JLPT בארץ

nwperson

New member
מעניין... וקצת מוזר הקטע

אני סומכת על מה שהמורה שלי אומרת... אבל מעניין לדעת שזה לא תמיד כל הרמות..

jonbaum

New member
אני לא יודע עד כמה זה מוזר

כנראה הגיעו למסקנה שיהיה ביקוש לרמות הנמוכות ולא יהיה ביקוש לרמות הגבוהות. אחר כך בדקו שוב והוסיפו את הרמות החסרות.

nwperson

New member
ברור לי שזו כנראה הסיבה..

התכוונתי שבעצם זה מוזר שבכל המדינה היתה יותר דרישה לרמות הנמוכות, שבעצם זה לא "נותן" שום דבר ושאשכרה נערכו בחינות במתכונת חלקית. אני בכלל לא מבינה למה צריך להבחן ברמות הנמוכות.. חשבתי על זה.. לי זה נראה כאילו רק תלמידי האוניברסיטה ירצו לגשת לבחינות נמוכות כי זו הרמה שלהם (נו, הדרישות האוניברסיטאיות לפחות) והם בתוך התהליך וירצו להוכיח את עצמם ובלה בלה, לכן הביקוש גבוה. אבל כשיפסיקו ללמוד במסגרת רשמית, אני מניחה שגם לימודי השפה שלהם לא יגיעו לרמות הגבוהות יותר... ובעצם, נראה לי שאלו שכבר סיימו ללמוד באונ' והמשיכו בעצמם - כמו גם אלו שמלכתחילה למדו לבד - יש להם מוטיבציה יותר גבוהה אבל הם במיעוט יחסי...

jonbaum

New member
את הרמות הנמוכות אנשים עושים בשביל עצמם

מין מדד בשביל לראות לאן הם הגיעו, כמה קנג'י הם יודעים וכו'. מבחינה מקצועית (עבודה שמצריכה יפנית) גם רמה 1 היא המינימום שבמינימום. המבחן של JETRO (יפנית עסקית) הוא פי עשר יותר קשה מרמה 1 של ה-JLPT, והוא המבחן המשמעותי היחיד לזרים ביפנית.

innocence

New member
אבל יפנית עסקית היא שונה..

אני מניחה שיש שם גם מונחים שונים מאשר במבחנים שמטרתם לבדוק רמה של שפה...

jonbaum

New member
בוודאי, אבל על מנת לתקפד בחברה יפנית

חייבים לדעת איך בוס מדבר עם האנשים שהוא אחראי עליהם, חייבים לדעת איך לדבר עם הבוס, עם המזכירה, עם אנשים מקבילים בחברות אחרות וכו'.

arvivlx

New member
יהיה מבאס

כשיפתחו את המבחנים בארץ, וכל העולם יחרב...

herouth

New member
זה בסדר. במאבק בין אלי המאיה לקאמי היפנים

...היפנים ינצחו.

nwperson

New member
בואי נחזיק אצבעות שזה באמת יקרה...

הם עובדים על זה, אבל זה לא סגור..

למעלה