האם תקבלו בשלווה העסקת גננת ערבייה

אבי בן 1231

Well-known member

קלייטון.ש

Well-known member
אם היא יפה - ויש ערביות מאד יפות, אז ממבחינתי ברוכה הבאה.
אותי מעניין דווקא אם הערבים יקבלו לגן שלהם גננת יהודיה, ובמה שנוגע לאפשרות להעסיק מטפל גבר בגן ילדים, ברור שאין סיכוי. אפילו אין מילה מתאימה לתאר תפקיד כזה. הרי "גנן" תפוס למקצוע שונה לגמרי.

שמלת תחרה1

Well-known member
הערבים יקבלים רופאים יהודים? אחיות יהודיות? קופאית יהודיה? למה שלא יקבלו גננת יהודיה?
השאלה האם גננת יהודיה תסכים לעבוד במגזר ערבי?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אם היא יפה - ויש ערביות מאד יפות, אז ממבחינתי ברוכה הבאה.
אותי מעניין דווקא אם הערבים יקבלו לגן שלהם גננת יהודיה, ובמה שנוגע לאפשרות להעסיק מטפל גבר בגן ילדים, ברור שאין סיכוי. אפילו אין מילה מתאימה לתאר תפקיד כזה. הרי "גנן" תפוס למקצוע שונה לגמרי.
אני מכיר גן אחד של חב"ד שבו עבד גנן.

אני זוכר שהוא נעדר לא מעט מהעבודה כי במילואים הוא שרת כמ"פ בשריון.

Harrington

Well-known member
מנהל
אם היא תתפקד ככל הגננות, ללא כל בעיה.
אם היא תבקש לקדם אג'נדות וכדו' (היה מקרה כזה עם מורה ערבייה לפני זמן מה), אז לא.

אבי בן 1231

Well-known member
אני מכיר גן אחד של חב"ד שבו עבד גנן.

אני זוכר שהוא נעדר לא מעט מהעבודה כי במילואים הוא שרת כמ"פ בשריון.
לפי התמונה בכתבה היא מאוד יפה, והאמת בזמן הלא רחוק היו המון מקרים של התעללות מצד גננות וסייעות יהודיות ואפילו מקרה מוות אחד של פעוטה.
ד.א. אני מכיר אחד שעבד בגן גדול כמבשל, זה אני, מאוד נהנתי מהתפקיד הזמני הזה להיות עם ילדים חמודים.

SupermanZW

Well-known member
בגן של ילדכם או נכדכם??
כן.

משתפרת1

Well-known member
קודם כל, יש מורים יהודים בבתי ספר ערביים. גם כדורגלנים יהודים בקבוצות ערביות. ההיפך גם הוא קיים.
לגופו של ענין: נורא קל לי להצטייר כליברלית, להגיד שמה שמשנה זה האיכויות הפדגוגיות של הגננת. אבל אני חושבת שמי שיכול לענות בכנות הוא מי ששולח ילדים או נכדים לגן, ויכול לדמיין מצב בו הגננת שלהם ערביה. אני לא שם. אז כן, נראה לי שאם היא מחנכת וגננת טובה ואם איננה מנצלת את תפקידה לרעה- אין בעיה. אבל אני מודעת לכך שאין לי מושג איך הייתי מרגישה אם המצב הזה היה נוגע לגן של הילד הפרטי שלי.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא רואה סיבה אחת למה לא?
אם היא מקצועית וטובה, שזה מה שחשוב.
הסיבה היא שגננות מלמדות את הילדים על חגי ישראל, שרות שירי ארץ ישראל, מלמדות על ימי הזיכרון.
אני מניח שגננת ערבייה לא תשיר את התקווה ולא תעמוד דום.

אם היא תתחייב לעשות זאת בלב שלם, אין כל בעיה עם גננת ערבייה.

SupermanZW

Well-known member
קודם כל, יש מורים יהודים בבתי ספר ערביים. גם כדורגלנים יהודים בקבוצות ערביות. ההיפך גם הוא קיים.
לגופו של ענין: נורא קל לי להצטייר כליברלית, להגיד שמה שמשנה זה האיכויות הפדגוגיות של הגננת. אבל אני חושבת שמי שיכול לענות בכנות הוא מי ששולח ילדים או נכדים לגן, ויכול לדמיין מצב בו הגננת שלהם ערביה. אני לא שם. אז כן, נראה לי שאם היא מחנכת וגננת טובה ואם איננה מנצלת את תפקידה לרעה- אין בעיה. אבל אני מודעת לכך שאין לי מושג איך הייתי מרגישה אם המצב הזה היה נוגע לגן של הילד הפרטי שלי.
זה דורש הרבה אומץ להודות בגזענות, עם זאת, אני מעריך כנות. מודעות לבעיה היא מחצית הדרך לפתרון.

קודם כל, ברור לי שיש אפליה וגזענות. אבל - יש גם עיתונות צהובה, מסלפת ומביימת.
להערכתי, סביר יותר שאותו "תחקיר" משקף את הבעיה השניה ולא הראשונה. (מדבר על סבירות ולא מידיעה).
למשל - שהפניות בפעם הראשונה ובפעם השניה לא היו זהות, מלבד השם. או - שהשמיטו חלק מהתשובות (בפעם הראשונה את החיוביות, ובפעם השניה את השליליות). שהפניות נעשו בתקופות שרלוונטיות יותר/פחות לגיוס עובדים וכד'.

בגן של ילדכם או נכדכם??
אין שום סיבה שבעולם שלא נקבל הגנת ערביה אם היא תומך לפי הוראות משרד החינוך, כלומר חגי ישראל וכולי

נעימה 5

Active member
מקוה שהיא תלמד אותם אהבת הארץ שלנו, חינוך זה דבר מאד רגיש זה לא כמו רופא שבא לתת רק מרפא או עובד בבית מרקחת שנותן שרות של תרופות
חינוך ילדי הגן,,זה עיצוב וחינוך הילדים,, הרכים,, גם בנושא מסורת ואהבת המולדת,, קשה ללמד על משהוא שאתה לא מאמין בו,,וההגיון אומר שכל אדם
מחובר יותר לעם שלו,,,ולמי שיכת המדינה הזאת, וזה משמעותי להמשך גידולם לאנשים בוגרים

למעלה