הבה נראה אם נושא זה ידליק משואות כאן

אבח"י

Well-known member
אתמול ח"כ שאשא-ביטון זכתה ב"הארה" דמוקרטית מן הגדולות שישנן לפרלמנטר אמיתי. היא גילתה שהכנסת היא הריבון על העם, היא הייצוג שאינו סימולקרה ריקה מתוכן של העם, היא העם.
לצערנו, במהלך 10 שנות שלטון ארוכות ומייגעות במיוחד, הצליח רה"מ בעזרת זוגתו וכנראה גם בנו ושאר מלחכי הפנכה לסוגיהם ולמיניהם, לשכנע שהממשלה היא הריבון האמיתי, ובכך הפר את האיזון בין שלוש הרשויות.
לצערנו, ח"כים רבים מהליכוד, ודוק, הלכוד מאמינים שהיותם ח"כים הינה נאמנות למפלגה בלבד, נאמנות אך ורק לממשלה בראשות הליכוד ואפס, ממש אפס מחויבות לציבור, שבחר בהם, ולכן הם כפופים לו ורק לו.
כך, שכאשר ראשת וועדה מצביעה כנגד החלטות הממשלה בתוקף היותה הציבור, בשל מידע מוטעה לגמרי שמספק משרד הבריאות, וקבלת נתוני אמת הבריון הקבוע שירש את אמסלם וביטן, בטרם נורש ע"י הח"כית השכנוזה תואמת שרה - הילה מארק - יצא למתקפה חזיתית נגד יו"ר הוועדה שעשתה מלאכתה הדמוקרטית כראוי, והגדיל עשות ונועץ עם הקאפו דה טוטי קאפו לכאורה ושלח מכתב ליו"ר הכנסת בשם סיעת הליכוד!
בסוף, הדביל, מיקי זוהר - מכלוף, הורד מהעץ הגבוה עליו טיפס [ ללא חור בחליפה המגוהצת או שריטה בפניו המגולחים הפעם למשעי ] עם פעולות משמעתיות נגדה!
אכן
מקרה בוחן למבחני האזרחות שיבואו בעתיד לתלמידי ישראל.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתמול ח"כ שאשא-ביטון זכתה ב"הארה" דמוקרטית מן הגדולות שישנן לפרלמנטר אמיתי. היא גילתה שהכנסת היא הריבון על העם, היא הייצוג שאינו סימולקרה ריקה מתוכן של העם, היא העם.
לצערנו, במהלך 10 שנות שלטון ארוכות ומייגעות במיוחד, הצליח רה"מ בעזרת זוגתו וכנראה גם בנו ושאר מלחכי הפנכה לסוגיהם ולמיניהם, לשכנע שהממשלה היא הריבון האמיתי, ובכך הפר את האיזון בין שלוש הרשויות.
לצערנו, ח"כים רבים מהליכוד, ודוק, הלכוד מאמינים שהיותם ח"כים הינה נאמנות למפלגה בלבד, נאמנות אך ורק לממשלה בראשות הליכוד ואפס, ממש אפס מחויבות לציבור, שבחר בהם, ולכן הם כפופים לו ורק לו.
כך, שכאשר ראשת וועדה מצביעה כנגד החלטות הממשלה בתוקף היותה הציבור, בשל מידע מוטעה לגמרי שמספק משרד הבריאות, וקבלת נתוני אמת הבריון הקבוע שירש את אמסלם וביטן, בטרם נורש ע"י הח"כית השכנוזה תואמת שרה - הילה מארק - יצא למתקפה חזיתית נגד יו"ר הוועדה שעשתה מלאכתה הדמוקרטית כראוי, והגדיל עשות ונועץ עם הקאפו דה טוטי קאפו לכאורה ושלח מכתב ליו"ר הכנסת בשם סיעת הליכוד!
בסוף, הדביל, מיקי זוהר - מכלוף, הורד מהעץ הגבוה עליו טיפס [ ללא חור בחליפה המגוהצת או שריטה בפניו המגולחים הפעם למשעי ] עם פעולות משמעתיות נגדה!
אכן
מקרה בוחן למבחני האזרחות שיבואו בעתיד לתלמידי ישראל.
אין לזה שום קשר מיוחד לנתניהו "ולזוגתו". מאז ומתמיד זה פעל כך בישראל. חלק משיטת הממשל הקואליציונית. כך היה בימי ממשלות השמאל, כך היה בימי ממשלות הימין. כך היה מקום המדינה ועד לעשור האחרון וכך אכן היה גם בעשור האחרון.

אבח"י

Well-known member
שיטת הממשל הקואליציונית גם אחראית לעליית הימין הקיצוני באירופה, אז..?
השאלה היא תמיד, מה רה"מ ספציפי עשה למען הדמוקרטיה או למען עצמו בשיטה זו. בניגוד לאחרים, הבוטות, חוסר התחכום, הבריונות שמפעילה המשפחה בבלפור סוטה ושונה מכל משפחת רה"מ אחר. וכן, פולה היתה קלפטומנית, גולדה רווקה זקנה, אשכול עם בת מפגרת או שרון עם בן שנכנס בגללו לכלא. אבל משפחת אולמרט לא העזה כמשפחת הביבי. וזה ההבדל הגדול במיוחד, והשינוי שהוא מסוכן במיוחד. שמעת את ח"כ מארק וכוונתה לבחור שופטים על פי דעותיהם ולא עפ"י כישוריהם? זו הנחייה ביביאנית מובהקת. אבל מתנה קטנטנה לשבת

Harrington

Well-known member
מנהל
שיטת הממשל הקואליציונית גם אחראית לעליית הימין הקיצוני באירופה, אז..?
באמת אז? אין שום קשר לדברי. המצב שתיארת כחריג כביכול או קשור לנתניהו, הוא המצב בישראל מאז ומתמיד ללא כל קשר לזהות ראש הממשלה. זאת המציאות, לטוב ולרע (בעיני זה רע אבל זה דיון אחר).

השאלה היא תמיד, מה רה"מ ספציפי עשה למען הדמוקרטיה או למען עצמו בשיטה זו. בניגוד לאחרים, הבוטות, חוסר התחכום, הבריונות שמפעילה המשפחה בבלפור סוטה ושונה מכל משפחת רה"מ אחר.
לא יודע אם זה נכון אבל גם אם כן, זה מה יש :). כל ראש ממשלה ואופיו. לכל ראש ממשלה היו תומכים והיו מתנגדים, קולניים יותר וקולניים פחות. בכל דור ותקופה מתנגדים היו משוכנעים שראש הממשלה שלו הם מתנגדים הוא החמור ביותר בהיסטוריה. מובטח לך שגם בעוד עשור מהיום יטענו שמי שיהיה אז יהיה כך וכך ולא היה כדוגמתו וכו', ונתניהו ייכנס לרשימת הפחות נוראיים. דרכו של עולם.
בכל מקרה אני לכתחילה חולק על הטיעון הזה. כך למשל בעיני אריאל שרון היה פי כמה יותר חמור בתחום שאתה מדבר עליו. וגם הוא לא היחיד בעיני. ס"ה עניין של השקפה פוליטית.

אבח"י

Well-known member
לא מסכים אתך. אני חושב שעד ביבי לא היה לנו מושחת, שקרן ותאב כוח כמוהו, וזו לא השקפה פוליטית, אלא עדויות מובהקות.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא מסכים אתך. אני חושב שעד ביבי לא היה לנו מושחת, שקרן ותאב כוח כמוהו, וזו לא השקפה פוליטית, אלא עדויות מובהקות.
זה לגמרי השקפה פוליטית, אבל גם זה כמובן לגיטימי לחלוטין (אני רק לא מבין אף פעם מדוע אנשים מתקשים פשוט להודות בכך).

אבח"י

Well-known member
אתה יודע, לפעמים הכלבים מפסיקים לנבוח ואז השיירה נעצרת. תבדוק פעם התנהגות של כלבי רחוב, אני מניח שאז תתחיל להגיב אחרת. אבל אתה מה אכפת לך? אתה בקנדה? מאימתי ענייני ביבי ומדינת ישראל הם עסק שלך, למעט כתיבה כאן והתנהגות כמו-טרולית לעתים. ובבקשה אל תקשקש לי על נאמנות, געגועים ואכפתיות.. תבוא לפה ונדבר.

אבח"י

Well-known member
במה אני צריך להודות? בהיותי שמאלן, הנה הודיתי. מצביע הרשימה המשותפת - בהחלט. השחיתות הביביאנית היא שיא, לפחות עפ"י הגילויים הן ממה שקורה בביתו, הן מהתערבות בנו ואשתו בעבודתו, על אף שאינם נבחרי ציבור, הן בהחלטות תמוהות [ מטוס לראש ממשלה]. ולא טענתי שרבין היה צדיק או לאה קדושה תמימה, נהפוך הוא, גם הרבינית תחבה ידיה, אבל לא בעוצמות ה-טרללה של ה-שרה. גם בני ראשי ממשלה אחרים התערבו, אבל לא ברמה שהפלוץ הלכאורה עם טורט מתערב. אבל, ברור לחלוטין שכל התיחסות באשר היא למנהיג פוליטי היא פוליטית, דא עקא שמעשיו והחקירות וכתבי האישום אינם פוליטיים.

Harrington

Well-known member
מנהל
במה אני צריך להודות?
בכך שדעות מסוימות או אמירות מסוימות נובעות נטו מהשקפה פוליטית ובניגוד למוצהר, לא נאמרות מתוך איזושהי אובייקטיביות מדהימה או בחינה אמפירית עובדתית של משהו.
אני לא מדבר דווקא עליך. הרי אנחנו לא מכירים וזאת אחת הפעמים הראשונות אם לא הפעם הראשונה בכלל שיש אינטראקציה כלשהי בינינו. אני מדבר באופן כללי על המנהג הזה, שאפשר למצוא אותו בדרך כלל בעיקר בשמאל.

אפשר להביא שלל דוגמאות לכך, גם מתוך דבריך כאן למעלה, אבל זה מיותר בעיני. הטענה תישאר אותה טענה איתן ובלעדיהן.

אבח"י

Well-known member
על זה בוודאי לא נתווכח, כי אני מסכים אתך לגמרי, אבל מסתייג מהכללה שלך - בעיקר בשמאל. יש בשמאל התנשאות בלתי נסבלת, כמו הם קיבלו קושאן על "השכל הישר" "על היצירתיות" "על הסאטירה ועל הפארודיה", גם אותי הענין הזה מכעיס מאוד. הכעיס אותי היחס של רפובליקת הספרות ל-אצ"ג עד שדן מירון, שמאל סלוני מובהק, נתן לו "הכשר", אבל היחס לסבתו הימני מזעזע. עם זאת, אנשי ימין לא טובים יותר גם ביחס שלהם אל אנשי שמאל וגם ביחס שלהם כלפי עצמם.
אגב, ביטוי דוחה של אלימות שמאל היתה לפני יומיים לכתב ערוץ 13 בן חיים, היא היתה די דומה לאלימות שהופעלה נגד אברמוביץ שהגיע להפגנת ימין. השוליים תמיד דומים בסופו של דבר. השאלה היא איך מצליח המרכז ה"רגוע יחסית" להרגיע את השוליים שלו.
רק בענין הביבי ומעלליו - אני מתיחס לענינים עובדתיים. ההתנגדות שלי אליו פוליטית לגמרי, הרי לא נתווכח על זה. הבריונות של מיקי זוהר אינה שונה מבריוני שמאל בכנסות הראשונות של המדינה, ודאי.
נעים מאוד להכיר הרינגטון ♥

Gu987

Well-known member
אבל גם לא היה לנו גאון כמוהו שלמרות שלטענתך מושחת, לא מצליחים להרשיע אותו בכלום. אנחנו צריכים ראש ממשלה כשרוני כזה. לא כמו אולמרט הצדיק שקיבל מעטפות כסף... אי אפשר להרשיע את ביבי, אז מחפשים משהו כמו "סיקור חיובי".
סיקור חיובי לביבי... חחח. סיקור חיובי לביבי.כמה משעשע...

למעלה