No Time for Goodbye (He say as he faded away)

Bell J

New member
No Time for Goodbye (He say as he faded away)

שם: No Time for Goodbye (He said as he faded away) / תם ולא נשלם
פאנדום: פרסי ג'קסון
תקופה: תקופת המלחמת הטיטאן, מיד לאחר מותו של מייקל יו.
שיפ: וויל סולאס/ג'ייק מדיסון ובמרומז פרסבת'
ז'אנר: אנגסט, Hurt/Comfort
דירוג: PG-13 חזק
אורך: 2,191 מילים
אזהרות: מכיל רמיזות לסקס
מוסיקה: תם ולא נשלם - עילי בוטנר וילדי החוץ; Three Days Grace - Get out alive
הערות: הפאנפיק במקור נכתב לאחד הפרויקטים בפורום (אני חושבת האחד לפני הגמדענק). כמובן שלא סיימתי אותו אז, לכן הוא מתפרסם עכשיו. יש רמיזות לסקס בסוף, אבל זה לא נאמר במפורש.

העובדה שהמנהלות המקסימות שלנו הפסיקו לנהל לא עוצרת אותנו מלהפסיק לכתוב ולפרסם!

Bell J

New member
בהודעה

שמו הוא וויליאם סולאס. והוא חצוי. הוא בנו של האל אפולו, אל השמש, היופי הגברי והנבואה. אל המוזיקה והשירה (למרות שיש רבים שיחלקו על דעתו של אביו). הוא אמור להיות חזק, בוהק וזוהר כמו השמש, רועש ועדין כמו המוסיקה, יפיפה כמו פסל שיש. הוא אמור להיות הבן המושלם.

אבל הוא לא זוהר או חזק, הוא קשת. הוא לא יודע להיות רועש ועדינות לא מתאימה לחצוי. אולי יופי? אולי העיניים בהירות והשיער המתכהה (הוא נולד בלונדיני, היום הצבע כמעט ונעלם). אולי, וויל כבר לא בטוח.

בעולם שהוא חי שום דבר כבר לא מושלם. ולעולם לא יהיה.

:::

אם אתה רוצה להישאר בחיים, פשוט תברח. זהו המוטו של ביתן אפולו.

אנשים במחנה (ביתן ארס) קוראים לזה פחדנות, אבל הם קוראים לזה הישרדות.

וויל לא אוהב להיזכר בעבר; לא בתקופה בבית הנוקשה שבו חיי עם אימו ועם סבו; לא בתקופה שלו ברחוב; לא במלחמה. בהחלט לא במלחמה. יותר מדי דברים רעים קרו שמה, הוא שונא להיזכר.

אבל הוא זוכר, אז אין לו ברירה אלא לחיות עם זה.

הוא עמד שם כשפרסי ג'קסון שחרר את הגייזר ישירות מהגשר, מעיף את אבני האספלט סביב הגשר. אחד מהם פגע ישירות במייקל, ואז עוד אחד ועוד אחד, עד שהוא נקבר תחת האבנים, כשכל מה שנשאר ממנו זו הקשת שלו... המראה הזה גורם לו להתעורר בצעקות בלילות שהוא לא במחנה עד היום.

הוא לא הספיק לצעוק לפרסי לעצור או לצרוח למייקל לזוז, כי הכל קורה בשניות ואז זה נגמר. מייקל יו מת.

הוא אפילו לא הספיק להתאבל, לצרוח לאלים על המוות הנוראי של אחיו או לעזור לחפש את הגופה שאולי ונשארה, כי פרסי גרר אותו ואמר שאנבת' פצועה, ו-וויל ידע שחיי אף אדם לא באמת חשובים לפרסי ג'קסון כמו חייה של אנבת'. אז הוא חיכה עוד קצת. עוד קצת.

הם הגיעו למלון הפלאזה, וויל ראה אנשים פצועים, אוכלים אמברוסיה בחתיכות קטנות כדי לא לכלות את עצמם. המרפא שבתוכו זעק לו ללכת לעזור להם, אבל הילד הקטן והמפוחד שבתוכו לא נתן לו.

ואז ג'ייק מייסון הגיע לעברם, בעיניים כהות עם עיגולים שחורים, שיער חום בהיר חרוך, פצוע ביד שמאל שלו וצליעה קלה ברגל ימין. נקטר וקצת אמברוסיה, אמר לו המרפא שבתוכו, ושינה טובה. אבל אין להם את היכולת להשתמש בנקטר ואמברוסיה כי עוד קצת והם ישרפו, ולא היה להם זמן לישון. הם היו במלחמה.

פרסי לא הקשיב לדיווח: אנבת' אנבת' אנבת'. הם הובלו לאחד החדרים וויל הבחין בקהל של בני אתנה במרפסת. הוא עבד אוטומט, בודק את אנבת' (היא פצועה קשה, אבל וויל מצליח לטפל בה, למרות שזה שואב ממנו כוח רב. הוא לא רוצה להתעמת עם בנו של אל הים), דורש להביא תרופות ולשלם (גם בימים שלו ברחוב הוא לא גנב, הוא לא התכוון להתחיל אז) ולתת לאנבת' לנוח, ובטח משמה לדאוג לשאר האנשים ולרפא עוד ועוד ועוד, עד שהוא בעצמו יצטרך עזרה רפואית בגופו, כי בנפש, וויל יודע, יהיה קשה לטפל.

ג'ייק אמר לפרסי שהוא ייפקח על המגן של אנבת' והקהל עזב את הזוג-לא זוג לבדם.

בחדר הוא ראה את תאליה, מביטה בהם בחיוך מותש. אפילו היא נראית במצב נוראי. היא שאלה למצבה של אנבת', ו-וויל עדכן אותה בקצרה ("היא תחלים.").

הם יצאו מהחדר אל עבר המסדרון כשטראוויס סטול, שתיים מאחיותיו ובני אתנה פנו אל המעלית. וויל הביט בג'ייק שלקח את המדרגות והחליט לעקוב אחריו – אין סיכוי שהוא יהיה עם אח סטול במעלית אחת. הוא עוד נשאר שפוי בשביל זה.

הם ירדו באיטיות, כיוון שוויל עדיין עוד מותש מהריפוי של אנבת', לעיתים הם הבחינו בחצויים אחרים עולים ויורדים באיטיות, גוררים רגליים אחריהם.

פצועים. כולם פצועים. תטפל בהם.

לא, אמר הילד המפוחד, תברח. תברח מפה אל מקום אחר שתוכל להירגע מריח הדם, מריח המפלצות שמכסה את כולם, מהמוות שמקיף את כולם. האם האדס הכין בשבילם כבר מקומות בשאול?

"וויל?" נשמע קולו של ג'ייק לעברו, והוא הפנה את פניו אל עבר הנער השני. "אתה בסדר? קראתי לך כמה פעמים."

הוא שנא לתת למחשבות לתפוס אותו, הוא צריך להישאר מפוקס.

"כן," אמר וויל, מביט קדימה על השלט של קומה שלוש. "מייקל מת."

ג'ייק לא אמר דבר ו-וויל הודה לו אז – ועד היום – על השתיקה ההיא.

לא לנחם. פשוט לשתוק.

הם הגיעו לקומת הכניסה וג'ייק תפס בזרועו ביד מיובלת ומחוספסת מעבודות בנפחייה כנגד העור החלק של וויל, והוא מביט לתוכו, אל תוך הנשמה הכאובה והפצועה של וויל, שלא הספיקה להתאושש מחצי דבר שקרה לו רק היום. הוא מחייך לעברו בקצרה בחיוך שבור ועיניים בוהקות. מכאב? מצער? מבכי? וויל לא ידע.

"קדימה, אני יודע מה אנחנו צריכים."

אלכוהול; זה מה שהם היו צריכים. זוג קטינים שאפילו לא הגיעו לגיל בגרות, ובוודאי לא לגיל שתייה, אבל לוויל לא אכפת.

ג'ייק ביקש מאחותו אמיליה להשגיח בשבילו על המגן ואז אמר לוויל לעקוב אחריו. הוא החליט להתעלם מהפצועים סביבו ולהביט בחולצה הכתומה והקרועה של ג'ייק, וגם אז להתעלם מהחתכים שעל גופו, לנסות לספור את הקרעים. אבל הוא חצוי, אז הוא התבלבל בספירה כשהוא הגיע לחמש והתחיל מחדש שוב ושוב. זו הסחת דעת, אז לוויל לא היה אכפת לחזור על עצמו.

בסופו של דבר הם הגיעו אל המרתף של בית המלון. מקור האור היחיד הגיע מהדלת שהם עמדו בכניסה שלה. יינות יקרים מבקבוקים בתוך תאים מסודרים בשבילם וחביות עתיקות יותר מסבא שלו (ניאו-נאצי מקולל) ניצבים מולים.

ג'ייק לא חשב פעמיים לפני שנכנס ישירות אל החדר ושלף בקבוק יין הראשון שראה.

"זה משנת 1985," אמר ג'ייק, "זה אמור להיות יקר."

"תשאל את התאומים-" אבל אין תאומים. יש תאום.

"כן, זה יקר." אמר וויל ונכנס אל המרתף, מתייצב ליד ג'ייק וחוטף לעצמו בקבוק.

הוא לא מצליח לקרוא את התווית בגלל הדיסלקציה, אבל כן את השנה.

"1995."

"גם טוב," אמר ג'ייק ופתח את הבקבוק, שותה ישירות מהפיה. הוא התיישב על הרצפה ליד החביות ועצם את עיניו. "זה מריר, אבל גם מתוק."

וויל התיישב לידו והשעין את ראשו על אחת החביות, בדיוק על הפקק. הוא מביט בבקבוק שלו ומגחך.

"אנחנו קטינים," הוא אמר ופתח את הבקבוק. וויל הרגיש את מבטו של ג'ייק עליו אך הוא שתק. "אנחנו הקטינים הכי מבוגרים שקיימים בעולם הזה."

"אחרי פרסי ג'קסון ואנבת' צ'ייס," השיב ג'ייק ושתה שוב מהבקבוק. "מגיע להם להיות מאושרים."

"גם לנו," אמר וויל. "לדעתך יש פה כוסות?"

"בני אפולו, כאלו עדינים," לגלג ג'ייק בצחוק, מכה את כתפו של וויל. "אתה רוצה גם צלחת של גבינות ליד זה?"

"בני היפסטוס, כאלו ברברים," הוא השיב. ג'ייק נחר. "אתה רוצה צלחת של עוף ליד זה?"

שניהם צחקו, אבל זה לא מפיג את הכאב של וויל. התמונה של מייקל עלתה בראשו והוא הפסיק לצחוק וג'ייק יחד איתו. הוא הביט בבקבוק שלו ולגם ישירות מהבקבוק שלוש לגימות גדולות.

הוא רצה לשכוח.

"מריר," הוא אמר לאחר שהטעם הגיע לפיו ולקח עוד לגימה. "איך צרפתים שותים את זה כל יום?"

"בקלות," השיב ג'ייק ולגם שוב, "הם עושים את זה בשביל המבטא."

וויל לגם שוב מהבקבוק. "אז אם אנחנו נשתה מספיק, גם לנו יהיה מבטא צרפתי? ושפם?" ג'ייק גיחך והניד את ראשו. וויל הרגיש זמזום נעים ושראש שלו קצת קל יותר. בינתיים הוא בסדר. "מה אם יהיה לנו אופניים מצחיקות? או כובע מוזר?"

"או יהיה לנו בגט גדול וארוך שנסחוב איתנו לכל מקום?" אתגר ג'ייק. "רגע, אני לא צריך לסחוב אחד, יש לי כבר."

וויל מצמץ אל עבר החושך ואז פרץ בצחוק. הצחוק הזה לא גרם לו להיות מאושר, אלא קל יותר, רגוע. רגע לאחר מכן הצחוק שלו הפך לבכי. הוא לא היה בטוח איך זה קרה, אבל את כשדמעה אחת הגיעה אל תוך פיו והטעם המלוח נגע בלשונו הוא הבין שהוא בכה. שהוא בכה על המתים, על החיים, על עצמו. הוא רצה שהכל יפסק, שהמלחמה ההיא לא תהיה קיימת יותר. הוא לא רצה שעוד חברים (משפחה) ימותו. הוא לא רצה לסגור עיניים חלולות שמביטות לכלום ולהיפרד ממי שאינו, (לי פלטשר אמר פעם שכשהם חצויים אין זמן לומר להתראות למתים. יום לאחר מכן הוא נהרג) אבל הוא מרפא, הוא נועד מגיל לצעיר להיות אחראי לדברים האלו. לעזור לחולים להחלים ולבריאים להישאר שפויים בגופם.

הוא בכה וג'ייק שתק. כיום וויל יודע שג'ייק לא יודע להתמודד מצבים כאלו, או בכלל עם בני אדם, ג'ייק תמיד יעדיף מכונות, אבל זה בסדר כי וויל לא אוהב שאנשים מדברים איתו או מנסים לעודד אותו כשהוא נשבר. בסופו של דבר הנשימה שלו חזרה למצבה הקודם והעיניים שלו התייבשו, אך שאריות של הדמעות עדיין היו על פניו. וויל אפילו לא טרח לנגב אותם.

"אז אתה עכשיו המדריך הראשי של הביתן שלך, אה?"
<b

Bell J

New member
בהודעה II (כי תפוזבל
)

וויל מצמץ אל עבר ג'ייק שאפילו לא הביט בו, אבל אפילו בחשכה של המרתף וויל הצליח לראות פניו של בן הפיסטוס מאדימים. הוא הבין את ג'ייק – חייב להעביר נושא.

"כן," וויל הנהן, "עכשיו שמייקל מת-"

"התפקיד עבר אלייך."

וויל הנהן שנית ולגם שוב מהבקבוק. ג'ייק לא ממש הגיב. השתיקה לא הייתה ממש נינוחה, אבל משהו בה הרגיע את וויל מבפנים.

"אתה כמוני," אמר וויל לפתע, "נעשית מדריך ראשי באמצע המלחמה."

"במקום בקנדרוף. אני לא ממש יודע מה אני עושה." ג'ייק לגם מהבקבוק ומשך בכתפיו.

"במצב שלנו, מי באמת יודע מה הוא עושה, איך מנהיגים."

"אני לא חושב שמישהו הכין אותנו לזה," מלמל ג'ייק. "רגע אחד אתה עם האחים שלך נלחם ביחד ורגע אחרי זה אתה צריך להיות אחראי עליהם ולהשגיח עליהם בחייך. זה... מתיש."

"אני לא חושב שאפשר להיות מוכן לזה, במיוחד עכשיו במלחמה הדפוקה הזו כשלמוות זה הפחד העיקרי שלך ו..." וויל נאנח, "שכחתי לרגע שאני חצוי." ושכל רגע בחיים האלו אתה יכול למות.

ג'ייק גיחך. "איך אפשר?"

וויל מנופף בבקבוק היין (שנשאר ממנו פחות מחצי) מול פניו של ג'ייק. בן היפסטוס גיחך שוב והקיש את הבקבוקים שלהם יחד. וויל חייך במאמץ ושניהם שתו שוב. הזמזום במוח שלו גדל, אבל זה היה נעים במיוחד.

"אף אחד לא הכין אותו," אמר ג'ייק. וויל הביט בו בשאלה, אך בחשכה הוא ידע שג'ייק לא ראה את הבעת פניו, אלא רק הרגיש את העיניים של וויל עליו. "את פרסי. אף אחד לא הכין אותו להיות מנהיג."

וויל הנהן. פרסי צעיר משניהם ועדיין מנהיג חבורה של נערים שחלקים מבוגרים ממנו (שלא לדבר על הציידות שהאלים יודעות בנות כמה הן) וכולם עדיין יכלו אחריו לכל מקום בעיניים עצומות.

"הוא מנהיג מלידה," השיב וויל.

"מנהיג מלידה שלא מפחד מהמוות." ג'ייק לגם מהבקבוק שוב וניער את ראשו כשהטעם החזק מגיע לפיו. "בכל פעם שאני רק חושב על לשלוף את החרב שלי-"

השיחה הזו הייתה מדכאת מדי בשביל וויל.

"איזו חרב?" הוא שאל וג'ייק נחר. "או במקרה שלך סכין החמאה."

ג'ייק גילגל את עיניו, "בני אפולו, חושבים שאתם מושלמים בגלל אבא שלכם. מצטער לומר לך את זה, אבל ראיתי במקלחות כמה סכיני חמאה אצל בני אפולו מסוים, בלי לנקוב בשמות."

"למה אתה מביט?" הוא שאל. זו לא הייתה התמימות או הסקרנות, לרגע וויל שכח הכל, המוח שלו נכנס לבלאקאוט טוטאלי, כאילו יש ענן כבד במוח שלו שמסרב להעלם, אבל הענן נותן לו תחושת רוגע וביטחון. וויל תהה לרגע אם הוא באמת רצה שהענן יעלם.

ואז ג'ייק הביט בו ונחר. "למה נראה לך?"

לוח לוויל כמה רגעים להבין ואז: "אה, אוקיי."

הפעם בן היפסטוס צחק, אבל לא צחוק נעים אלא מריר שוויל אפילו מרגיש כאילו ג'ייק צוחק עליו. לא ההרגשה שוויל רצה לחוות באותו הרגע, לכן הוא השתיק את ג'ייק במרפק לצלעות.

"אנחנו לא מושלמים," אמר וויל וג'ייק גלגל את עיניו. "אף אחד לא מושלם."

"חוץ מהאלים," אמר ג'ייק, אבל בליבם שניהם ידעו שזהו שקר, אחרת הם לא היו פה חיים, או שהם ישבו ביחד במרתף של בית מלון משתכרים כדי להעלים כאב.

"כן..." ממלמל וויל והביט בג'ייק שלגם מהבקבוק. "חוץ מהאלים."

עיניו של וויל התחילו במהרה לקלוט את הפגמים בפניו של ג'ייק – צלקת דקה על הגבה שלו כנראה מטופר של מפלצת, אחת נוספת על גשר האף, כנראה מהנפחות, אחת ליד זווית הפה מעוד מפלצת והיא נראית דיי טרייה, עיניים שאינן שוות בגודלן, אף מעט רחב ושפתיים אולי טיפה נשיות...

"יש לי תמונה שלי אם אתה רוצה," אמר ג'ייק ועיניו של וויל זינקו במהירות אל עיניו הלא סימטריות של הנער השני, "תוכל להסתכל מבלי לגרום לי להרגיש מוזר."

"והעובדה שיש לי תמונה שלך לא תהיה מוזרה?" הוא שאל וג'ייק גיחך.

"פחות."

הם נפלו שוב לשתיקה ושניהם שתו לגימה אחת מהבקבוקים שלהם לפני שהם נחבטו ברצפה. וויל לא יודע מי בדיוק התחיל באותו הרגע את הנשיקה, אבל זה הרגיש טוב להרגיש את האצבעות המיובלות של ג'ייק כנגד העורף שלו ומשם לשערו, מעסות במיומנות רבה את הקרקפת. וויל באמת לא ידע איך הוא הגיע לשבת בחיקו של ג'ייק כשהם התנדנדו אחד כנגד השני, והפעם האצבעות של ג'ייק מתחת לחולצה שלו, מרימות אותה מעל ראשו (הם צריכים לשבור את הנשיקה לרגע, אבל אפילו הרגע הזה לא מספיק בשביל וויל להיפכח) ומשמה חזרה לקרב על השליטה. וויל הפסיד בקלות בגלל חוסר המיומנות, אבל הוא עדיין הצליח להוציא מג'ייק גניחות וקללות שערבו לאוזניו בדרך מסוימת, מוזיקה שהוא יוצר דרך ג'ייק.

וזה נגמר באנקה של ג'ייק ורגע לאחר מכן הוא נשך את הכתף של ג'ייק וגם הוא נרגע. האדרנלין עדיין צף במערכת אבל לא היה לו אכפת. וויל לא התחרט על היום ההוא במרתף יחד.

Bell J

New member
אפילוג

המלחמה נגמרה אבל הסיוטים לא. הם ממשיכים להגיע שוב ושוב, לצוץ ברגעים רנדומליים שוויל ממש לא רוצה שהם יהיו שמה, לכן בכל פעם שזה קורה הוא מחפש את ג'ייק, וזה מהיר ונהדר ומעלים את הסיוטים שלו. הוא מוצא נחמה ורוגע בין הזרועות החזקות של ג'ייק ומוקסם בכל פעם מחדש מהאצבעות המיובלות של הנער שלפעמים מסוגלות להרגיע את הסיוטים שלו במגע רך ומחוספס בו זמנית.

וויל מודע לכך שזה קורה גם לג'ייק, לכן וויל מוצא את עצמו הרבה מאוד פעמים מוצמד לקיר הזהוב של ביתן אפולו ונותן לג'ייק לקחת אותו שם כדי להרגיע את שניהם מהסיוטים הרעים. לפעמים הם שומעים את אחד האחים שלו צועק בגלל איזשהו חלום, אך הם מתעלמים ככל שהם יכולים ומנסים חזק יותר ומהר יותר כדי להשתיק את רוחות העבר ולנסות להישאר בהווה, כי העתיד שלהם לעולם לא יהיה מושלם, הוא יהיה מלא פגמים, כמו ג'ייק. כמו וויל.

אבל אולי ביחד, חושב וויל, הם מסוגלים ליצור לעצמם עולם מושלם מלא בפגמים.

למעלה