דרגות שונות לערות ?

lightflake

New member
דרגות שונות לערות ?

מאיפה כל הרעיונות האלו ?

נראה לי שכל אחד פה פיתח לעצמו תיאוריה ומשום מה גם מאמין בה

זה פשוט

New member
כן יש דרגות שונות של עירות.

בחלום..
&nbsp
השיטה שלי קיבלה
ממורה ער, כמשחק..
אישית כבר עברתי הלאה

זה פשוט

New member
כתבתי למטה איפהשהו

בקצרה
כשאני מתבונן במחשבה,
(למשל על גבי נייר לבן שמחדד את טבענו הריק אבל זה יכול להיות כל דבר)
אני בעצם מתבונן ב-עצמי, במה שקורה
נוצרת ההבנה שאני ההתבוננות, המודעות
כל אחד מוצא את מה שעובד לו ועלי זה עבד
המשכתי הלאה, הכוונה בהתבוננות,בלי הדף
האסימון נפל כשהבנתי שהעין רק מעבירה תמונות אך היא לא זו שרואה אלא אני
&nbsp
&nbsp

זה פשוט

New member
והכל התחיל ממשפט אחד

What you are looking for
Is what's LOOKING
St. Francis of Asisi
הכל נמצא במשפט הזה
והגית בו יומם ולילה, ותראה בעצמך

lightflake

New member
משפט שמסכם את כל החיפוש

במילים אחרות ומתרבות אחרת -
אתה זה !

GM1988

Well-known member
בכללי

וגם טיפה על מי שמעלה את זה אבל עדיין לא חי את מעבר למושגים.

זה באמת יכול לסכם הרבה מהעניין.

ואז אפשר להגיד, שהתהליך שבו מדובר כאן, הוא התהליך של לחיות את זה בכל החלקים, להתיישר/להסתנכרן עם מי/מה שאת/ה (או אני) באמת.

זה כל כך יפה, מנקודת מבטי, לראות אורגניזם אנושי, שהניצוץ הזה מופיע בעיניו, משקף את מי שהוא, מעבר לצורה.

זה פשוט

New member
לקח לי שנים להבין את המשפט tat tvam asi

ובכלל את הספר של ניסרגדתא מהרג'. בהתחלה זה נשמע לי כמו סינית. האסימון נפל כשקראתי את סיינט פרנסיס מאסיסי שהסביר את החלק השני של המשפט - אתה הוא זה ...שאחריו אתה מחפש. החידוד של עניין הראייה הוריד את האסימון. יצא שאיטלקי קתולי עשה לי את "זה", לא הינדי :)

זה פשוט

New member
הבנתי שאין מה לחפש אחר משהו שכבר קיים..

אי אפשר לתרגל מה שיש אבל בגלל שאחיזה במחשבות עלול להסתיר את הראייה הברורה, בכל זאת מתרגלים. לכן המציאו אינספור טכניקות ומדיטציות. אצלי אני שמה לב למה שרואה, לא למה שנראה וזאת דרך מבט דומם ולא ממוקד (כמובן כשצריך אני מתרכזת, אין סתירה)
&nbsp

GM1988

Well-known member
אז המטרה שלך זה להפסיק את שטף המחשבות?

או רק את אלה שיש בהם טריגרים?
מה בעצם המטרה שאת שואפת אליה בסוף?

זה פשוט

New member
לא להפסיק מחשבות כמו לראות את המציאות למרות קיומן

זו מטרה נאצלת בעיני והכי חשובה שיש בחיים, ללא צל של ספק. לחיות במציאות תחת עול המחשבות והרגשות שמבוססת על הנחות נבערות, זה מתכון בדוק ומוכח לצרות. להאמין למחשבות האלו זה לחיות בחיקוי ולא באותנטיות.
&nbsp
עכשיו אחזיר אותך לניסוח הקצר והמדויק שלך על זה שאנחנו עדיין לא חיים מעבר למושגים, והפוסטים כאן הם חלק מהם. אז במקום לאחוז במושגים, באמונות ובמחשבות, תשתמש בהן. אם מספיק קראת בכתובים או עשית מדיטציה, אולי כבר הבנת שאם תנסה לתאר את המציאות ולהגן על האמונה שלך לגבי מי אני, כבר פספסת. אבל אולי גם הבנת שזה מה שקורה ברגע זה וזה מה שאתה. ואז החיפוש נגמר וגם הסבל
&nbsp

זה פשוט

New member
להסתכל במחשבות דרך דף לבן, לדעתי כן

גם רישום המשבות הוא חלק מזה, שמרתי את המחברת, זה די משעשע לעבור עליו שוב. ראיתי שהמחשבות הן הקלטות של העבר המיידי וכמובן העבר הקדום יותר שמתחבר בדרך אסוציאטיבית. זה חידד לי שני דברים. אחד זה הרובוטיות והאוטומאט של מה שאנו מכנים מיינד. דבר שני שההתבוננות במחשבות זה מה שאני. כל הדברים שקראנו בספרים ובמאמרים ושמענו ממורים. ניסחתי מתודה שלמה ממוספרת עם שם והכל שאני מעלה בקרוב באתר שפתחתי השבוע באנגלית. אשמח לשלוח לך לינק.
כשזיהיתי ותיעדתי את המחשבות בעיקר שמתי לב לדבר שמזהה ומתבונן. אותו שדה תודעתי ריק ועצום שניבט דרך עיני. זה עזר לי להשאר עם ההתבוננות, לא עם המחשבות.
&nbsp
הלינק שצירפת, כן. אם אני מחפשת אחר האמת, זה מה שקורה. זו האמת. אכן מצחיק. נשמע שהיא ישבה הרבה אצל טוני פרסונס

זה פשוט

New member
טוב

משתמשת במה שכתבתי בפוסט אחר למטה.
&nbsp
הטכניקה מבוססת על ההבנ שמה שרואה מתוך העיניים הוא התשובה לשאלה מי אני.
&nbsp
האם העין הפיזית היא שרואה? האם האוזן היא ששומעת? הלשון טועמת? לא!
&nbsp
כל מה שצריך לעשות זה לראות את "זה" על גבי אובייקט כלשהו, לפי בחירה אישית.
&nbsp
אני לקחתי דף לבן נקי שזה גם מטפורה מתאימה לטבענו האמיתי, ודרכו ניסיתי לראות שאני היא זו שמתבוננת בנייר ולא המחשבות שניתן לכתוב עליו (שזה משהו שעשיתי גם).
גם המבט חשוב כאן. הוא צריך להיות צלול ולא תזזיתי. כמו קרן לייזר.
&nbsp
כתבתי את זה מסודר ומחולק לארבעים ומשהו סעיפים, כל סעיף שורה אחת. שם זה הרבה יותר מובן. אשלח לך במסר בהמשך

למעלה