דיון פילוסופי ......

MajoR_ToM

New member
אתה פשוט לא מבין

לא אכפת לי מה הם חושבים בכלל לא הם יכולים להיות מפגרים לגמרי מצידי העיניין הוא שהם כופים אלינו חוקים דתיים ומכריחים אותנו לנהל אורח חיים שלגמרי לא קשור אלינו ( תחבורה ועבודה בשבת ) אין לי בעיה שיחיו את חייהם איך שהם רוצים - אבל אני לא רוצה שהם יחיו במדינה שבה אני צריך לממן אותם וללכת לצבא בשביל להגן עליהם - כשהם שונאים אותי ... ואל תגידו שהם לא שונאים חילונים - יש אחוז קטן שמיתייחס אלינו כאל `` יהודים שסטו מהדרך `` - אבל זה אומר שהם חושבים שאנחנו מפגרים .... אז בקיצור FREEEEEEDOM

האמת שזה דיי נכון

הרבה מהדתיים חושבים שאנחנו (החילונים) הם לא יותר מחוטאים.

אני דוקא מבין.

אני מסכים אתך בנידון שחייבים לעשות משהו כדי שהמצב הזה של חד צדדיות בנושא הנתינה חייב להפסק... אבל אני לא מסכים כלל וכלל עם הפתרון שלך.

וואו, זה נשמע כאילו ניהלתי איתך דיון בנדון

אני דיי מסכימה עם העובדה ה``מטאפורית`` שחרדים מהווים נטל, עיניי ריצדו על פני כותרות התגובות קלות לפני שפתחתי את ההודעה הזו, וראיתי ``היטלר וואנאבי``. ככה קראו לי כשאני אמרתי מה אני חושבת שצריך לעשות לדתיים. לא יודעת, אולי זה נכון, כמו שהיטלר ראה את היהודים כנטל, אז אני רואה את החרדים כנטל. כמובן, יש את הליברלים, החביבים, אלה שמבינים ושאפשר להבין, אבל הרוב... אני לא מחבבת את הרוב. הרי מחר הם יקחו אקדחים ויבצעו רצח עם כי הם שמעו את קול ה` או משהו כזה שאמר להם שככה וככה חטא על ככה וככה, והם יראו את זה כדבר לגיטימי מאד ויחשבו שהם צודקים, בגלל שזה רצח עם על פי עשרת הדיברות, אז זה מותר להבליג על הדיברה ``אל תרצח``. כמו שאמר ארכדי, הם כן מהווים נטל כלכלי על המדינה, לדעתי לפחות. עוד דבר שמציק לי זה שבינתיים שבמשפחה חילונית ישראלית ממוצעת ישנם 2-4 ילדים בערך, לעומת משפחה חרדית שמספר הילדים בה הוא בערך 7 ומעלה (אני לא בדיוק יודעת סטטיסטיקות, אני רק מניחה), ראיתי כתבה לפני כמה ימים בערוץ אחד שפשוט גרמה לי לחשוב על זה במילה אחת: קונספירציה אני יודעת, אתם בטח חושבים שזה נשמע מוגזם, אבל אולי זו דרך שלהם להשתלט לנו על המדינה? אני לא יודעת, אני גם מדברת כאילו לא כולנו יהודים, לא כולנו עם אחד, אלא אויבים, שבמידה מסויימת זה נכון, תמיד יהיו ביננו דעות חלוקות, דעות קדומות ועוד שלל דברים שהפרסומת הצדקנית של ``דעות קדומות - לא, דעות שונות - למה לא?`` מציגה (אני היחידה שרוצה לבעוט במסך כל פעם שאני רואה את הפרסומת הזו?) מה שכן, יום אחד אנחנו, החילונים, עלולים למצוא את עצמנו כמיעוט, הרי גם אם חרדי ירצה לחזור בשאלה, אני מניחה שהוריו הפחידו אותו כל כך, שהוא לא יעיז אפילו לחשוב על כך ברצינות. וכשהם ``ישתלטו לנו על המדינה`` או משהו בסגנון, אנחנו נצטרך לסבול, משום מה אני רואה אולי את זה כהגזמה, אבל אני מפחדת שהמדינה הזו תהפוך להיות למעין שלטון דיקטטורי. ואני לא סתם מפחדת, כי אני לא מאלו שאומרים ``ישראל מסריחה, אחרי הצבא אני טס מפה לחיות במקום אחר הכי רחוק מפה``, ממש לא, אין לי יותר מדי ציפיות לעבור למקום אחר (אלא אם כן תהיה לי ההזדמנות לצאת משהו גראנדיוזי בחו``ל), להפך, אני ממש חושבת על להשאר בארץ בעתיד. וכולנו אומרים ``צריך לעשות משהו בנדון צריך לעשות משהו בנדון``, מה אנחנו אמורים לעשות בנדון? לחסום את החצוצרות של האישה החרדית? (זו סתם דוגמא בלתי אפשרית), אין כ``כ מה לעשות בקטע הזה, כי לרצוח אותם? אנחנו לא יכולים, לבודד אותם בגטו? אנחנו לא יכולים. מה אנחנו, היטלר? מיכל נ.ב. אל תנסו להניח את דעתי הפוליטית מההודעה הזו בבקשה.

the me and i 16

New member
##תקראו את ההודעה הזאת!!!##

תני לי להבין: את בכלל מכירה חרדים??? מישהו שפרסם הודעת תגובה בכלל מכיר חרדים???? אתם כל כך מפחדים מהם ,מהשונות שלהם שזה מדהים... הפחד שלכם פשוט נוטף מההודעות ... איך הם הצליחו להפחיד אותכם כל כך??? הרגע סיימתי לקרוא את כל התגובות... ויש שתי דברים שממש בלטו הראשון: אף אחד מהכותבים לא פגש חרדי , השני: אתם מפחדים מהם, וכדי להסתיר את הפחד אתם משתמשים בהצעות ממש מטומטמות שכל מה שהם עושות זה לפגוע בהם. לא צריך להיות גאון כדי להבין אתם משוגעים!!!! ויאצתם מכל פרופרוציה אפשרית. תסלחו לי אם פגעתי בכם... the me and i והפעם שתי הקולות שלי אומרים לי אותו הדבר...

אני פגשתי חרדי!!!

אבל לא חרדי של ש``ס חרדי שעובד ולומד והיה בצבא. הוא עובד עם אבא שלי ובאחד הימים שהייתי שם ישבתי במשרד שלו.

המממ...

יש לי שני חברים שאחד כיפה סרוגה ואחד כיפה לא סרוגה (שכחתי את השם [תרתי משמע]). רדום ונוח לו.

סליחה????

מאיפה אתה קובע שאני לא מכירה חרדים??? מותק, אני יוצאת ממשפחה של דתיים. כל החלק הספרדי של המשפחה שלי זה דתיים שאני לא מסוגלת לסבול, אפילו שהם משפחה מדרגה שנייה וכו`. המשפחה של החבר הכי טוב של אמא שלי היא דתייה, יש להם בערך 11 ילדים או משהו כזה, אז אל תטיף לי מוסר על מה להגיד על דתיים ומה לא.

וגם

הבן של החברה הכי טובה של אמא שלי הוא דתי, אבל חרדי עם כיפה סרוגה, הוא דווקא אחלה בנאדם. מהליברלים האלה שאני נוטה לחבב, ההבדל היחיד בינו לביני זה שהוא שומר שבת ושיש לו כיפה על הראש, ואני ולי לא.

MajoR_ToM

New member
אוי לי , מצאנו פה גאון

למה אתה בדיוק חושב שאף פעם לא פגשתי חרדי ?! אתה חושב שאם הייתי פוגש חרדי הייתי מרגיש הרבה יותר טוב כלפיהם !? מצטער לנפץ את החלום הקטן שלך אבל אני מכיר חרדים טוב ממש טוב אני ניהלתי דיונים ארוכים של שעות אם תלמידי ישבות על הדת ועל אלוהים תאמין לי אני מכיר חרדים וזה הדעה הסופית שלי כלפי רובם

sharon91

New member
זה נכון שלא את כולם צריכים..

עשית הכללה גדולה מדי, כי לא כל האנשים האלה הם מאלה שציינת. זה נכון, יש את כל עדר ש``ס.. שהם באמת הולכים כמו עוורים אחרי המנהיג, שגם הוא מתנהג כמו עוור, אחרי שום דבר.. אבל יש גם את אלה שלא שייכים אליהם, אלה שבאמת מאמינים ולא רק מקשיבים לשטויות של עובדיה. אז האמת, אם כל הש``סניקים שמתנהגים כמו שציינת לא היו כאן,זה בהחלט היה עושה טוב לדעתי.. אבל אם היה מצב שהיו מגרשים את כל החרדים, זה היה.. קצת לא הגיוני..

sagireuven

New member
יש משהו בזה!!!!!

היטלר ואנבי אור נוט הוא צודק לאללה אפילו שאנחנו עם זיכרון יותר מדי טוב מה שגורם לנו להכניס כל דבר רע שקורה לנו או שקורה בעולם ואיך אומרים ההיסטוריה חוזרת וכולם מתחילים להעלות מהזיכרון פרטים אבודים..... עזבו את הדברים שלו בינתיים-תחשבו על זה-כמה בוחרים נוספים כל יום לש``ס? ותחשבו שיש לנו עוד כמה? 3 שנים?! אני מהמר ומוכן לשים אפילו את הגיטרה שלי(מה שאומר שאני ממש בטוח)שש``ס תהיה המפלגה הגדולה והשולטת בבחירות הבאות ואנחנו נהפוך למדינת הלכה!!!!!!!אולי זה נשמע ממש רחוק וכמו שלומדים בשיעורי אזרחות והמורה שואל אם זה יקרה לנו או לא וכולם פוטרים אותו במחי יד כאילו אין סיכוי שזה יקרה..אבל תתכוננו...אמנם לא יגיע סוף העולם אבל המצב לא משתפר ממש....

אתם פשוט לא ריאלים.

אני לא שולל את העמדה שלכם, ממש לא. אני די מסכים עם זה שאם נמשיך באותו מסלול, העתיד לא יהיה ורוד, אבל לדעתי צריך לשים קו בין שני דברים: בין דיון, ובין פעולה. בדיון אפשר לומר מה הסכנה, מה התחזית, ומה הפיתרון. כשאומרים ``מה צריכים אותם בכלל`` זה פשוט הזעם מדבר מתוככם, זה לא ריאלי, כי גם אתם לא תורמים המון לאורך החיים פה. אם אתם רוצים להציע פיתרון ממשי, אתם צריכים לנסות לזכות באהדה משני הצדדים (סה``כ הם מצביעים לכנסת הישראלית). בדיון יש מספר צדדים, אפשר גם לדבר אל החרדים עצמם! ואם אתם חושבים (לדעתי זה שקוף) שאי אפשר לדבר איתם, שזה די נכון, זאת פשוט עוד בעיה שצריך למצוא לה פיתרון. השלטון של ש``ס מבוסס ברגעים אלה ממש על שינאת השונה, על הרגשת עוני וקיפוח, ועל אהבת האל המושיע. לאומת זאת, זה בדוק בהיסטוריה שאנשים שטוב להם, ויש להם אפילו פתח קטן החוצה מהדת - יוצאים. לפחות רובם. ומי שלא? לפחות הוא לא דתי כי חייבו אותו, ויש לו קצת שכל ישר ורצון לחיות את חייו בדרכו. אז מה עושים? לדעתי צריך לבוא לקראתם, והכי חשוב, להתערב כמה שיותר בעניין החינוך החרדי, ושל ש``ס. צריך להחדיר לימודי מדע, מתמטיקה או לפחות היי-טק. נתת לאדם דג, והוא שבע ליום אחד. -נתת לו חכה, הוא שבע כל חייו. מבינים? לא צריך לתת להם כסף כמו מפגרים, או להגיד להם שישרתו בצבא ואז הם עוד יותר ישנאו אותנו. המטרה היא לתת להם להרגיש בבית פה ואז הם יתחילו לתרום קצת. יש להם הרבה ילדים, והרבה ילדים שלא לומדים כרגע כלום חוץ מללכת כל יום לבית הכנסת ולהתפלל. למה לא לתת לילדים האלה השכלה ועבודה ביד? העיקר שיהיה טוב ושכל אחד ימצה את עצמו. Life Is Art

yad

New member
תשובה פילוסופית..

כל העניין הזה של בחורי ישיבות התחיל מזה שבן גוריון (אגב, שמאלני- לא תמיד היה כזה קשר בין הימין לדת) נתן פטור למשהו כמו 500 איש מהסוג של הפטור של היום. ומשם זה רק גדל והתפתח. מה שיצר עיוות אדיר ברעיון ובמהות של התלמידי ישיבות. שהמטרה שלהם הייתה לשמר ולפתח את היהדות במדינת ישראל (שבאותה תקופה הייתה סכנה ממשית לקיום שלה). שהיא למרבה הפלא במהותה- מ ד י נ ה י ה ו ד י ת. (מה שנוח לאנשים לשכוח) אין ספק שהעיוות הזה קיים עכשיו בארץ. אבל לא לשכוח ממה הוא התחיל וכמה הוא חשוב. ככה שאני לא חושב שהרעיון שלך במובן התיאורטי הוא נכון. ובטח שאני מזדעזע ממנו במובן המעשי שלו(שמזכיר את השואה. מצטער). כל דבר קורה מסיבה. חבל שהנצלנות והחמדנות הטבעית של בני אדם, בנוסף למידה טובה של פחדנות ואדישות של הצד השני, הובילה לכזה מצב של שנאה. אז קדימה, לשנוא, להסית. שני הצדדים. בבקשה. הרי הרבה יותר קל להכפיש מלנסות להבין את הצד השני. הרבה יותר קל להתעלם מהשגיאות של העבר ומהמטרה והאידיאולוגיה שעומדת מאחורי כל דבר, מאשר לנסות להבין את שורש העניין (שלא תבינו לא נכון, אני די בטוח שיש לעניין הרבה יותר ממה שאני מבין גם. אבל לפחות אני שותק. די בטוח שהיה גם לחץ גם אז מצד החרדים שהיה להם קלף מיקוח הרבה יותר גדול באותה תקופה- הקמת מדינה או לא). אני בכלל לא בטוח אם היית (או אני הייתי) בוחר אחרת אם היו מציגים לך את האופציה בין ללמוד חינם או לעבוד בשביל זה. אז במילה אחת. די. זה באמת נעשה מוגזם.

למעלה