אירוח: חובות עובדים ומעבידים בזמן צוק איתן

תשלום על חצאיי ימים

בעבר בהסכמים שלאחר ארועי לחימה (עופרת יצוקה,עמוד ענן)פוצו עובדים גם באופן חלקי ויחסי.הנל בכפוף לתנאים בהם היה עליהם לעמוד כגון מגורים עד 40 קמ מעוטף עזה.ניתן ללמוד מכך על העתיד אף שעדין לא נחתם הסכם בנושא.

הי רונית,

הי רונית הנושא אינו בסמכותי אך אענה ככל שידיעתי מגעת, במצב זה,בקייטנה פרטית תוכלי לפנות ולהתייעץ ברשות להגנת הצרכן.

גלנה,

המעסיק רשאי לבחור את מועדי החופשה לעובדיו.אם מדובר בחופשה מעבר ל7 ימים עליו להודיעם מראש.

מלי

בעבר בהסכמים שלאחר ארועי לחימה (עופרת יצוקה,עמוד ענן)פוצו עובדים גם באופן חלקי ויחסי.הנל בכפוף לתנאים בהם היה עליהם לעמוד כגון מגורים עד 40 קמ מעוטף עזה.ניתן ללמוד מכך על העתיד אף שעדין לא נחתם הסכם בנושא ורק כשיחתם תוכלי לדעת האם תפוצי.

דנה

המעסיק רשאי לבחור את מועדי החופשה לעובדיו.אם מדובר בחופשה מעבר ל7 ימים עליו להודיעם מראש.

הי

עובד מפעל חיוני חייב לצאת לעבודה,ואי הגעה היא למעשה עבירה פלילית לכאורה.במקרה הספציפי בו הילד מתחת לגיל 14 יתכן שהענין יבחן כמקרה מיוחד ובאופן מקל אך נדע זאת רק בדיעבד.

הי

כפי שהסברתי מעסיק יכול לשנות את דפוס העבודה.תוכלו לפנות לפיצוי ממנו.בהתאם לשיקבע בהסכם,לאחר הלחימה יוכל לפנות לרשות המיסים לפיצויו.

אירוח: חובות עובדים ומעבידים בזמן צוק איתן

האם להורים יש זכות לא להתייצב במקום העבודה עכב המצב הבטחוני?

ביום רביעי ה-23.07 בין השעות 18:00-20:00, תתארח כאן בפורום עו"ד רבקה ורבנר, סגנית הממונה הראשי על יחסי עבודה במשרד הכלכלה.
עו"ד ורבנר תענה על שאלותיכם בנושא חובות העובדים והמעבידים במצב חירום.
אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו.

משרד הכלכלה, אמון בשגרה ובשעת חירום על שימור הרציפות התפקודית של המשק, תכלול היחסים המסחריים והכלכליים הבינלאומיים של מדינת ישראל,
סיוע ליצואנים ותעשיינים בחדירה לשווקים חדשים, הגנה על היציבות התעסוקתית בשוק העבודה,
טיפול בסוגיות צרכניות, תקינה, מלאי חירום בתחום המזון, גיוס וריתוק עובדים, הבטחת בריאותם התעסוקתית ובטיחותם של עובדים ועוד.
לפורטל חירום אינטרנטי המרכז את כל המידע העדכני שמפרסם המשרד: לחץ כאן

קו למענה על שאלות בנושאי משרד הכלכלה: (בין השעות 07:30-20:00)
1-800-20-11-80

שירהלי3

New member
פיטורים

האם זה חוקי לפטר אותי בימים האלה? אני אמנם לא תושבת הדרום, אבל די חרדה מהמצב ומפחדת לצאת מהבית. אבל בעבודה לא רואים זאת בעין יפה.

שירהלי

ניתן לפטר בתקופת לחימה אלא אם אי ההגעה היא בהוראת פיקוד העורף.ההוראה הרלוונטית כיום היא הורים לילדים מתחת לגיל 14 שפיקוד העורף סגר את המוסד החינוכי של ילדם בשל המצב יוכל אחד ההורים להשאר בבית.אי יציאה לעבודה בשל חרדה לא תחשב כזו והיא ע"ח העובד.

דנהשלי1

New member
ימי חופש

האם בתקופה כזאת, שהבעלים שלנו במילואים, יש זכאות לימי חופש נוספים מעבר לימים שמגיעים לי בשנה? יש אפשרות לדרוש דבר כזה?

שלום וברכה לכם,

עו"ד רבקה ורבנר,סגנית הממונה הראשי על יחסי עבודה,במשרד הכלכלה שמחה להיות כאן איתכם ולצידכם,מקווה שנשמע רק בשורות טובות ועכשיו לשאלות....

tratata1

New member
שאלה בנוגע לקבלת שכר בתקות המבצע צוק איתן

אני עובדת במכלל פרטית ומקבלץ שכר לפי שעות, לצערי החל מתאריך 8.07 הלימודים בוטלו. מה קורה מבחינת השכר באותה תקופה?

למעלה