דף המעריצים של טל, גם בן זוגה ערן יוז פצח עם

דף המעריצים של טל, גם בן זוגה ערן יוז פצח עם

טל בשבוע טבעונאות.
טל גלבוע - דף המעריצים בפייסבוק.

כל הכבוד לבן זוגה של טל.

Ronit FL

New member
אני באמת לא מבינה את הטבעונאות הזו.

זו צורת חיים מאוד מאוד מאוד ספרטנית וקשה.
אם בטבעונות משתמשים בתבלינים, מל״פ ומתפנקים באוכל חם, בטבעונאות אוכלים קר (למעט ירקות עמילנים).
הטבעונאים אינם משתמשים בתיבול משום סוג.
הם אוכלים ירקות ופירות בלבד וגם לא בכולם.
הידעת שטבעונאים אינם אוכלים (בין השאר) בצל ושום כיון שהם נחשבים חריפים מדי לקיבה?

Ronit FL

New member
אני מדברת על 80-10-10, לא מכירה עוד זרמים.

וזו הדרך של קארין, ממה שזכור לי.

הצודקת11

Well-known member
אלדד בבית היחיד שבסדר עם טל,מעריך אותה,

נותן לה כבוד,והיא תקעה לו סכין בגב,אישה דוחה,שתלך ותהיי חברה של אליאב שצרח עליה,ליכלך עליה,אמר שהיא הכי שנואה עליו בבית,תיתבישי טל גילבוע,יצאת טיפשה

Ronit FL

New member
ולא משתמשים בתיבול משום סוג.

לא מבינה את זה, באמת.
אוכל אמור להיות לא רק דלק לגוף, אלא גם לספק הנאה ונחמה לנפש.
לא מבינה את הסגפנות הזו.
לדעתי, בלתי אפשרי להמשיך בדרך הזו לאורך זמן.

Ann S

New member
אני לא טבעונאית בעצמי

אבל אני יודעת שהדרך הזו (80-10-10) עזרה מאוד מאוד מאוד בריאותית להרבה אנשים (הנה דוגמה קטנה נערה בת 16 שהיה לה גידול במוח ששום דבר רפואי לו עזר לו... נעלם אחרי שינוי התזונה), אני מכירה הרבה סיפורים כאלה, עזרה לאנשים להרגיש יותר אנרגטיים ופשוט יותר טוב מכל בחינה שהיא.
אולי באמת לא כל אחד יוכל להתמיד בזה ב-100% לתמיד (יש כאלה שעושים באופן חלקי), אבל הרבה אנשים מדווחים שסקלת הטעמים שלהם משתנה, הטעמים מתחדדים ומה שהיה פעם תפל מרגיש מלא טעם.
גם קארין הייתה תמיד עושה כאלו קולות של הנאה עם האוכל כי היא באמת נהנתה מהאוכל הזה, היא לא סבלה.
עניין התבלינים לא כזה קריטי כי רוב התזונה זה פירות, והם לא דורשים תבלינים. בסלט אפשר לשים עישבי תיבול למשל.

Ronit FL

New member
דיברתי רק על הסגפנות. אני יודעת

שזה בריא.
בגדול, לא קוראת סיפורים על החלמה של כאלו שהחלימו מכיון שאני לוקחת בערבון מוגבל לא מעט מהסיפורים האלה בכללי, לאו דווקא של הפודיסטים.

Ann S

New member
לא חייבים:)

אם טבעונות בריאותית זה משהו שמעניין אותך, אז רוב החוקרים/מומחים בתחום (כמו קולין קמפבל ואחרים) ממליצים פשוט לאכול מהצומח מאכלים שלמים, לא מעובדים (ירקות, פירות, קיטניות, דגנים מלאים, אגוזים), להמעיט בשמן (וגם הוא עדיף ממקורות מלאים - למשל עדיף אגוזים על פני שמן), ולשים דגש על ירקות ירוקים.
זה פחות או יותר הסגנון שביל קלינטון למשל הלך עליו, והוא טוען שזה מה שהציל אותו מבעיות הלב מהן סבל.

תודה על התשובה :)

אני מאמינה שעם הזמן מתרגלים לטעמים ולא ממש מרגישים בחסרונם...

מעולם לא שמעתי על הזרם הזה....תודה על המידע

למעלה