אמונה ומדע

deathcaster

New member
תגובה

כשהיהדות רוצה להישען על לוגיקה, היא מכריזה על עצמה טאוטולוגיה.... כשהיא לא רוצה.... אז היא אומרת שלא הכל שחור ולבן. נחמד... טוב לסיפורי אגדות ולא משהו יותר מזה. "אכן מטרתי היא לגרות ולמשוך אתכם למסע שלטעמי מרתק בעולם הרוח וחיבוטי המחשבה של היהדות"- יפה, אז כמו שחשבנו מלכתחילה, את מחזירה בתשובה. פורום זה, להזכירך, אינו עוסק בחיבוטי המחשבה של היהדות. את מוזמנת להעביר את משנתך הסדורה בפורומים שישרתו את מטרתך טוב יותר כמו פורומים: "חרדים בעל כורחם", "יוצאים בשאלה", "הומואים דתיים" וכד', שם אולי תהיה לך יותר היענות.

מי זה היהדות?

חב"ד ? סרוגים? ברסלב? ליטאים? מה זה ההכללות? לא דיברתי סרה על הלוגיקה עצמה אלא על השימוש (לעיתים נלוז) שעושים בה ושוב אני ארחיב איך השרשור התגלגל עד כה אני קוראת את הודעות הפורום מהיום שהוא נפתח.... ראיתי שהיו כאן דיונים שקשורים לנושא ועל כן הוספתי את הקישורים בלי קונספירציות בלי בלבולים

מנווה

New member
את "סודותיו" קראתי. לא התרשמתי.

ספר מאוד נחמד עם פרשנות מאוד מעניינת-וזהו. אני אישית מעדיף בהרבה את סדרת שיחות על מו"נ של ליבוביץ' ולמען האמת אני עוד יותר מעדיף פשוט לקרוא בשקט את מו"נ לבד בלי תיווך של ליבוביץ' או גודמן. הגישה האנליסטית,לוגית,השחורה לבנה והטואטלית כלשונך היא אגב,תמצית הגישה הרמבמיסטית (שמעמיד את "מבחן השכל" במרכז עד כדי כך שלטענתו אם תיזת העולם הקדמון של אריסטו-הניגוד המוחלט לתיזת הבריאה התנ"כית,הייתה עוברת את מבחן השכל הוא היה מפרש את התנ"ך בצורה אחרת או כלשונו "לא נסתרו מאיתנו שערי הפירוש".). ואם זאת מטרתך,מדוע להוליך אנשים בכזב במשך דיון שלם ולא להצהיר מראש שזה <בידיוק> מה שאת רוצה לעשות? אני בא מ"עולם הרוח וחיבוטי המחשבה של היהדות" במקור (ועד היום רוב סביביתי היא זו). כמו שכבר ציינתי אני חושב שאת רשאית לפטור עצמך מדאגה ל"עולמם הרוחני" של הזולת ולדאוג לעולמך שלך.

ראיתי שמדובר בהרצאות וויתרתי.

אני תמיד מעדיף חומר כתוב. כשהחומר מדובר הקליטה שלו גם איטית יותר וגם ביקורתית הרבה פחות, מפני שקשה הרבה יותר לחזור חזרה ולבחון אותו. זו גם הסיבה בגללה מחב"תים כל כך אוהבים להרצות וכל כך ממעטים לכתוב.

למעלה