גורי יתארח היום ב"ארץ נהדרת" בתפקיד וודי אלן

silvia17

New member
ו.. לבני

נכנסה ראשונה לקואליציה היא תהייה שרת המשפטים ול'התנועה" יש עוד תיק להגנת הסביבה

אני מזכירה שכול הקמפיין שלה היה "ביבי ליברמן אסון - ציפי לבני שלום" אף פעם לא שמעתי מילים ריקות מאלה...
שריאתי את הקמפיין ישיר אמרתי חראט

אני הולכת למלא לוטו...

OOOO0

New member
אכן כן...

וגלעד ארדן הרי הצהיר ב"משעל חם" שאין מצב שביבי ייתן לה להיות מעורבת במ"ומ עם הפלסטינים...והנה היא האחראית על המו"מ עם הפלסטינים... ידעתי שאין מה לסמוך על שני אלה. טוב, אבל אמרתי לך, ידעתי שבסוף היא תיכנס לקואליציה. היא באמת עשתה אחלה דיל מבחינתה, ניצלה את המצב הקשה של ביבי.....

silvia17

New member
מבינה אותך..

אין לי זכות הצבעה אבל מימשתי את זו של אח שלי ואימא שלי שידלתי אותם להצביע מרצ....
אמא שלי גם לא קיבלה את זה בחייבה שילדה/נערה/אישה תעסוק בפוליטיקה

דוד שלי ליכודניק עובד תעשייה אווירית... שסיפרתי לו שאני נוסעת לת"א למטה של מרצ העיינים יצאו לו מהמקום
אמרתי לו שאין לו מחסום מתחת לבית ומאז הוא קורא לי 'שלום אחר-כך' אני קוראת לו 'מלחמה עכשיו' יומים אחרי זה התחיל הירי שפתח את 'עמוד ענן'

black scar1

New member
חחחח....

מה והם באמת הצביעו מרצ בסוף?

אצלי במשפחה זה פחות קיצוני מאשר אצלך. אנחנו במקורינו מערכניקים, שנים. וגם אם בבחירות האחרונות חלק מהמשפחה שלי הצביעו למפלגות מרכז (קדימה, שינוי), הם לא הצביעו ימינה מזה. (חוץ מאמא שלי שהצביעה ביבי הפעם, ויכול להיות שגם בפעם הקודמת). ואגב, אני לא יודעת אם זה קשור, אם זה סותר, או שזה בכלל לא רלוונטי, אבל אבי ואחי שניהם היו קצינים בצבא. אחי היה גם קרבי. ואבא שלי עובד ברפא"ל. אני לא יודעת אם זה אומר שהם "אמורים" להיות דווקא ימניים. או שזה לא קשור.

הפעם ההצבעות היו כאלה: אבא שלי, אחותי ובעלה- יאיר. אחי ואשתו- ציפי. אני- מרצ. אמא שלי - ביבי.

אמא שלי ניסתה לשכנע אותי ואת אבא שלי הרבה זמן מתחילת הבחירות להצביע ביבי, אבל היה ברור לנו שזה לא ילך, בעיקר כי הטיעונים שלה היו מטומטמים (עם כל הכבוד אליה).

למרות שאמא שלי לא אמרה את זה אף פעם במפורש (אולי כי היא פוחדת ממני, כי יודעת שאם היא תגיד את זה אני אקים מהומה
), אבל נראה לי שגם היא פחות סומכת על אישה ולכן לא תצביע למפלגה שבראשותה אישה. אחת הטענות שלה בעד ביבי זה שהוא נראה כמו מנגיד- טענה מטומטמת לגמרי. יש משהו בגברים סמכותיים שהיא אוהבת.
מהרגע שהיא שמעה שיאיר רץ לבחירות, עוד לפני שהייתה לו מפלגה וכלום- היא התלהבה, ואמרה שהיא חושבת שהוא יהיה פוליטיקאי טוב- על סמך כלום! אם היא לא הייתה מצביעה לביבי, היא הייתה מצביע לו. סתם, כי גם הוא נראה לה "מנהיג". לכן כשהיא ראתה שאין סיכוי שאני או אבא שלי נצביע ביבי, היא ניסתה לשכנע אותנו להצביע יאיר מכל מפלגות השמאל-מרכז, ולא משנה כמה טיעונים שנתנו לה ששלי או ציפי עדיפים, היא איכשהו סובבה את זה. (לדעתי אגב, עדיף ציפי מאשר יאיר).

בגלל זה כשהיא שמעה שהצבעתי מרצ היא ממש עיקמה את האף- כאילו היא אמרה לעצמה, אם כבר מרכז/שמאל- אז שיהיה יאיר. ואז ניסיתי לעשות איתה את הדיל..

silvia17

New member
כן .. לאח שלי אין מודעות פוליטית

ולאמא שלי לא אכפת... אבא , דוד ואשתו (היא חשבה להצביע לבני ) הצביעו ליכוד-ביתנו ניסיתי לשכנעה את אבא שלי לא ללכת להצביע הוא לא אוהב את המהלך אבל לא פסל אותו

אמא שלי גם אמרה שגברים יותר סמכותיים , אמא שלי מתנגדת לעשייה פוליטית בסופו של דבר תליתי שני שלטי מרפסת בבית ועד שהיה לנו מטה מרצ בעיר נפגשים אצלי בבית

ובצבא יש משהו מאוד ימני בכול מוסדות המדינה המדינה בשליטה ימנית והמוסדות בשליטת והיא עושה בהם כרצונה ורצונה הוא להעלים את השמאל אבל לפעמים מיותר מידי ימין אנשים נרתעים והולכים שמאל מה שקרה לי באיזשהו שלב מתחילים לחשוב לבד אני מקווה שעוד יש לאנשים את היכולות הזו והם לא מצביעים 'עדר' בגלל הממסד

כול מי שאני מקירה אומר לי ללכת למג"ב אני לא רוצה יאכלו אותי שם בלי מלח הייתי ביום סיור וניווט והיה שם מלא מג"בניקים שדיברו איתי הם כולם אמרו לי שאני יכולה להיות קצינה במג"ב

אני רוצה ללכת לתלפיות או חבצלות ואם זה לא יצליח לי הייתי רוצה ללכת לסיירת מטכ"ל אבל אין שם בנות כמעט אני מאוד רוצה לעבור דרך בה"ד 1

OOOO0

New member
לא, אין שום קשר בין קרביות לדעות ימניות...

זו סתם סטיגמה. לא חסרים קרביים שמאלנים, כמו שלא חסרים ג'ובניקים ימניים... כמו שאפשר להגיד מצד אחד שהצבא גורם ליהודים לשנוא ערבים, אפשר גם להגיד מצד שני שהוא פוקח את עיניהם וגורם להם להבין שכל הסכסוך הזה מיותר ושכולנו מפסידים ממנו. כך שזה עניין מורכב.

silvia17

New member
כן אבל הוא נוטע ימינה

הטענה שלך נכונה כול אחד מפרש דברים אחרת בסופו של דבר

הוא ברשות ביבי וביבי כבר הצליח להפוך את המילה שמאל לקללה

OOOO0

New member
כן, זה נכון שהצבא הפך לכלי בידי פוליטיקאים...

silvia17

New member
1.2.5

1. אין לו חוזה טאלנט כי הוא הופיע במצב זה בדוק

2. היא מוכשרת ברמות נורא אהבתי אותה בתפקיד דפני לייף ויש גברים שעושים חיקויים של נשים עדיין לא רמת הפמניסטיות הרצויה גם זה לא מורגש שם אני רוצה קטע אחד שהוא נטו הנושא הזה בלי פוליטיקה
במצב זו קורה שאורנה שרה וליאור אומר לה "אחים שלך חזרו בתשובה רק כדי לא לשמוע אותך שרה " , ולא חייב שמן לחיקוי של שמנים לאסי שמו כריות שהוא עשה את ליברמן (איזה ילד בכיתה ממש רזה התחפש לליברמן שמו לו כריות וזה היה די בסדר באותה תקופה חשבתי שליברמן זה שמאל )

5. אני חושבת שב8/5 יום ירושלים זה יום רביעי ...אני מניחה שבאמצע החודש יתנו להם איזה שבועיים להתארגן לפינישים שלפני תחילה הצילומים מקווה שיתנו להם תקציב לפרומו נורמאלי

black scar1

New member
תגובה:

2. יש להפריד בין 2 דברים- שיווין בין נשים לגברים בתכנית בלי קשר לתכנים פמיניסטים (למרות שלפעמים זו החלטה מודעת של היוצר לעשות את זה, כי באופן טבעי יש פחות קומיקאיות), אבל בפועל, שיוון מגדרי זה, מה שאני מגדירה "פמיניזם שקוף" זה מעביר מסר גם בלי לעסוק בנושאים פמיניסטיים, אבל הוא מסר "שקוף". מצד שני, אפשר גם להכניס ביודעין מסרים פמיניסטיים. אני לא מאמינה שמולי שגב יעשה את זה, כי העניין פשוט לא כזה בוער בו ולא חשוב לו. אני לא חושבת שהוא מגדיר את עצמו כשוביניסט, אבל אין לו מודעות, ולרוב מי שאין מודעת אבל לא מגדיר את עצמו כשוביניסט, עדיין מכניס תכנים סקסיסטיים וסטראוטיפיים כי הם פשוט מיינסטרים. למשל הפינה- "הבלוג של מאי" ו"הבת מיצווש"- היו לדעתי סטראוטיפיות. אני בטוחה שזה לא הייתה הכוונה- ונכון שאין סקסיזם בתכנית רק לשם הסקסיזם, פשוט אין מודעות, לכן מערכונים כמו שתיארתי מצטיירים כ"רגילים" ולא סטראוטיפים או שוביניסטיים. אני כן חושבת שארץ נהדרת לא סקסיסטית באופן קיצוני ביחס לתכניות בידור אחרות, אבל אני לא רואה אותם מכניסים תכנים פמיניסטים לתכנית, לא חושבת שזה כ"כ חשוב להם.

5. תודה על המידע

למעלה