אני ילדה נואשת!!!

• פותח הנושא m.n
  • פורסם בתאריך

m.n

New member
זה בידיוק מה שאני הולכת לעשות!!

רק שאני צריכה לדעת איך כותבים איקס בחזקה... כדי שאני אוכל להקליד את זה ואיך כותבים שברים למיניהם...

m.n

New member
תודה תודה תודה!

וואיי אני אצטרך להודות לך עוד הרבה פעמים נראה לי אני מתנחלת בפורום הזה השבוע...

לערן (cauchy)

כל הכבוד לך על העזרה, ובמיוחד על דף הפתרונות שנתת. עשית עבודה מעולה ! ממש נהניתי לקרוא. אין צורך שתגיב על כל הערה צינית כאן, מה גם שחלק מהדברים נאמרים בצחוק וברוח טובה – ואלה שלא, לא ראויים בכלל לתגובה. אגב, לגבי התרגיל הראשון, יכולת קצת לחסוך בעבודה (בכל זאת השעה מאוחרת...),. בתרגיל נתון שהישר משיק לפונקציה, כך שאין צורך לבדוק זאת מהתחלה ! מספיק להשוות את הנגזרת לשיפוע הישר (כפי שעשית), ובסוף אפשר לוודא ע"י הצבה שאכן הנקודה מקיימת גם את משוואת המשיק. צריך גם לזכור שברוב המקרים איננו יודעים לפתור את המשוואה בה חותכים את המשיק עם הפונקציה, כי היא תהיה ממעלה גבוהה מידי (ובייחוד לא במסגרת לימודי התיכון), אבל כאמור זו בוודאי לא טעות לעשות זאת.

cauchy

New member
טוב, הכל פתור

טוב, הנה כל הפתרון, מצטער שהיית צריכה לחכות כ"כ הרבה זמן אבל הייתי קצת עסוק. אני מקווה שהכל נכון ושהכל ברור.

cauchy

New member
שאלה 3?!

לא נראה לכם שיש טעות בשאלה 3? או הפונקציה או הפיתרון לא נכונים.

m.n

New member
אנשים../images/Emo70.gif

קבלו את הגועל נפש בכמויות....

בהחלט ! וקצת יותר פירוט :

שיפועו של הישר הנתון הוא 5- . מכאן שגם שיפוע המשיק הוא 5- (כי הם מקבילים !) אבל כידוע, שיפוע המשיק בנקודה מסויימת שווה לערך הנגזרת בנקודה זו. ולכן הנגזרת בנקודה זו שווה ל 5- ! כלומר :
y = x³-17x y´ = 3x²-17 = -5 3x² = 12 x² = 4 x = ±2​

למעלה