איזה פורום מגניב

איזה פורום מגניב../images/Emo3.gif

בדיוק בשבילי
הלוואי שמפה תבוא הישועה, כשאני רואה את הבלאגן ששורר אצלי בבית אני אשכרה נכנסת לדיכאון. לפני שאני הולכת לישון אני אומרת לעצמי, זהו, מחר אני מסדרת אותו, קמה בבוקר, רואה את הבלאגן ומתבאסת. הבעיה היא לדעתי, אגירת זבל, דברים לא הכרחיים שאנחנו מחזיקים סתם בבית, הלוואי שהיה לי אומץ לזרוק חצי מהדברים
טוב, אז בהצלחה לפורום, אני אהיה פה, זה בטוח
וגם הצבעתי לסקר (כמובן, תשובה אחת לפני הסוף, כל הבית מבולגן
)

בכייף

בעבר גלשתי בלמען הקהילה, תרמתי כשיכולתי ותרמו לי כשהייתי במצב לא מזהיר, אבל פה מדובר באמת בדברים לא הכרחיים. מבטיחה לפחות לעשות סדר בארונות ואני יודעת שלי לא חסרים ים בגדים שיכולים להתרם (כי לצערי בשנה האחרונה תפחתי ונהייתי "דבה"P-:) וקשה לי להאמין שאני אחזור לבגדים האלו... טוב, הנה נתת לי רעיון ממה להתחיל

טליW

New member
פנינה, זו בדיוק הנקודה שממנה הגעתי

רציתי שהכל יעלם, אבל לא היו לי כוחות הנפש לקחת ולזרוק (או לתרום את מה שראוי). אז בתור התחלה - זה לא יקרה, ופיית הבלאגן לא תופיע. עכשיו תעמדי בכניסה לבית ותסדרי רק את מה שרואים מהנקודה הזאת. סה"כ הכניסה והסלון הם החלק הייצוגי. לא צריך להיות שם שום דבר מיותר. אין מקום לחפצים אישיים (פרט למפתחות). אצלי בבית נכנסים ישר לחלל של הסלון ופינת האוכל. פינת האוכל היתה מתמיד מוקש, כי הכי קל להכנס הביתה ו"לזרוק" הכל על השולחן. אז תלינו מתלה תיקים/מעילים בכניסה. ויש גם מתלה למפתחות (למרות שכל וו יכול להתאים). לקח זמן עד שהתרגלנו לתלות את המפתחות על המתלה, ולא להשליך אותם על השולחן. זו התחלה. דבר כל-כך קטן, אבל משמעותי.

אז ככה:

אצלי הסלון הוא הכניסה לבית ומחוברת אליו פינת האוכל וגם המטבח, כלומר הכל בחלל אחד גדול. פינת האוכל שלי כבר מזמן לא פינת אוכל אלא שולחן עבודה שעליה אני אמורה לבצע את העבודות שלי אבל כל החומרים נמצאים על השולחן בבלאגן, כמה שלא ניסיתי לסדר את זה, תמיד זה נשאר מבולגן, הבאתי שידת מגירות שנמצאת מתחת לשולחן וגם אותה העמצתי בחומרים ועדיין השולחן מבולגן
מה שאומר שהשולחן מבולגן אז אוכלים בשולחן של הסלון ואת העבודה שלי אני מבצעת גם על השולחן בסלון כשבעצם פינת האוכל משמשת לי כמחסן חומרים

טליW

New member
ואני חשבתי שההתחלה תהיה פשוטה...

תספרי לי על חלוקת החדרים בבית (כמה חדרים, ומה תפקידם). ננסה להמשיך משם.

אוקיי../images/Emo13.gif

כמו שאמרתי הסלון+פ.א+מטבח הם בכניסה לבית בחלל אחד גדול, אח"כ חדר הילדים (שיחסית הוא מסודר) וממול חלל אמבטיה+שירותים. בקצה המסדרון, החדר שלי שהוא דיי קטן ובגלל זה תמיד נראה עמוס ולא מסודר כי: על הריצפה מונחת מזוודת טרולי עם כל האיפור שלי (שייך לעבודתי כמאפרת ככה שחייב להיות בהישג יד) מגהץ קיטור על עמוד שתקוע סם באמצע החדר, מתלה בגדים גבוהה שעליו אני שמה מעילים ואת חלוק המגבת ורדיאטור ענק שבגללו אי אפשר לסגור את הדלת של החדר. מול המטה שלי יש דלת לחדר של הבת הגדולה שלי (חדר שהיה מרפסת בעבר וניסגר כדי להיות חדר) בהתחלה השתמשתי בו כחדר ארונות אבל הילדה ביקשה חדר לבד אז הסבתי אותו שוב לחדר שינה. לרוב ולמרות שהחדר שלה הוא החדר הכי קטן בבית, הוא מסודר. בגדול החדרים הכי פחות מסודרים הם הסלון והחדר שלי...

פנינה יש לי כמה עצות בחינם../images/Emo140.gif

חדר האמבטיה- במידה ואין ארון לשים ארונית קטנה ליד המראה מעל הכיור לרכז בו דברים שחשובים כגון מוצרי טואלטיקה ותרופות. מתחת לכיור או לצידו אפשר לשים ארון שניים/שלושה מדפים - מדף תחתון למגבות פנים ומגבות רחצה, מדף עליון למוצרי טואלטיקה כגון: שמפו, סבונים, מוצרי הגיינה לאישה ועוד. **ברגע שאת מעבירה את המגבות למקלחת חוסך לך מקום בארונות הבגדים. וברגע שיתפנה לך המדף של המגבות תוכלי לשים עליו את המזוודת טרול שלך במידה והיא לא ענקית מידיי ונכנסת לארון. את המגהץ+ העמוד באחד מצדדיו של ארון הבגדים במידה וזה אפשרי או באחת הפינות בחדר, בתקווה שניתן לקפל את קרש הגיהוץ ואת המגהץ תוכלי לשים בארון הבגדים מתחת לבגדים שתלויים תמיד יש מקום שם במדף. את חלוק המגבת תתלי באמבטיה- בצד הפנימי של דלת האמבטיה תתלי מתלים ושם תוכלי להניח את החלוק. אצלי בבית המתלה על עמוד נמצא בסלון ועליו אנחנו מניחים תיקים, מעילים והוא נמצא לצד שידת מגירות וניראה אסתטי. בצד הפנימי של דלת חדר השינה תתלי מתקן תליה לבגדים, ואז את לא צריכה את המתלה שתקוע לך בחדר. במידה והרדיאטור לא בשימוש אחסני אותו מתחת למיטה כלשהי או אם יש לכם מחסן או ליד מכונת הכביסה אם יש שם מקום. אפשרות נוספת לגבי המתלה להיפטר ממנו ובמקומו לתלות במסרון מתקן תלייה דקורטיבי שצמוד לקיר ועליו להניח מעילים, תיקים מטריות. לגבי הסלון תני פירוט אז נשמח לתת עצות

תודה נועית../images/Emo140.gif

לגבי האמבטיה זה בדיוק מה שיש לי, ארונית מעל הכיור וארון מתחת. בארונית (הקטנה) יש דברים קטנים, עזרה ראשונה ושניה ובארון למטה יש את כל השמפואים וכל מוצרי ההיגיינה (אין להם מקום אחר ככה שפרקטית זה לא מתאים למגבות) אוקיי לגביי הסלון: אני אוהבת ליצור כל מיני עבודות יד ולכן שולחן פינת האוכל עמוס בחומרי עבודה, על שידת הטלויזיה אני מניחה את רוב העבודות שלי (ליופיP-:) וזה כבר מזמן נראה עמוס מידיי. לדעתי אחד הדברים שמקטינים את הסלון שגם ככה לא ענק הוא שולחן מרובע גדול שלא מתאים לגודל הסלון אבל כרגע לא יכולה להחליף אותו. באופן כללי מוקד הבלאגן שבחלל הסלון הוא המזנון ופינת האוכל. לגביי חדר השינה שלי, לא נראה לי שיש הרבה מה לעשות עם הטרולי, המגהץ והמתלה...

טליW

New member
פנינה - פינת עבודה מסודרת...

מתוך הבנה שאת מוכרחה שתהיה לך פינת עבודה מסודרת, וזה יכול לעשות סדר בעיניים, אני לא שוללת אותה במקום פינת האוכל. הנקודה החשובה היא שחייב להיות שולחן מסודר שסביבו אפשר לאכול. האם יש לך אפשרות להכניס שולחן קטן למטבח? (אני מבינה שהמטבח הוא בחלל פתוח, אבל הכוונה לטריטוריה של המטבח) האם יש אפשרות לדחוף את שולחן האוכל/עבודה עד שישען מול קיר? (בכדי להגיר פינת עבודה) האם העבודות על המזנון לתצוגה, לייבוש או לאחסון עד שימכרו?

רציתי לצלם

את הסלון כדי שתבינו, לצערי אין לי סוללות למצלמה, אז ניסיתי לצייר, יצא דיי קרוב למציאות. ככה בערך נראה החלל של הסלון, הפס השחור כהה הוא דלת הכניסה לבית, עכשיו תתארו לעצמכם את המזנון (הקוביה שבאמצע זו T.V) עמוס בעבודות שלי (אני לא מוכרת אותן, רק לעיתים רחוקות) ושולחן העבודה שליד הכניסה של הבית עמוס החומרים וגם מתחתיו יש שידת מגרות עמוסה וגל לידו יש קרטונים עם חומרים (זה בשביל התיקווה שיום אחד אמכור בכמויות, כי לפעמים יוצא שאני מוכרת)

יפתי, ראשית שמחה לראותך כאן

שנית בענין השמפואים, אפשר לתלות מדף באמבטיה בהישג יד בזמן המקלחת ואז הארונית תהיה פנויה למגבות. שנית, קני ארגז מפלסטיק עם מכסה (קניתי שניים נהדרים, אם תרצי אצלם ואראה כאן) והם גם מכניסים הרבה סדר. כאחת שאוהבת ליצור, אני גם מייצרת המון בלאגן. כשאני מסיימת את היצירה אני מכניסה את כל חומרי היצירה לארגז, מנקה את השולחן, שמה מפה יפה ובזה נגמר הענין. ויש לציין שיום יום אנחנו יוצרים (אני וגל) ולכן כמעט באופן תמידי יש בלאגן בסלון, אבל עם קופסא מצאתי שזה פתרון מאוד נוח.

יאאאאא יקירתי../images/Emo25.gif

שנים לא ראיתי לך
את כנראה זוכרת את הבית הישן, זה כבר בית אחר לגמריי, אני פה כבר כמעט שנתיים (בפברואר) יש לי ארגזים ליד השולחן, הם מלאים במפיות ובעוד כל מיני חומרים, על השולחן עצמו חיברי מכונת פסטה לפימו

התגעגעתי../images/Emo25.gif. אני יודעת שעברת

דירה, אבל מדף בכל מקרה את יכולה לתלות באמבטיה. יש מדפים מאוד נחמדים מפלסטיק. לנו היה אחד פינתי שתולים בקצה האמבטיה ושם שמנו את השמפונים. תוכלי לצלם את מכונת הפסטה בהזדמנות ולשלוח לי למייל? אנחנו גם יוצרים בפימו ומאוד נהנים.

מבטיחה לשלוח לך תמונה

האמת שכרגע אני פחות מתעסקת עם הפימו כי זה עסק דיי יקר, אז זה בהפסקה עד שאתעשר (אני בונה על ה 50 מליון בטוטו, לא שאני מתכוונת לשלוח
) ויש לי מדף כזה באמבטיה אבל כדי לחסוך בקניות אני קונה אחת לכמה זמן בקבוקים משפחתיים ומאחסנת אותם בארון שמתחת לכיור וממלאה אותם לבקבוקים הקטנים יותר שנשארו לי משימושים קודמים, אני ושה את זה עם שמפו, מרכך וסבון נוזלי.

בד"כ אני עושה קניות

בשופרסלדיל בחולון, דיי זול שם יחסית לסופרים אחרים. עכשיו אני לא ניידת כי הרכב שלי נטול ביטוח וטסט אז כשיש לי טרמפ לסופר אני מנצלת את ההזדמנות לחדש את המלאי (הייתי הולכת לסופר אחת לחודש, עכשיו אחת לחודשיים שלוש)

טליW

New member
אופס אופס אופס....

מחוברת לך מכונת פסטה לשולחן, בכדי ליצור בפימו, אבל את לא יוצרת עכשיו בפימו. ביי ביי מכונת פסטה. אם אין לך איפה לאחסן אותה כרגע, תכניסי אותה אפילו לארון בגדים במדף התחתון... רואה? כבר דבר אחד פחות על השולחן.

למעלה