הגירה - התייעצות

sky66

New member
הגירה - התייעצות

הי,
אני ובעלי (פלוס ילדה בת 5) מעוניינים להגר לארה"ב.
בעלי הוא מנהל פיתוח בארץ בחברת סטארט אפ והתחלנו לרחרח על משרות עבורו בארה"ב. הוא יצר קשר עם בן דוד שלי שגר שם והוא קישר אותו ליזם באוסטין שמנסה לברר לו על משרה שאולי תתאים.
1. לאור כל מה שקראתי בפורום על H1B ועל כך שההגשה היא רק בשבוע הראשון של אפריל, יש דרך אחרת לעשות הגירה חוקית לפני?
2. אני תרפיסטית באומנות עם תואר שני ועובדת עם קופ"ח מכבי ופרטי, האם ישנה דרך שאוכל לעבוד בארה"ב ? לא יודעת מה אני אעשה 3 שנים ללא עבודה עד שיתחילו תהליך לגרין קארד.
3. יש לי דרכון אירופאי, האם זה יכול לעזור איכשהו?
4. לאחרונה סירבנו להצעה לרילוקיישן לקליפורניה לתפקיד עם שכר 140K שנתי משום שלפי החישובים שלנו לא היינו מסיימים את החודש, כמה זה סביר לבקש אם המטרה זו הגירה? מתכוונים לחיות טוב לפחות כמו בארץ עם נסיעה לארץ פעם בשנה, דירה 3 חדרים, 2 רכבים, אולי להירשם ללימודים עבורי, חוגים לילדה.. הגענו לחישוב של 170K, זה נראה לכם ריאלי לתפקיד של tech lead / cto ?

תודה רבה לעונים :)

doronf65

New member
לדעתי טעיתם כשדחיתם ת'הצעה

אם אתם ממילא רוצים לעבור, וכבר היתה הצעה על השולחן... יאללה תנועו גם אם אתם ב- 80% מהיעד, ותוך זמן קצר הייתם מתאפסים על עצמכם.

sky66

New member
כן, אולי טעינו

וכנראה גם נלחצנו, אבל עכשיו מסתכלים קדימה, יש דרך לעקוף את העניין של ויזת H1B ולקבל ויזה בדרך אחרת עד אפריל?

doronf65

New member
שתי הויזות הנפוצות להגירת עבודה

הן L ו h1b
L לא רלוונטית לכם. לכן אין איך לעקוף. אבל אתם רותמים ת'עגלה לפני הסוסים אם אין לכם הצעה עדיין, והבנתי שלא.

מציע כן לכוון לויזת L, אבל בפרק זמן ארוך

זה יימשך כנראה לפחות שנתיים, אבל זה מסלול מסודר.
אם בעלך ימצא בקרוב עבודה בחברה גדולה עם סניפים בארה"ב (אפל וגוגל, אבל גם הרבה אחרות), הוא יוכל לסיים תפקיד בעוד שנה-שנתיים ולחפש תפקיד בסניף בארה"ב.
זה לא פשוט ויש הרבה "אם" בדרך.
אבל אין הגרלות, תקבלו חבילת רילוקיישן ובעיקר - תוכלי לקבל אישור עבודה.

מה שכן, זה לא פשוט, מנטלית, לעבור מסטארטאפ לחברה גדולה...

ilanvag

New member
מצטער דורון, לא מסכים.

קליפורניה היא מקום גדול... ואם היה מדובר במשרה בעמק הסיליקון, אז עם $140K הם לא היו גומרים את החודש, ושורפים חסכונות בקצב מטורף... מה גם שלא ברור בכלל מה ההצעה הזו כללה, איזו ויזה, ועד כמה קל/אפשרי היה לדלג ממנה לשלב הבא.
&nbsp
להיתקע כמה שנים בוואלי, עם משכורת של 140K -- ממש לא רעיון טוב.

Kender00

New member
מסכים עם אילן
וצרפתי לינק לכתבה מ Business Insider

לגבי מדד עלות מחיה מ 2016 בארה״ב
http://www.businessinsider.com/america-most-expensive-places-to-live-2018-5

Ziv172

New member
אנחנו התחלנו ממשכורת 40k

בעיר לא הכי זולה עם שני ילדים בגן
היה טוב עכשיו מעולה

ilanvag

New member
פוסט-דוק, נכון?

מצטער, לחלוטין לא רלבנטי.
&nbsp
(למרות שגם אנחנו התחלנו ככה; אבל אפילו לא טרחתי לציין את זה, כי בפירוש התכלבנו בשנים הראשונות, שרפנו חסכונות בטירוף, ובפירוש לא הצלחנו לחיות מהתקציב הזה... וכל מי שמספר לי על "חיינו בעיר יקרה עם 40K", אני ישר שואל אותו מאיפה הם הביאו כסף נוסף -- חסכונות, משפחה, עבודה נוספת, וכדומה -- כי עוד לא הכרתי אף משפחת פוסט-דוק או דוקטורנט שהצליחו לחיות מתקציב שכזה... ובכל מקרה, כל זה אינו רלבנטי לפותחת השרשור ולרצונות שלה.)

guy56782

New member
אנחנו חיינו מסכום כזה כזוג

בשנה הראשונה שלנו בארהב, במנהטן, והסתדרנו לא רע (והיו לנו חסכונות לשרוף אם היינו רוצים). כמובן עם דיור מסובסד, ובלי אוטו שבכל מקרה לא צריך פה... אני עברתי ממשכורת הייטק בישראל, ולא הרגשתי ירידה ברמת החיים - אפילו להפך. כמובן שעם ילד במנהטן זה סיפור אחר לגמרי...

Ziv172

New member
לא התכלבנו, וכן גרנו בשכונה טובה

צימצמנו מסעדות ולא היו לנו עיניים גדולות לטיולים ובילויים לא ידעתי או התעניינתי בזה בכלל ,אז נהנינו מטיולים בפארקים הקרובים וכו. עם מציאת העבודה הנוספת תוך חצי שנה בלבד הכל השתנה מהבחינה הזו - טסים המון טיולים יקרים בית ולא דירה והאמת אני אוהב יותר דירות פחות כאב ראש וכו אבל עדיין נהנים מהאוכל הביתי והטיולים הפשוטים. פשוט חיינו בפשטות בחצי שנה ראשונה. אני לא אומר שזה רלוונטי להם אבל מנסה להראות שזה לא אסון ודווקא טוב יכול לצאת מזה לא חייבים הכל לפי חישובים . אחרי מספר חודשים הכל משתפר פי כמה מישראל וגם זה חוויה. עדיין לא קנינו אוטו נוסף אין צורך.. לא שרפנו חסכונות לא עזרה מההורים אז פשוט נהנינו במסגרת הקיימת

KallaGLP

New member
אני דווקא חושבת שלאור השילוב של

מעבר לקליפורניה היקרה (במיוחד אם מדובר באזור עמק הסיליקון-מפרץ סן פרנסיסקו, אך גם באזור דרום קליפורניה זה ממש לא שוס) ואורח החיים שסיפרתם כאן שאתם רוצים לנהל (כולל נסיעה לארץ כל שנה) עשיתם בשכל שדחיתם את הצעה, במיוחד אם לא דובר על גרין קארד בזמן הממש קרוב (יש לקחת בחשבון שגם אחרי שהוא מתחיל, תהליך הגרין קארד כיום ממושך בטירוף ועלול להימשך שנים). לאור העובדות שהצגת כאן, לא היה לכם שום סיכוי לשנות ולשפר את מעמדכם בארה"ב בעתיד הנראה לעין, ובפרט לקיים את אורח החיים שתואר כאן.
באשר לעתיד - שוב, השאלה אם בעלך יצליח למצוא מעסיק שיהיה מוכן לשלם לו משכורת נאה שתאפשר את קיום רמת החיים שבה אתם מעוניינים (170 זה בהחלט המינימום אם מדובר באזורים שהוזכרו קודם, ורצוי יותר) ולהוציא לו ויזה. אף אחד לא יכול לנבא אם כן או לא, אך שום דבר לא מונע ממנו לנסות לחפש.

doronf65

New member
בלי העזה אין הצלחה, וזה 100% סיכוי

כל איש ושיקוליו, ואני לא בעד קפיצה לבריכה ריקה, אבל אם כבר מוצעת משכורת של 140K וכל הדפציט המחושב הוא 30K... לא הייתי ככ קטגורי. לא כל יום מקבלים כזו כפית (כסף, לא זהב... אולי אפילו ארד...) אבל בכל זאת, זו כפית. וזה הרבה מעבר למה שרבים וטובים (ואני בתוכם) התחילו איתו.
&nbsp
&nbsp

Alfa156 GTA

New member
מסכים איתך לגמרי

בעבר סירבתי על רילוקיישן לבוסטון מאחר ולא התאים לנו בלוחות זמנים (לא ולאשתי) הרבה זמן הצטערנו על זה, ולקח לנו הרבה זמן להגיע לבוסטון שוב בלי הרילוקיישן שהיה על השולחן.

KallaGLP

New member
כי המחירים עלו בצורה מטורפת בשנים האחרונות

ולדעתי ההפרש של 30K במקרה הזה הוא הכרחי וקריטי כדי להגיע למשהו הכי מינימלי שיש ולא מספיק כדי להגיע למשהו סביר. כדי להגיע למשהו סביר בעמק הסיליקון צריך לפחות צפונה מ-180, בהנחה שזה האזור שבו מדובר.

KallaGLP

New member
אגב, הם בעצמם כותבים שעשו חישוב וראו שמדובר

בהתאבדות כלכלית, ולדעתי הם לא טועים. לדעתי כשעושים כזה שינוי גדול בחיים צריכים להיות שלמים איתו, והם לא היו. אילו באמת רצו לעבור בכל מחיר, היו כנראה עושים זאת.

doronf65

New member
אילו מחירים עלו?

למה ההכרזות הבומבסטיות? גם אני חי באמריקה, הרבה שנים בקליפורניה ולא באזורים הזולים, ועכשו בניו יורק, וגם פה ממש לא באפסטייט אלא ממש קרוב למנהטן ועובד בעיר.
&nbsp
שוב, אני חוזר על העיקרון: רבים מאיתנו לא הגיעו עם כרית של 140kk... ובלי שהיו מעיזים לקחת צ'אנסים היו כותבים היום בפורום הזה מישראל. אז לדעתי לדחות רילוקיישן כאשר יש 140k שנתי, רק בגלל שהמתמטיקה מראה חוסר של 30k זה פשוט חבל. החיים אינם בטחון מלא. אף פעם. ולפעמים בשביל לשנות את כללי המשחק ולעבור מדינה צריך לקחת בחשבון הצטמצמות מסויימת וקצת קשיים או סיכונים... שאני בטוח שלאנשים מהסוג שמקבלים כזו הצעה לא יהיה קשה להתמודד איתם.
&nbsp
זו דעתי.

KallaGLP

New member
התכוונתי לעלויות המחיה בעמק הסיליקון, כמו שהבהרתי.

ושוב, זו לא המטרה של כולם לברוח מישראל ולהגר לארה"ב בכל מחיר. יש כאלה, ונראה לי שפותחי השרשור הנוכחי ביניהם, שרמת החיים גם חשובה להם. אין מצב שהייתי מסכימה לרדת ברמת החיים כדי לעבור לארה"ב. לא היה לי וגם כיום אין לי כל עניין לקחת צ'אנסים כאלה. אתה מציג את זה כאילו המטרה העיקרית בחיים של כולנו היא המעבר לארה"ב, וזה פשוט לא בהכרח נכון עבור כולם. יש כאלה שאין להם בעיה להישאר בישראל והם יעברו רק אם זה באמת ישתלם או לפחות לא יפגע להם ברמת החיים. שוב, אילו הדבר היחיד שהיה לנגד עיניהם זה למצוא את עצמם בארה"ב בכל מחיר, כנראה שהיו מקבלים את ההצעה, אך כנראה שהיו להם גם שיקולים אחרים. פרט לכך, זה כבר בכל מקרה חלב שנשפך, אז מה זה יעזור להם לחזור ולהתייחס לזה כאל טעות? עדיף לתכנן את העתיד ולעשות זאת בשאיפה שבכל זאת הילוקיישן לא יהיה בכל מחיר ושאם הם באים למקום יקר, שהשכר יהיה כזה שיאפשר להם חיים נוחים. אם יחליטו שעדיף להם להתפשר כדי לעבור (בהנחה שתהיה עוד הזדמנות) - תמיד יוכלו לעשות זאת, אך לפחות שיעשו זאת בעיניים פקוחות ועם ציפיות ריאליסטיות.

doronf65

New member
יופי. ועכשו יש להם חומר למחשבה.

אחרי שהבהרת את ה scope של דברייך...

למעלה