האם המוח שלי מטומטם?

• פותח הנושא raya
  • פורסם בתאריך

שחר 676

Well-known member
מנהל
הרב הראשי הספרדי החליט כנראה שהתשובה חיובית.
הזוי לחלוטין.

יצחק יוסף
הרב מדבר על סממנים אשר בעטיים ניתן לנבא את זהותם של אי אילו יהודים בעל כורחם אשר השושלות שלהם יתנתקו מן היהדות במורד הדורות.

מה לעשות אבל הסיכוי של כל אוכלי בשר החנזיר , רמשים , שרצים , דיונונים , תמנונים ושאר תועבות להפרד מיהדותם גדול לאין שיעור מזה של היהודים אשר אינם מתביישים בדת אבותיהם.

כבוד הרב מגדיר זאת כטמטום - אני חושב שהוא נוקט בלשון המעטה.

SupermanZW

Well-known member
הרב מדבר על סממנים אשר בעטיים ניתן לנבא אי אילו יהודים בעל כורחם אשר השושלות שלהם יתנתקו מן היהדות במורד הדורות.

מה לעשות אבל הסיכוי של כל אוכלי בשר החנזיר , רמשים , שרצים , דיונונים , תמנונים ושאר תועבות להפרד מיהדותם גדול לאין שיעור מזה של היהודים אשר אינם מתביישים בדת אבותיהם.

כבוד הרב מגדיר זאת כטמטום - אני חושב שהוא נוקט בלשון המעטה.
אבל האם מדובר בטמטום או במשהו אחר?

לפי מה שכתבת מדובר במשהו אחר לגמרי, היפרדות של אנשים מיהדותם. האם זה טמטום? לא ברור. האם ירוויחו משהו מהפרדות מיהדותם? לא. האם יפסידו משהו מהיפרדות מיהדותם? לא. אין תועלת ואין נזק, אז איפה הטמטום? אם היו מפסידים משהו בעל ערך עקב החלטתם הייתי מקבל שמדובר בטמטום, אבל זה לא המצב.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אבל האם מדובר בטמטום או במשהו אחר?

לפי מה שכתבת מדובר במשהו אחר לגמרי, היפרדות של אנשים מיהדותם. האם זה טמטום? לא ברור. האם ירוויחו משהו מהפרדות מיהדותם? לא. האם יפסידו משהו מהיפרדות מיהדותם? לא. אין תועלת ואין נזק, אז איפה הטמטום? אם היו מפסידים משהו בעל ערך עקב החלטתם הייתי מקבל שמדובר בטמטום, אבל זה לא המצב.
הרב חושב שמדובר בטמטום - אין לי מושג מדוע.
אני הייתי משתמש במינוחים קשים בהרבה.

SupermanZW

Well-known member
הרב חושב שמדובר בטמטום - אין לי מושג מדוע.
אני הייתי במינוחים קשים בהרבה.
מה אתה היית אומר במקומו?

אם אני חושב על מונחים חמורים מטמטום, אך עדיין באותו תחום, הייתי חושב על טפשות, בורות, שיפוט לקוי, ראיית מציאות מעוותת, וכיו״ב. על מה אתה חשבת?

שחר 676

Well-known member
מנהל
מה אתה היית אומר במקומו?

אם אני חושב על מונחים חמורים מטמטום, אך עדיין באותו תחום, הייתי חושב על טפשות, בורות, שיפוט לקוי, ראיית מציאות מעוותת, וכיו״ב. על מה אתה חשבת?
הרב הוא דמות דתית - כלומר הוא אדם מאמין ולכן ניתן להבין מדוע הוא מגדיר התנהגויות מסוימות כהתנהגויות מטומטמות.

אני כבר כתבתי מיליון פעם מה אני חושב על "גויים/משומדים לעתיד".

ai27

Well-known member
נסי לאכול כשר כמה שבועות
ותחליטי בעצמך אם זה עוזר.

SupermanZW

Well-known member
נסי לאכול כשר כמה שבועות
ותחליטי בעצמך אם זה עוזר.
מה אתה רומז? שאם היא תאכל כשר כמה שבועות היא תהיה יותר חכמה? אם זה היה עובד כך, ככל שאדם היה אוכל כשר יותר בהתמדה ו/או יותר זמן, היה נעשה חכם יותר, אך מה לעשות, אין זה כך.

שחר 676

Well-known member
מנהל
מה אתה רומז? שאם היא תאכל כשר כמה שבועות היא תהיה יותר חכמה? אם זה היה עובד כך, ככל שאדם היה אוכל כשר יותר בהתמדה ו/או יותר זמן, היה נעשה חכם יותר, אך מה לעשות, אין זה כך.
יש מקרים שגם אכילת אוכל כשר לא תועיל ;-)

ai27

Well-known member
שניקוי רעלים של כמה שבועות
לא יכול להזיק.
מקסימום תגלה שההשפעה עליה מינורית.

SupermanZW

Well-known member
שניקוי רעלים של כמה שבועות
לא יכול להזיק.
מקסימום תגלה שההשפעה עליה מינורית.
ניקוי רעלים? את זה עושים באמצעות יום ללא אכילה אך עם שתיית מים (בלבד) מרובה מהרגיל פעם בכמה זמן (פעם בחודש יכול להיות רעיון טוב, תלוי במצב הבריאותי של המבקש להתנקות). אין קשר בין אכילת כשר לניקוי רעלים.

raya

Well-known member
אני פשוט לא מאמינה למקרא התגובות.
אינני אוכלת פירות ים למינהם, אינני חושבת שאם אוכל כשר - רמת המישכל שלי תעלה.
לא נראה לי הוגן לכתוב שטויות במיץ עגבניות, כפי שחלק מהכותבים כתבו. תגובה ממש לא לעניין.
אם האדון יצחק יוסף חושב שהוא גאון הדור, וציבור נרחב של אזרחים בחזקת מטומטמים, אז צריך לשאול מי החכם.
לא הופתעתי מחלק של התגובות , אני מבינה עם מי יש לי עסק, וחבל שזה כך.
שנאה תהומית כפי שמתבטאת מהתגובה/כתיבה לא תועיל לאף אחד.
מעולם לא הגבתי בצורה כזו לאף אחד, גם אם אני לא מסכימה עם דעתו.

קבצים מצורפים

• מטומטמים.jpg
    מטומטמים.jpg
    KB 111.2 · צפיות: 5

שחר 676

Well-known member
מנהל
אני פשוט לא מאמינה למקרא התגובות
בוודאי שאת מאמינה.
שנאה תהומית כפי שמתבטאת מהתגובה/כתיבה לא תועיל לאף אחד
הוווווו בוודאי שאת שונאת |יעני| - לפחות כמוני אם לא יותר.

כבוד הרב היה מאד עדין ומתון בתגובתו שכן זה הרבה מעבר לטמטום אבל אנו כבר רגילים לכך ולוקחים זאת בחשבון שכן מידי פעם בפעם היהדות מנערת את שולי גלימתה מן הרפש אשר דבק בה כך שבסה"כ אנו לא מזילים דמעה על התבוללותם של אי אילו יהודים בעל כורחם.

נערך לאחרונה ב:
למעלה