בעיות תפיסה / NVLD

GJoker

New member
גם לי נראה שיש מקום לבדוק

בדקתי שוב

האיש הוא כירופרקטור בהכשרתו. לא נוירולוג כפי שמשתמע.
נשמע לי קצת חשוד שכירופרקטור עוסק בבעיות התפתחות של ילדים...

לא הייתי הולכת על שיטות אלטרנטיביות

אם הן היו כ"כ מוצלחות המערכת הרפואית כבר היתה ממליצה עליהן...

גור42

New member
זה ממש לא נכון. רוב הרופאים הקונבנציונלים בזים לזה - בעקרון

כמה רופאים את מכירה, שהיו ממליצים על מדיטציה? או על טכניקות מתחום הקאוצ'ינג, כמו ויזואלציה? אחרי יותר מ-10 שנים של ניסיון אישי, אני אומר לך שהדברים האלה עובדים (ודווקא הרוב המכריע של הדברים שהרופאים הציעו לי לעשות - לא הועיל בגרוש)

אנשים נוטים לבוז לדברים שהם לא מבינים, וגם רופאים - במקרה ששכחת - הם בני-אדם.

arana1

New member
המערכת הרפואית ממליצה על מדיטציה

אמנם באיחור אופייני ואופנתי של כמה אלפי שנה אבל בשנים האחרונות המערכת הרפואית מתחילה לסגור פערים ולגלות את המובן מאליו
והמובן מאליו הוא שלכל הדברים שהמערכת זלזלה בהם כמו מדיטציה וטבעונות ופיזיוטרפיה מסוגים מסויימים יש גם תיקוף מדעי ובהרבה מאוד מקרים הם מצליחים איפה שהמערכת הרפואית נכשלת אפילו ברמת האבחון שלא לדבר על רמת הפתרון
להערצה הבלתי מסוייגת וחסרת הביקורת לסמכות יש מחיר לא פשוט
ביחוד ששוב ושוב מתברר שהסמכות לא תמיד יודעת על מה היא מדברת

ביחוד לאנשים כמו אוטיסטים וכאלה עם כל מיני ראשי תיבות שעד היום לא ברור בדיוק מה הן אומרות גישות שמחברות בין הגוף והנפש עוזרות
לי שיאצו עזר לפתור בעיות נוראיות של כאב שהמערכת אפילו לא ידעה להתחיל לאבחן
וכאב לי, בטירוף משתק, וכל מה שעשרות המומחים,המצטיינים של ה"מערכת הרפואית", שהלכתי אליהם ידעו לעשות זה להמהם בחשיבות ולבלבל את המח
אז המערכת יכולה לקפוץ לי

מציע לאנשים לא לחכות עד שהמערכת הרפואית תתחיל להכיר בקשר בין גוף לנפש
כי סביר שזה יקח לה המון המון שנים
מדובר במערכת שמרנית, עבשה, מפגרת שתמיד מגלה את הדברים הרבה הרבה אחרי שאנשים סובלים מתים

אגב
קופות החולים מציעות רפואה אלטרנטיבית
זה אומר שמערכת הבריאות מוכרת לנו גישות שהיא לא ממליצה עליהן ?

HollyGolightly

New member
למעשה, אנחנו ה-NVLD ובעלי תסמונות נוירולוגיות אחרות

מתפקדים בעצם כפגועי מוח. זה נשמע נורא. אבל כמי שחיה זאת יום יום כבר קרוב ל-52 שנים, אין לי דרך יפה יותר לומר זאת.

עוד שיטה שאולי יכולה לעזור לו היא נוירופידבק. כולל בדיקת QEEG.

ושוב - מדובר בתופעה נוירולוגית. תפיסה חזותית/מרחבית ועוד דברים שתיארת שייכים לתפקוד ההמיספרה הימנית. כלומר שיותר מסביר להניח שתפקוד ההמיספרה הימנית של בנך ושלי - פגוע. ואלה דרכים המציעות עזרה.

GJoker

New member
אם "ההמיספרה הימנית של בנך ושלי - פגוע"

מה יעזרו טיפולים שונים שהוזכרו כאן?
מה יעזור לאדם ללא רגליים שילמדו אותו ללכת?

HollyGolightly

New member
ההמיספרה הימנית שלי פגועה. אין לי בנים

מה יעזור? בדיוק כמו שעוזרים לפגועי מוח. זוהי פגיעה נוירולוגית. שבניגוד לאחרות: נולדנו אתה. בשיטות שבקישורים ובנוירופידבק מנסים לטפל בזה, כפי שנראה שמטפלים באנשים שניזוקו בדברים האלה מתאונות או שבץ מוחי וכו'. פשוט לא מבינה את הגישה שלך. וסליחה על המילה, אבל היא נראית לי תבוסתנית. בוא אספר לך משהו: לפני כמעט עשרים ושלוש שנים נתפס לי כל הגוף. לא יכולתי להזיז אצבע. כל גופי היה כמו קשרים קטנטנים. לא ממש האמינו שאצא מזה לחלוטין. פיזיותרפיה עשתה את העבודה. וכל התפיסה הנוראית הזאת נעלמה כלא היתה בעקבות הטיפולים במכון ובבית. אז נכון, זאת לא היתה פגיעה מוחית, אבל אני פשוט לא מבינה את הגישה שלך.

HollyGolightly

New member
ועוד דבר:

אם יש לך שאלות נוספות בבקשה הפנה אותם למטפלים בשיטות המדוברות במקום לשאול אותי. בתודה.

גור42

New member
אכן אי-אפשר ללמד אדם ללא רגליים ללכת, אבל...

אפשר בהחלט ללמד אדם שרגליו נפגעו, ללכת.

אני יכול לספר לך ששברתי את הרגל בתאונת דרכים, והרופאים אמרו לי שבמקרה הטוב אקבל 50% מהמוביליות של הרגל בחזרה.

אחרי כמה חודשים של פיזיותרפיה כבר עקפתי את כל התחזיות שלהם. ואחרי שנה אחת נוספת, השתתפתי בתחרות חצי-מרתון (זה 21.1 קילומטר, למי שלא יודע).

בקיצור, כשיש לבן-אדם גם מוטיבציה וגם אמצעי לשיפור (במקרה הזה - פיזיותרפיה) אז השמים הם הגבול. אולי לא ה-כ-ל אפשרי, אבל מה שכן אפשרי - בדרך-כלל - עולה על הדמיונות הפרועים ביותר שלנו.

תודה, HollyGolightly

מסכימה עם הגישה שלך, ששווה לנסות.
והמרפאה בעיסוק שלנו אמרה בדיוק כפי שאת אומרת:
אם אפשר לשפר תפיסה אצל אדם עם פגיעת מוח אורגנית, למה לא אצל ילד בריא?
דווקא המוח של ילדים גמיש יותר.

אני מבינה שאת אובחנת עם NVLD בתור בוגרת?
את רוצה אולי לפרט קצת מהם הקשיים שהביאו אותך לפנות לאבחון?
מעניין אותי מה צפוי לבן שלי...
אבל כמובן אם זה יגרום לך להרגיש לא נוח, אפשר לוותר על זה.

HollyGolightly

New member
היי. אכן אובחנתי

עם:

NVLD
+
הפרעת קשב מסוג מיקוד יתר
+
VISUAL AGNOSIA
+
דיסגרפיה (במקרה שלי: פעולת הכתיבה זרה לי לחלוטין). פועל יוצא של חלק מהדברים שכתבתי.

אובחנתי בגיל 36 (בצד שכבר יותר קרוב ל-37). על הקשיים שהביאו אותי לאבחון אני יכולה לכתוב מגילה. בתמצות: חלק מהם דומים להפליא לשל בנך. חלק זהים.

כמובן שקשיים משמעותיים בתפיסה מרחבית/חזותית עם כל מה שזה גורר. פער לא נתפס בין אינטליגנציה ליכולת ביצוע. ועוד הרבה. זאת פשוט מגילה. הרי אני חיה את זה כל שנייה מחיי.

לא שמעתי עד אז על NVLD או אף אחד מהדברים האחרים שאובחנו. הייתי בטוחה שמה שיש לי הוא "הפרעות קשב וליקויי למידה" אבל האבחון שם את האצבע וניתח והפריד באזמל דק. ונתן שמות והסביר.

לא היה לי מושג למי פונים. חשבתי שלפסיכיאטר/ית. אז פניתי לפסיכיאטרית. אחרי כמה שיחות היא שלחה אותי לנוירולוגית. הנוירולוגית אחרי אבחון קצר ושיחה קצרה שלחה אותי לאבחון אצל נוירופסיכולוגית. אין לי מילים כדי לתאר את האבחון: הוא יורד לפרטי פרטים. להתסכל בתוצאות היה כמו.......... וואו! סוף סוף מישהו רואה אותי! ויש לזה אפילו שמות.

אין לי מושג מה צפוי לבנך. זה יהיה יהיר ולא זהיר מצדי להשליך מנסיוני על בנך. מה גם, וזה הבדל עצום: כשהייתי בגילו של בנך איש לא העלה על דעתו דברים כמו "ליקויי למידה" או "הפרעות קשב". כך שזה יוחס לדברים אחרים: מכיוון שלאיש לא היה ספק שטפשה אני לא, זה הוסבר ב"עצלנות". פשוט כך. דבר חשוב נוסף: גדלתי בבית שהמושג "לא מתפקד" הוא קטן עליו. כך שאני מקווה שגם כאן יש הבדל (ענק) בין בנך לביני.

אשמח להמליץ לך במסר על הנוירופסיכולוגית שאבחנה אותי. היא נחשבת לשפיצית בתחום האבחון. ואם תרצי: לענות על שאלות ספציפיות. מאד קשה לי לענות על דברים כלליים. אם תרצי גם אשמח לשוחח אתך טלפונית. פשוט מסרררי.

תודה על השיתוף

מצטערת לשמוע על כל מה שעברת.
אכן, בדור שלנו (אני מהדור שלך) עוד לא היו אבחונים כמו היום. ויפה שעם כל הרקע המורכב לא "קנית" את ההסבר של "עצלנית", והחלטת בכל זאת לחפש לך הסברים אחרים.
ברור שלא התכוונתי שתנבאי מה יקרה לבן שלי (שאת בכלל לא מכירה). כרגע אני פשוט מכירה את הקשיים של בעלי הפרעה כזאת בעיקר כילדים. וחשבתי ללמוד מנסיונך מה הקשיים של מבוגרים.
אגב, אני מכירה עוד אדם אחד שאובחן עם NVLD כמבוגר.

גם לי יש בעיות מוטוריות רציניות ואני חסרת חוש אוריינטציה לגמרי, ועדיין הקשיים של הבן שלי הם בסדר גודל אחר לגמרי (לחומרה).

למעלה