SD-MD04קושיות של שאינה יודעת לשאול?

Yona Shoval

New member
SD-MD04קושיות של שאינה יודעת לשאול?

MD04 - STOCK OVERVIEW לאחר שהשלמתי את תרגיל SD07 וביצעתי את כל הפעולות הנדרשות, כולל POST GOODS ISSUE , וה-DELIVERY הושלם - נכנסתי ל-MD04 כדי לראות שקיים רישום על הפחתה ב-STOCK. לא ראיתי רישומים עם אסמכתאות הקשורות למשלוחים שלי. כן ראיתי משלוחים שטרם בוצע להם POST GOODS ISSUE האם MD04 לא אמור להראות את מצב ה-STOCK העדכני? אגב, אני רואה את התנועות בדו"ח MB5B

dalia sap

New member
mmbe נותן תמונת מלאי עדכני

md04 משמש להצגת ביקושים לפריט ומה צריך לעשות על מנת לספק את הביקושים כמו לייצר Planned Order שלאחר מכן תהפוך לרכש חיצוני או פקודת עבודה ליצור . MD04 הוא למעשה טריגר ל MRP ותוצאה של ריצת MRP לענות על ביקושים בד"כ רואים את זה ברור כאשר נוצרת הזמנת לקוח שמנענעת את העגלה : מה עושים מיצרים ? קונים ? גורעים ממלאי תוצ"ג .... למעשה את ה delivery עבור הזמנת לקוח את מבצעת לאחר שדאגת לשריין לך למלאי תוצ"ג את המוצרים שהלקוח רוצה , לאחר שסיפקת השאילתא הזאת גמרה לתת את המידע . MMBE נותן תמונת מצב של מלאי הפריט ברגע נתון .

Yona Shoval

New member
../images/Emo51.gifאבל עדיין יש לי בעיה עם MD04

הדו"ח MMBE מצויין, ונותן מבטים שונים על החומר ברמות פירוט שונות, כולל פירוט של MATERIAL MOVEMENTS. אבל עדיין יש לי שאלה לגבי MD04 ויכול להיות שאני לא מסבירה את עצמי או לא מבינה.
ה-TRIGGER ל-MRP הוא תוצאה של מצב המלאי הנוכחי, תנועות כניסה ויציאה למלאי בפועל ומכירות מאושרות/או שכפי שאמרת הזמנה בדרך "המנענעת את העריסה" ועוד (ועפ"י ה-Scope Check Rule Availability Rule). בהנחה שה-RULE כולל גם התחשבות בהזמנות שסופקו (ירדו מהמלאי) הרי שהייתי מצפה שאראה את הרישום שלהן. עבורי הגיוני שברגע שהמלאי "הפיזי" קטן כך הוא "מתקרב" למועד ה-MRP לייצור למלאי/רכש וכד' ולכן הכמות האפשרית לאספקה חייבת להתחשב בהזמנות שסופקו, דהיינו אני מצפה שיהיה רישום של DELIVERIES. בכל אופן מה שאני מחפשת זה דו"ח פשוט ("מכולת"), מלאי נוכחי [פחות] ניפוקים בפועל [פחות] ניפוקים חזויים [ועוד] החזרות [ועוד] כניסת מלאי וכד'.

למעלה