גרמניה יוצאת נגד המסכות, המסכות לדעתם פוגעות בחופש

דיברגנט חדש

Well-known member
מספר דברים: כל אדם אחראי על עצמו, לכל אדם אוטונומיה על גופו (כולל פניו מן הסתם), ברגע שכופים על אדם ללכת עם מסכה פוגעים באוטונומיה שלו על גופו ולכן זו פגיעה בחירותו. מי שחושש במיוחד מהנגיף שישאר בבית ככל האפשר, כל השאר יכולים לסמוך על מערכת החיסון שלהם.
אז למה שכופים עליך ללכת לבוש, אתה לא מלין על כך?

Harrington

Well-known member
מנהל
בנוסף גם אין מגפה, שיעור התמותה (המנופח מאוד ממילא) רחוק מלענות על ההגדרה של מגפה
אז תקרא לזה מויש'לה במקום מגפה. לא באמת עקרוני או קשור למשהו.

אני לא מסכים עם שום מילה שכתבת בהודעה האחרונה ולא אחזור על דבריי הפעם. לא נסכים על זה.
לגיטימי לחלוטין כמובן :). אבל אל תציג את זה כגישה דמוקרטית כלשהי. זה פשוט לא. זאת פרשנות מעוותת של הגישות האלו. דעה לגיטימית לחלוטין כאמור וכמובן, אבל עדיין דעתך האישית ולא הרבה מעבר לכך.

משתפרת1

Well-known member
הקורונה שינתה את החוקים ומה שלא העזו בעבר, היום יעשו זאת מבלי למצמץ, כך שאני, דווקא, בניגוד אלייך, מאמין שיכריחו להתחסן לקורונה וגם ימנפו את זה למחלות נוספות שעד היום, רק איימו שייעשו סנקציות כנגד מתנגדי החיסונים וכעת יעשו בריבית דריבית.
לא בטוחה שיכריחו להתחסן.
מעריכה שיהיו מדינות שיתנו כניסה אליהן בהצגת הוכחה לחיסון, וכך כל מי שרוצה לטייל באותן מדינות ייאלץ להתחסן. היום לפני נסיעה לארצות מסויימות מתחסנים נגד צהבת, או דלקת קרום המוח, או קדחת צהובה, או מרעין בישין אחרים. בעתיד כנראה יצטרכו להתחסן נגד קורונה לפני נסיעה לארצות מסויימות.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא בטוחה שיכריחו להתחסן.
מעריכה שיהיו מדינות שיתנו כניסה אליהם בהצגת הוכחה לחיסון, וכך כל מי שרוצה לטייל באותן מדינות ייאלץ להתחסן. היום לפני נסיעה לארצות מסויימות מתחסנים נגד צהבת, או דלקת קרום המוח, או קדחת צהובה, או מרעין בישין אחרים. בעתיד כנראה יצטרכו להתחסן נגד קורונה לפני נסיעה לארצות מסויימות.
הלוואי שזה יהיה רק זה.
אגב, כשנסעתי לדרו"א, הפחידו אותי שבלי פינקס חיסונים לא אוכל להיכנס לחלק מהמדינות, עברת גבולות שם גם ביבשה, גם דרך הים וגם דרך היבשה ואף לא פעם אחת ביקשו ממני פינקס חיסונים.

משתפרת1

Well-known member
הלוואי שזה יהיה רק זה.
אגב, כשנסעתי לדרו"א, הפחידו אותי שבלי פינקס חיסונים לא אוכל להיכנס לחלק מהמדינות, עברת גבולות שם גם ביבשה, גם דרך הים וגם דרך היבשה ואף לא פעם אחת ביקשו ממני פינקס חיסונים.
תשמע, אחת לכמה זמן יש איזה פקח גבול שמישהו לא בא לו טוב בעין והוא מבקש את הפנקס הזה. רוב האנשים מתחסנים כדי לא להסתכן במחלות באיזורים לא בטוחים, אחרים עושים זאת כדי לא להיות קורבן לאותו פקח עצבני.
כשנסענו לדרום אפריקה לא התחסנו, ואפילו את הגלולות נגד מלריה קנינו שם (בארץ היו גלולות שצריך לבלוע יום-יום, שם היו גלולות שנוטלים פעם בשבוע, התאים לנו יותר).

משתפרת1

Well-known member
לא מאפשרים לי לבחור איזו מסכה ללבוש, אם אלבש מסכה של פורים זה לא יתקבל.
אז אענה לך כדרכך: אם לא מתאים לך לצאת כשאתה עוטה מסכה- תישאר בבית.
אה, זו פגיעה בחירותך? אז למה כשאחרים מתעקשים לצאת מהבית בלי מסכה, ולאנשים בקבוצות סיכון זה לא מתאים אתה אומר להם שישארו בבית? זו לא פגיעה בחירותם?

SupermanZW

Well-known member
אה, זו פגיעה בחירותך? אז למה כשאחרים מתעקשים לצאת מהבית בלי מסכה, ולאנשים בקבוצות סיכון זה לא מתאים אתה אומר להם שישארו בבית? זו לא פגיעה בחירותם?
מה שאדם בוחר בעצמו אינו פגיעה בחירותו, מה שנכפה על אדם זה פגיעה בחירותו.

SupermanZW

Well-known member
כתבת דברים דומים גם בשבוע שעבר והשתמשתי בהם (וגם בפוסט שרץ בפייסבוק ומצביע על הזכות של עסקים לא לתת שירות למי שמגיעים ללא מסכה), אני יכול לומר לך שאחת ההשפעות להן גרמתי (כמה טוב שיש פייסבוק) היא שיש עסקים באיזור מגורי ש"מתחננים" ללקוחות שיגיעו, בלי מסכה או עם מסכה כלל לא משנה, רק שיגיעו. עשיתי דבר פשוט, כתבתי פוסט זועם בו הצהרתי (ואני באמת מתכוון לזה, אל תחשבי שמדובר במניפולציה) שאני כלקוח אבקר רק במקומות שלא דורשים מסכה וזכיתי לתמיכה חסרת תקדים ועשרות אלפי אנשים העתיקו את הפוסט שלי על הדף שלהם. עסקים נכנסו לפאניקה ולכן מבקשים שלקוחות יגיעו, ללא תנאים. לא סיפרתי לך, אך אני מעורב בפוליטיקה המקומית ויש לי השפעה. תודה על ה"לימונים", אני יודע בדיוק כיצד להפוך אותם ל"לימונדה".

משתפרת1

Well-known member
כתבת דברים דומים גם בשבוע שעבר והשתמשתי בהם (וגם בפוסט שרץ בפייסבוק ומצביע על הזכות של עסקים לא לתת שירות למי שמגיעים ללא מסכה), אני יכול לומר לך שאחת ההשפעות להן גרמתי (כמה טוב שיש פייסבוק) היא שיש עסקים באיזור מגורי ש"מתחננים" ללקוחות שיגיעו, בלי מסכה או עם מסכה כלל לא משנה, רק שיגיעו. עשיתי דבר פשוט, כתבתי פוסט זועם בו הצהרתי (ואני באמת מתכוון לזה, אל תחשבי שמדובר במניפולציה) שאני כלקוח אבקר רק במקומות שלא דורשים מסכה וזכיתי לתמיכה חסרת תקדים ועשרות אלפי אנשים העתיקו את הפוסט שלי על הדף שלהם. עסקים נכנסו לפאניקה ולכן מבקשים שלקוחות יגיעו, ללא תנאים. לא סיפרתי לך, אך אני מעורב בפוליטיקה המקומית ויש לי השפעה. תודה על ה"לימונים", אני יודע בדיוק כיצד להפוך אותם ל"לימונדה".
יפה לך. זכותך לדעה שונה, שגויה ככל שתהיה בעיני.
אין לי פייסבוק, אך אני בטוחה שגם אילו היית מעלה פוסט נלהב ומלהיב בשבחי עטיית המסכה היית זוכה לעשרות אלפי לייקים והעתקות.

נעימה 5

Active member
הקורונה שינתה את החוקים ומה שלא העזו בעבר, היום יעשו זאת מבלי למצמץ, כך שאני, דווקא, בניגוד אלייך, מאמין שיכריחו להתחסן לקורונה וגם ימנפו את זה למחלות נוספות שעד היום, רק איימו שייעשו סנקציות כנגד מתנגדי החיסונים וכעת יעשו בריבית דריבית.
אסור להכריח לעשות חיסונים, יש אנשים עם מערכת חיסון חלשה שאסורים בלקיחת חיסונים אני מכירה כמה וכמה אנשים שמתו מחיסוני שפעת
היתי קרובה לתעשיה ומכירה את הנושא,

דיברגנט חדש

Well-known member
לא מאפשרים לי לבחור איזו מסכה ללבוש, אם אלבש מסכה של פורים זה לא יתקבל.
בוודאי שכן, כל עוד זה יכסה לך את הפה והאף.
נהפוך הוא, זה, אפילו, יהיה טוב יותר, כי להבדיל מבד, דרך פלסטיק נגיף הקורונה לא יעבור.

SupermanZW

Well-known member
בוודאי שכן, כל עוד זה יכסה לך את הפה והאף.
נהפוך הוא, זה, אפילו, יהיה טוב יותר, כי להבדיל מבד, דרך פלסטיק נגיף הקורונה לא יעבור.
אני מתכוון מסכה של זורו, שמכסה את החלק העליון של הראש עם חורים לעיניים, או מסכה כמו שהייתה לפנטום האופרה בסרט. בקיצור, שלא יגידו לי איזו מסיכה לשים, אחרת זה לא באמת "מאפשרים לי לבחור איזו מסכה לשים", בקיצור, הטיעון שלך נפסל.

דיברגנט חדש

Well-known member
אני מתכוון מסכה של זורו, שמכסה את החלק העליון של הראש עם חורים לעיניים, או מסכה כמו שהייתה לפנטום האופרה בסרט. בקיצור, שלא יגידו לי איזו מסיכה לשים, אחרת זה לא באמת "מאפשרים לי לבחור איזו מסכה לשים", בקיצור, הטיעון שלך נפסל.
אין שום בעיה שתהיה לך מסכה של זורו שתכסה לך את העיניים, כל עוד גם הפה והאף יהיו מכוסים.

למעלה