בעד נגד עסקת החזרת השבויים?

אלפיני

Well-known member
כל שבוע (לא כל יום, אך די הרבה) מחוסלים כמה מחבלים ביו"ש. זה מופיע בשולי החדשות כי כמעט כל הכתבות עוסקות בעזה
אבל עדיין לא יהרגו בעזה. לפחות מי שחוזר לביתו בגדה יוכל לחשוב פעמים האם הוא רוצה להמשיך בחמאס ולסכן עצמו. חלקם וודאי יהפכו למחבלים בוגרים. יש לקוות שלפחות חלקם למדו לקח.

Harrington

Well-known member
מנהל
רוב המחבלים הם נשים ונערים מתחת לגיל 18 ונעצרו בגדה המערבית. לכן יהיה קשה להרוג אותם בעזה שכן רובם יחזרו לביתם מין הסתם.
הגדה המערבית? תל אביב יעני?
אולי די עם הינדוס התודעה הזה? עם הנסיון להעביר את מסרי האויב בדרך שכביכול לא שמים לב? יש לך עמדה תעמוד מאחוריה. אין כל צורך שתייצג גם את תעמולת האויבים שלנו בדרך.

משתפרת1

Well-known member
מתנגד, מפתיע אותי הזיגזג של בן גביר, אתמול התנגד, היום בבוקר הצביע בעד וכעבור שעתיים, שוב, התנגד.

חמאס ישחרר כל יום 10 חטופים ויזכה לעוד יום הפוגה וכך יימרח את הזמן והמלחמה תיגמר, כי כבר לא יהיה לך את תמיכת העולם לרבות ארה"ב.
ברגע שהילדים יחזרו, את אף אחד לא יעניין הגברים ובטח לא החיילים :(
תיקון טעות: אם הבנתי נכון, מי שהתפתל כדרכו הוא סמוטריץ׳, בן גביר הצביע נגד.

דיברגנט חדש

Well-known member
תוסיף לזה את המידע מחמאס שמרבית המוחזרים יהיו בעלי אזרחות זרה. זה יוריד מהלחץ הבינלאומי.
יהיו רק בעלי אזרחות זרה, זה היה אחד מהתנאים של סינוואר שישראל, כנראה, נכנעה (כתבתי 'כנראה' כי אני לא בטוח שנכנעה).
זה אומר שישראל חייבת לנצל את המומנטום ולהביא לשחרור של כמה שיותר חטופים מהר ככל האפשר. זה יעלה לנו, אבל מיד בהתחלה אמרו גורמים שמצידם- שישחררו מחבלים, ויהרגו אותם אחרי כן בעזה.
השאלה, כמה יספיקו לפגע לפני שיחוסלו?

משתפרת1

Well-known member
יהיו רק בעלי אזרחות זרה, זה היה אחד מהתנאים של סינוואר שישראל, כנראה, נכנעה (כתבתי 'כנראה' כי אני לא בטוח שנכנעה).

השאלה, כמה יספיקו לפגע לפני שיחוסלו?
שאלה נכונה וקשה. מה גם שהשחרור של המחבלים הכבדים יזרים דם בעורקי החמאס, זה שישראל מתכוונת לרסק ולנפץ. אין לי תשובה.
גם משזה נאמר, עדיין מה שאני רוצה זה לראות את החטופים שבים.

דיברגנט חדש

Well-known member
שאלה נכונה וקשה. מה גם שהשחרור של המחבלים הכבדים יזרים דם בעורקי החמאס, זה שישראל מתכוונת לרסק ולנפץ. אין לי תשובה.
גם משזה נאמר, עדיין מה שאני רוצה זה לראות את החטופים שבים.
אשאל אותך שאלה ששאלתי בפורום השכן שעם זכרוני אינו מטעה אותי, היית נגד הרפורמה המשפטית. האם תשני/ו את דעתכ/ם על הרפורמה המשפטית אם בג"צ יחליט לפסול את העסקה|?|
כתבתי גם ברבים, כי השאלה פתוחה לכל הגולשים.

משתפרת1

Well-known member
אשאל אותך שאלה ששאלתי בפורום השכן שעם זכרוני אינו מטעה אותי, היית נגד הרפורמה המשפטית. האם תשני/ו את דעתכ/ם על הרפורמה המשפטית אם בג"צ יחליט לפסול את העסקה|?|
כתבתי גם ברבים, כי השאלה פתוחה לכל הגולשים.
אני נגד המהפיכה המשפטית הכוללת. עם זאת ברור היה לי ועדיין ברור לי שחייבים לבוא שינויים בדרך בחירת השופטים.
בנוגע לשאלתך: גם בשלבים הבאים בהם הדיון יהיה על מחבלים כבדים עם דם על הידיים, נראה לי התרחיש שתיארת לא יקרה. בג"ץ לא פסל עסקאות כאלה בעבר (כולל יחיא סינואר וחבר מרעיו בעיסקת שליט), ולא יעשה זאת גם הפעם. אתה שואל מה יהיה אם? לא יהיה.

דיברגנט חדש

Well-known member
אני נגד המהפיכה המשפטית הכוללת. עם זאת ברור היה לי ועדיין ברור לי שחייבים לבוא שינויים בדרך בחירת השופטים.
בנוגע לשאלתך: גם בשלבים הבאים בהם הדיון יהיה על מחבלים כבדים עם דם על הידיים, נראה לי התרחיש שתיארת לא יקרה. בג"ץ לא פסל עסקאות כאלה בעבר (כולל יחיא סינואר וחבר מרעיו בעיסקת שליט), ולא יעשה זאת גם הפעם. אתה שואל מה יהיה אם? לא יהיה.
ברגע שהתחילו להחזיר, כבר לא יוגש בג"צ גם ל"דרגות" גבוהות יותר כמו מחבלים כבדים עם דם על ידיים.
אם היה מוגש, אין לי מושג, אם לא היה מתערב.

למעלה