דיון פילוסופי ......

MajoR_ToM

New member
דיון פילוסופי ......

ופה אני מצהיר שאני כבר חושד שההודעה הזאת תעורר הרבה דעות חלוקות .... אבל ( ופה אני דן רק באופן מטאפורי ) אם ניקח את כל החסידים שלא עובדים - או בקושי עובדים - שיש להם 13 ילדים ומקבלים משהו כמו עשרת אלפים שח תמיכה רק עליהם - ( ופה זה עדיין מטאפורה ) ופשט ``נסלק `` את כולם - האם זה באמת איך שהוא ישפיע על החברה לרעה ? האם הם מוסיפים לנו משהו ? האין זה נכון שאין מהם שום תועלת חוץ מנטל כלכלי גדול מאוד ? האין זה נכון שהם זורעים שינאה ובורות ? ( ואני יודע שדברי נישמעים כמו דיברי שינאה אבל זה בא אחרי שנים רבות של דיון בנושא ) האין זה נכון שהם עדר שיעשה מה שיצוו עליו מנהיגיו ללא ערעור ? האין זה נכון שאותם מנהיגים הוכיחו את עצמם כבורים - אפילו בהלכות התנך ( עובדיה יוסף עשה טעויות חמורות בהצהרותיו כלפי הערבים - אני מוכן להסביר בפרוט ) ? האין זה נכון שהם שונאים אותנו ואת עורך חיינו רק בגלל שהוא לא צנוע ? והאין זה נכון שיבצעו כל פשע - כגון הצתה או רצח ( כולנו יודעים על מה מדובר ) כשהם בטוחים וישארו בטוחים שהם צודקים ומקיימים את רצון האל הבלתי נירה שלהם ? כל זה ועוד גורם לי לחשוב ... למה אנחנו צריכים אותם ? אני לא רוצה תשובו הומניסטיות בסיגנון `` כי גם להם יש רגשות `` כי זה דיון מטאפורי ..... SHINE

the me and i 51

New member
מה קרה לך???

בתור דיון מטפורי לחלוטין... לאן בדיוק תשלח אותם?????? אתה יודע שהם רוצים להשאר בארץ כי הם היו בגולה כמו כולנו... אולי פשוט תעלה אותם על ספינה ותטביע אותם בלב ים??? או אולי עדיף תכניס אותם למחנות מצומצמים ותיתן להם עבודה... סילוק מהארץ היא לא אופציה גם לא בתאוריה... אם אתה רוצה אתה יכול להפסיק להם את הקיצבה מהממשלה ולהגיד להם שמעכשיו הם יכולים לעבוד או לקבל תרומות מחסידים אחרים בחו``ל זה נשמע לי פתרון נפלא בתאוריה... ``די לאלימות`` גם נגד אנשים שאנחנו לא אוהבים או מכבדים... נ.ב. למה אני צריך להחליף שם משתמש כל פעם שאני רוצה לכתוב הודעה???

MajoR_ToM

New member
אז דבר ראשון קורט .........

לא אמרתי להטביע אף אחד להרוג זה פיכסה אני לא כזה אתה גם בטח בעד להטביע את הרוסים ... ג-י-#-ע-ן

yad

New member
אתם פשוט אנשים סובלניים, הומנים ואוהבי אדם... אין מילים

MajoR_ToM

New member
מאיפה אתה מוציא את זה ?

אתה מביא דוגמאות פרואות ומטורפות לא אמרתי שום דבר כזה למה לחשוב שאני רוצה להרוג ?! דבר ראשון פגשתי הרבה חרדים ואני דיברתי עם הרבה מאוד מהם אין לי דעות קדומות - יש לי דעות מבוססות מאוד מהכרות עם חרדים אני מציע פשוט לתת להם שטח שבו הם יחיו איך שהם רוצים בלי קשר אלינו - עם הם יותקפו - שיתפללו רעבים ? יעבדו הרבה ילדים ? תפסיקו להיזדיין כמו שפנים שם הם יחיו באידיאליה שלהם ואנחנו בשלנו SHINE ON

e-shfiyut

New member
טום היקר...

קודם כל סליחה על האיחור אבל... לדעתי אתה צודק ב-100 אחוז אבלתמיד יש אנשים עם דעה שונה.. אין לי בעייה להציג דעה זו למרות שאני לא רוצה שתחשוב שזה מה שאני חושבת... ונתחיל בדעה החילונית.... * אני חושבת שקשה לפרנס משפחה עם 900 ילדים ולכן צריך לתמוך... את ההמשך תבין לבד... ונמשיך בדעה הדתית והיותר מסובכת (לא אמינה, ומטומטמת משהו)... * אני חושבת שאם אני (הדתיה) ובעלי שכעל היום מתפלל כדי לכפר על כל החטאים שלכם מגיעה לפחות תמיכה כלכלית כדי שחס וחלילה לא נצטרך לעבוד ונוכל להמשיך להתפלל ולהחזיר בתשובה אנשים כדי שכך הם גם יוכלו לעזור לנו לכפר על החטאים שלך וכך המשיח יגיע יותר מהר ולכולם יהיה יותר טוב.... בלה... בלה...בלה... אולי זה רק נותן את הרעיון הכללי.... וזה לא מסביר עד הסוף כי בכל זאת זו לא הדעה שלי... בכל מקרה לדעתי צריך לעשות משהו... אבל אין לי מושג מה???.........!!!! לירן

תגובה לדיעה החילונית

זה באמת קשה לפרנס 900 ילדים. הפיתרון הוא לא לקבל סיוע מהמדינה אלא פשוט לא להביא כל כך הרבה ילדים. זה מרגיז אותי לשמוע על אנשים (גם לא חרדים) במצב כלכלי קשה שגרים בצריף רעוע ומביאים לעולם 17 ילדים שיסבלו, ושאוכלים ארוחה אחת ביומיים, בעוד שאם הם היו מביאים ילד אחד הוא היה אוכל 3 ארוחות ביום והיו לו בגדים שלמים וציוד לבית הספר. הבאת מספר ילדים כל כך רב שלא מאפשר לך לקיים אותם בצורה אנושית היא התעללות בילדים.

אני מסכים ומרחיב

התוצאות העתידיות של העיניין הזה יותר בעייתיות אף הן... נוצר מצב שכל ילד מגדל את אחיו ואין השגחה של ממש על החינוך של הילדים או התפתחותם (אגב שימו לב שלרוב הילדים האלה שנעזבים למותם במכוניות לוהטות בזמן שההורים ושאר 14 הילדים יצאו לפיקניק לרוב באים ממשפחות דתיות) ,כך שיוצא דור שלם בעייתי ללא חינוך ,ודרך להתמודד עם החיים מחוץ לתבנית החרדית הנוראית הזו (משרד החינוך מסיבות השמורות עמו לא מקפיד שילמדו בישיבות מקצועות יותר הכרחיים). וזוהי דרכו של מעגל סגור . רדום ונוח לו

the me and i 16

New member
יש מה

יש מה לעשות... מהתגובה של אי שפיות אני מבין שהיא חילונית כי היא לא הבינה בכלל את התפיסה הדתית... והיא כתבה את ההודעה ביום שבת... ,יש מה לעשות... אם נפסיק את המימון... לא יהיה להם כסף... אבל ככה הילדים שלהם יסבלו יותר ,ובלי תגובות של אם לא יהיה להם כסף הם לא יביאו יותר ילדים... ,לחרדים אין מטרה להחזיר חילונים בתשובה. זאת סתם קבוצה של פנאטים ויש גם קב` שפועלת בכיוון ההפוך. אפשר להגיד שכל מה שהם רוצים לעשות זה לקיים מצוות ואחת מהם היא פרו ורבו... (לא בשביל ההנאה), המדינה לכל אלו שלא שמו לב היא מעודדת ילודה משתי סיבות: ביטחוניות שניהם: א: אנחנו מוקפים בארצות עוינות תוסיפו לזה טראומה של עם שלם ותקבלו מתכון לפיצוץ אוכ` ב: בארץ שלנו חיים שני עמים עיקריים (השלישי לא מזיז), וכמה שנגיד שאנחנו רוצים שלום קיים פחד שיום אחד נמצא שאנחנו במיעוט בארצנו שלנו... שתי הסיבות מגעילות ומטומטמות אבל לנו אין שליטה עליהם... מסקנות: הארץ מעודדת ילודה,אין מה לעשות נגד זה כרגע החרדים מספקים מס` רב של ילדים. לא כל החרדים משטמטים שדורשים כסף מהמדינה. הדיון בנושא הזה איבד פרופורציה וחשף פרצופים ודעות ממש מגעילות וקיצוניות על חרדים... כנראה שאותם משמיעי דעות לא ממש פגשו חרדי ממוצע (אם פגשו בכלל) ``די לאלימות`` ולדעות קדומות

אחת המצוות היא

להחזיר בתשובה את עם ישראל. וכל מי שהחזיר בתשובה נפש אחת מישראל הוא כאילו הציל 100 נפשות מישראל. כך שמי שאין לו רצון להחזיר בתשובה לא מקיים את כל המצוות.

בן אדם לא אמור להביא לך תועלת

זה שאין בהם שום תועלת זה עדיין לא עילה לסלק אותם. העניינים עובדים ככה - מי שמביא לך תועלת, אתה משלם לו תמורתה, מי שלא מביא לך תועלת, אתה עוזב אותו לנפשו. מה שמעצבן הוא שחילוניים צריכים לשלם למי שלא מביא להם תועלת. אז לא צריך לסלק אותם, צריך פשוט להפסיק לשלם (כלומר, הבעיה היא לא בחרדים אלא בראש הממשלה שההורים שלי ושלך בוחרים). ובקשר לסילוק וההפרדה - אם תשים לב הם כבר חיים בגטאות, ומרצון חופשי. אבל ``למה אנחנו צריכים אותם`` זה לא שאלה רלוונטית בכלל. למה אתה צריך את השכן ממול?

MajoR_ToM

New member
אז דבר ראשון

בשום מקום לא אמרתי - ``לסלק `` להפריד `` שום דבר כזה רק דיון מטאפורי ... ודבר שני - לא אמרתי - מועילים לפרט - אלה למדינה

היטלר וואנבי?

קודם כל לא כל החסידים והחרדים יושבים כל היום בביתם על ישבנם המכוסה היטב ולומדים תורה... מלבד זאת אתה טוען שיש לגרשם מארצנו מהסיבה הפשוטה ,שהם לא יצרניים מכך אתה ,גם אומר שיש לגרש את כל המובטלים (כרוניים כאלה שאין להם ממש עבודה) ,ומובטחי ההכנסה המתגוררים בארצנו ``הסוציאליסטית`` שלא נדבר על נכים שגם חייבים ללכת כלומר להעיף אץ כל המיעוטים ולהשאיר את החזקים והעשירים (``היצרניים`` לדעתך) כלומר לשמור רק על הארים... רדום ונוח לו שנוטה להתעצבן על דברים כאלה.

MajoR_ToM

New member
למה להוציא את דברי מהקשרם ..

דבר ראשון בשום שלב לא אמרתי לגרש חרדים - זה היה דיון מטאפורי לא הצאתי פיתרונות - היחיד שאי יכול לחשוב עליו זה - לתת להם שטח שהם יהיו בו גוף אוטונומי - שיש\עשו מה שהם רוצים בלע קשר עלינו - בלי תמיכה כלכלית ... דבר שני - באחוזים גסים אני מעריך שכ90 אחוז מבני הישיבות והחרדים בקושי עובדים - גם אם הם עובדים אז רק ממש מעט דבר שלישי - לא אמרתי להעיף כל נטל - נכים ומובטלים - חשבתי של כך שדברי עלולים להישמע כאילו אני נגד החרדים רק מסיבות כלכליות - לכן הבאתי שלל סיבות נוספות כמו כפיות טובה .... אני ממן אותם - ואני החוטא חוץ מזה - הם פשוט - בלי שום מילה יותר טובה לתאר את זה - מפגרים קראתי בעיתון שהם מאמינים שלהסתכל על אישה ברחוב מוביל לטרוף טוטאלי ... מ-@-ג-ר-י-ם

אז שכחתי להוסיף במישור הפילוסופי סו מי

ועכשיו ברצינות : הפתרון שהוצג בהודעתי והפתרון שאתה הצעת הם זהים בכל מקרה הפתרון הוא להוציא אותם מהמערכת כמו שאתה מוציא פסולת אחרת מגופך... אם הם באמת משוגעים ופנאטים (ואני מאמין שהם בהחלט כן) מה אכפת לך מה הם אומרים או חושבים עליך?! רדום ונוח לו שלכל התוהים הוא אתאיסט.

משנה לו הקטע שהם מזיקים

הוא רואה אותם בתור מזיקים. אני אישית גם רואה את זה ככה (אני לא נוטה להגיד את זה, אחח צדקנית שכמותי), אני לא אוהבת את הפנאטים שבינהם, להיות במחיצתם לא עושה לי טוב בחיים, להיות חלק מהעם הזה ולהרגיש שהם שולטים עלינו (אני מדברת באופן היפותטי על העתיד) גורם לי לרצות לארוז מזוודה ולטוס לחו``ל. מה שהם חושבים עלינו (החילונים) כרגע ישפיע כאשר (ואם) יהיה ראש ממשלה חרדי, או ממשלה שבנויה מחרדים ימנים פנאטיים למניהם. בגלל זה אכפת לו. ולא, חרדים פנאטיים הם לא מטורפים, גם הרבה יותר קל להגיד שהם מטומטמים, אבל הם לא, הם פשוט פנאטיים.

למעלה