גברים במטבח

Gilliana

New member
את צודקת

אצל האשכנזים זה בהחלט היה אחרת, אבל עדיין זה היה די נדיר.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
מה זה אז ?

אני מבשל מאז אמצע שנות השבעים מאז ימי רווקותי העליזים וגם כיום כשאני נשוי לבשלנית ברמה אני בד"כ זה שמכין את המנות העיקריות בשבתות ואירועים מיוחדים. ההערות היחידות שקיבלתי אי פעם היו של הערכה. קצת קשה לי לקבל את תזת הסטיגמה, לפחות לא בכמה עשורים האחרונים.

s h o o s h a

New member
לפני המון שנים...

כשאני הייתי ילדה קטנה, גברים בישלו, גם. בשום מקום לא אמרתי שלא. אלא שאז, כשהייתי ילדה קטנה, לפני הרבההההה מאד שנים, להיכנס לבית ולראות גבר לבוש סינר ומקשקש בסירים לא היה ענין של מה בכך. מה לעשות שפעם הגבר היה זה שלבש את המכנסים בבית והאשה את הסינור. אבל זה היה פעם והיום זה כבר לא. כלומר- גם היום גברים לובשים מכנסים אבל גם סינר ואפילו בפרהסיה. פרהסיה- זה כל ההבדל. בוקר טוב אנשים

אלמרה

New member
זה בדיוק מה שכתבתי לגבי48....

לי לא נתנו "לעשות בלגן במטבח", כן ככה היתה מסתיימת בילדותי כל פעם שניסיתי לטגן חביתה או משהו... ואם לי לא רק שלא היתה דוגמה אישית טובה בבית, ואמי לא אהבה שעושים לה בלגן במטבח, הרי שגדלתי עם תובנה שפשוט "יש אוכל" ואוכלים ואת אבי מעולם לא ראיתי עוזר או אפילו מוריד כלים מהשלחן... לא טרחתי להבין מי מתכנן את התפריט ואת מספר הסועדים, לא למדתי שבארוחה אמורות להיות מספר מנות ורצוי שהטעמים, הצבעים והריחות יתאימו וישתלבו. לא הבנתי את ערכה של הישיבה סביב שולחן הארוחה כמקום מפגש של הנאה לסועדים. פשוט היה אוכל ואכלתי ושבעתי ולא זכרתי אפילו מה בא אל פי ומשום כך, מה גדול היה השוק שלי ביום אחד כשהתכוננתי בביתו של חבר לקראת מבחן והוזמנתי לארוחת הערב בה התברר לי פתאום ש: סדר הישיבה בכלל קבוע! לכל סועד יש הזדמנות לספר מה עבר עליו באותו יום. לא נוגעים באוכל עד שהארוחה מוגשת וכ-ו-ל-ם יושבים והאמא מברכת לתיאבון. יש מפית אישית של כל בן משפחה ואחת ל"אורח". והכי הכי הכי אהבתי והוקסמתי: מודים לאמא שבישלה בתום הארוחה ומציינים מה אהבו במיוחד. משפחה ייקית זו, היתה לי אבן דרך, השפעת אותה ארוחה לא היתה מידית, אבל לימים, בנסיבות שהוליכוני בחיי עד הלום, אני הבשלן ואני מבשל לא לפני ש... אני טורח לתכנן את התפריט על פי מספר הסועדים ולא אחת מצאתי את עצמי מצייר את המנה ומתחשב בצבעים של מרכיביה. אני מי שיוצא לשוק ולסופרמרקט ובוחן בקפידה את הירקות והפירות ובכלל מתרשם מהמוצרים המוצעים ולעיתים אף משנה את התפריט על פי מה "שצדו הציידים". אני מקלף ושוטף ומטגן ומבשל ואופה וקוצץ ומתבל ומשקיע את כל המרץ היצירתי והייצרי שלי. אני שוטף את משטחי העבודה והכלים מספר פעמים במהלך העבודה כדי שלא "יהיה לי בלגן במטבח"... מציץ במתכונים וספרי בישול אבל הטאצ' הסופי הוא שלי ולי בהחלט מספיק לומר "קמצוץ/קורט מלח" או "כמה שנכנס". אני טועם ובוחש ומשפר טעמים, אני לא מניח לשום תבשיל להתבשל XX דקות ומפקיר אותו בידי מי שכתב את המתכון (גם אם היה זה אני). אני מקפיד בעריכת השלחן, בכלים הנאים, פרחים ונרות לא יחסרו לעולם. אני גם מי שמפנה מהשלחן ושוטף את הכלים ולא אוהב שבאים לעזור לי במלאכה זו. הנגר הכין אמנם תשתית למדיח כלים למרות הוראותי שלא לעשות כן, אבל אין ולא יהיה מדיח כלים אצלי ושטיפת הכלים היא תראפיה בפני עצמה... כל מה שאני מצפה הוא רק דבר אחד: "היה טעים, אהבתי את ה... במיוחד את המנה ה... אפשר לקבל את המתכון?" מהיום בו חלה בי התפנית המשמעותית הזו, רק התחלתי להבין את העולם ההוא שבו חייתי פעם, ואת חוסר החשק של אישה שלא אוהבת לבשל ולגהץ וכד'... ומאותו יום אני יודע שאישה פשוט לא נוצרה להיות במטבח, יש לה הרבה מה לתרום גם שם אבל רק אם היא עושה זאת מרצון ואהבה (וזה קורה) ורק אם הגשימה את עצמה בשטחים אחרים. ומי שלמד להעריך אישה תחילה כבת אדם ולא להזדקק לפונקציונאליות שלה (כולל במטבח) יודע, כמה קשים היו חיי נשים בעידן הקודם, ומה טוב ומה נעים יהיה אם יקדימו אחי הגברים וילמדו ויתכוננו לעידן המודרני.

soofa

New member
קראתי ונהנתי...../images/Emo6.gif

ואני כאשכנזיה, לילדים הכנתי שניצל בלחמניה... את האפיה הס מלהזכיר, רק קניתי במכולת עוגות למכביר... הילדים שלי נראים נפלא אפילו שבישלתי עוף מכובס בקידרה... אצלי בבית ההורים, אבי בישל לנו הילדים... והיום מחפשת את הגבר המושלם שיהיה שף עקר בית ומאהב מדופלם. תסלחו לי שנדחפתי מקווה שתתנו לי להתיישב בתוככם. יום נפלא וקריר סופה

אלמרה

New member
|soofa |4U ברוכה הבאה.

התקבלת בכיף אין צורך להדחף. באשר לאת שאת מחפשת... אאממממ.... שפים ועקרי בית - לא בעיה, גבר מושלם? שיקום מי שאומר שהוא לא? גם מאהבים לא מעטים יעוטו עלייך כאן... אבל דיפלומה? מנין נביא? כל פעם היא מבטיחה שתכתוב לי מכתב המלצה... ותמיד אני לא מספיק לקבל אותו וכשאני ניזכר, היא כבר... מאחל לה הצלחה בכנות, אבל היא כבר בזרועות של אחר ומחמיאה לו ומבטיחה לו דיפלומה...

אלמרה

New member
אמור לתת פה פרח...

וכאן צריכה לבוא תמונת הלוגו שלנו...

soofa

New member
../images/Emo13.gifככה הן הנשים...../images/Emo8.gif

מבטיחות הבטחות ולפעמים מקיימות...(היכן שהן מרוויחות) סתםםם סתםםם תמיד תמיד מקיימות... תודה על הפרח ועל קבלת הפנים. יום קריר סופה

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
רשימת הדרישות שלך הגיונית רק תוודאי

ששלושת הגברים שמנית לא ידעו האחד על השני.

soofa

New member
העיקר שיבואו../images/Emo9.gif

אח"כ נראה לא שמעת שאנחנו הנשים אלופות בשמירת סודות??

קטנים עלי כולכם

אני מאז שאני זוכר את עצמי שולט בכל רזי המטבח. אין מומחה ממני ב... ולמשל ב... ולדוגמא ב... רגע.. רגע... שנייה... כן.. כן... נזכרתי ועוד איך נזכרתי. אני למשל מומחה בבישול ביצים מכל הסוגים והמינים כגון: ביצה רכה, ביצה קשה, ביצה עין, חביתה ועוד ועוד כחול אשר על שפת המחבת. ועוד לא התחלתי אפילו לדבר על מגוון הסלטים למיניהם. משהו כמו חמישים סוגי סלטים, לדוגמא: סלט עגבניות ו/או מלפפונים ו/או פלפלים ירוקים, אדומים וכתומים, ו/או זיתים רגילים, מבוקעים וחתוכים, שחורים וירוקים ו/או טונה במים ובשמן ו/או גבינות: בולגריות, צפתיות, צהובות, קוטג' ולבנות 5% ו-3%. (לא.. לא.. בעצם 3% עוד לא ניסיתי, למה סתם להתהדר?). אז כפי שאתם רואים אכן שף אמיתי ואפילו כשר למהדרין. מה שכן, יכול להיות שמישהו מכם עוד עלול לחשוב בטעות שכל הפרוט הנ"ל אינו אלא הסוואה לעובדה שאני אולי בכל זאת לא כל כך קשור למטבח. מה אני אגיד לכם? איש באמונתו יחייה, אני את שלי אמרתי.

אלמרה

New member
אז אני ממש כמוך... אבל אותגרתי היום

והלכתי לשוק וקניתי 3 ק"ג פול. הפולים גדלים בתרמילים כמו של אפונה... אבל קשה יותר לקלף. והנה השלב הראשון.

אלמרה

New member
השלב הבא לפי מתכון של השפית הכי הכי

WAN מסינגפור! לטגן עם בצל ושום... והמון תבלינים ועישבי תיבול... להקפיד לא לבשל! רק עד ריכוך...

אלמרה

New member
ובשלב הבא מעבד המזון הופך זאת

למחית עם מרקם מחוספס לא טחינה דקה... שם שמן זית ניצוק בזרזוף ונותן למחית מרקם עדין... ובתוספת עלי כוסברה או פטרוזיליה - זה פשוט מעדן... צריך לאפות או פיתות רבות כדי לנגב...

Gaby48

New member
Almara........... I'm reading

and from moment to momet got more HUNGRY Keep a pot for me Gaby Sorry, I'm at work, can type only in English

soofa

New member
אוייייייייי../images/Emo4.gif אלמרה../images/Emo124.gif

הצבע...הצבע...

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אלמרה, אני שולח אליך ת'חשבונית

של המקלדת החדשה במקום זאת שנהרסה מהריר. מתי אתה מארגן ערב טעימות ?

למעלה