גותית...

B e n e

New member
..

meins - שלי thiens - שלה seins - שלו\שלה unsar - שלנו izwar - שלכם ize - שלהם izo - שלהן ik - אני thu - אתה is - הוא si - היא ita - זה (המקביל הגותי ל It האמריקאי) weins - אנחנו

yuval k

New member
"It האמריק[נ]י"?

ולתומי חשבתי שבאמריקנית זה "id"
(וזה אנגלי, לא אמריקני. לאומה האמריקנית אין שום בעלות על השפה. גם לא ראוי שתהיה להם בגלל העיוות המחריד של השפה אצלם - אבל זו כבר רק דעתי.)

הידעתם ?!?!?!? ../images/Emo12.gif

השפה של האינדיאנים באמריקה היא השפה הכי קשה שיש בעולם . יש בה המון המון עיצורים שיכולים לשבור את השיניים . נסו להגיד שם אינדיאני כמו למשל : מ...ס...צ'...ו...ס...ס

yuval k

New member
Massachusetts

(איפה שכרגע אני גר) אין "שפה של האינדיאנים באמריקה". לכל שבט הייתה שפה משלו - זה חלק מהעובדה שהאינדיאנים ("אמריקנים ילידים", כפי שפוליטיקלי-קורקט להגיד) היו מפולגים מאוד (למרות שהיו מעט איגודי שבטים מסביב לבסיס שפתי משותף).

נכון וקשה להגיד את זה מהר !

ודבר שני אפשר לומר אוליי שבדרום אמריקה עדיין יש שפות אינדיאניות של הילידים הקדמונים שעדיין הם מדוברות כמו למשל אינדיאנים ביערות הג'ונגל בברזיל שקשה מאוד להגיע אליהם והם גרים עמוק בתוך היער .

שפות אפריקאיות כמו קוסה

יצאתי עם דרום אפריקאית שדיברה גם שפה של חלק מהשחורים שם - נסה להקיש את הלשון בחך בקול רם ותוך כדי זה להגות ק, או ט, או עוד כמה אותיות - למבנה הפה שלי - בלתי ניתן בעליל.

אז אתה אומר שהשפות האפריקניות .....

יותר קשות מהשפות האינדיאניות . למרות שזה היה כתוב בספר השיאים של גינס . אתה יכול לפתוח שמה את הפרק על השפות זה מופיע שמה ! .

yuval k

New member
ממתי ספר השיאים של גינס הוא סמכות

בענייני שפות? מעבר לזה ולכך שאין הרבה היגיון בהכללות כמו "שפות אפריקניות" ו"שפות אינדיאניות" (שמן הסתם חלק מהן התפתחו באופן נפרד לגמרי מהאחרות), אני לא רואה הרבה טעם בחיפוש אחרי השפה הכי קשה, מכיוון שבכל שפה יש חלקים שקשים להבנה ע"י דוברי שפות אחרות.

הבעיה היא שיש שפות בלי כתב ../images/Emo70.gif../images/Emo63.gif

הבעיה היא שקשה לשפוט ולהחליט כי כניראה השפות האינדיאניות הם שפות ללא כתב יד וללא ספרות מקצועית כמו השפות האפריקאיות או האסקימוסיות . שכל השפה שלהם מבוססת רק על דיבור .

שאם אין להם כתב יד ברור וספרותי אז

אי אפשר לדעת בוודאות מה הקושי של השפה כי אין להם אלף בית שאפשר לקרוא אותו ברור כמו שבדיוק צריך ! .

B e n e

New member
וגם הולנדית,

שהרי הולנדית וגרמנית הן שפות כמעט זהות.

שפות גרמניות ../images/Emo17.gif../images/Emo35.gif../images/Emo70.gif

משפחת השפות הגרמניות הן : " גרמנית , הולנדית , אנגלית , פלמית ( שפה שמדוברת בבלגיה ) , לוקסמבורגית , פריזית , סאקסונית , שפות גרמניות סקנדינביות ( שבדית , נורבגית , דנית , איסלנדית ) . וגם צרפתית למרות שהיא שפה לטינית יש בה מילים וצלילים שהגיעו מהגרמנית כי הצרפתים היו פעם שבט גרמני .

אמרתי שלא , אבל הצרפתים היו .......

שבט גרמני שניקרא בשם : הפרנקים - FRANCS ולכן המדינה שלהם ניקראת : FRANCE בצרפתית כמובן ! . ויש להם כמה מילים בעלות צליל גרמני למרות שהשפה היתמזגה עם שפה לטינית אחרת .

למעלה