בגלל שאני בעד העובדים , בניגוד לרוב פה בפורם

מצב
הנושא נעול.

kobiz99

New member
כמה הערות על התגובה
התגובה שלך מלאה רגשות, אך לא ממש עקבית לוגית. אני מסכים לחלוטין שאין אמת מוחלטת, ובעם שלנו יש מחלוקת על כל עניין ועניין, בפרט גם לגבי עיצומים בהם נוקט ועד עובדי הרכבת. ומכיוון שכל נושא הוא שנוי במחלוקת, לא ממש ברור מה הנקודה כאן? זה שאנשים מרשים לעצמם לחשוב, גם אם אינם עובדי הרכבת - זאת זכותם במדינה דמוקרטית. יותר מכך, יש לנו גם זכות לבטא את המחשבות שלנו, בין היתר כאן. אגב, הממשלה גם רוצה שיותר אנשים יעבדו בתחום, ולכן מפתחת את הרכבת באופן משמעותי מאוד בשנים האחרונות. בכל חברה דמקרטית הזכות לשבות אינה מוחלטת. לחברות שנותנים שירותים חיוניים יש מגבלות. מכיוון שרכבת ישראל היא מונופול, מגבלות כאלה חלים גם עליה. אם היו מספר חברות שמבצעים אחזקה של קרונות, עובדיהם היו חופשיים יותר לשבות, באופן פרדוקסלי.
הרופאים נקטו עיצומים כ-150 יום
הציבור קיבל בשקט והבנה. למה העליהום הזה על ועד העובדים שמנסה להגן על פרנסת העובדים. הסכסוך המוכרז אינו על תוספות שכר אלה על שמירה על פרנסת העובדים.

cwen

New member
הציבור קיבל בשקט והבנה. למה העליהום הזה על ועד העובדים שמנסה להגן על פרנסת העובדים. הסכסוך המוכרז אינו על תוספות שכר אלה על שמירה על פרנסת העובדים.
כי העיצומים של הרופאים לא היו כאלה חסרי
אחריות כמו העיצומים של עובדי הרכבת.

amit1270

New member
ראה החלטת בית הדין

אורי404

New member
יש הבדל בשירות הרופאים ל"רכבת ישראל"
מה לעשות, שהרופאים שירתו נאמנה והשקיעו מעל ומעבר. זה שונה לחלוטין משירות "רכבת ישראל".

kobiz99

New member
יש הבדל בשירות הרופאים ל"רכבת ישראל"
מה לעשות, שהרופאים שירתו נאמנה והשקיעו מעל ומעבר. זה שונה לחלוטין משירות "רכבת ישראל".
אתה יודע כמה אנשים מתו כתוצאה מחוסר טיפול
ואו לא טופלו בזמן. אני לא יודע. אבל אף אחד לא יתן לכם את הנתונים האמיתיים. כמה סבל עבר על חולים ובני משפחותיהם בכל ימי העיצומים האלה רק מה שם כמות הסובלים הרבה יותר קטנה ואתם מפחדים לכתוב נגד הרופאים כי מחר תזדקקו להם. זאת האמת

amit1270

New member
ואו לא טופלו בזמן. אני לא יודע. אבל אף אחד לא יתן לכם את הנתונים האמיתיים. כמה סבל עבר על חולים ובני משפחותיהם בכל ימי העיצומים האלה רק מה שם כמות הסובלים הרבה יותר קטנה ואתם מפחדים לכתוב נגד הרופאים כי מחר תזדקקו להם. זאת האמת
לא. האמת היא שוועד הרכבת נוהג בכוחנות
וכוחנות מעולם לא הייתה אהודה על הציבור.

אורי404

New member
נוסף לדברים, שעמית כתב
שאני מסכים עימם לגמרי, תנאי הרופאים הם תנאים בכי-רע. מה, שלא ממש ניתן לומר על עובדי "רכבת ישראל". לרופאים לא אשרו להתפטר באופן קבוצתי והם כבדו את זה. זה בניגוד לחלק מעובדי "רכבת ישראל", שלקחו את החוק לידיים. מנין לך שאני או יקרים אחרים אליי לא הזדקקנו לשירות הרופאים בתקופת השביתה? בנקודה הזו הדברים שונים, ממה שאתה חושב.

טשאפק

New member
הרופאים לא ביטלו נתוחים דחופים
ועל כל שירות שהושבת הם הודיעו בבירור הרבה זמן מראש. למרות חשיבות מאבקם הם ביצעו את העיצומים באחריות ובמידתיות וכמובן בהתאם להוראות בית הדין. העיצומים היו מוגבלים בזמן ובמקום, הוכרזו מראש, ולא סיכנו חיי אדם. החולים קיבלו אותם בהבנה למרות שנגרם להם סבל. אילו הרופאים היו נוהגים כמו גילה אדרעי, הם היו משאירים מנותחים עם חזה פתוח על השולחן. אילו עובדי הרכבת היו נוהגים כמו הרופאים, הם לא היו משבשים את השירות בצורה פראית וללא התראה. אפשר להשבית שירות בהתראה מראש, אבל נוסע ששילם ועלה לרכבת זכאי להגיע ליעדו בבטחה, בזמן ובתנאי נסיעה אנושיים, גם כאשר יש סכסוך עבודה. לכלוא אותו במשך שעות ללא מיזוג - זה פשע. אדגיש שאני לא מצדיק את זריקת האבנים על הקטר - בפושעי הרכבת צריכה לטפל המשטרה.

liron50

New member
נתחיל מזה שאין אמת מוחלטת ,אי אפשר להוכיח שרוב העם עם העובדים או הממשלה . לעניין עצמו ,ישנם גם פה בפורום אנשים שאינם עובדים או מרשים לעצמם לחשוב מנקודת מחשבה של מנהלים . ואני שואל עבדתם פעם ברכבת כנהגים או במוסך ??? בטח שלא ,אז למה אתם באים בטענות ,בטח שזה קל להקליד באינטרנט תגובות,אבל לעבוד ברכבת ??? קשה יותר. זכות יסוד של כל חברה דמוקרטית היא לשבות ,את זה צריך לכבד ,אפשר להתווכח האם זה טוב הפרטה או לא ,מעבר לזה כמו לנסות לשבור את העובדים זה מגוחך ,כה לחיי עובדי רכבת ישראל ,אתם עובדים מגיע לכם זכיות !!!.
אני לא בעד העובדים, אבל
כנראה שמגיע לנו, הציבור, להיענש. הזכרת את הזכות הבסיסית לשבות. זה הדבר הכי דבילי והכי מטופש שאפשר להעלות על הדעת. למה שיהיה זכות לשבות? לא מתאים לך תנאי העבודה, קום וחפש עבודה אחרת. למה שתהיה לך הזכות לפגוע באנשים אחרים ובו הזמן לשמור על מקום העבודה שלך (שאתה לא מרוצה בו ולכן אתה שובת...). אז בחברה שמאמינה שלשבות ולהשבית זו זכות הכרחית ובסיסית, מגיע לנו להיפגע בצורה כזו כפי שעובדי הרכבת פוגעים בנו.

בועז ל

New member
נתחיל מזה שאין אמת מוחלטת ,אי אפשר להוכיח שרוב העם עם העובדים או הממשלה . לעניין עצמו ,ישנם גם פה בפורום אנשים שאינם עובדים או מרשים לעצמם לחשוב מנקודת מחשבה של מנהלים . ואני שואל עבדתם פעם ברכבת כנהגים או במוסך ??? בטח שלא ,אז למה אתם באים בטענות ,בטח שזה קל להקליד באינטרנט תגובות,אבל לעבוד ברכבת ??? קשה יותר. זכות יסוד של כל חברה דמוקרטית היא לשבות ,את זה צריך לכבד ,אפשר להתווכח האם זה טוב הפרטה או לא ,מעבר לזה כמו לנסות לשבור את העובדים זה מגוחך ,כה לחיי עובדי רכבת ישראל ,אתם עובדים מגיע לכם זכיות !!!.
נוסף. הודעת ר"י: פנייה להסתדרות
להלן הודעת הנהלת הרכבת. בשל האירועים האחרונים, פנתה הנהלת הרכבת להסתדרות העובדים וליו"ר הוועד על מנת שינקטו אחריות ויפעלו להפסקה מיידית של העיצומים, אשר פוגעים בצורה בלתי מתקבלת על הדעת בציבור הרחב. אם ההסתדרות והוועד לא ייענו לדרישה, תפנה הרכבת לביה"ד לעבודה בבקשה להוצאת צווי מניעה.

בועז ל

New member
נוסף. הודעת ר"י: פנייה להסתדרות
להלן הודעת הנהלת הרכבת. בשל האירועים האחרונים, פנתה הנהלת הרכבת להסתדרות העובדים וליו"ר הוועד על מנת שינקטו אחריות ויפעלו להפסקה מיידית של העיצומים, אשר פוגעים בצורה בלתי מתקבלת על הדעת בציבור הרחב. אם ההסתדרות והוועד לא ייענו לדרישה, תפנה הרכבת לביה"ד לעבודה בבקשה להוצאת צווי מניעה.
הודעת ר"י - החלטת ביה"ד
ההחלטה- מדובר בשביתה פוליטית ועל כן השביתה אינה חוקית. השופטת מורה לעובדים לשוב לעבודה סדירה ולהגיע למו"מ על ההשלכות של מיקור החוץ.

בועז ל

New member
הודעת ר"י - החלטת ביה"ד
ההחלטה- מדובר בשביתה פוליטית ועל כן השביתה אינה חוקית. השופטת מורה לעובדים לשוב לעבודה סדירה ולהגיע למו"מ על ההשלכות של מיקור החוץ.
שני עניינים בהודעת הדוברת שדורשים הבהרה
1. האמנם השופטת הגדירה את השביתה כשביתה פוליטית? 2.האמנם, כטענת ההודעה, מדובר במו"מ על השלכות מיקור החוץ ולא על עצם מיקור החוץ עצמו? הוועד, כידוע, מתנגד להגדרה זו של המו"מ.

jp3raptor

Member
שתדע שנוסעי הרכבת מאשימים את הוועד
אם הייתם שובתים כמו בעבר אני בטוח שהיינו שומעים גם קולות שתומכים בכם. אבל אתם בחרתם להתעלל בנוסעים, והם יודעים בדיוק את מי להאשים... עיכובים של שעות, ביטולי תחנות ולבסוף כליאה של ציבור בתוך רכבת http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4126265,00.html זה אפילו לא משנה אם המחאה שלכם מוצדקת או לא, אתם עשיתם מהלך טיפשי מבחינה אסטרטגית... הציבור איננו תומך בכם אם השר כץ מחר יציע לסגור את הרכבת אני לא מצפה שהציבור יתנגד כלל

mastertheknife

New member
פני הרכבת מכוערות כמו פניה של גילה אדרעי.

mastertheknife

New member
פני הרכבת מכוערות כמו פניה של גילה אדרעי.
אחי היה על הרכבת בדרכו חזרה הביתה מהצבא
עלה על רכבת מתל אביב ב16:30, הגיע לחדרה מערב לא לפניי 18:30. הרכבת נסעה במהירות איטית ביותר ועצרה בין תחנות (באמצע שום מקום) לזמנים ארוכים. נוסעים היו ללא אוויר, חנוקים בתוך הקרונות. הרבה רצו סיגריה וחלקם אפילו ניסו לשבור את החלונות כדי לצאת החוצה לנשום קצת אוויר או לברוח מהרכבת הזאת. למה הציבור צריך לסבול מהשטויות של גילה אדרעי? ובמיוחד הרבה חיילים כמו אחי שהיו בדרכם הביתה אחרי זמן ארוך ומעייף בצבא. אני אוהב מאוד את הרכבת, אבל לא יתכן מצב כזה שהרבה חפים משפע יסבלו בגלל הביריונות של הוועד והדאגה של גילה ארדעי למקרוביה. במצב כזה, עדיף ששר התחבורה ישראל כץ יוציא צו סגירה לזמני לרכבת עד אשר יהיה פתרון.

אחי היה על הרכבת בדרכו חזרה הביתה מהצבא
עלה על רכבת מתל אביב ב16:30, הגיע לחדרה מערב לא לפניי 18:30. הרכבת נסעה במהירות איטית ביותר ועצרה בין תחנות (באמצע שום מקום) לזמנים ארוכים. נוסעים היו ללא אוויר, חנוקים בתוך הקרונות. הרבה רצו סיגריה וחלקם אפילו ניסו לשבור את החלונות כדי לצאת החוצה לנשום קצת אוויר או לברוח מהרכבת הזאת. למה הציבור צריך לסבול מהשטויות של גילה אדרעי? ובמיוחד הרבה חיילים כמו אחי שהיו בדרכם הביתה אחרי זמן ארוך ומעייף בצבא. אני אוהב מאוד את הרכבת, אבל לא יתכן מצב כזה שהרבה חפים משפע יסבלו בגלל הביריונות של הוועד והדאגה של גילה ארדעי למקרוביה. במצב כזה, עדיף ששר התחבורה ישראל כץ יוציא צו סגירה לזמני לרכבת עד אשר יהיה פתרון.
בדיוק בשביל מקרים כאלה קיים מושג "השבתת מגן"
הנהלת הרכבת יכולה וצריכה להחליט על השבתת מגן, גם אם שר ה-17.8 לא עושה דבר (אולי הוא מתאבל על שהרסו לו את חגיגת ה-25.9 אחרי שהתאמץ כל כך לדחות בחצי יממה את פתיחת הקו החדש). ולנוסעים עצמם - פשוט עדיף בימים אלה להתרחק מהרכבת ולנסוע באוטובוסים. צריך להתייחס לרכבת כאילו היא סגורה.

בועז ל

New member
בדיוק בשביל מקרים כאלה קיים מושג "השבתת מגן"
הנהלת הרכבת יכולה וצריכה להחליט על השבתת מגן, גם אם שר ה-17.8 לא עושה דבר (אולי הוא מתאבל על שהרסו לו את חגיגת ה-25.9 אחרי שהתאמץ כל כך לדחות בחצי יממה את פתיחת הקו החדש). ולנוסעים עצמם - פשוט עדיף בימים אלה להתרחק מהרכבת ולנסוע באוטובוסים. צריך להתייחס לרכבת כאילו היא סגורה.
השבתת מגן ודחיית פתיחת הקו לראשל"צ היא
צעד נכון לעשותו, לטעמי. באווירה שנוצרה, אני מטיל ספק אם "שווה" לשר לחנוך את הקו ביום א' הקרוב תוך שהוא מסתכן בהתבזות. גם להנהלת הרכבת כדאי להמתין מעט עד שהרוחות יירגעו ולא לקלקל את החגיגה.

eranfra

New member
צעד נכון לעשותו, לטעמי. באווירה שנוצרה, אני מטיל ספק אם "שווה" לשר לחנוך את הקו ביום א' הקרוב תוך שהוא מסתכן בהתבזות. גם להנהלת הרכבת כדאי להמתין מעט עד שהרוחות יירגעו ולא לקלקל את החגיגה.
צודק !!!

amit1270

New member
האם דחיית פתיחת הקו לא עשויה להתפרש
ככניעה לטרור?

מצב
הנושא נעול.
למעלה