האם אמא אוהבת את ילדיה באופן שווה?

האם אמא אוהבת את ילדיה באופן שווה?

מה עושים כשיש יותר מילד אחד, לכל אחד את הצרכים שלו והמקום בו הוא זקוק לאמא יותר מהאחרים? האם אמא יכולה להרשות לעצמה להראות שהיא מעדיפה ילד אחר על פני ילד אחר? האם מותר לה להודות בתוך עצמה שהיא מעדיפה ילד אחד על פני אחר?

יש כימיה שונה עם ילדים שונים

וגם הבדל בצורת ההתיחסות בהתאם לגיל ולשלב ההתפתחותי. תינוקות מעוררים המון אהבה (_אלא אם כן הם נורא קשים לטיפול ואז יש גם המון כעס) לעומת ילד בן 2-3 שנמצא בשלב ההתבגרות הראשון שלו. אפילו ההבדל הזה לבדו יכול ליצור "אהבה שונה". שלא לדבר על יחס עם בת לעומת בן. כך שיש הבדל בין תחושות של ילד ש"אמא אוהבת את אחי התינוק יותק ממני", לבין "ההורים שלי אובייקטיבית נותנים יותר לאח/ות שלי". לפעמים קשה לילד להבדיל.

צודקת, לי בכל אופן יש שני בנים ההפרש ביניהם

הוא 3 שנים, שהקטן נולד, הגדול שלי היה בן 3 וכולם התפהלו מהתינוק השמנמן והחייכן, אבל למדתי לפנק את הגדול ולתת לו את תשומת הלב שמגיע גם לו.

VIII

New member
ואם את היית הילדה שמישהו אחר אוהב פחות?

או לא אוהב בכלל?

טרם ילדתי ,

ואני חושבת שזה נורא לאהוב באופן לא שווה ילדים שלך. הכל תלוי ברצונות שלך כאם , ואצלי מקווה שלעולם לא אעמוד בדרך הזה .

מירי,

New member
בפנים חייבים להודות.

החוצה אסור להראות. אישית- יש לי 3 ילדים, ואני אוהבת כל אחד מהם אחרת לגמרי, עדיין לא הצלחתי להבהיר לעצמי אם יותר פחות. בתור בת? הייתי בטוחה שאני המועדפת של אמא שלי, היום? היא יותר מתחברת אלי מאחי, אבל כאמא אני יודעת שזה לא בהכרח כי היא אוהבת אותי יותר.

ההורים שלי טוענים שהם מתייחסים

שווה בשווה אל כל הילדים. אני לא חושבת שזה באמת ככה, יש דברים שכן יש דברים שלא. אני לא חושבת שזה אפשרי לאהוב באותה מידה את כל הילדים, הרי תמיד יהיה מישהו שיותר מתחברים אליו כי כל ילד יוצא שונה. אבל יש העדפה ויש העדפה...

אני לא חושבת שאפשר לכמת אהבה

כל ילד הוא עולם ומלואו וכל ילד יש לו כיוונים וצרכים מיוחדים רק לו. זו לא שאלה אם אוהבים יותר או פחות, כל אחד אוהבים אחרת. אם יש יותר מילד אחד צריך לדעת לאזן את מתן תשומת הלב כך שלא יבוא אחד על חשבון השני. אני שומעת מהרבה אמהות שלילד הבכור יש להן אהבה מיוחדת.

smagi

New member
לא חושבת שקיים דבר כזה אהבה

שווה. מה שכן קיים זו אהבה שאינה תלויה בדבר, וסוג אחר של אהבה. למשל אצלי בבית אני מאד אוהבת לשבת עם הגדולה לדבר, לשחק, להשתולל. לעומת זאת עם הקטנה אני מאד אוהבת להתחבק, אני קוראת לה בובה חיבוקי כי היא כזאת. אז אני אוהבת את שתיהן אבל כל אחת בסוג שונה של אהבה ושתיהן יודעות שאמא אוהבת אותן הכי בעולם. אצלי בבית היתה אפליה גלויה ! אחי הגדול ואני היינו המועדפים לעומת שני האחים שלי שהיו סנדוויץ, וזה קיים עד היום אצל אמא שלי גם עם הנכדים.

black lilith

New member
לא נראה לי שבאמת אפשר לאהוב שני אנשים/ ילדים

זהה. שהרי הם עצמם שונים לחלוטין ההשקעה בגדול שונה מהקטן הצרכים שונים הדרישות שונות. ועכשיו כשאני בדרך לשלישי אז גם זה שוב יהיה (אני מאמינה) שונה... כמובן...שאסור להפלות ילד אחד על פני אחיו...למרות שתחושת קיפוח של אחד מהם אינה תלויה דווקא במשהו שאנחנו ממש עושים. אני הסברתי פעם לגדול שלי שהצרכים של הקטן לפעמים יותר דחופים כי הוא צריך אותי לדברים בסיסיים שהוא כגדול יכול לדאוג לעצמו בהם...זה הובן אך היה צורך בסוג של פיצוי אח"כ. בסך הכל אני מקווה שאני מצליחה להעביר להם תחושה של איזון ביניהם.

litzuf

New member
אצלי זה ממש מודגש...

הילדה בחינוך מיוחד ומאוד קשה לה עם הכנת שיעורי הבית.. והילד.. מקנא שאני איתה יותר בזמן הזה מאשר איתו... אני משתדלת לתת להם את אותו היחס.. כל אחד לפי הצרכים שלו... ולכעוס על כל אחד מהם בדיוק כממז מגיע... בזה אני לא מפלה... אבל הבן תמיד כשאני כועסת עליו, הוא אומר שאני תמיד תמיד נגדו, ולילדה אני תמיד עוזרת...

black lilith

New member
מוכר...מוכר...אח גדול נמצא בתחושת קיפוח

תמידית ובלתי נשלטת מול אחיו. מדי פעם הוא משתכנע (על ידי שימוש באותו ובמופתים) שלא כך הוא אבל בכל זאת ההחלטה הבסיסית היא שהוא מקופח עד אימה
.

mAmA MiSiSiPi

New member
אמא אוהבת את ילדיה שונה

לפחות שלי לכל אחת מאיתנו צרכים שונים שאליהם היא נותנת תשומת לב שונה היא אוהבת שווה אבל שונה - באותו אופן שאני מצפה לאהוב את ילדיי. {כרגע יש רק אחד}

גם אם ארצה להודות שאני מעדיפה ילד אחד....

על פני אחיו....לא אצליח. אוהבת את כולם,עד כאב......אבל מחוברת לכל אחד,בצורה אחרת. בני בן ה- 20 ילד מאוד ביישן ומופנם,ולכן קשה להתקרב אליו ולהביע בפניו חיבה,ביתי בת ה- 16 בעיצומו של גיל ההתבגרות עם כל המשתמע מכך
.... ואילו הפיצפונת שלי בת ה- 4.....היא ממש המאהבת שלי
אלף פעם ביום אומרת שהיא מתה עליו

אוהבת באופן שווה אבל...

בפנים עמוק יש סטיה אוהבת יותר לגדולה שלי יש לה פרצוף דורש נשיקות וחיבוקים בלי די!

dafgol

New member
בלת"ק....לא בטוחה שיש דבר כזה "שווה"

אני אוהבת את הבנים בכל ליבי גופי ונשמתי. כל אחד מהם הוא עולם ומלואו, עם כל אחד חוויתי וחווה דברים אחרים, כל אחד הוא משהו מיוחד, דומה וגם מאוד שונה. אני לא מעדיפה אחד על השני, לא מסוגלת לחשוב בכלל על אפשרות כזו בכלל, לא בראש ולא בלב. היתה תקופה שהרגשתי שההורים שלי "מעדיפים" את אחי מאשר אותי, הוא גם הרגיש ככה פעם....מן הסתם זה מעולם לא היה נכון. אולי כולם עוברים את זה? אולי זה רק אצלינו? לא יודעת....

גדלתי בבית שלא הייה שיוויון

את אחי העדיפו על פני. אני מנסה בכל כוחי להראות לילדי מידה שווה של אהבה למרות שכל אחד מהם מוציא ממני משהו אחר - כל אחד מהם שונה והחיבור שלי אליהם שונה. כל אחד מילדי זוכה לשפע תשומת לב ואהבה אבל אף אחד לא מקבל משהו על חשבון האחר ואני מקפידה למצוא זמן עם כל אחד מהם בניפרד .

His My Man

New member
כל הכבוד לך...

אני מבינה בדיוק על מה את מדברת בהעדפת הורייך את אחיך על פניך.... אני חושבת שככה אמא צריכה להתנהג. שווה בשוה עם כל ילדיה... לא פעם או פעמיים קרה שבעקבות האי שיווין נוצרו משקעים אצל ילדים.. ויש המון ילדים שכיום הם הורים שלצערי הדפוס של העדפה..שהיה אצל הוריהם עבר אליהם... המשך יום טוב....

למעלה