גן ילדים

גן ילדים

אמא שלי מנהלת גן ילדים והיא לא מוכנה לקבל ילדים לא מחוסנים. היא אומרת שחיסונים לא מגנים רק על הילדים שקיבלו אותם אלא גם על אנשים שאסור להם להתחסן כמו חולים, קשישים, ואנשים עם בעיות בריאותיות שאמרו להם לא להתחסן. היא צודקת?

למה תביעה? לפי איזה חוק?

פולספגן

New member
אפלייה, בדיוק כמו שאי אפשר למנוע על רקע דת או

גזע בלהכנס למקום עיסקי, כמו לדוגמא דיסקוטק.

אבל אפלייה מדברת על

(לפחות לפי ויקי) גזע, דת או קבוצה דתית, לאום, ארץ מוצא, מין, נטיה מינית, השקפה, השתייכות מפלגתית, מעמד אישי או הורות.

איפה חיסונים נכנסים כאן?

טוב זה דיון עקר לחלוטין. "השקפה" זו לא מילה

שתחת חסותה אפשר לעשות הכל כולל סיכון אחרים, כמו ש"חופש הדיבור" לא מאפשר לומר כל מה שרוצים בלי להפעיל שיקול דעת.. עדיף למנוע רישום, מקסימום טעינו אז לא קרה כלום, מאשר לאפשר רישום ואז לגלות שאיזו אמא הריונית של ילד אחר הפילה בגלל שחלתה במחלה שהעביר לה ילד לא מחוסן באיזו מסיבת יום הולדת של מישהו במסגרת הגן. אני חושבת שהמעשה הנכון מתחיל להתבהר לי. הרי לפי מה שאת אומרת אם אמנע רישום של ילד חולה שחפת אני חשופה לתביעה אם לפי "השקפתה" של אימו שחפת אינה מדבקת... טוב זה מתחיל להיות טפשי למדי...

פולספגן

New member
שאמא שלך תגיד את זה לשופט

חוק זה חוק ובדיוק כמו שאסור לך לחסום רכב שחנה לך בחניה הפרטית, כך גם אסור לאמך להחליט את מי לקבל לגן ואת מי לא, אבל שתעשה מה שהיא רוצה.
אין מה לעשות, יש אנשים שרק חור בכיס ואיבוד העסק יגרום להם להבין את מעשיהם

פולספגן

New member
אין לי כוונה לראות שעה הרצאה

אם את רוצה, את מוזמנת לתמצת את הדברים או להביא את אותה רופאה כאן לאירוח.

אני לא מכירה אותה, שלחו לי במייל קישור

בכללי היא רופאה מתמחה באפידמיולוגיה ובריאות הציבור. אגב מה את?
אז היא אומרת שחיסונים מגינים על כלל האוכלוסיה, ומביאה דוגמאות למגפות שכאן (העולם המערבי) כבר שכחנו מהן כמו פוליו ומלריה שבעולם השלישי נטול החיסונים משתוללות חופשי... היא אומרת שתחלואה ירדה במאה השנים האחרונות לא רק בגלל חיסונים, אבל החיסונים הם אלו שצימצמו את מקרי המוות והסיבוכים כמעט לאפס.

אני ואמא שלי אין לנו מושג בדברים האלה.

פולספגן

New member
האם בוליביה היא מדינת עולם שלישי מבחינתך?

אני מניחה שתשובתך תהיה כן, אז הראי לי בבקשה נתונים על מגיפת פוליו ומלריה שם.
אגב, אפילו בעיירה רורנבקה (Rurrenabaque) השוכנת על נהר הבני שמשם יוצאים לנהר הטואיצ'י בג'ונגלים הפראיים של בוליביה אין מלריה.

לא מכירה אותה, התכוונתי לאפריקה

ולא לדרום אפריקה היותר מתקדמת, אלא מרכז אפריקה. לא זוכרת במדויק אילו מדינות היא הזכירה. לא חושבת שבוליביה נחשבת עולם שלישי ובטח שעיירה אחת לא מייצגת את כל העולם. לא ככה?

פולספגן

New member
בוליביה היא לא ביבשת אפריקה

בנוסף, בוליביה היא מדינה ולא עיירה.

היא בעוד איך נחשבת מדינת עולם שלישי ולכן רציתי לשאול אותך, איך זה שאין שם את המגיפות שאת כתבת למרות שהם לא מחוסנים?

למעלה