בוקר טוב אנשושים

לא יכול להיות

אני זה אני ואנחנו זה אנחנו... קבוצה היא משחק לגמרי אחר. ברידג' אי אפשר לשחק לבד אבל יש רק שחקן אחד שמנצח במשחק. גם משחק קבוצה מסתמך על היכולות של כל אחד ואחד באופן אישי ויחודי. בלי שימוש, הכרה והתמקדות באני לא יהיה אנחנו... .. לפני שמצרפים, כדאי להתחיל במשהו קטן שאם לא כן, יווצר בלאגן... גם במגדל בבל דיברו בהרבה שפות, כמו היום... לכן הוא קרס. שימוש במילה "אני" גורמת למשתמש בה להתיחס למה שהוא כותב בצורה שונה מזו שהוא מתיחס כשהוא כותב "אנחנו"... דוגמא טובה לבריחה מהשימוש האישי, היחודי, הביטוי האישי יש כאן, בתשובה שלך, שהיא מתפלמסת ולא עניינית. שאלת שאלות יכולה להיות מצויינת כשיש מאחוריה כוונה רצינית וטהורה לתת משהו מ"אני", ולא מ"אנחנו"... אם לא, הרי זה בזבוז זמן.

ZION

New member
לא הבנתי

ברידג' הוא משחק החיים והכוונה היא, שאני ציון ניסיתי תמיד להיות במיקוד ,בפוקוס ובתשומת לב תמיד ניסיתי לנטרל את המילים רציתי לעשות אבל-עשיתי משהו אחר חשבתי לומר-אבל אמרתי משהו אחר התכוונתי- אבל עברתי למשהו אחר משהו או מישהו הסיט אותי בברידג'(משחק החיים) אתה השחקן הבודד רואה את זה בין רגע בהשלכת הקלף ,אתה רואה את כל החלטותיך השגויות או לא שגויות בחיים זה לא כך ולפעמים אנשים חיים בטעות ברוב ימי חייהם ואת זה חשתי על בשרי בחיים אני חיי עם אנשים וכך משחק הברידג' אבל את ההחלטות אני לוקח לבד עצות ומידע אני מקבל מאחרים אבל ההחלטה היא שלי וככל שאני רואה את המציאות בבהירות טהורה אני מגיע להחלטה ולפעולה הנכונה הברידג' עוזר לי בזאת

שלום שלומית../images/Emo140.gif

לי היה חשוב להבין את המשקעים למה,איך,מדוע....... המון השקעתי כדי להבין בסוף הבנתי שיש הרבה סיבות ו ככה זה אז באמת עברתי אליי את צודקת שכתבת "מה שיש לעשות זה לטפל במה שבתחום האחריות שלך ולקוות לטוב.." וזה נכון
הגעתי לתובנה הזו בסוף איך את הגעת לזה?

spectacular

New member
זאת גמילה? יא בוגדת,,,../images/Emo6.gif סתאאאאם..

לפעמים אפשר ולפעמים לא, תלוי במידת הרצון, אם יש רצון לשקם את הקשר,אז האהבה לא מתה,ובטח שאפשרי, כשכבר אין רצון, אז זהו.

חחחחחחחחח ../images/Emo25.gif

יש דיונים שאני לא יכולה שלא להשתתף חחחחחח זה החיים עצמם זה פשוט כיף ומענין רצון יש אצל רבים למה זה כל כך קשה? התגעגעתי
בואי כבר לטיול

spectacular

New member
גם אני../images/Emo24.gif התגעגתי

אולי זה קשה כי אין התלהבות, להתלהב ולהתרגש ביחד, זה מחבר, וזה מה שלפעמים הולך לאיבוד, ומה שנשאר זאת הרגשת שעמום וחוסר עניין, אם מוצאים משהו מרגש ומלהיב לעשות ביחד, חוזרים השמחה הצחוק והאהבה, וכשרוצים מוצאים... וזה קשה כי זה שינוי,וזה קשה לעשות, יותר קל להשאר בהרגל, גם אם זה לא כל כך טוב.

מדברים על רצון

רצון לשפר רצון לתקן רצון למצא ועוד הרבה רצון ממליצה לחשוב מאיפה מגיע הרצון, ולמה הוא מגיע. רצון הוא תוצאת לוואי של משהו, ... אולי ....אולי...אם תהיה חשיבה על זה, תבואנה עוד תשובות... האם אפשר לקבל קצת תשובות "אחרות"? לא רק מה שכבר ברור וידוע? גם התשובות כאן הן הרגל. שואלים שאלה, מיד מופעל כפתור המתאים לה...ובעצם הוא לא עושה כלום אלא רק מדקלם וחוזר על מה שידוע ומוכר. אני מזכירה את זה כדי לתת כיוון של העצמה, בחשיבה, אי אפשר להתעצם אם כל פעם חושבים או עושים את אותו הדבר ואפילו אם "רק" מדובר בכיוון החשיבה. יום נעים

בוקר טוב טל../images/Emo42.gif

לא הרגשתי שעמום וחוסר עניין הרגשתי לא מבינה ונשארתי עם הכעס אין ספק שזמן ביחד עושה נפלאות לכן צריך לאפשר זמן טל יום שישי הצטרפנו לטיול ערב בצפת עם כניסת השבת הכל חגיגי...התפילות שבקעו מבתי הכנסת הרבים...הנוף ...האויר המדריך היה משהו משהו הסיפורים על המקובלים של צפת ובלילה ארוחה בסג'ור(כפר דרוזי) האוכל היה מעולה מאוד נהנינו

spectacular

New member
אוי ,קבלת שבת בצפת,

מזכיר לי נשכחות... אולי זה לא נכון לחכות למשהו שיחזור, אולי זה זמן למשהו חדש,אחר, ובזמן שרוצים להחזיר את מה שהיה, לא נותנים לחידוש להתרחש, כשאני לא מבינה אני שואלת את הלב, מרגיש טוב-זה טוב, לא מרגיש טוב-זה לא טוב גם אם אין הסבר או הבנה, ודרך אגב,לפעמים גם כשאני חושבת שהבנתי, לא הבנתי כלום, אז אולי לא תמיד חשוב להבין למה,אבל טוב לדעת איך... וזאת ידיעה שבלב. איך הייתי רוצה להיות שם בצפת בכניסת השבת... התגעגתי אליך חנטרישית.

אף

פעם לא הבנתי את המשפט "כשאני חושבת שהבנתי, לא הבנתי כלום" אומנם תמיד יש סיכוי שלא הבנתי נכון...אבל למה?לא הבנתי כלום? כשיש לך משהו טוב לא ממהרים לחידוש בתוך הלב פנימה את יודעת שזה חייב לבוא בואי מהר שלא תפספסי את השיעור חחחחח המורה משהו משהו

ש איילת

New member
האמת היא ש..

אני ממש לא יכולה לענות לך ובכך לעזור לך מכיוון שאין לי ולא היה לי קשר נישואים עד היום... אבל עלה לי רעיון כרגע..: תחשבי איך את משקמת משהו בתוכך שדועך. אהבה עצמית.. מהי העצמה אישית של לבד? ושל ביחד..גדולה יותר? אחרת? נותנת עוד פנים?..זה מעניין לחוות..

אני

מאחלת לך זוגיות טובה ובמהרה למדתי משהו חשוב שיש דברים חזקים יותר אצל כל אחד/אחת ממה שרואים/חושבים שם מחכים לנו ההפתעות אי אפשר לצפות אותם ואין טעם לחקור אותם(חבל שאת זה אף אחד לא הסביר לי לפני 28 שנים
) אלא לקבל אותם כעובדה ולהחליט איך אני חיה עם זה זה החלק שלקח לי הרבה זמן ללמוד יש העצמה אישית של לבד יש העצמה אישית של ביחד כן,היא אחרת נפלאה ומעניינת

רגין1

New member
זכרון סלקטיבי

למה לחזור אחורה? אהבה מתפתחת ומשתנה יחד איתנו. לפעמים היא באמת עוזבת אותנו ואז לא נוכל להחזיר אותה. אפשר לשקם קשר נישואין, כי יכול להיות בו הרבה פרט לאהבה- חברות, שיתוף, קרבה, אינטימיות. אם קיימים כל אלו, יתכן שהם המקור לרצון לשמר את הקשר. ולפעמים המקור לרצון הוא דווקא הפחד. הפחד מלהיות לבד, מחיפוש אחרי קשר אחר, מיצירת קשר אחר. אהבה יכולה לדעוך בגלל כעסים, חוויות שליליות, הדחקת עימותים, אבל כמו שצמח יכול לצמוח מתוך אפר, יכולה אהבה לצמוח אם מסירים את המשקעים. הקושי לאפשר לה לצמוח מתחיל עם הכמיהה למה שהיה. את לא אותה האישה שהיית בהתחלה, ואני לא בטוחה שהיית רוצה לחזור לשם, ולכן אני סבורה שאי אפשר להרגיש את אותה האהבה שהיא נגזרת שלנו בזמן נתון. לרוב אנחנו זוכרים את מה שאנחנו רוצים לזכור וכך ממרחק הזמן האהבה "ההיא" נראית לנו מושלמת, טהורה, עצומה.

יש

בו כל מה שהזכרת ויש בו גם קושי הפחד קיים אבל הוא לא הסיבה אני רוצה כי נעים לי וזה שאני מכירה את ההרגשה רק מחזק את הרצון

למעלה