האם יש הורים לילדים קצת יותר בוגרים

eu sei que

New member
בתי ספר לילדים הבוגרים - מקומיים או

או בינלאומיים? המלצות בבקשה...

תגובה

אני גרתי שנה בברזיל, בסלוואדור, כשהייתי בת 13. הלכתי לבית ספר בינלאומי, אך אם היינו ממשיכים לגור שם מעבר לשנה הייתי עוברת לבית ספר מקומי. השיקול בעד בית הספר הבינ"ל היה שאשפר עוד את האנגלית שלי . מבחינת פורטוגזית - היו שם שיעורים, ובסוף השנה כבר יכולתי להבין הכל וגם להתבטא בצורה לא רעה בכלל. mas nao lembro nada! לולא שיקולי האנגלית, הייתי הולכת לבית ספר מקומי. נתחיל בזה שבית הספר הבינלאומי מאוד מאוד יקר, אם אני לא טועה בזמנו זה היה 1000 $ לילד לחודש. דבר שני, הוא היה מאוד קטן, בכתה היינו כ- 13 תלמידים. גם הרמה הלימודית לא היתה מזהירה, והבנו שבבתי הספר המקומיים הרמה הרבה יותר גבוהה. הייתי משתלטת גם על הפורטוגזית הרבה יותר מהר אם הייתי הולכת לבית ספר מקומי. כמו כן, היה יותר קל להיפגש עם חברים לאחר בית הספר, כולם מהשכונה, כי לבית הספר הבינ"ל הגיעו ילדים מכל רחבי העיר וזה היה מבצע לוגיסטי להיפגש. חברים אמריקאים שהגעו לברזיל אחרינו קיבלו את עצתה של אימי ושלחו את ילדיהם לבית ספר מקומי, למרות שהם לא ידעו מילה בפורטוגזית. הילדה היתה בערך בגילי, הילד יותר מבוגר, אולי בן 15-16. הם ממש נהנו שם, למדו פורטוגזית מאוד מהר, התחברו עם הילדים. בקיצור, אם נושא האנגלית לא חשוב, הייתי ממליצה על בית ספר מקומי - בגלל הרמה הגבוהה, בגלל שיותר קל להשתלב בחברה ובמנטליות - למרות שבחודשים הראשונים זה יכול להיות קצת יותר קשה.

למעלה