ביגוד ליום יום.

נכון, זה ניראה לי חוצפה התערב

גם אני מלבישה את הילדים יפה לבית הספר. יש להם חולצה אחידה, אז אני משקיעה בג'ינסים, נעלים, שרוכים ושאר דברים. למה? כי אני אוהבת שהם לבושים יפה ואני אוהבת לראות ילדים לבושים יפה.

אור114

New member
../images/Emo45.gif צודקת, עדיף להשקיע 60 ש"ח בכמה חליפות

למשך תקופה, מאשר 20 ש"ח בחליפות סוג ^%&* שיוצאת חרא בכביסה ונזרקו לפח אחרי 2 תלבושות.

wildcat6

New member
גם אצלנו היתה אחת

שאת כל המלתחה של התאומים שלה מהגן קנתה רק בשילב כמובן שהיא ניכנסה למינוס אדיר אבל בימים שלפני ההפרטה היא שמה ז**ן היום בימים שאחרי היא משלמת את המחיר על החשיבה המטופשת שלה אנחנו קונים הכל בבאזרים ובשוק ולא מתביישים להלביש גם בדברים שקיבלנו ממשפחה

המחשבה שלי לא מטופשת, וזה לא לעניין להגיד את

זה בכלל. מה זה משנה לך ממה המינוס של אישה זו או אחרת....? גם הילדים שלי לובשים לגן רק מותגים, אז מה? ויש כאלו שיקנו לעצמם ג'ינס ב-800 ש"ח ולילדים חליפה ב-15 ש"ח. אז אולי אני אכנס להם למערכת השיקולים???

wildcat6

New member
ואני לא דיברתי עליך בכלל אלא על חברת קיבוץ

מה חשוב לי אז את לא הבנת את הסיפור מדובר על קיבוץ בו אחת החברות לא דפקה חשבון וחייה חיי ביזבוז ומינוס בזמן שהיא ובעלה לא הביאו רק הכנסת מינימום. (ככה זה בקיבוץ שלא חשוב ההכנסה ואנשים חיים כאילו אין מחר) בעוד שבן זוגי הביא הכנסה נאה לקיבוץ ואנחנו תמיד היינו מאוזנים, ואחרי ההפרטה קיצצו לה את הכנפים והיא היתה צריכה להחזיר את החובות שלה

אני יודעת שלא דיברת *עליי*.

אבל זילזלת באלו ש"קונים את כל המלתחה בשילב" וגם הכנסת את הביטוי "חשיבה מטופשת". וסיימת בהשוואה אליכם שאתם קונים הכל בבזארים. זכותם. בדיוק כמו שזכותי לשלוח את הילדים לגן בחליפות של 60 ש"ח. לא?

wildcat6

New member
זילזלתי באישה הזאת

חשיבה מטופשת היתה לשלוח את הילדים בבגדים יקרים לגן כשהיא חייה במינוס לפעילות סדנאות צבע, בוץ , כתמי אוכל וכו' אבל בקיבוץ הישן מה זה חשוב. כשאנחנו שהבנו לקיבוץ הכנסה נאה וקיבלנו אותו סכום כמוה (פחות או יותר בגלל שינויי ותק) החלטנו שאנחנו שולחים את הילדים בבגדים זולים יותר ופרקטים כשהילד מתלכלך והכתמים לא יורדים הנזק לא גדול חשיבה מטופשת זה לחיות כאילו אין מחר להכנס לחובות הכל בשביל שהילדים שלה ידגמנו בגן. סדר עדיפיות זה העיניין כשהגיע השינוי היא הרגישה את זה היום היא כבר לא היתה עושה את זה

מירי,

New member
אבל...

אם אני קונה לי ג'ינס ב- 800 ש"ח הוא כבר לפחות ל-7 שנים.... אם אני קונה לילד חליפה ב-70 ש"ח היא במקרה הטוב לעונה לכל ילדX מספר הילדים (נניח 5.... עדיין פחות). יש לי 'בגדי שוק' שקניתי לבכור, ועברו לצעיר ולאחיין ולצעירה............... <ולא, אני לא קונה לעצמי ג'ינס אפילו ב- 100 ש"ח
>

זה בכלל לא העניין מבחינתי.

זה העניין של לדחוף את האף לסדר העדיפויות של אחרים. את יכולה לומר שאת קונה בגדים ב: 60/20/5 ש"ח (לא חשוב כרגע) בגלל סיבות XYZ והסיבות שלך מספיק טובות. לא צריך להרעיף עליהן מחמאות כגון: טיפשיות .

dafgol

New member
לא עניין של יפה \ לא יפה בכלל....

אלה להלביש בבגדים "חגיגיים" שלא מתאימים ליום יום ולהתנהלות בגן. אצלינו יש חלוקה של בגדים ליום יום, ובגדים חגיגיים יותר, לא בהכרח קשור למחיר כספי, אלא פשוט לבגד חגיגי. השבוע אחת הבנות בגן של בר הגיעה עם חליפה (חצאית ,גרביונים מצמר, וחולצה עם נצנצים ) שיותר מתאימה לארוע חגיגי\משפחתי מאשר לפעילות בגן שכוללת צבעי גועש וסדנאות הדבקה לט"ו בשבט.... הילדונת גם קפאה מקור ,גם לא היה לה נוח,וחלק מהילדים גם צחקו עליה (ילדים רואים ומה לעשות...לא יודעים לשקר או להיות מעודנים כל כך
) אני חושבת שאין בהכרח קשר בין מחיר הבגד או הפירמה , לבין היותו מיוחד או לא. ברי ורזי כן הולכים לגן עם חליפות של fox לדוגמא, אבל לא הולכים עם בגדים שמתאימים לחתונה. הולכים עם בגדים נוחים וחמים, בלי קשר איפה נקנו ומה מחירם, אבל בטח לא עם בגדים חגיגים , מנקרי עיניים ומסורבלים.

מירי,

New member
אוי, בנות ../images/Emo3.gif

אני משערת שגם הבת שלי היתה מגיעה ככה (בלי הנצנצים). ייש בגדים מקדימה שהיא יכולה לבחור מהם- בגדי גן, טרניגים בלבד! ויש בגדים מאחורה- בגדים חגיגיים, בינהם כמובן חצאיות, שמתאימים לשבת ימים חגיגיים וכו... מדי פעם היא מנסה לשנות יעוד, אני משערת שאם היתה מסיבה בגן, זה ממש לא היה משנה לה שקר ושיש פעילות- מסיבה זו מסיבה!

אבל זה גם משתנה מגן לגן

ומגיל לגיל. כלומר, לפני שנתיים, בגן שמיכל היתה בו (בגיל שנה ו 4 חודשים עד שנתיים וקצת) זה היה גן זורם לסביבה, עם כל המשתמע מכך
בוץ, לכלוך, אין סינרים, לא מקפידים על ניקיון וזה מה שאהבתי בגן
לקח הרבה זמן למצוא גן כזה בר"ג
והוא עלה לא מעט
אז קניתי חליפות הכי פושטיות בשוק ואני הכי אוהבת Mix And Match כלומר אני מערבבת חליפות כי אי לא מתה על מראה ה"חליפה" זה תמיד מזכיר לי פיז'מות
במיוחד כשזה זול ופושט מהשוק כמו שאני קניתי. כמעט כל שבוע זרקנו או הפכנו חליפות לסמרטוטים כי היו כל כך מוכתמות שאפילו לתרום לא היה לי נעים. לעומת זאת, השנה ושנה שעברה היא גדלה, למדה להחזיק מכחול יותר יציב וכנ"ל טושים וכ', יש סינרים בגנים, או חוצות גדולות שמלבישים להם לפני העבודה, היא יודעת להפשיל שרוולים לעצמה, ובקיצור - רמת הלכלוך והכתמים - יורדת פלאים. אז החל משנה שעברה אני הרבה יותר בקלות מלבישה בגדים יותר יפים לגן, ולאו דווקא יקרים. אני קונה בכל מיני ויכולה להלביש חולצה ב 40 שקלים ומכנסיים ב 15 מהשוק. אין חוקים. אז זה לא ענין של לא נוח. תמיד יהיה נוח למיכל בגן, כי אם לא נוח לה או מסורבל היא לא תסכים בכלל ללבוש. ואני לא אלביש אותה או כשהיתה תינוקת גם לא הלבשתי במשהו לא נוח לגן או בכלל. היום היא כל יום עם חצאית וגרביונים או טייץ מתחת לחצאית בגן. הגרביונים פושטים ב 9 שקלים וחצאיות מכל מיני (בעיקר כותנה כאלה ולא חצאית ג'ינס או משהו, הכל עם גומי במתניים שהיא יכולה בעצמה להוריד וללבוש) כל בוקר מתפעלים מהלבוש שלה, והיא בעננים
(כמה שטחי
) והכי חשוב - זה מה שנוח לה בגן.

צריך לדעת לשים את הגבול

והגבול לדעתי עובר בנוחות של הילדים. ילד בן 3 שאני עובדת איתו, שבא ממשפחה מאוד עשירה, אין לו טרנינג 1 בארון. כל הבגדים שלו ם מחו"ל והכל פירמות. החל מדולצ'ה גבאנה, דרך ראלף לורן ועד לא יודעת מי..הוא מגיע לגן עם מגפי בוקרים, ז'קט, מכנסיים עם כפתור ותמיד עם חגורה, נראה מקסים וכמו חתן, אבל לא יכול לזוז. אני מוצאת את עצמי מפשיטה אותו מהז'קטים וממגפי הבוקרים כדי שבוא יוכל לשבת ולשחק בחול ולהשתולל עם החברים שלו (שכולם לבושים בטרנינגים, יפים יותר או פחות) בג'ימבורי.

minimousegi

New member
גם לעופר יש מותגים בארון שלא נופלים מאלה (וגם

כאלה) אבל אני בכל זאת משתלדת לקנות גם שימושי. ההורים צריכים להיות הגיוניים ולהלביש מה שנוח לילד...

מירי,

New member
כלומר... ניראה לך הגיוני...

לשלוח ילד בן 3 לגן עם טרניג שעולה 200 ש"ח? (וכן, ראיתי גם כאלה). למה לא יכול לזוז? קטנה שלי אומנם כבר בת 4, אבל היתה מאושרת מאוד אם הייתי מרשה לה כל יום ללכת במדי א לגן.

מה שלך לא נראה הגיוני, בעיני אחר הגיוני

לחלוטין. ולהיפך. טרנינג ב-200 ש"ח או ג'ינס ב-60 ש"ח, או שמלת מלמלה ב-4703 ש"ח נראים לי כולם הגיוניים ללבישה לגן, בתנאי שלילד נוח בהם. נקודה.

minimousegi

New member
אם את יכולה לשלם 200 שחים על טרייניג ולא

איכפת לך שהוא יהרס סבבה, אם את לא יכולה\לא רוצה\לא מעניין זה גם סבבה, אני באופן אישי לא שופטת אף ילד ואף הוא לפי מה לבוש הילד או הילדה. הרי אנחנו כשהילדים קטנים עדיין מלבישים אותם במה שאנחנו רוצים.

שילבש טרנינג ב-200 שקל..

ממש לא אטכפת לי כמה כסף ההורים הוציאו על הבגד. מה שאכפת לי זה שהילד הספציפי הזה שאני מדברת עליו (לא יודעת לגבי הילדה שלך) ממש חנוט בתוך הז'קטים שמלבישים לו, וזה ממש מגביל את התנועה שלו. הוא תמיד צריך עזרה בלהוריד את המכנסיים כשהוא הולך לעשות פיפי כי תמיד שמים לו חגורה... לא יודעת. שילבש מצידי טרנינג גם ב-1000 שקל, אבל שיהיה לו נוח!! מי שמצליח למצוא את הנוסחא המנצחת לנוח ויפה, זו החוכמה לדעתי.

למעלה