האם מבחינה חוקית אין בעיה

giingiit

New member

לאתר חופש לגייס תלמידי בית ספר למלחמתם בדת? הרי אפילו לעשות רשיון נהיגה אסור לרובם ולהצביע בבחירות אינם יכולים, אז האם מותר לשלוח אותם לפעילות פוליטית אנטי דתית כשאינם נחשבים עדיין כבוגרים? זו לא עבירה על החוק?

neatsun

New member
ממתי פעילות פוליטית אסורה לנוער?

למתנחלים מותר לשלוח נוער, שלא לדבר על ילדים להפגנות? ל"זו ארצנו" מותר לשלוח נוער לצמתים? וכל הנערים שש"ס גייסה ושלחה לכל צומת ופינה לפני הבחירות? ונוער הליכוד? זה קייטנה יצירתית? - זה פעילות פוליטית מובהקת. אז פתאום פעילות נגד כפייה דתית!!! זה לא חוקי???

giingiit

New member
שאלתי כי אני לא יודעת

לו ידעתי לא הייתי שואלת. לא צריך להיות בעמדת התגוננות כזו. אם אתה אומר שזה חוקי אז זה חוקי. למדתי הרבה מאד לאחרונה על החוק האזרחי במדינת ישראל. האם ידעת שמותר לחדור לישיבות כדי להכניס כרוזים עם תמונות חזיר לתוך ספרי קודש, וזה נחשב כפעילות שלא עוברת על החוק, אבל להדביק מודעה עםתמונת חזיר במסגד הביאה למאסרה של אישה בשם טיטיאנה סוסקין? אם זה מותר, למה שיאסרו פעילות מיסיונרית על תלמידי בית ספר? למדתי שבעיני החוק כולם שווים אבל יש כאלו שיותר שווים מכולם. בברכה תמנה

The muffin man

New member
אוווווווויייי ריבויינו של עויילם!

הידעת כי בתקשורת הכללית כתבו שהפיצו כרוזים בהם תמונות של חזיר בישיבות אך הדבר כלל אינו נכון? ראי איך את מסלפת את המציאות בעזרת התקשורת (שנגדה את יוצאת כל פעם מחדש בגלל שהיא "אנטי-חרדית") ללא שום ביסוס במציאות. ואותה אישה שהפיצה את הכרוז נגד האיסלאם, למרות שאיני חושב שמקומה בכלא, היא מטומטמת ברמה עולמית כי היא ניסתה בכוח ללבות אש ולהביא אלימות. אין כל מסר שכלתני בכרוז החזיר שלה, פשוט העלבה.

giingiit

New member
אתה טוען שדעת אמת שיקרו?

הם כתבו הודעה רשמית בדתיים חילונים בוואלה בה הם ממש לא הכחישו את מעשה הפריצה לישיבה, רק שטענו שהם פעלו לפי החוק, אז מה אתה מקשקש בשכל? ואם מטומטמת בעינך אישה כי היא מלבה אש בכוח נגד האיסלמים, איך אתה מכנה את אנשי דעת אמת שהודו רשמית שהם הפיצור כרוזים בספרי קודש בישיבות מתוך התגרות ביהודים? כדאי שתברר דברים לפני שאתה משקר פה במצח נחושה! ושבוע טוב לך בכל מקרה תמנה

פריצה לישיבות

א) "דעת אמת" לא הפיצה כרוזים ובהם תמונת חזיר. "דעת אמת" הפיצה כרוז בנושא הלכות כשרות, ובו הופרכו טענות (החוזרות פעמים רבות אצל מחזירים בתשובה) כאילו כל החיות העונות לקריטריונים הלכתיים כאלה ואחרים מפורטות בתורה (או בהלכה), והיות ובני אדם לא היו "יכולים לדעת" שאלו כל החיות העונות לתנאים הנ"ל - מקורה של התורה הוא אלוהי. "דעת אמת" הביאה דוגמאות לחיות כאלה שאינן מפורטות בהלכה, ואשר עצם קיומן עומד בניגוד ל"סימני הכשרות" של ההלכה. כדי להוכיח כי חיות כאלה אכן קיימות במציאות, הובאו תמונות. אחת התמונות היא של חיה בשם "חזיר-יבלות". זו אינה החיה הנקראת "חזיר". זו חיה אחרת לגמרי. אבל "כרוזי חזיר בתוך ספרי תורה" נשמע הרבה יותר טוב. ב) "דעת אמת" (בניגוד לחלק מן המחזירים בתשובה) אינה עוברת על החוק, ואינה "פורצת" לאף מקום. כרוזי "דעת אמת" מופצים אך ורק במקומות הפתוחים לציבור הרחב, ובשום אופן לא במקומות שיש "לפרוץ" מנעול או מחסום כלשהו כדי להיכנס אליו. "דעת אמת" נוהגת כבוד באנשים וברכוש, שלא כמו החרדים אשר תקפו פיזית את אנשי "דעת אמת" במספר הזדמנויות שונות, ופגעו בגופם וברכושם - וכל זאת רק עקב הבעת דעה שונה משלהם. ג) הפצת כרוזי "דעת אמת" אינה נעשית מתוך התגרות, אלא מתוך רצון שדעותינו יהיו ידועות (ואולי יעוררו אפילו מי מהקוראים למחשבה בנוגע לסוגיות העולות מן הכתוב) - בדיוק אותן מטרות שיש לכרוזים חרדיים דומים. משום מה חשיפה לדעות כאלה מפריעה לך רק כאשר מדובר בדעות של "דעת אמת", אבל לא כאשר מדובר בדעות קרובות יותר לדעותייך שלך.

giingiit

New member
אם היתה תמונת חזיר בכרוז

הרי שמה שטענתי הוא אמת - הוםצו כרוזים ובהם תמונת חזיר. חזיר זו מילה כללית וכוללת בתוכה גם חזיר יבלות, כל שמה שאתה טוען שאינו אמת הוא אמת לאמיתה ודעת אמת כן הפיצה כרוזים ובהם תמונת חזיר. האם חזיר יבלות אינו חזיר? במה חזיר יבלות ושנה מחזיר אחר? האם יש לגביו הלכות כשרות שונות? האם מבחינת ההלכה הוא לא נחשב כחזיר? מה ההבדל? להגיד שחזיר אינו חזיר זה בערך כמוהטיעון המוזר הזה שדג החד-סנפיר אינו בעל סנפיר ועוד יותר מזה, להגיד שלפני ששינו את שמו לחד-סנפיר היה שמו "ללא סנפיר" זה בכלל מגוחח. דעת אמת, בניגוד לקנטרנים אחרים לא נותנת את הדין על מה שהם עושים כי זה משרת את הציבור החילוני. טיטיאנה סוסקין ישבה בכלא כי הפיצה כרוז עםתמונת חזיר (לא הסתכלתי לראות אם היו לו יבלות) בחברון וישבה על כך בכלא כי פגעה ברגשות דתיים, אז אל תקשקש במוח שזו לא עברה עלהחוק. אם לא הפריצה עצמה, לפחות הפגיעה ברגשות דתיים אבל כמובן שבמוסלמים צריך להתחשב, הם אחיכןם, וביהודים אחרים לא. חוש צדק מעוות זה אם לא איכפת לך שאני אומרת זאת בקול רם. ואם לא נעלתי את הבית שלי האם זה נותן רשות לכל אחד להכנס אלי הביתה ולקחת או להכניס דברים? לכל אחד יש רשות להכנס לישיבה אבל כל זמן שהוא מכבד אתהמקום ודעת אמת לא בדיוק עשו זאת וגם לא נכנסו ברשות מנהל הישיבה אלא התגנבו כפחדנים באמצע הלילה ואפילו שברו מנעול של ארון הקודש. אם מדברים על פגיעה ברכוש ובגופם של אנשים, כנראה שפספסת כמה מקרי אלימות של התפרצויות להרצאות והריסתן, ריסוס בתי כנסת בסלוגנים דוחים, נשיכת חרדי, הכאת חרדי על ידי אנשי מר"צ ועוד כהנא וכהנא. אתה רוצה שנערוך חשבונות? אם חרדי יכניס כרוזי חזרה בתשובה לקיבוצי השומר הצעיר, יעיפו אותו משם בביטות וזה לא שונה מכניסתם של אנשי דעת אמת לכפר חב"ד למשל, וניסיונם להסית ילדים או כניסתם של אנשי מר"צ לאיזור חרדי וניסיונם להכריח ילדים להצית דגל של מדינת ישראל כדי לקבל סקופ. הפצת קונטרסי דעת אמת נעשית מתוך גאווה פגועה של אדם שלא זכה להגיע לתפקיד רם מעלה שחשב שהגיע לו. כנראה שהוא פספס את שיעור הגמרא שדן בגאווה תאווה וכבוד שמוציאים את האדם מן העולם. הקונטרסים הינם יתר מדעת אמת, ענבי זעם ואינם נכתבים כדי "לעזור" לאנשים להבין ולחשוב. הם לא מביאים מצע. מה הם בעצם מציעים לחרדים? חברה טובה יותר? ישרה יותר? פחות אלימה? מה? כל המצע שלהם הואניסיונות שווא לסתור את חז"ל והרי לא על חז"ל מבוססת אמונתם של החרדים שלא לדבר על כך שכבר כמה שנים שהם מנסים ללא הצלחה להפריך את חז"ל. אז תעשה טובה - אל תנסה למכור לי לוקשן. אני מכירה את הנושא יותר מדי טוב. לילה טוב תמנה

על חזירים וסנפירים

כפי שאמרתי - חזיר יבלות אינו חזיר, כמו שדוב נמלים אינו דוב, כלב ים אינו כלב, תרנגול הודו אינו תרנגול, תפוח אדמה אינו תפוח, ולביבות בחלום הן חלום ולא לביבות. ובקשר ל"חד-סנפיר" - כפי שנאמר לך כבר, השם "חד-סנפיר" ניתן לדג הנ"ל בטעות, בגלל קפל בעור שחשבו שהוא סנפיר, אבל הסתבר שלא. לא תמיד השם משקף את המהות האמיתית - כמו במקרה "חזיר היבלות" שאינו חזיר, כך גם במקרה ה"חד-סנפיר" שאין לו סנפיר.

giingiit

New member
לאחרונה כששאלתי, חזיר יבלות

היה חזיר. אולי מבחינתך הוא עוף אבל אין לו נוצות. בכל מקרה חזיר זה חזיר זה חזיר זה חזיר זה חזיר. תפוח אדמה הוא תפוח וגם תפוח עץ הוא תפוח רק שאחד של אדמה ואחד של עץ, או שתגיד לי תיכף שתוח עץ הוא תפוח ותפוח אדמה לא? איזה קשקוש. כל תירוצי שם הדג פשוט לא שייכים. לא משנים שם מדג שקראו לו ללא סנפיר בטעות לחד-סנפיר ואחר כך טוענים שאין לו סנפיר. מצטערת אבל המדע לא כל כך מפגר כפי שאתה רוצה שנחשוב בענין הזה. ואגב, כנראה שלא קראת את כל הלינקים שהביא מסורתי על חד-הסנפיר. מסתבר לפי המקורות המדעיים בארה"ב שכן יש לו סנפיר אבל אולי באמת כל המדע מפגר ולכן כולם טועים חוץ ממך? בברכה תמנה

נוער מולדת (למשל) לגייס תלמידי בית ספר למלחמתם נגד זכויות הפלשתינאים? הרי אפילו לעשות רשיון נהיגה אסור לרובם ולהצביע בבחירות אינם יכולים, אז האם מותר לשלוח אותם לפעילות פוליטית לוחמנית כשאינם נחשבים עדיין כבוגרים? זו לא עבירה על החוק? ועוד שאלה: האם מבחינה חוקית אין בעיה לחרדים בירושלים לגייס תלמידי חדר וישיבות למלחמתם בחילוניים? הרי אפילו לעשות רשיון נהיגה אסור לרובם ולהצביע בבחירות אינם יכולים, אז האם מותר לשלוח אותם לפעילות פוליטית אנטי חילונית כשאינם נחשבים עדיין כבוגרים? זו לא עבירה על החוק?

giingiit

New member
שלום חנה

מוכנה לתת דוגמא למלחמה בחילונים שתלמידי ישיבות עושים? אשמח לשמוע פירוט וכמובן מקורות לטענה זו בברכה תמנה

בוא נראה.... נתחיל אולי מהחיתולים

עם הצואה והאבנים שנוער חרדי נוהג להשליך על "מחללי שבת"...כביש בר אילן מוכר לך ? כל תמונות הלווייתו של גנדי ז"ל בטלוויזיה מלאו בנוער מולדת. רובם חובשי כיפות. והנוער בצמתים, אלו עם הציציות והכיפה בעיתות בסערה פוליטיות או עיתות בחירות ? בית"ר ? מולדת ? ילדים משליכי אבנים בשבת ? ההתממות לא תשנה את התמונה. הנוער הדתי והדתי לאומי הוא מהמיליטנטי שיש ומאורגן היטב בקבוצות.

giingiit

New member
הטענות על חיתולים

כבר מעלות אבק וברובן הן סתם השמצות ואם ישנן תגובות של ילדים, זה בעקבות התגרויות כמו אנשי מר"צ שבאו וניסו לשכנע ילדים להצית את דגלישראל כדי שיוכלו לצלם. רוב האינפורמציה שהבאת פה היא פרי תישקורת חילונית. בקשר לנוער דתי ודתי לאומי- לא קשור לחרדים והם בדיעותיהם (לפחות הציוניות) קרובים לפעמים יותר לחילונים מאשר לחרדים. אני גרה ותל אביב ולא ראיתי נוער עם ציציות בצמתים. הנוער החרדי לומד בישיבות ומגיל 13 יום לימודיו מתחיל ב- 7 בבוקר בתפילות והוא לא מגיע הביתה עד 9 בערב. מתי יש לו זמן לפעילות כזו? אולי אם הנוער החילוני היה לומד מתוך אהבה ולא כורח ולא סתם מבלה בבית ספר שמהווה ביבי סיטר עבורו, אולי גם הוא לא היה מחפש תעסוקה כגון חלוקת סטיקרים לשעות הפנאי המרובות שלו, זה כשהוא לא דבוק לטמבלויזיה או למחשב. בברכה תמנה

טל קר

New member
כל הבחורים שמנסים לשכנע גברים

לשים תפילין, הם לא תלמידי ישיבה?

בולשיט. נסי לעבור באחוזה ברעננה

ביום שישי בצהריים.מסיונרים ומיסיונריות חרדים וחרדיות שוטפים את הרחוב עם נרות ותפילין. הגדילו לעשות לפני יום כיפור בשידול לתרומה לישיבות עם שלט "שעה לך סנגור"... תגובת החילוניים ברחוב היתה שכנראה שהם צריכים אחד כזה

giingiit

New member
מיסיונריות???

בואי אלמד אותך מה משמעות המילה "מיסיונריות" שאת זורקת בכזו חופשיות. מיסיונריות זה להעביר אדם מדת אחת לדת אחרת. את זה הם לא עושים ואם פעולתם נקראיתמיסיונריות, מה תקראי לחלוקית סטיקרים של חופש לציבור? ומה תקראי לחדירה לישיבות להכניס כרוזים של דעת אמת על חזירים וכו´? זה לא מיסיונריות? ז תסלחי לי שאגחח אבל זאת לא פעילות מיסיונרית ומה גם, שאלו שעושים זאת הם לא ילדים בגיל בית ספר תגובת החילונים ברחוב נובעת מאי הבנת מהות ראש השנה ויום כיפור ולפי תגובתך אני מבינה שגם את אינך יודעת את החג הבסיסי של הלאום שבו נולדת. אני מניחה שעל קריסטמס וסילבסטר את יודעת יותר מאשר על ראש השנה פסח ויום כיפר. שבת שלום תמנה

giingiit

New member
ואני מתנצלת על טעויות בהדפסת

התשובות שלי. אני עושה כמה דברים בו זמנית ולא חוזרת לתקן טעויות הדפסה. מתנצלת מראש.

אנדרי ז

New member
מהות המושג מיסיונריות

מיסיונריות עפ"י הבנתי היא ניסיון לשכנע בן אדם להחליף בצורה קיצונית תא צורת החיים שלו, לאו דווקא את דתו. לפיכך פעילות של החזרה בתשובה היא מיסיונריות מובהקת. האם זה לגיטימי או לא, זה כבר ויכוח אחר, אולם החוק בארץ אוסר במפורש עד כמה שידוע לי על פעילות מיסיונרית כלפי קטינים. באשר לפעילות של חופש, היא מכוונת בדיוק נגד תופעת המיסיונריות של המימסד החרדי כלפי החברה החילונית בארץ. היא לא מנסה להעביר את הדתיים לצד שלנו, היא רק מנסה לעורר את החילוניים להתנגדות לניסיונות ההשתלטות הכוחניים של החרדים. אומנם קיימת גם הפעילות של דעת אמת, שהיא כן שקולה, אולי, לפעילות החרדית המיסיונרית, אבל למה ציפית, רק לכם מותר?

למעלה