הגנה על תשואה שקלית

מצב
הנושא נעול.

alonbran

New member
הגנה על תשואה שקלית

הגנה על תשואה שקלית
בכוונתי לרכוש אג"ח דולרית קצרה בתשואה גבוהה. אני חושש כי ירידת הדולר תוריד את התשואה השקלית .האם כדאי למכור כנגד חוזה סינטטי על שער הדולר ולגלגל אותו מידי חודש או לכתוב כל חודש CALL .

יקר מאד

הגנה על תשואה שקלית
בכוונתי לרכוש אג"ח דולרית קצרה בתשואה גבוהה. אני חושש כי ירידת הדולר תוריד את התשואה השקלית .האם כדאי למכור כנגד חוזה סינטטי על שער הדולר ולגלגל אותו מידי חודש או לכתוב כל חודש CALL .
יקר מאד
הגנות מעין אלה יהפכו את ההשקעה ללא כדאית בכלל

alonbran

New member
החוזה עדיף על הCALL?

בכלל
אם הוא קונה אג"ח דולרי ב-37,600 ש"ח, אז כן, אם הריבית היא גבוהה יותר (יותר ממה שמגולם באופציות) - אז כן, משתלם לעשות חוזה סינטטי.
החוזה עדיף על הCALL?

NS101

New member
שמע

החוזה עדיף על הCALL?
שמע
מה זאת אומרת 'עדיף'? כל דבר אמור לשרת מטרה כלשהי. אם תכתוב CALL, אז מקסימום תרוויח את כל מה שכתבת. מה קורה כשזה עובר את הסטרייק שכתבת בו? אז הנכס הדולרי שלך ממשיך לרדת ואתה לא רואה שוב דבר מהצד השני. לכתוב CALL עמוק בתוך הכסף ישרת את מה שאתה מחפש לפי דעתי - כזה עם דלתא כמה שיותר גבוהה. חוזה סינטטי זו גם אחלה דרך.

la DVD

New member
השקעה במטבע אחר לא צריכה להיות מגודרת

הגנה על תשואה שקלית
אחרת מה ההיגיון בהשקעה?

NS101

New member
יש הגיון

אחרת מה ההיגיון בהשקעה?
יש הגיון
אם יש אג"ח דולרי שאני חושב שיעשה תשואה של נניח 5% בשלושה חודשים, אז הגיוני לקנות אותו ולגדר.

la DVD

New member
תשואה גבוהה לתקופה קצרה יכול

שמע
הוא כתב 'שברצונו לרכוש אג"ח דולרי לתקופה קצרה בתשואה גבוהה' - זה בדיוק זה.
תשואה גבוהה לתקופה קצרה יכול
להיות גם 7% לשנה, בשביל זה לא הייתי ממליץ לגדר עם חוזה

alonbran

New member
הרעיון מאחורי ההשקעה

אחרת מה ההיגיון בהשקעה?
הרעיון מאחורי ההשקעה
להנות מהריבית האטרקטיבית של כ 10% דולרית בלי לגלות אחרי חצי שנה שהדולר נפל עוד איזה 5% ובכלל היה כדאי לקנות מק"מ

חגי

New member
הרעיון ידוע - מפתיע שיש כל כך הרבה

הרעיון מאחורי ההשקעה
להנות מהריבית האטרקטיבית של כ 10% דולרית בלי לגלות אחרי חצי שנה שהדולר נפל עוד איזה 5% ובכלל היה כדאי לקנות מק"מ
תגובות פה שלא הבינו אותו. במקום להשקיע באפיק שקלי המניב ריבית נמוכה ניתן לרכוש אגח דולרי (מובנים עם סיכון נמוך נותנים בקלות תשואות של 10% ומעלה) ופשוט להפוך את ההשקעה הדולרית לשקלית הדרך הפשוטה ביותר היא למכור חוזה או למכור קול עמוק. קול 350 נראה מספיק טוב. הייתי ממליץ לך למכור אותו על חודש פברואר או מרץ. כך גם תוכל להרוויח פרמייה קטנה על שער הדולר ולאורך זמן להרוויח גם מכך.

חגי

New member
ועוד הערה- אם מכירת קול היא בעייתית

תגובות פה שלא הבינו אותו. במקום להשקיע באפיק שקלי המניב ריבית נמוכה ניתן לרכוש אגח דולרי (מובנים עם סיכון נמוך נותנים בקלות תשואות של 10% ומעלה) ופשוט להפוך את ההשקעה הדולרית לשקלית הדרך הפשוטה ביותר היא למכור חוזה או למכור קול עמוק. קול 350 נראה מספיק טוב. הייתי ממליץ לך למכור אותו על חודש פברואר או מרץ. כך גם תוכל להרוויח פרמייה קטנה על שער הדולר ולאורך זמן להרוויח גם מכך.
תוכל לרכוש פוט - למעשה כרגע זאת בהחלט אסטרטגייה חכמה יותר. מאחר ורבים צופים החלשות לדולר - לא מן הנמנע שהוא יחזור לרמת 3.9-4 במיוחד לאור מצבו החלש בעולם והתחתית אליה הגיע. רכישת פוט 390 תגבה ממך פרמייה קטנה אבל כשהדולר יטוס ל- 4 או יותר אתה תחגוג עם תשואה כפולה - גם ריבית גבוהה וגם רווח מעללית הדולר. פוט 390 סחיר למדי גם בסדרות פברואר ומרץ ורכישתו אינה משעבדת ביטחונות כלשהם. אגב - על איזה אגח חשבת? אולי אוכל להציג בפניך אלטרנטיבות שאינך מודע להן.

NS101

New member
דווקא לקנות ככה פוט לא נראה לי פיתרון טוב

תוכל לרכוש פוט - למעשה כרגע זאת בהחלט אסטרטגייה חכמה יותר. מאחר ורבים צופים החלשות לדולר - לא מן הנמנע שהוא יחזור לרמת 3.9-4 במיוחד לאור מצבו החלש בעולם והתחתית אליה הגיע. רכישת פוט 390 תגבה ממך פרמייה קטנה אבל כשהדולר יטוס ל- 4 או יותר אתה תחגוג עם תשואה כפולה - גם ריבית גבוהה וגם רווח מעללית הדולר. פוט 390 סחיר למדי גם בסדרות פברואר ומרץ ורכישתו אינה משעבדת ביטחונות כלשהם. אגב - על איזה אגח חשבת? אולי אוכל להציג בפניך אלטרנטיבות שאינך מודע להן.
בהתחשב באפשרויות הנוספות.

חגי

New member
לפי דעתי - וזה מה שאני עושה כמובן

בהתחשב באפשרויות הנוספות.
לפי דעתי - וזה מה שאני עושה כמובן
ולמרות כל האפשרויות הנוספות - PUT390 נראה הכי טוב.

NS101

New member
חבל, פברואר או מרץ

פוט לאיזה חודש?
חבל, פברואר או מרץ
סתם יוצא כאילו אתה משלם משהו כמו כמעט חצי אחוז מהפוזיציה על שחיקה. משהו שאפשר להימנע ממנו, אם משלבים גם כתיבה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה