nimen hao, qing bangzhu wo

lifeEtc

New member
nimen hao, qing bangzhu wo

ני האו! אני עומדת לקראת סיומו של קורס סינית למתחילים, אבל אני מתגייסת עוד מעט ומפחדת לאבד את זה.. 2 שאלות: 1. האם אתם מכירים סרטים סיניים עם כתוביות (מן הסתם באנגלית) שאפשר למצוא באינטרנט? אולי רק שמות של סרטים סיניים טובים? חשבתי שזה יעזור לי לשמוע את השפה. 2. איך בדיוק כותבים באותיות סיניות במחשב? שיה שיה :)

חופשימי

New member
סרטים

בדיוק היום הגיע אליי סטודנט משנה ראשונה ושאל אותי אם יש לי סרטים סיניים עם כתוביות. תחילה חשבתי שהוא מעריץ גדול של הקולנוע הסיני (שברובו מזעזע) אבל מהר מאוד הבנתי ממנו שהוא מעוניין ללמוד סינית מהסרטים. הסברתי לו שברמה שבה נמצאת הסינית שלו אין לו הרבה סיכוי ללמוד מהסרטים והוא עלול למצוא עצמו במצב הפוך - תסכול. ההמלצה שלי היא להתקדם לאט לאט והרבה. כלומר, להמשיך מאותה הנקודה שהפסקת. אני לא בדיוק יודע באיזה קורס למדת ומה היה חומר הלימוד אבל אני יכול להמליץ על שני דברים להתחלה: 1. ספר בעברית של ד"ר ליהי יריב לאור המפרט את הדקדוק הבסיסי והשימושי ביותר. 2. תרגול על בסיס יומיומי של סימניות ותרגום משפטים. חומר כזה את יכולה למצוא באינטרנט (לדוגמא, הגינה הסינית). לגבי לכתוב סינית במחשב, את יכולה להוריד את זה מפה: http://pinyin.sogou.com (להורדה לחצי על הכפתור הירוק ותתקיני את התוכנה). בכל מקרה, אם את עדיין מעוניינת לצפות בסרטים סיניים שלחי לי הודעה פרטית, אין אפשרות לפרסם אתרי הורדות לא חוקיים בפורום. בהצלחה!

BenBaryo

New member
לא צריך להוריד שומדבר

pps.tv אם רוצים לשפר את הקריאה אז אפשר לראות שם סרטים וסדרות באנגלית עם תרגום בסינית אם רוצים לשפר את השמיעה אפשר לראות סרטים בסינית או פשוט חדשות LIVE. הכל עם תרגום בסינית :)

למעלה