את עזרתכם בתפריט, בבקשה..

• פותח הנושא alf4
  • פורסם בתאריך

alf4

New member
את עזרתכם בתפריט, בבקשה..

שלום. אני טבעונית כשנתיים ומאז יורדת במשקל. אמנם זה נחמד אבל זה צריך להיפסק (עכשיו אני 56 קילו על מטר שישים וארבע בערך, בת 40). אני חושבת שאני לא מקבלת מספיק קלוריות או מספיק חלבונים בתפריט שלי. אני מבקשת עזרה.
התפריט שלי בנוי מפירות וירקות לאורך היום (מגוון) וגם מאגוזי מלך, שקדים (טבעיים עם קליפה) ותמרים.
בצהריים אני מקפידה על שילוב של דגן+קטנייה בשביל החלבון המלא ובנוסף כמובן ירקות מבושלים וטריים. פה ושם אני לוקחת 2-3 פרוסות לחם (קמחים מלאים מסוג "7 דגנים") עם ממרח תוצרת בית (פטרוזיליה-שמיר-שום-בצל-שקדים-לימון-שמן זית) וזה בערך הכל. חשוב לי לציין שאני לא רעבה. אני אוכלת ומנשנשת לאורך היום ולא חוסכת מעצמי.
יש משהו שכדאי לי להוסיף? להוריד? לשנות?
תודה על כל תגובה..

ladybug6

New member
שתי אופציות

או שתאכלי את אותם דברים שאת אוכלת - רק יותר, או שתוסיפי דברים עתירי קלוריות לתפריט כמו טחינה גולמית, אבוקדו, עוד פירות. אין סיבה שהתמשיכי לרדת במשקל אלא אם את פשוט לא אוכלת מספיק...

עשית בדיקות דם לאחרונה?

רק כדי לוודא שאין בעיה פיזיולוגית שמונעת ממך להפסיק לרדת (כמו בעיות הורמונליות, בעיות בבלותת הטריס, או כל דבר אחר).

RSPA

New member

alf4

New member
כן. בדיקות הדם אומרות

שבסך הכל, הכל בסדר. אבל בלוטת התריס בתת-פעילות. אני עובדת על זה בשיטת גוף-נפש ולא לוקחת כדורים. מהבדיקה הראשונה לשנייה (שלושה חודשים) חל שיפור. הבנתי שבלוטת התריס גורמת לעלייה במשקל, לא ככה?

לא בהכרח

יש שלל תופעות לוואי שיכולות להופיע או לא להופיע עם בלטות התריס לא מתפקדת כראוי. אבל היות ויש שיפור, אני לא חושבת שיש לנו סיבה להתמקד בזה כרגע.

את יודעת כמה קלוריות את צורכת ביום, בערך? ויותר חשוב (לדעתי), מה הקומפוזיציה שלהם? (פחממות-חלבון-שמן).

לא ראיתי התייחסות בפתיחת השירשור לספורט. את עושה ספורט? איזה סוג את עושה?

alf4

New member
אז ככה:

היחס, לפי מחשבון קלוריות באינטרנט: ( 6%שומן, 13%חלבון, 81% פחממות). מגיעה לכ-900 קלוריות.
ספורט אני עושה מעצם זה שאני עובדת עם ילדים קטנים. לא נחה לרגע. פעילה כל הזמן.

מה דעתך?

ladybug6

New member
900 קלוריות?!

900 קלוריות זו דיאטת כסאח. את מוציאה הרבה יותר מ-900 קלוריות ביום (במיוחד אם את פעילה). את צריכה לאכול הרבה הרבה יותר מזה

withnail

New member
אני חושבת שלרוב האנשים מומלץ

1500 לפחות ביום.
900 זה יותר לכיוון תת תזונה...
בכל מקרה, את חייבת להתחיל להעלות את הכמות

מצאנו את ה"בעיה"

את לא אוכלת מספיק. 900 קלוריות זה ממש, אבל ממש, לא מספיק. כשזה כל מה שאת צורכת, הגוף שלך לא מקבל את מה שהוא צריך, ולא מקבל מספיק ממה שהוא כן מקבל.

מצד שני, לפי מה שאני מבינה ממך - זה מה שאת רגילה כבר תקופה מאוד ארוכה.

תתחילי להעלות קמויות. תוסיפי עוד פירות לארוחות שלך, במיוחד פירות בעלי ערך קלורי גבוה (בננות, מנגו, קוקוס). תנסי בהתחלה להוסיף רק עוד 100 קלוריות ליום (שזה בננה אחת, או מנגו וחצי). אחרי שתתרגלי (תני לזה בין כמה ימים לשבועיים בערך) תוסיפי עוד. ועוד. עד שתעברי את ה-2000 ליום. זה נשמע כמו הרבה, אבל הגוף שלך *צריך* את זה. תהיה לך עלייה *קטנה* בהתחלה, א שהגוף יסתגל, אבל זה לא ישמין אותך בשום צורה.

בנוסף,
לשחק עם תינוקות וילדים זה נפלא, הייתי ממליצה לך בנוסף על זה לעשות חיזוק שרירים.

והכי חשוב!
תעשזבי את המשקל. המשקל אינו חשוב, אלא אם את חושדת שאת ממשיכה לאבד קילוגרמים.

* אני לא רופאה ולא תזונאית. כל ההמלצות שלי נובעות מניסיון אישי, של עצמי, ומשל אנשים סביבי.

vegetalien

New member
מה שמוזר,

זה שאת מגיעה ל- 900 קלוריות בלבד, בהתחשב במה שכתבת בהודעת הפתיחה שלך. אגוזים מכילים הרבה קלוריות, וכן לחם, תמרים ושמן זית. כמו כן כתבת שאת מנשנשת במשך היום.
זה נהיה עוד יותר מוזר, מאחר שאגוזים ושמן זית עשירים מאוד בשומן, ואת ספרת אך ורק 6% שומן בתפריט. זה פשוט לא הגיוני (אלא אם את אוכלת אגוז אחד בלבד ומטפטפת רבע כפית שמן זית, אולי).

לדעתי, החישוב שלך אינו שלם. אולי כדאי לוודא שוב ולהכניס הכול למחשבון, משמן ועד צנונית.

cwen

New member
אני מסכימה

כדאי יום אחד לנהל רישום מדויק על כל ביס שנכנס לפה, ורק אז לעשות את החשבון.

אני ירדתי במשקל כתוצאה מתת פעילות

כך שבהחלט יש גם מקרים חריגים.
לגבי השיפור, לא בטוח שזה באמת "שיפור", לפעמים, בייחוד אם מדובר בתת פעילות קלה יכולות להיות תנודות לכאן או לכאן ברמת ה-TSH.
גם אני בהתחלה לא רציתי לקחת כדורים וניסיתי טיפול נטורופתי. התוצאה הייתה החמרה משמעותית במצב ובסוף החלטתי כן להתחיל טיפול תרופתי (לא שהייתה לי ברירה אחרת, הנזק היה גדול מדי).
אבל אם את לא לוקחת תוסף יוד כלשהו לא אמורה להיות בעיה. (יש מטפלים רבים ברפואה האלטרנטיבית שעדיין שרויים בדעה הקדומה שבעיות בבלוטת התריס תמיד נובעות ממחסור ביוד ונותנים תוספי יוד לטיפול בה, כאשר בפועל זה גורם להחמרה משמעותית).

T

tapa4ik

Guest
המנמנ

תעשי בדיקות דם,אם הכל תקין..אז תני לגוף לעשות את שלו,אולי התפיסה שלנו בקשר לגוף בריא מבחינה וויזואלית לא הכי אופטימלית,כלומר..אולי הגוף שלך שואף להגיע למשקל מסוים שככה הכי טוב לו!

Apikachu L

New member
כמה ירדת בכמה זמן?

לדעתי כדאי שתלכי עם זה לברור, זה יכול להיות סימן לבעיות לא קטנות, או מצד שני סתם ללא מספיק קלוריות.

נעמי66

New member
הקליפה הדקה של השקד

כדאי מאוד לאכול שקדים - ערכם התזונתי עולה על זה של האגוזים
למיניהם - אבל מומלץ להסיר את הקליפה, כיוון שהיא מכילה חומצה
טנית חזקה. כך לפי שיטת הבריאות הטבעית.
משרים את השקדים במשך כמה שעות במים פושרים, אחר כך
במשך כמה דקות במים חמים מאוד (לא רותחים) מהברז, ואפשר
לקלף די בקלות.
לפי שיטה זו, אגוזי ברזיל ומקדמיה מומלצים לאכילה יותר מאגוזי
מלך.
במקום שמן זית מומלץ להשתמש באבוקדו.
התיאוריה על "חלבון מלא" בצירוף של דגנים וקטניות היא די מיושנת...
אגוזים, שקדים, גרעינים שונים, תפוחי-אדמה, בטטות ותירס מכילים
חלבון מלא (שוב, לפי שיטה זו).

noa555555

New member
את בטוחה שכל אלה שציינת מכילים חלבון מלא?

כלומר , בהגדרה, את כל חומצות האמינו הדרושות?
תפוחי אדמה? תירס?

ממה שאני יודעת סויה מכילה את החלבון המלא, לגבי השאר ... צריך לבדוק. לפי מה שאני יודעת מכילים חלקית .

למעלה