גם לי יש דעה על העלייה של מחירי הדלק

מצב
הנושא נעול.

Rubim88

New member
התכנון העירוני מחורבן
תראה את התח"צ בקוריטיבה - ברזיל, בסין, ביפן, ותשווה את המצב לתח"צ בערים שונות בישראל - לירושלים, חיפה ובמיוחד בתל אביב. המדיניות בישראל היא שהתח"צ לא תבוא על חשבון הרכב הפרטי בגלל הרווחים שיש בזכות הרכב הפרטי - 1.2 אנשים נוסעים ברכב ממוצע לעומת אוטובוס ש"מוריד" 50 רכבים מהכביש ובכך מונע מהמדינה והרשויות המקומיות הכנסות בגלל מס הבלו, מע"מ ומיסי יבוא על רכב ומוצרים נלווים, מע"מ על הדלק, דוחות תנועה וחניה, מס הכנסה ומע"מ בזכות מגרשי החניה ועוד. מבנה האוטובוס לא מתאים לנכים ולעגלות ילדים - בניגוד למצב התח"צ בקוריטיבה, העלות בארץ גבוהה יחסית - בקוריטיבה העלות הממוצעת היא 40 סנט ליום ויש שימוש בכרטיס חכם שמתאים לכל האוטובוסים, החשמליות והרכבות, בארץ יש עומס על הרכבות ועל האוטובוסים בגלל גורמים כגון אי עמידה בלו"ז - בקוריטיביה תדירות האוטובוסים היא כל דקה ויכול להכיל עד 300 איש וכן הלאה
לרשום קוריטיבה ויפן ביחד זו העלבה
של יפן. כמה מרווחים בקוריטיבה? יש לך ניסיון עצמי עם המערכת? או שגם את מדברת רק על סמך "אגדה אורבנית" כמו שטופת מוח?

efectהפרפר

New member
לרשום קוריטיבה ויפן ביחד זו העלבה
של יפן. כמה מרווחים בקוריטיבה? יש לך ניסיון עצמי עם המערכת? או שגם את מדברת רק על סמך "אגדה אורבנית" כמו שטופת מוח?
הכלכלה היפנית בכלל שונה מברזיל
דווקא בגלל שנהוג שהסחורה עוברת הרבה ידיים, דבר שמעלה את יוקר המחייה

מבשרת333

New member
מה הפרמטר שלך ל"לא יעיל"?
חוסר יעילות אנרגטית? אי ניצול אופטימלי של הסולר? יחס דלק/נוסע? יחס נוסע/מקום תפוס על הכביש?

4XTOS

New member
אבל מה הקשר?
כשהתח"צ לא יעילה ביון חול היא ל תהיה יעילה גם לא בזמני שיא - לא בלילות ולא בסופשים. נכים שלא יכולים ליסוע ביום לא יכולים ליסוע גם בלילה או בסופ"ש. כנ"ל גם לתינוקות בעגלה. כשלא קיים קו מנקודה X לנקודה Y למרות הביקוש, הקו לא יהיה קיים לא בלילה ולא בסופ"ש. כשלא ניתנת עדיפות לתח"צ על חשבון הרכב הפרטי, הדבר לא יהיה קיים גם בלילות ובסופ"ש.
זה פשוט שטויות
7 שנים לא היה למשפחה שלי אוטו בגלל קנסות. מה עשינו? כמעט ולא יצאנו מהעיר בשבתות וימי שיש כי אין איך לנסוע ואם הצלחנו כבר למצוא מקום עם משפחה/חברים אנחנו עדיין צריכים להתפצל בין כמה מכוניות. עכשיו כבר יש לאבי רישיון ואוטו ואנחנו נוסעים כל שבת. זה שחלק מהמדינה לא נוסע בשבת לא אומר שהחלק השני שזה רוב המדינה צריכים לסבול ותח"צ בשבת זה חובה!

אין שום סיבה שהתח"צ תפעל בשבת
איפה יש לך להיות בשבת? גם בארופה ובארה"ב אין מה לעשות בימי ראשון - הכל סגור
SAY IT ISN'T SO !!!!!! חובה להפעיל
את התח"צ בשבתות והחוצפה הגדולה ביותר מכולן היא יום כיפור ! מדוע אין תחבורה ציבורית ביום כיפור??????? אתם השתגעתם? מי קבע שביום כיפור יהיה שבתון בכלל? מי? אני מייצג את ציבור האתאיסטים ואין שום סיבה היגיונית שביום הכיפורים לא יהיו כל הכבישים פתוחים לנסיעה כרגיל. מי שרוצה לצום, שיצום אבל חוצפה נוראית היא שגם בתי העסק סגורים ברובם בשבתות ובמיוחד ביום הכיפורים. מי שרוצה שיפתח את העסק גם בכיפור. מי יעיז לקבוע לי מתי לנסוע ומתי לא? אנחנו הרוב בישראל ואנחנו צריכים לקבוע ! אתם הדתיים מיעוט ! חוצפה שלא מוכרים חזיר בשופר-סל ! חוצפה וכפייה דתית ! אתם תגרמו בסופו של דבר לחלוקת הארץ. אנחנו היהודים החילוניים הגאים החילוניות שלנו נלך יד ביד עם הערבים החילוניים נגד כל השאר ואנחנו נהיה תמיד רוב !

efectהפרפר

New member
SAY IT ISN'T SO !!!!!! חובה להפעיל
את התח"צ בשבתות והחוצפה הגדולה ביותר מכולן היא יום כיפור ! מדוע אין תחבורה ציבורית ביום כיפור??????? אתם השתגעתם? מי קבע שביום כיפור יהיה שבתון בכלל? מי? אני מייצג את ציבור האתאיסטים ואין שום סיבה היגיונית שביום הכיפורים לא יהיו כל הכבישים פתוחים לנסיעה כרגיל. מי שרוצה לצום, שיצום אבל חוצפה נוראית היא שגם בתי העסק סגורים ברובם בשבתות ובמיוחד ביום הכיפורים. מי שרוצה שיפתח את העסק גם בכיפור. מי יעיז לקבוע לי מתי לנסוע ומתי לא? אנחנו הרוב בישראל ואנחנו צריכים לקבוע ! אתם הדתיים מיעוט ! חוצפה שלא מוכרים חזיר בשופר-סל ! חוצפה וכפייה דתית ! אתם תגרמו בסופו של דבר לחלוקת הארץ. אנחנו היהודים החילוניים הגאים החילוניות שלנו נלך יד ביד עם הערבים החילוניים נגד כל השאר ואנחנו נהיה תמיד רוב !
למעשה, כמדינת היהודים,היהודים בישראל הם הרוב
חילונים, מסורתיים ודתיים כאחד. האתאיסטים הם מיעוט. גם הנוצרים הם מיעוט והמוסלמים הם מיעוט בישראל - 6 מליון לעומת מליון בהתאמה. יהודי חילוני אינו אתאיסט אל אחד שלא מקיים מצוות אבל מאמין באל היהודי. לך תתווכח עם הרוב

למעשה, כמדינת היהודים,היהודים בישראל הם הרוב
חילונים, מסורתיים ודתיים כאחד. האתאיסטים הם מיעוט. גם הנוצרים הם מיעוט והמוסלמים הם מיעוט בישראל - 6 מליון לעומת מליון בהתאמה. יהודי חילוני אינו אתאיסט אל אחד שלא מקיים מצוות אבל מאמין באל היהודי. לך תתווכח עם הרוב
כרגיל, את משתמשת בקלישאות סתמיות מיכל !
אין ברשותך ולו הוכחה אחת אמפירית ! את מתבקשת להביא מובאות ומראי מקום מדוייקים שייבדקו לכל דברייך. אני עוסק במחקר שנים רבות.....בלי הוכחות אין התייחסות. החילונים הם הרוב במדינת ישראל. נא כנסי ללמ"ס והיווכחי בעצמך. אולי המוסלמים כרגע מיעוט אבל גם מבינייהם יש שיעור לא מבוטל של חילוניים. ופה הנקודה המשותפת שלנו איתם. המכנה המשותף החל עוד בתנועת ההשכלה ואין שום סיבה בעולם שיהודים חילוניים לא ילכו ביחד עם ערבים חילוניים כנגד כל ענין הדת באשר הוא ! קל מאוד להגיע עם מוסלמי או נוצרי חילוני למכנה משותף ולהבנה. אני דובר את השפה הערבית ומכיר את הענין מקרוב. תפלא העובדה אולם אני בתור יהודי חילוני ימני (חילוני 9 דורות, עם שורשים בארגון הלח"י), מסוגל לתקשר בקלות עם ערבי חילוני ימני, למרות שהימין שלהם הוא למעשה כביכול החמאס...אבל לא כולם בצד שלהם דתיים ולא כל אדם ערבי האוחז בדעות פוליטיות ימניות הוא דתי או חמאסניק. גם בקרבם קיים מס' רב של אתאיסטים. מצידי תאמיני באלוהים, תצומי, תקיימי מצוות באהבה רבה ובכיף, רק אל נא תכפי עלי את המנהגים שלך, את החגים שלך, את הדת שלך ואת המאכלים הכשרים שלך. יהודי יכול להיות יהודי נפלא ואמיתי גם בלי לצום כל חייו, גם בלי לאכול כשר, גם בלי לחגוג חגים ואפילו בלי לדבר עברית או יידיש. סבא שלי, ז"ל, היה יו"ר ההסתדרות הציונית במזרח אירופה במשך שנים רבות (התגורר בעיר טמישווארה בטרנסיליבניה) ועצם העובדה שהיה בתפקיד כה בכיר, לא מנעה ממנו מלאכול חזיר ביום כיפור או לחם טרי וריחני יחד עם מצות בליל הסדר... לא היתה סתירה והוא היה חילוני מוחלט מדורי דורות !

amit1270

New member
אין ברשותך ולו הוכחה אחת אמפירית ! את מתבקשת להביא מובאות ומראי מקום מדוייקים שייבדקו לכל דברייך. אני עוסק במחקר שנים רבות.....בלי הוכחות אין התייחסות. החילונים הם הרוב במדינת ישראל. נא כנסי ללמ"ס והיווכחי בעצמך. אולי המוסלמים כרגע מיעוט אבל גם מבינייהם יש שיעור לא מבוטל של חילוניים. ופה הנקודה המשותפת שלנו איתם. המכנה המשותף החל עוד בתנועת ההשכלה ואין שום סיבה בעולם שיהודים חילוניים לא ילכו ביחד עם ערבים חילוניים כנגד כל ענין הדת באשר הוא ! קל מאוד להגיע עם מוסלמי או נוצרי חילוני למכנה משותף ולהבנה. אני דובר את השפה הערבית ומכיר את הענין מקרוב. תפלא העובדה אולם אני בתור יהודי חילוני ימני (חילוני 9 דורות, עם שורשים בארגון הלח"י), מסוגל לתקשר בקלות עם ערבי חילוני ימני, למרות שהימין שלהם הוא למעשה כביכול החמאס...אבל לא כולם בצד שלהם דתיים ולא כל אדם ערבי האוחז בדעות פוליטיות ימניות הוא דתי או חמאסניק. גם בקרבם קיים מס' רב של אתאיסטים. מצידי תאמיני באלוהים, תצומי, תקיימי מצוות באהבה רבה ובכיף, רק אל נא תכפי עלי את המנהגים שלך, את החגים שלך, את הדת שלך ואת המאכלים הכשרים שלך. יהודי יכול להיות יהודי נפלא ואמיתי גם בלי לצום כל חייו, גם בלי לאכול כשר, גם בלי לחגוג חגים ואפילו בלי לדבר עברית או יידיש. סבא שלי, ז"ל, היה יו"ר ההסתדרות הציונית במזרח אירופה במשך שנים רבות (התגורר בעיר טמישווארה בטרנסיליבניה) ועצם העובדה שהיה בתפקיד כה בכיר, לא מנעה ממנו מלאכול חזיר ביום כיפור או לחם טרי וריחני יחד עם מצות בליל הסדר... לא היתה סתירה והוא היה חילוני מוחלט מדורי דורות !
קבל סקר מהזמן האחרון:
http://www.iba.org.il/bet/?type=1&entity=674326

efectהפרפר

New member
גם אם נלך לפי גישתך
האתאיסטים והחילונים היהודים מוגדרים מבחינה אנתרפולוגית כמיעוט על פי הגדרה. בסוריה, העלוים מהוויםמבחינה כמותית 12% מהאוכלוסיה לעומת 70% סונים ועוד קצת דרוזים ושיעים. עם זאת, העלווים הנם המעמד השולט באמצעות משטר הבעת' והם קובעים את החוקים. מדינת ישראל מוגדרת מלכתחילה כמדינה יהודית למרות שהי דמוקרטית. אתה פה בזכות הציונות.

mister K

New member
גם אם נלך לפי גישתך
האתאיסטים והחילונים היהודים מוגדרים מבחינה אנתרפולוגית כמיעוט על פי הגדרה. בסוריה, העלוים מהוויםמבחינה כמותית 12% מהאוכלוסיה לעומת 70% סונים ועוד קצת דרוזים ושיעים. עם זאת, העלווים הנם המעמד השולט באמצעות משטר הבעת' והם קובעים את החוקים. מדינת ישראל מוגדרת מלכתחילה כמדינה יהודית למרות שהי דמוקרטית. אתה פה בזכות הציונות.
החילונים הם מיעוט? מאיפה הנתונים האלה?
היהודים החילונים הם המגזר הגדול ביותר כיום במדינת ישראל ומהווים את רוב היהודים במדינה. נכון שאנחנו פה בזכות הציונות, אבל מה הקשר לדת ולמה המדינה צריכה להיות בעלת צביון דתי?! אם כבר הזכרת את הציונות, לפי חזונו של הרצל מדינת העם היהודי אמורה להיות מדינה חילונית.

efectהפרפר

New member
החילונים הם מיעוט? מאיפה הנתונים האלה?
היהודים החילונים הם המגזר הגדול ביותר כיום במדינת ישראל ומהווים את רוב היהודים במדינה. נכון שאנחנו פה בזכות הציונות, אבל מה הקשר לדת ולמה המדינה צריכה להיות בעלת צביון דתי?! אם כבר הזכרת את הציונות, לפי חזונו של הרצל מדינת העם היהודי אמורה להיות מדינה חילונית.
למקרה שאתה דיסלקט/לא קראת את ההודעה הקודמת
אחזור עליה במילים אחרות: מבחינה אנתרפולוגית האתאיסטים והחילונים היהודים בישראל הנם מיעוט על פי הגדרה. למקרה שאתה לא יודע מה זה קבוצת מיעוט, זוהי קטגוריה חברתית שאינה שייכת לקבוצת הרוב השולטת בחברה נתונה. לצורך העניין, נשתמש בבסוריה כדוגמה. העלוים מהווים מבחינה כמותית 12% מהאוכלוסיה לעומת 70% סונים והיתר זה קצת דרוזים ושיעים. עם זאת, העלווים מרכיבים ת המעמד השולט באמצעות משטר הבעת' והם קובעים את החוקים. מדינת ישראל מוגדרת מלכתחילה כמדינה יהודית למרות שהיא דמוקרטית. אתה פה בזכות הציונות. לא רק שמדינת ישראל היא מדינת היהודים [נשמע הוגן לאור האנטישמיות העולמית ועדיף פה מאשר אוגנדה או אנטרטיקה או מחנות ריכוז], אלא גם במדינת ישראל אין הפרדה בין דת למדינה. זאת המהות שלה כמדינה, למצוא פתרון ראוי לבעיית היהודים שהוא שונה מתוכנית הפיתרון הסופי. תודה בעובדה שבכל מקום אחר בעולם אתה נחשב לבעיה. לא נאה לך? תמיד יש אוגנדה, אנטרטיקה, מחנה ריכוז בפולין וכדומה.

למקרה שאתה דיסלקט/לא קראת את ההודעה הקודמת
אחזור עליה במילים אחרות: מבחינה אנתרפולוגית האתאיסטים והחילונים היהודים בישראל הנם מיעוט על פי הגדרה. למקרה שאתה לא יודע מה זה קבוצת מיעוט, זוהי קטגוריה חברתית שאינה שייכת לקבוצת הרוב השולטת בחברה נתונה. לצורך העניין, נשתמש בבסוריה כדוגמה. העלוים מהווים מבחינה כמותית 12% מהאוכלוסיה לעומת 70% סונים והיתר זה קצת דרוזים ושיעים. עם זאת, העלווים מרכיבים ת המעמד השולט באמצעות משטר הבעת' והם קובעים את החוקים. מדינת ישראל מוגדרת מלכתחילה כמדינה יהודית למרות שהיא דמוקרטית. אתה פה בזכות הציונות. לא רק שמדינת ישראל היא מדינת היהודים [נשמע הוגן לאור האנטישמיות העולמית ועדיף פה מאשר אוגנדה או אנטרטיקה או מחנות ריכוז], אלא גם במדינת ישראל אין הפרדה בין דת למדינה. זאת המהות שלה כמדינה, למצוא פתרון ראוי לבעיית היהודים שהוא שונה מתוכנית הפיתרון הסופי. תודה בעובדה שבכל מקום אחר בעולם אתה נחשב לבעיה. לא נאה לך? תמיד יש אוגנדה, אנטרטיקה, מחנה ריכוז בפולין וכדומה.
מיסטרK הוא לא דיסלקט ! הוא ככל הנראה
יודע או משכיל הרבה יותר ממך.....הדת היא מיעוט בישראל ואנחנו החילונים נחבור עם כל גוי כדי להמעיט את חשיבותה. את כותבת למיסטרK כמו אנטישמית מוצהרת בסוף הודעתך. אני מאחל לך שהוא לא יגיש נגדך תלונה על כך. בכל מקרה העתקתי את ההודעה עבורו אם היא תימחק. כנראה שיש לך בעייה עם ידע או יותר נכון עם חוסר ידע. מומלץ שתלכי לשבת עוד כמה שנים טובות באוניברסיטה. כנראה שלא היית שם מזמן.....

efectהפרפר

New member
יודע או משכיל הרבה יותר ממך.....הדת היא מיעוט בישראל ואנחנו החילונים נחבור עם כל גוי כדי להמעיט את חשיבותה. את כותבת למיסטרK כמו אנטישמית מוצהרת בסוף הודעתך. אני מאחל לך שהוא לא יגיש נגדך תלונה על כך. בכל מקרה העתקתי את ההודעה עבורו אם היא תימחק. כנראה שיש לך בעייה עם ידע או יותר נכון עם חוסר ידע. מומלץ שתלכי לשבת עוד כמה שנים טובות באוניברסיטה. כנראה שלא היית שם מזמן.....
כדאי שתיקח את הכדור הכחול
נ.ב יש לי,בין השאר, תואר ראשון באנתרופולוגיה

כדאי שתיקח את הכדור הכחול
נ.ב יש לי,בין השאר, תואר ראשון באנתרופולוגיה
הדיבור שלך אנטישמי לחלוטין. את שונאת את כולם?
תואר ראשון? נו, טוב, זה כבר מסביר הכל. לא שאני רוצה להשתצן....אבל אני מחזיק בשבעה תארים אקדמאים... עם ניסיון מחקר של הרבה מאוד שנים. תארים מהאוניברסיטה העברית ומאנגליה. אי אפשר להתווכח איתך כי את שקועה ואטומה בתיזה שלך שאין לה שום כלונסאות שיכולות לתמוך בה. אכן אני ממליץ לך לרוץ בריצת ספרינט בחזרה לאוניברסיטה ולהמשיך ללמוד תואר שני ותואר שלישי ללא דיחוי. את ככל הנראה די צעירה וזה מצביע על חוסר ניסיון או חוסר מחקר ארוך טווח של המאטרייה. את הכדור הכחול אני משאיר לך ובמינון גבוה מאוד. אני אסתפק בעגבנייה הכחולה שהיא מדהימה בטעמה ופיתוח מחקרי יחודי של מכון וולקני....ואיך ידעת שאני חסיד הצבע הכחול? רכב כחול, חדר כחול, ראש כחול כהה, מערכת סטריאו כחולה, טלויזיה כחולה, מקרר כחול.... צבע נהדר - מס' 1 ! רוצי מותק, רוצי שמוליק קורא לך ובינתיים הכחימי והשכילי עם...הלהיט הנהדר של כל חובבי הכחולים: EIFFEL 65 - Blue (Da Ba Dee). Yo listen up Heres the story about a little guy that lives in a blue world And all day and all night and everything he sees is just blue like him Inside and outside Blue his house with a blue little window and a blue corvette And everything is blue for him and his-self And everybody around cuz he aint got nobody to listen. Im blue da ba dee da ba di da ba dee da ba di da ba dee da ba di da ba dee Da ba di da ba dee da ba di (repeat once) I have a blue house with a blue window Blue is the color I thought that i'd wear Blue are the streets and all the trees are too I have a girlfriend and she is so blue Blue are the people here that walk around Blue like my corvette its standing outside Blue are the words I say and what I think Blue are the feelings that live inside me. Im blue da ba dee da ba di da ba dee da ba di da d ba dee da ba di da ba dee Da ba di da ba dee da ba di (repeat twice) Indside and outside Blue his house with the blue little window and a blue corvette And everything is blue for him and his-self And everybody around cuz he aint got nobody to listen. Im blue da ba dee da ba di da ba dee da ba di da ba dee da ba di da ba dee da ba di da ba dee da ba di (repeat once)

מבשרת333

New member
אל תאמרי זאת שוב בפורום,רתם מאד מוערך כאן

efectהפרפר

New member
אל תאמרי זאת שוב בפורום,רתם מאד מוערך כאן
זה מוזר
בתור נכה את פעילה רק בפורום תח"צ ולא בפורום זכויות נכים/בט"ל בכל שנותיי כצרכנית תח"צ לא ראיתי נכים, ובפרט כאלו המוגבלים לכיסא כלכלים, מעריצים כל כך את התח"צ בישראל מבלי שידרשו שינוי מהותי של המערכת. ולחשוב על כל המחאה המבוזבזת של הנכים...

מבשרת333

New member
זה מוזר
בתור נכה את פעילה רק בפורום תח"צ ולא בפורום זכויות נכים/בט"ל בכל שנותיי כצרכנית תח"צ לא ראיתי נכים, ובפרט כאלו המוגבלים לכיסא כלכלים, מעריצים כל כך את התח"צ בישראל מבלי שידרשו שינוי מהותי של המערכת. ולחשוב על כל המחאה המבוזבזת של הנכים...
נו,ענית בעצמך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה