אממ ..

Nagini Potter

New member
כנ"ל....

יידיש שפה אדירה, חברלייצים!! (ולא, זה לא היה אמור להיות משהו ביידיש..) אם אני כבר פה, מוקפת בהמון אנשים שדוברים יידיש שוטף... האם מישהו יודע איך אומרים "אני אוהב/ת אותך" ביידיש? ו... אמרו לי שביידיש חתול זה "קעץ", נכון או לא נכון? כן כן, אני מודעת לזה שאני נשמעת מתלהבת ומטומטמת.... תתעלמו. Nagini Potter

קעצעלע, קעצעלע, קום אַהער...

אני אוהב/ת אותך!: איך האָב דיך ליב! יש לי חתול ושמו זעליג, ג´ינג´י מתוק בן שלושה חודשים [הייתי חייב לרכל עליו]. חתולה:קאַץ חתולה קטנה: קעצל חתולה קטנטן: קעצעלע חתול: קאָטער חתול קטן: קאָטערל חתול קטנטן: קאָטערטשקע חתולים: קעץ, קעצלעך

מתנדב

New member
ועוד שאלה קטנה שהרבה לא יודעים

וי אזוי זאגט מען צב ביידיש? = איך אומרים צב באידיש?.

אצלינו בבית היו אומרים

א- צ´יריפאכע. יתכן שהמקור לא אידי, אלא פולני.

מתנדב

New member
צודק רק קצת שונה ממה שכתבת

איך האב גיהערט אז מי זאגט א צ´וכאפאכע, והמקור לא מיידיש כפי שכתבת.

סיבה טובה ! ../images/Emo8.gif

לרכוש, סוף סוף מילון אידיש/עברית

זיסער

New member
צ´ירי-פאכע באוקראינית....

ושמעתי זה כשהייתי בשליחות שם - חודשיים היהודים לא הפסיקו לצחוק כששמעו שביידיש ישראלית גם קוראים לזה בערך ככה ... רגע, זה פורום יידיש נכון? אז יש לי סיפור בשבילכם... באחד מהחופשים נסענו לנייעז´ין לקברו של האדמר האמצעי מחב"ד (די מיטאלער רבי), בנייעז´ין חיפשנו וחיפשנו ולא מצאנו, בסוף פגשנו יהודי נשוי לגויה, שעזר לנו, כששאלנו אותו על לאום אישתו ענה לנו "זאל אלע גויים ליג´ן אופ´ן טיש, א חוץ מיין וויב", והיא ענתה - כשנשאלה מה היא יודעת ביידיש - "איך האב דיר ליב" :))) ובדיחה לכבוד שבת, בזמן בניית הר חומה, נידש אלי יהודי אוקראיני, וסיפר לי על ביבי ועל קלינטון וכו´, בסוף הוא התעצבן ואמר על עראפאת "ער וואקס (ככה כותבים?) ווי א צוויבל - די קאפ אין דרערד" :)

אני זוכר...../images/Emo6.gif

כשהייתי ילד קטן בלבלתי להורים שלי את הראש שאני רוצה צב... הם קנו לי.יום אחד הגיע דוד שלי מצפת הוא לא ידע שיש צב בבית. לפתע הוא נתקל בו...הוא הסתכל עליו ואמר א צ´וכאפאכע!!! לא הבנתי מה הוא רוצה אז...שאלתי את אבי ז"ל והוא הסביר לי שזה תרגום של המילה צב...עד היום כשאני נזכר במילה הזאת אני מתגלגל מצחוק
שיהיה בהצלחה בניהול הפורום מתנדב

ניין ,יואב ../images/Emo178.gif

איך לעב, 5 מינוט, פון קלקיליה... מערב זייט. ווען משיח וועט קומען, וועט מען זיין אלע ירושלמער. דערווייל ניט.
און, רב זיסער. ביי, אונטז, פלעגט מען זאגן, "זאלסט מיר וואקסן, ווי א ציבעלע, דער קאפ אין ד´רערט, און די פיס באוואקסן." "תפרח כבצל ראשך באדמה, רגליך אל על" און אריינגעזאגט, "זאלס´ט מיר זיין, ווי א לאמפ... ביי טאג זאלס´טו הענגען, ביי נאכט זאלס´טו ברענען." "שתהיה כמנורה, ביום תתלה, בלילה תבער." און צו אונזער אומגליק. דער נציונאלישער, תייאטער פון פוילן, שפילט, די יידישע, ליטעראטור, אין אידיש (!) אבער די שאושפילער, זענען גויים.

magy

New member
איך בעייט אייך זעייר

נישט רעדן אויף רומעניין.......... מאיינע אעלטערען זענט פון רומענייע.... שוועג שטיג......... (אני מבקשת מכם מאד, לא לדבר על רומנים הוריי מרומניה ותיסתימו אית הפי שלכם........(כדברי סוויסה)

מתנדב

New member
אוקיי, מחקתי את ההודעה שלי

ואני מתנצל ומבקש מחילה, אם מישהו נפגע מההודעה הזאת. נאך אמאל איך זאל נישט שרייבן אויף ראָמיינער

איציק78

New member
צוכפכע עשה קירכן אוף דוענט

אני חושב שכתבתי טוב, הצב טיפס על קיר?

קצת לא מדוייק.

די טשערעפאכע האט ארויפ-געכראכן, אויף דער וואנט. מילולית, זה, כאילו, הצב הזדחל במעלה הקיר. בתרגום חפשי, הצב טיפס למעלה. מרשה לך, לתקן אותי בהונגרית, כאוות נפשך

מתנדב

New member
מקען נישט...

אי אפשר לשחזר הודעות מחוקות. אנדרע מאל איך זאל שוין וויסן אז די האסט גילאכט אויף מיר = בפעם הבאה אני ידע כבר שצחקת עלי

למעלה