איך אני חוזרת לרוץ כמו שצריך???אני אחרי לידה

איך אני חוזרת לרוץ כמו שצריך???אני אחרי לידה

7 שבועות. חזרתי לרוץ בערב לפני שבועעיים שזה אומר 4 פעמים בערך. השבוע ייצא לי 3 פעמים. התחלתי באיזי כי בכל זאת...אני מרגישה את שרירי קרקעית האגן נוזלים לי. בקיצור רצתי 4 קמ.קצת 10.5 בהליכון. רוצה יותר רוצה מהר רוצה לעשות את נייק כמו שצריך....אוף.אני מתוסכלת כמה זה קשה. לא מצליחה להבין אם קשה לי בראש או בסיבולת... איך ממשיכים? יש לי אימון יום שישי.הכל תלוי בככ הרבה גורמים. ביביסיטר לתינוק, ואני מיניקה...ולגדולה. בת 3. התימרון לא קל.

LihiTad

New member
בעיקר בלי לחץ

בהנחה שחזרת לאחר בדיקה והכל בסדר, רצוי לקחת את זה בנשימה ארוכה ובלי לחץ. יש להניח שלא רצת מספר חדשים ולכן יש כאן מעין התחלה, ייקח קצת זמן לחזור למקום בו הפסקת (או לשיא הכושר) לא בהכרח למדוד קצב בשבועות הראשונים. לרוץ קל ונוח, להחזיר את ההרגשה לגוף. מה זאת אומרת עבורך לעשות את נייקי כמו שצריך? כמו שעשית לפני שנה? שיא חדש? זה בדיוק המרוץ/חוויה לעשות דווקא בנחת, שיא ממילא קשה לעשות. מכירה את ההרגשה, גם אני חוזרת לריצה וזה קשה (אמנם בנסיבות אחרות). חוזרת ואומרת לעצמי סבלנות. הגוף זוכר, הוא יחזור לשם בקצב שלו. דווקא הזהרי מלדחוף מהר מדי. ליהי

תודה...שנה שעברה לא

רצתי את נייק כי הייתי בהריון.אז לפני שנתיים רק זה יוצא. זה באמת קשה ואני מרגישה שהגוף זוכר.אני מעין נהנית\סובלת.קשה להסביר.ככ חיכיתי ללדת רק כדי לחזור לעצמי ולריצה, שבא לי לטרוף את ההליכון. אני מרגישה שהמהירות בסדר לי, ודווקא על מהירות 9 היה לי קשה ומעיק לרוץ. אז אני אשאר על 10.5 בתור התחלה, ברגע שאעלה ל6 קמ אימון אחרי זה אנסה ל8 ואז ל10.אני ב4 קמ כרגע, מרגישה כמו איזה עגלה...

tea1234

New member
אל תדאגי....

אני 10 שבועות אחרי לידה. חזרתי לרוץ לפני 4 שבועות...בהתחלה לא היה קל אבל להפתעתי הגוף זכר את כל השנים הטובות שהשקעתי בו. בקיצור, זה כמובן קצת בראש וקצת סיבולת. תעלי בכל ריצה בעוד כמה מטרים ולא תהיה לך בעיה לרוץ במירוץ עוד חודש. אל תצפי כמובן לשבור שיאים. המטרה שלי היא לסיים את המירוץ וזה נראה לי בהחלט הישג מכובד 3 חודשים אחרי לידה.

מור שלז

New member
איך חוזרים לרוץ? לאט לאט ותגיעי רחוק רחוק

קודם כל, אני לא חושבת שאת קולטת כמה שאת מדהימה ומה שהספקת זה פשוט בתל נתפס: 7 שבועות אחרי לידה, וכבר רצת 4 פעמים? וואו! לא פשוט, לא פשוט עם תינוק, והנקה וילדה בת 3 שגם היא צריכה אמא, והלילות חסרי השינה, ו.... לא צריכה לספר לך מה עוד – ועם כל זה כבר הצלחת להתמיד ולצאת לרוץ – שאפו! לא פלא שאת מרגישה את שרירי קרקעית האגן, הגוף שלך עבר טראומה. בהחלט מומלץ להשקיע קצת בחיזוק שרירי הליבה בכלל, אפשר גם עם תרגילים בבית. אני במשך תקופה ארוכה, עשיתי בבית תרגילים כאלו בערב, תוך כדי סיפור לקטנה, וחפיפה לילדים, קיפול כביסה ועוד ועוד... (קיפול כביסה זה אחלה משימה לעשות תוך כדי תרגילי חיזוק: במנוחה בין הסטים, מקפלים עוד 3-4 חולצות וככה הזמן עובר מהר
) כל מה שצריך זה משקוליות (אפשר גם בלי בהתחלה, מספיק משקל הגוף) והתמדה: מכרעים, סקוואטים, מדרגה, ועוד תרגילים שונים עם גומיות – כולם מעולים (אבל מומלץ שאיש מקצוע ידריך אותך פעם ראשונה, אני קיבלתי הדרכה מהפיזיותרפיסט שלי). כל הכבוד ובהצלחה בהמשך! ספרי לנו איך הולך....

אני מתאמנת 4 פעמים בשבוע בסטודיו

סי שם נורא מדגישים את קרקעית האגן, והתאמנתי כל ההריון כמובן ושם ממש אחלה לי. שרירי הבטן לא חזרו עדיין למה שהיו.אני נראית כמו אחרי ארוחת חג...השבוע גם המשקל נתקע פתאום אז אני מדוכדכת מזה. אקדים ואומר שיש לי איזה שהיא בעיה "קלה" תלוי את מי שואלים בנושא ספורט\דיאטה\משקל\ וכו. לא בטוח שזה המקום להיכנס אליו אבל יש לי איזה שריטה. . מה שכן להרגשה שלמחרת שכל הגוף הכואב ככ התגעגעתי..........................................

omaopa

New member
הכי חשוב סבלנות

וזאת בעיקר כדי לא להיכנס ישירות לפציעה. זה גם מאד תלוי בכמה רצת לפני ובמשך ההריון. חברה טובה שלי (רותי זינדל) שילדה גם בדיוק לפני 7 שבועות חזרה לרוץ עכשיו אבל היא רצה הרבה ועד לחודש השישי ולפני ההריון בכלל היתה רצה המון. חשוב מאד מאד להיות סבלנית ולבנות את זה לאט לאט חזרה. תחשבי על זה כמו על חזרה מפציעה. בפעם הראשונה רצים ככה 20 דקות בשביל להרגיש את עצמך ועושים את זה שלוש פעמים בשבוע. מרגיש בסדר? אז בשבוע אחרי עושים 3 ריצות של 40 דקות ואת זה עושים שבועיים וכך הלאה. לא להיחפז לחזור ולא לנסות אפילו לחזור לאימוני מהירות או כוח או כל דבר שכזה שיפעיל יותר מדי מאמץ על הגוף. אחרי ההריון כל הגוף הוא כמו אחרי פציעה וצריך להתייחס אליו בהתאם. לא לצפות ממנו ליותר מדי בבת אחת כי הוא לא יעמוד בזה והגוף יביא את זה תמיד לידי ביטוי באיזשהו מקום. אילו הייתי את הייתי גם שוקלת מחדש אם כדאי בכלל לעשות את נייקי. בטח ובטח שלא להפעיל לחץ על עצמך "לעשות את זה כמו שצריך". בכל זאת, את חוזרת מהריון, הגוף כולו עייף, הרגליים עוד לא רגילות. להפעיל עומס כמו מירוץ זה לאו דווקא דבר טוב. מה גם שזה כנראה מפעיל עליך המון לחץ פסיכולוגי שלא נראה לי שאת צריכה כרגע בכלל. תשקלי אם לא עדיף לך לחזור לאיטך, בסבלנות, בבניה הדרגתית ונכונה. יש המון מירוצי 10 באביב שהם אולי טרנדיים פחות מנייקי אבל הם נפלאים וכיפים וגם מזג האוויר בהם מושלם.

תודה.אכן זה מאד מאד

הגיוני "כמו לאחר פציעה" זה סוג של. לא מצפה לשבור שיא בריצת נייק. רק לסיים סביר. נראה עד אז איך אני מתקדמת. תודה רבה!

למעלה