אני ילדה נואשת!!!

• פותח הנושא m.n
  • פורסם בתאריך

m.n

New member
כי.....

אני כבר שנה יושבת על התרגיל המסריח הזה ולא מצליחה לפתור אותו! כי מסתבר שהעתקתי אותו לא נכון!!!!!

m.n

New member
אוקיי .....

אני הולכת לבלות הרבה בפורום הזה.... תהרגו אותי אבל אני לא מצליחה לפתור אף תרגיל מעבודת הקיץ המגעילה שיש לי! נתון גרף הפונקציה f(x)=2x-x2 (איך עושים איקס בריבוע?!) המשיק לגרף הפונקציה בנקודה a(2,0) מאונך למשיק אחר בנקודה b שעל גרף הפונקציה. מצא את שיעורי הנקודה b ואני חייבת דרך!!!!

m.n

New member
אממממ

החיים היו הרבה יותר יפים אם השיפוע בנקודה איי היה יוצא מינוס 2... הוא יוצא לי 0!!!

bralon

New member
אני אישית...

איבדתי את הדף עם העמודים של התרגילים מהמורה שלי (לצערי או לשמחתי אתם תחליטו
), ואני בעיקרון מאלתר בקשר לאילו תרגילים לפתור.

bralon

New member
תודה, אבל תאמין/י לי אני כן. ../images/Emo13.gif

לדוגמא, הנוסחה של המשיק למעגל אני שכחתי אותה (או שהמורה לא לימדה אותנו את זה... לא כ"כ זוכר
) כמעט לגמרי ולא הצלחתי לפתור תרגיל מסויים. למזלי יש את רון חשבון

m.n

New member
הגיוני.....

אם לא הייתי מציבה את ה-2 במקום ה-y!

....

אני חייב לציין שבפורם הזה נתקלתי לראשונה במושג "עבודת קיץ"! מעולם לא קיבלתי עבודת קיץ!

m.n

New member
אני צריכה את האחרון בבקשה....

ומשום מה מצאתי את השיפוע בלפני אחרון אבל לא הצלחתי לפתור אותו עד הסוף....

m.n

New member
לא בידיוק....

עשיתי הכל עוד מלפני שאמרת לי אבל המספרים לא יוצאים נכונים....

m.n

New member
וואו תודה!!!!!

את יותר יעילה מהמורה הפרטית שלי!
וה**** עוד לוקחת 100 שקל לשעה...

cauchy

New member
יש בעיות?

תשמע, חבל שבמקום הקטע הזה שלך אתה לא טורח יותר בלעזור לאלו שנכנסים לכאן כי הם צריכים עזרה. אם בן אדם יכול להשקיע זמן ולעזור למישהו אחר לא צריך לצאת בהכרזות חגיגיות כמו אלו שלך. בשבוע האחרון, לפני הבחינה באינפי´, אני וכמה מחברי נזקקנו נואשות לעזרה בכמה תרגילים, וגילינו להפתעתנו שיש בפורום הזה לא מעט אנשים שמוכנים לעזור (וזה הזמן לומר תודה בעיקר לאיגור, אוילר ורון חשבון) ולהשקיע בפתרונות שהם נותנים. אני חושב שהעזרה הזו לא צריכה להיות דבר יוצא דופן ושיותר אנשים כאן, בעיקר החדשים, ישקיעו קצת זמן. הפורום הזה באמת תרם לי, ועכשיו כשיש לי זמן אני משתדל לתרום בחזרה.

כבד ?

הוא ממש לא כבד... לידיעתך, cauchy (קושי) חי בתחילת המאה ה 19 בפריז, בערך בתקופה שבה התחוללה המהפכה הצרפתית. הוא שקל פחות מ 50 ק"ג ונחשב לאדם צנום וקל משקל. ככה שכבד הוא ממש לא היה, מצטער לאכזב אותך !

אני באופן אישי

כבר הלכתי לישון ממזמן ! רק שאת כל פעם מעירה אותי מחדש עם הצעקות והרעש שלך ! את יודעת מה השעה ? ודרך אגב, באיזה מערכת סטריאו בדיוק את שמורה ? את יכולה קצת להוריד ווליום שנוכל להירדם ? לילה טוב,

cauchy

New member
תקלי עלינו את החיים

עשי טובה, אם יש לך הרבה תרגילים שאת צריכה עזרה, תסרקי ותוסיפי קובץ, או תדפיסי ותוסיפי קובץ, כי לא הכי נוח לקרוא את זה בפורום ולענות.

פתרון מלא

שיפוע הישר שווה כאמור ל 2 . לכן נשווה את הנגזרת ל 2 :
y´ = 3x²-18x+26 = 2 3x²-18x+24 = 0 / :3 x²-6x+8 = 0 x1=2 , x2=4​
משוואת המשיק בנקודה x=2 :
y-55 = 2(x-2) y = 2x+51​
משוואת המשיק בנקודה x=4 :
y-55 = 2(x-4) y = 2x+47​
אם יש לך שאלות על הפתרון - תחזרי לכאן ותשאלי !

m.n

New member
אני ילדה נואשת!!!

נתונה הפונקציה f(x)= x3-17x (הכוונה לאיקס בשלישית...) מצא את הנקודות בהן המשיק לגרף הפונקציה מקביל לישר Y= -5+12 וואט דה פאק?!?!?! מישו מוכן להראות לי את הדרך? מה הם רוצים ממני?!

למעלה