אמונה ומדע

כשאורח החיים

של רוב הילדים כל כך קלוקל זה מתחייב להטיל ספק סתירה? בין מה למה?

העלית פסטיבל סרטים שעוסק בסתירות

בין מה למה ?

כבר צוינו דוגמות

עטלפים מטילי ביצים עכברים שעשויים חציים אדמה וכינים הנוצרות מזיעה

שהטענה שהדת תואמת את המדע

או שהמדע מוכיח את הדת או שאין סתירות הן כולן טענות שקריות (לא תואמות את המציאות) ונפוצות עד כאב אם לדת יש משהו אמתי (כמו יושר) להציע, מדוע יש צורך בטענות מהסוג הזה ?

אני מכיר את הגישות של הרב אורי שרקי

ואני עדיין חושב שהמדע מוכיח את הדת הוא טיעון תוך צביעות

אתה כבר מתחיל לבייש את עצמך

לא רק שאתה מראה שאתה לא מכיר את הגישה של הרב שרקי אתה אפילו אומר הפוך ממה שהוא מסביר ממש בלחיצת קליק תוכל לחסוך את הביזוי סלח לי על הבוטות אבל...

ובכל זאת המדע לא מוכיח את הדת

תוכלי מקסימום לטעון שהם לא מדברים על אותו הדבר זה שהדת מוכחת מהמדע זה לא טיעון של הרב שרקי אלא של מחזירים בתשובה באופן כללי

deathcaster

New member
למה "בכל זאת?"

הרי זה די ברור שהרב שרקי לא מציג את הטיעון הזה (והיא צודקת, הוא אף פוסל את הטיעון הזה, לפחות בהרצאה הראשונה שהקשבתי לה) "זה שהדת מוכחת מהמדע זה לא טיעון של הרב שרקי אלא של מחזירים בתשובה באופן כללי"- אבל היא התייחסה רק להרצאות של הרב שרקי... הפעם אתה חוטא ב- ignoratio elenchi

לא ממש

אני כן חוטא בהתבלגנות יתר בשרשור הזה,, אבל היא ביקשה למנות את הסתירות ולכך התיחסתי. את ההרצאה היא העלתה אחר-כך.

deathcaster

New member
ממממ....

האמת שכן ממש....כי את ההרצאות היא העלתה בראש השרשור, הודעתה הראשונה אי פעם בפורום
הרבה לפני שהגבת לה.

לא יאומן

המדע לא מוכיח את הרב הרב מוכיח את הדת לרב יש זקן מקסימום תטען שהזקן לא מוכיח את הרב אתה רוצה להמשיך בדו שיח של חרשים\ בורים? הבאתי הרצאות אתה יכול לבחור להתייחס אליהם או שלא, כמו שעשה לעיל חבר אחר בפורום... אל תטען עבורי טענות שלא טענתי המינימום תבין בכלל במה מדובר

לא טענתי שאלה טיעונים שלך

אלא שזו תוצאה של הדת. ועדיין לא הבנתי אם את טוענת שיש קשר בין אמונה למדע

deathcaster

New member
מסכים איתך, אולם....

אולי אורח החיים של הרבה (אני לא אכתוב רוב, שמתי לב שאת אוהבת לעשות הכללות) ילדים הוא קלוקל, צריך להטיל ספק באורח החיים עצמו שיכול לנבוע גם משיקולי אמונה ודת ולא רק בגלל החרדה שלך מהמלאכי החבלה של הרפואה הקונבנציונאלית?

למעלה