גותית...

B e n e

New member
גותית...

יש קונים? שפה מדהימה לדעתי (וגם כל התרבות - למרות שזה לא כל-כך קשור לפה).

לא מכיר את השפה המדוברת,

אבל מכיר את השפה הכתובה, הודות לפועלו של אולפילאס, (Ulfilas), שתרגם את התנ"ך לגותית (מאה רביעית לספירה) הוא זה, שלמעשה המציא את הכתב הגותי.

hgkr17

New member
אתר ממש מגניב

אבל קצת מוזר שהם לא מצאו לנכון לכלול את הכתב העברי בין שאר הכתבים שם...

חבל שאין תרשימים ומפות ! ../images/Emo4.gif

חבל מאוד שאין תרשימי זרימה שיכולים להראות את ההקשר של השפה למשפחה שלה וגם חבל מאוד שאין מפות שיכולות להראות את השפה בכל המקומות בעולם !

yuval k

New member
גם אותי זה הפליא בהתחלה, אבל

אז גיליתי שהם כן כוללים את הכתב העברי - לא תחת קטגוריית אלפביתים, אלא תחת קטגוריית אלפביתים עיצוריים (אלפביתים שלא כוללים אותיות ניקוד).

yuval k

New member
חשיבות אותיות הניקוד בעברית קטנה

וניתן להשמיט או לשנות אותן בלי לפגוע במשמעות הבסיסית, ברוב המקרים, בגלל שורש המילה שנשאר זהה. נדמה לי שלזאת כוונתם. בכל אופן, הם מגדירים אלפבית עיצורי כאלפבית שכולל "ניקוד" כסימנים נלווים או בכלל לא (במקום כאותיות).

yuval k

New member
לא נכון.

ושים לב ש"עיצוריות" לא מקביל ל"דגושות".

ToryMaster

New member
המ

אני חושבת שיובל מתכוון לזה שלאות עצמה אין תנועה. אתה יכול להגיד נ' לאורך זמן, אבל אין לזה תנועה מסוימת [או, אה, אי וכו']

ואותי לימדו בשעור לשון ! ../images/Emo3.gif

שאותיות בלי ניקוד הם אותיות שהופכות להיות עם עיצור ועם דגש חזק בתוכם . כניראה היה צריך להגיד למורה ללשון שתלך להשלים תואר שלישי בחוג של אבשלום קור .

yuval k

New member
"אות עם דגש"

דגש בא במספר מצבים בעברית - אני משער שאין צורך שאעבור עליהם. לא כל עיצור דגוש.

מנצל"ש-old english

התעניינתי בזמן האחרון ביצירת הספרות באי וולף,אך מכיוון שאיני יודע כיצד לאיית את שם היצירה באנגלית איני מסוגל למצוא מידע אודותיה. האם מישהו מחברי הפורום יודע כיצד לאיית ואולי מחזיק באמתחתו כמה לינקים רלוונטים?

yuval k

New member
Beowulf

וזה אתר שבו תוכל למצוא את הטקסט: <http://www.humanities.mcmaster.ca/~beowulf/ > אני מאוד רוצה ללמוד Old+Middle English... מצאתי פעם קורס קצר באינטרנט ל-ME באתר של אוניברסיטה קנדית אחת, אבל אף פעם לא היה לי זמן לשבת על זה

יש שפה כזאת?

אני יודעת איך הכתב נראה... אבל לא יצא לי לשמוע כאלה שמדברים גותית :/ אני רוצה דוגמא למילה! נשמע מעניין :)

למעלה