנון החתונה?" הבת: "על דברים קטנים.. למשל: אני רוצה שמלה לבנה עם תחרה. הוא לעומת זאת לא רוצה להתחתן". ========================================== בחורה ממוצא פולני עומדת מול המראה: מסתדרת, מתגנדרת, מתיפייפת וכו'. כעבור כמה זמן ה יא חושבת לעצמה: "צריך להתחתן. נמאס לי מהטיפוח הזה". =================================== פולניה צורחת על בעלה: "לא יוצלח שכמוך! איך שברת את הכסא החדש? ולמה שברת את הנברשת? לא יכולת לנסות ולהתאבד במקום אחר?" ======================================== זוג פולנים בארוחת ערב "מותק היין עושה אותך חושנית וסקסית" אומר הבעל. "או יקירי תודה! אבל אני לא שתיתי" עונה אישתו "אני שתיתי" ענה הבעל. ========================================= פולניה מתקשרת לחברתה הפולנייה ושואלת "נו מה שלומך? איך הבעל ? איך הילדים?" עונה לה השניה "המצב ממש נפלא! בעלי הנפלא בבית רואה טלוויזיה, והילדים המתוקים שלי עושים שיעורים". "טוב" אמרה הפולנייה הראשונה " אני אתקשר מאוחר יותר, אני רואה שיש לך אורחים". ========================================> פולני רוכב על אופנוע, עוקף אותו שוטר ומסמן לו בתנועות עצבניות לעצור בצד. "אתה לא מרגיש שאשתך נפלה מהאופנוע לפני כחצי שעה?" "לא" ענה הפולני "אבל בזמן הזה חשבתי שנהייתי חרש". ======================================= אימא פולניה קונה לבנה שתי עניבות, מה זה יוקרתיות! יום אחד מחליט הבן להפתיע את אימו ועונד לצווארו את אחת העניבות. בראש מורם הוא נכנס לבית הוריו, והיא... מה היא אומרת לו: - "מה, לא אהבת את העניבה השנייה שקניתי לך?" =========================================

שרה16

New member
ועוד....

שואלים פולני: - "תגיד, אתה עוזר לאישתך?" - "מה פתאום?! התעצבן הפולני מעצם השאלה "אני עושה הכל לבד". ======================================== פולני גוסס פונה במלותיו האחרונות לאישתו ואומר: - "הבקשה האחרונה שלי עליך, אחרי מותי אני רוצה שתתחתני עם משה - "משה? מה פתאום משה?! הרי אתה שונא אותו!" - "שונא?! זו לא מילה!" =========================================== פולני אחד נעצר בלילה על ידי שודד והתבקש להביא את הכסף. - "יש לי ברירה?" שאל הפולני - "בטח!" ענה השודד "כסף או החיים". הפולני מסר לשודד את הארנק ולפני שזה התכוון לברוח נזכר שיש לו כסף גם בכיסים וכסף שמוחבא גם בגרב. גם את הכספים האלה מסר הפולני לשודד.. אחרי שהשודד ברח הפולני חשב לעצמו: - "איזה בחור נחמד, נתן לי בררה בין כסף לחיים. לא כמו אישתי שלוקחת לי את שניהם". =========================================== פולני פונה לבוס שלו ומבקש: "אוכל לצאת היום מהעבודה קצת יותר מוקדם? אשתי רוצה שנלך לערוך קניות". הבוס: "מה זה?! כל היום גרבצת והסתובבת ועכשיו אתה רוצה לצאת מוקדם? תדע לך שלפני תשע בערב אתה לא מגיע הביתה!" הפולני: "תודה רבה אדוני! תודה רבה!" ============================================= פולני אחד מגיע לרופא ומתלונן: "דוקטור יש לי בעיה, אשתי בוגדת בי אבל משום מה לא צומחות לי הקרניים". הרופא לוקח את הפולני הצידה ואומר: "תראה חביבי, העניין הזה עם הבגידות והקרניים הוא לא אמיתי. זה מעין דימויי". הפולני נשם בהקלה ואמר: "תודה לאל! כבר חשבתי שחסר לי סידן בגוף". =============================================== זוג פולנים עמדו בתור בבנק. לפניהם עמדה בלונדינית פצצה במיני. הפולני התחיל להזיל ריר, דמיין אותו ואותה בפוזות וכו'... אחרי שהוא ואישתו יצאו מהבנק אישתו שאלה: "נו תגיד, היא הייתה שווה את זה?" בעלה: "שווה מה?" האישה: "את הסקנדל שתכף תקבל!" ========================================================= שני פולנים מדברים. האחד: "החבר הכי טוב שלי לולק ברח עם אשתי" הפולני השני: "הוא עדיין החבר הכי טוב שלך?" הראשון: "כבר לא. הוא החזיר אותה". ============================================== פולניה באה לרופא רוסי ומתלוננת: "דוקטור, יש לי כאבים בכל מיני מקומות. מה אני עושה?" הרופא: "לא ללכת למקומות האלה". ============================================ למה רוב רופאות השיניים הן פולניות? כי זה הדבר היחיד שגורם לגברים להסתכל עליהן בפה פעור ובעיניים פקוחות לרווחה. ============================================ פולניה מגיעה למשטרה ובוכה: "בעלי נעלם, כבר כמה ימים לא מגיע הביתה". כמובן המשטרה ארגנה חיפוש נרחב: מסוקים, מתנדבים, מחסומים בכבישים, תמונתו פורסמה בטלוויזיה ואישתו נתנה ראיון מרגש למקרה שנחטף. המראיין: "לסיום, את רוצה למסור לו משהו אם והוא צופה בנו עכשיו?" הפולנייה בבכי קורע לב: "לולק תחזור הביתה! אימא שלי לא מגיע בסוף!" =========================================== פולני אחד היה נשוי לאישה נורא שתלטנית שתמיד הייתה משפיטה ומשפילה אותו. לאיש נמאס להיות פרייר והוא הלך להתייעץ עם חברו המרוקאי בנושא. המרוקאי: "תעשה את מה שאני עושה, כל יום אני אומר לאישתי שאני הולך לפאב עם החברה עד מאוחר בלילה ושאני אחזור שיכור ועייף וכמובן שיהיה לה ברור שהיא צריכה להוריד לי את הנעליים ולכסות אותי בשמיכה". הפולני אזר אומץ ניגש לאישתו ואמר: "אני הולך עם החברה לפאב היום, אחזור שיכור ועייף. ברור לך מי מוריד לי את הנעליים ו ..." אישתו: "בטח! הפתולוג"....... =========================================== פולני אחד אומר לחברו: "אל תשאל, התוכי שלי מת" החבר: "מזקנה?" הפולני: "לא, מתסכול. מאז שהתחתנתי הוא לא הצליח להשחיל מילה"

ora11

New member
שרה בוקר טוב../images/Emo45.gif../images/Emo24.gif

שרה מה שלומך? אני מקווה שאת בריאה הבדיחות 10 טוב שאפשר לצחוק. יום טוב

שרה16

New member
ועוד מה"קלטורה"

* פולניה מתלוננת לחברתה:"אני ממש לא יודעת מה לקנות ליום ההולדת של בעלי,יש לי כבר כל מה שאני צריכה". * רוסי מרוקאי ופולני מתווכחים איזו אישה מבשלת הכי גרוע. שלי,אומר הרוסי,מבשלת כל כך גרוע שאני שותה בקבוק וודקה עם האוכל. ואני שם מלא חריף ,אומר המרוקאי. ואצלי המצב קטסטרופה,אומר הפולני,אני מפזר לנמלים כדורים נגד שלשול בתוך השאריות. * למה לא כדאי לפולני להיות אתאיסט?כי אין עם מי לדבר בעת האורגזמה. * פולני בא הביתה ואשתו פוגשת אותו בצעקות:"מה זה האודם הזה על המצח שלך?" זה לא אודם,זה דם! שדדו אותי היום. "שיחק לך המזל הפעם" אומרת האישה. * איך קוראים לפיטמה של אישה?...קצה הקרחון! *

שרה16

New member
ועוד קצת...

פולניה מביאה את בעלה למרפאה בטענה שהוא סובל מאין אונות. הרופא:הטיפול יעלה 1000 ש"ח. הבעל:"לא שווה את זה". הרופא:"אתה לא חושב שטיפול שכולל תרופות ובדיקות וכו' לא שווה את זה.." הפולני:"מי דיבר על הטיפול,ראית במקרה את אישתי?" * למה פולניות שומרות אנטיביוטיקה בין הרגליים? ..כי כתוב במקום יבש וקר.. * פולני אחד שכח את הפלפון בבית. בערב הוא מוצא שתי הודעות: 1.יקירי,תפגוש אותי בשבע במלון. 2.אל תדאג בקשר למלון,אני כבר הייתי שם,אישתך! * פולניה באה לרופא:"יש לי כאבים בכל מיני מקומות".. "אל תלכי למקומות הללו" אומר הרופא. * פולניה באה למרפאה ופוגשת את חברותיה. "מצטערת שלא באתי אתמול" היא אומרת,"לא הרגשתי טוב".. * פולניה ניגשת בחשש לרופא המנתח. "דוקטור,תגיד את האמת!בעלי יהיה מסוגל לעשות כלים אחרי הניתוח".. * על חוף הים נשכבת אישה פולניה בעירום. מה את עושה? שואל אותה המציל.באתי לתפוס קצת צבע,עונה הפולניה. לכי תעשי קודם פחחות,עונה המציל.

עוד אחת גם ממני..../images/Emo8.gif

אמריקאי, צרפתי ופולני היו פועלי בניין. וכל יום ב2 היו אוכלים את הארוחה שנשותיהם היו מכינות להם בבוקר. אמריקאי: וואי.. עוד פעם בורגר" צרפתי:" אוף.. שוב קוראסון" והפולני : "גם אני.. שוב הגפילטע-פיש הארוזים" ביום שלאחר מכן שוב ב2: אמריקאי: או מן.. שוב בורגר, זהו נמא אם מחר יהיה לי שוב בורגר אני אקפוץ מן הביניין" הצרפתי: "אוי אוי אוי.. הקוןראסון, נשבר לי, אני מחר אקפוץ גם, אם יהיה לי שוב קוראסון" והפולני: גם אני, שוב אותו דבר , גם אני מחר אקפוץ אם יהיה לי אותה הארוחה!" וכך, ביום שלאחר מכן ב2: האמריקאי פותח את ארוחתו ומוצא בורגר- וקופץ מייאוש הצרפתי אחריו רואה קוראסון וקופץ גם הוא מתץסכול והפולני גם הוא מגלה את אותה הארוחה וקופץ. בהלוויה נפגשות 3 הנשים.. האמריקאית: אם רק ידעתי.. לא הייתי מכינה" הצרפתיה: "אם הוא רק היה אומר.. הייתי מביאה לו משהו אחר" והפולניה: "אני לא מבינה, הוא תמיד הכין את הארוחות לעצמו.."

למעלה