MAC VS PC עזרה..

Milk Me

New member
MAC VS PC עזרה..

שלום לכולם.. אני ממש בקרוב נוסע לארה"ב ושם אני מעוניין לקנות מחשב נייד שישמש אותי כנגן VST נייד כלומר הצורך של הנייד הוא בעיקר ניגון VST שונים כגון פסנתרים אורגנים וכדומה בלייב בעיקר..!! אני כמעט סגור על כרטיס קול שיבוא ביחד עם המחשב (tc-Konnekt Live / konnekt 8) עכשיו השאלה המרכזית שלי למה כולם ממליצים על מק?? הרי אפשר בחצי מחיר למצוא מחשבים נייד שמיועדים לאודיו עם נתונים הרבה יותר מרשימים.!! על מה בעצם אנחנו משלמים? מותג? איכות? אשמח עם מישהו יוכל להסביר על הנושא ובכלל מה הדרישות שאני צריך בשביל נייד שיעמוד בעומסים ויהיה יציב ואמין בשביל הופעות לייב! תודה רבה על העזרה מראש

UrBaN Man

New member
אני לא מומחה גדול למק, אבל -

מבחינת יציבות, לא הייתי עולה עם PC לבמה, בטח ובטח אם אין לי מחשב גיבוי. כל מערכת ההפעלה של מק הרבה יותר יציבה, והסיכוי שתקרוס לך בזמן הופעה או בכלל נמוך משמעותית משימוש בPC. * אם אתה לא מכיר, ישנו מכשיר שכל ייעודו הוא להריץ פלאגינים בזמן הופעות, ללא שימוש במערכת הפעלה שיכולה לקרוס. הסתכל פה: http://www.museresearch.com/receptor2.php

Milk Me

New member
מכיר בהחלט!!

ממש לא בתקציב שלי אפשר לקנות במחיר הזה נייד הרבה יותר טוב... (לפי דעתי..)

ImaginaryFriend

New member
זה לא רק זה

במקינטוש האלמנטים שמרכיבים את המערכת נבחרו ועוצבו במיוחד על מנת לעבוד אחד עם השני ומתאימים בדרך הכי טובה לעבודה אחד עם השני כאשר בפי סי יכול להיות שנגיד הלוח אם הוא של יצרן אחד ומעבד של ייצרן אחר וחומרה אחרת של ייצרן שלישי כשהם לא תוכננו במיוחד לעבוד אחד עם השני, ואלולים להיות לא יציבים או להאט את העבודה(כמוון זה לא רק העיניין של ייצרנים שונים ויכול להיות שלוח אם וכרטיסי זיכרון לדוגמא הם מאותו ייצרן אבל בכל זאת לא מתאימים אחד לשני ועובדים פחות טוב). כמוון כמו שהוזכר גם המערכת הפעלה של מק היא הרבה פחות עמוסה בג'אנק ויותר פשוטה(אם אני לא טועה חלקה מבוססים על לינוקס)כך שהיא עובדת יותר טוב. דבר נוסף שאני לא יודע עד כמה רלוונטי בשבילך אבל בכל זאת:בגלל שמערכת פי סי הרבה יותר פופולארית ונמצאת ברוב הבתים בעולם רוב הוירוסים מתוכנתים בהתאם (לעבודה בפי סי) ורבים מהם לא יעבדו במקינטוש *אם כי עובדה זו לא אומרת שלא קיימים וירוסים למקינטושים ועדין צריך לשים כל הגנה אפשרית על מנת לשמור על המחשב אבל כמותית ישנם הרבה פחות כאלה! דבר אחרון הוא שהמערכת של מקינטוש עובדת טוב ונשארת יציבה לאורך יותר זמן, זה גם נובע מהדברים שהזכרתי קודם ותלוי גם בכמה הוא חשוף לגורמים חיצוניים כגון אינטרנט ודיסקים ניידים למיניהם שלא ברור מאיפה הגיעו וכדומה.

למעלה