אם חלילה משהיא מהחטופים בעזה תכנס להריון

אם כך כל הבעיה של החטופים לא מעניננו רק ענינם
שטות מוחלטת.

מחובת מדינת ישראל להגן על אזרחיה. המדינה כשלה בכך ועליה לעשות מה שאפשר על מנת להחזיר את החטופים ולהבטיח את שלום שאר האזרחים.
זה שמחובתה של המדינה לעשות ככל יכולתה על מנת להחזיר את החטופים לא מקנה לאף אחד שום זכות להחליט עבור מישהי מהן החלטה כזו או אחרת לגבי הפלה.

משתפרת1

Well-known member
מקווה שלא נשמע על מקרה כזה.

בעיה להפיל בחודשים מתקדמים, בעיה להשאיר ילד שנוצר מאונס אכזרי.
לא מפרסמים את זה, אבל התצפיתנית שחולצה היתה בהריון ועברה הפלה. אינני יכולה להביא אסמכתא.
השאלה איננה "אם", אלא כמה מהן הוכנסו להריון, כמה מהן נושאות את ההריון בתנאי הרעב, תת תזונה קיצונית, חוסר באור, היגיינה שאיננה קיימת ועוד. כפי שהדברים נראים ובקצב שחילוצן לא מתקדם, הן כנראה תלדנה שם, ואז המפלצות האכזריות יקחו מהן את התינוקות כדי לגדל אותם כרוצחים.
אם יקרה נס ומחר הן כולן כאן בארץ- זה עניינה של כל אישה להחליט איך לנהוג.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
לא מפרסמים את זה, אבל התצפיתנית שחולצה היתה בהריון ועברה הפלה. אינני יכולה להביא אסמכתא.
השאלה איננה "אם", אלא כמה מהן הוכנסו להריון, כמה מהן נושאות את ההריון בתנאי הרעב, תת תזונה קיצונית, חוסר באור, היגיינה שאיננה קיימת ועוד. כפי שהדברים נראים ובקצב שחילוצן לא מתקדם, הן כנראה תלדנה שם, ואז המפלצות האכזריות יקחו מהן את התינוקות כדי לגדל אותם כרוצחים.
יגדלו כרוצחים, נצחון של הנאצים על ישראל, יהודי יטבח יהודים.

פולגאר

Well-known member
רובם המוחלט של אלו שנאנסו, נרצחו לאחר האונס.

זה לא ענייננו כלל. זה עניינה בלבד.
אם כך כל הבעיה של החטופים לא מעניננו רק ענינם
מקווה שלא נשמע על מקרה כזה.

בעיה להפיל בחודשים מתקדמים, בעיה להשאיר ילד שנוצר מאונס אכזרי.
חודשים מוקדמים הם בעזה, נראה לכן שיטפלו בבעיה??

Harrington

Well-known member
מנהל
האם להשאיר את הולד או לעשות הפלה
ראשית המונח "לעשות הפלה" שגוי לשונית (גם אם רשמית הוא תקף כנראה). "הפלה" זה משהו שמתרחש, קורה, אם בעקבות אירוע כזה או אחר (למשל קבלת מכה) או בדרך הטבע.

לגופו של ענין, עם כל הצער והאמפטיה למצבה הקשה של ההריונית, הוולד לא אשם בשום דבר לרבות בנסיבות היווצרותו. על כן זולת אם זה ממש בהתחלה והוולד טרם נוצר באמת, אני סבור שיש לקיים את ההריון. במידה והתינוק שייוולד לא יהיה רצוי בגין הנסיבות, אפשר למסרו לאימוץ.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
ראשית המונח "לעשות הפלה" שגוי לשונית (גם אם רשמית הוא תקף כנראה). "הפלה" זה משהו שמתרחש, קורה, אם בעקבות אירוע כזה או אחר (למשל קבלת מכה) או בדרך הטבע.

לגופו של ענין, עם כל הצער והאמפטיה למצבה הקשה של ההריונית, הוולד לא אשם בשום דבר לרבות בנסיבות היווצרותו. על כן זולת אם זה ממש בהתחלה והוולד טרם נוצר באמת, אני סבור שיש לקיים את ההריון. במידה והתינוק שייוולד לא יהיה רצוי בגין הנסיבות, אפשר למסרו לאימוץ.
הוולד אינו אשם, גם האם אינה אשמה. מדוע עליה להענש בסחיבת הריון ולידה?

Harrington

Well-known member
מנהל
הוולד אינו אשם, גם האם אינה אשמה. מדוע עליה להענש בסחיבת הריון ולידה?
דרכו של עולם. הקב"ה או למעוניינים, הטבע החליט שנשים הן אלה ש'סוחבות' במשך תשעה חודשים את הוולדים שעתידים להיוולד. זאת מציאות, עובדה נתונה שאין לנו מה לעשות איתה או נגדה. אז כמובן שהיא לא אשמה בשום דבר וכמובן שכל שומע יגלה אמפטיה למצבה. אבל זה שהיא נקלעה למצב הזה לא מאפשר לה לפגוע בחייו (גם אם אלו עדיין לא בדיוק חיים וכו', והכל גלוי וידוע) של מישהו אחר.

לצורך העניין וכמו שכתבתי פעמים רבות בעבר, אני לא רואה הבדל לענין זה בין הריונית שמחזיקה עובר ברחמה לבין אשה שמחזיקה תינוק על ידיה. אם אגש כעת בגינה ציבורית לאשה כלשהי ובלי שאנחנו מכירים או שאני שואל אותה משהו, אני שם לה תינוק על הידיים ורץ מהמקום. האם תאמרי שבגלל שהיא לא אשמה בכך שהתינוק נמצא לפתע בידיה מותר לה להפריד את זרועותיה ולהפיל את התינוק על הרצפה?

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
דרכו של עולם. הקב"ה או למעוניינים, הטבע החליט שנשים הן אלה ש'סוחבות' במשך תשעה חודשים את הוולדים שעתידים להיוולד. זאת מציאות, עובדה נתונה שאין לנו מה לעשות איתה או נגדה. אז כמובן שהיא לא אשמה בשום דבר וכמובן שכל שומע יגלה אמפטיה למצבה. אבל זה שהיא נקלעה למצב הזה לא מאפשר לה לפגוע בחייו (גם אם אלו עדיין לא בדיוק חיים וכו', והכל גלוי וידוע) של מישהו אחר.

לצורך העניין וכמו שכתבתי פעמים רבות בעבר, אני לא רואה הבדל לענין זה בין הריונית שמחזיקה עובר ברחמה לבין אשה שמחזיקה תינוק על ידיה. אם אגש כעת בגינה ציבורית לאשה כלשהי ובלי שאנחנו מכירים או שאני שואל אותה משהו, אני שם לה תינוק על הידיים ורץ מהמקום. האם תאמרי שבגלל שהיא לא אשמה בכך שהתינוק נמצא לפתע בידיה מותר לה להפריד את זרועותיה ולהפיל את התינוק על הרצפה?
סורי לא הבנתי.
"דרכו של עולם. הקב"ה" . רומז שהקב"ה תיכן את האונס? או הקב"ה מקבל את התוצאה של האונס?

Harrington

Well-known member
מנהל
סורי לא הבנתי.
"דרכו של עולם. הקב"ה" . רומז שהקב"ה תיכן את האונס? או הקב"ה מקבל את התוצאה של האונס?
שאלת מה האם אשמה. השבתי שהיא לא, אבל זו דרכו של עולם שנשים נכנסות להריון (ולא למשל, גברים, או שתינוקות מגיעים עם חסידות וכיו"ב). אין לנו מה לעשות נגד זה.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
הרי הכל נעשה בדברו, גם הטבח נעשה בדברו!!!
אם אתה אומר, אתה יודע! איני מתווכחת עם יודעי דבר.
וטוב שאינך מתווכחת עם יודעי דבר!!!
לא רק אני אומר זאת!!
קבלי הוכחה לדבריי!!!
אני "אוהב" כאשר "חכמים" ממני לועגים לי!!!
;):sneaky::ROFLMAO:
מי לעג לך?!
אתה זה שלועג! מי שם מרכאות?

אפרופו בקישור שהוספת לא מצאתי שבברכת "הכל" נאמר על אונס או טבח.
כנראה שאתה יודע משהו הנסתר ממני.

שים לב איני שמה מרכאות!! אשמח אם תחכים אותי.

אם אתה אומר, אתה יודע! איני מתווכחת עם יודעי דבר.

מי לעג לך?!
אתה זה שלועג! מי שם מרכאות?

אפרופו בקישור שהוספת לא מצאתי שבברכת "הכל" נאמר על אונס או טבח.
כנראה שאתה יודע משהו הנסתר ממני.

שים לב איני שמה מרכאות!! אשמח אם תחכים אותי.
והיכן מצאת על השואה?
זה אחד מהפרשנויות שאת מקבלת על השואה שזה נעשה בדברו בכדי לגרום לנו ... (השלימי לבד) (n)

למעלה