הדרכה למטפלים לניקוז ראתי

הדרכה למטפלים לניקוז ראתי

כאשר כתבתי תגובה לג.מ. נזכרתי שגם לי יש נושא שאני רוצה להבין, ואולי הועד הנכבד, עליו הגנתי קודם, יסביר לי מה קורה? מדוע עבודתה של ענת הפיזיותרפיסיטית הופסקה? אחד הפרויקטים הכי יפים שהאיגוד עשה זה האפשרות לקבל טיפולים מאנשים שאינם פיזיותרפיסטים. אבל ללא ההדרכה של ענת אנא אנו באים? המטפלת שלי לא קבלה כבר הדרכה בערך שנה. ומה קורה עם חולים חדשים או עם כאלה שהמטפלים שלהם התחלפו? למי שלא יודע ענת נתנה לנו הדרכה לא רק בניקוז ראתי אלא גם בפעילות גופנית. כל ההתייחסות שלי לטיפול ב-סי אף השתנה מאז שהכרתי את ענת. איך לקחו לנו אותה???

לד.ל הדרכה בניקוז ראות

אתה צודק שאובדנה של ענת ניכר בשטח, היא פזיתרפיסטית ומדריכה מן השורה הראשונה. כרגע נמצאת בהערכות תוכנית להקמת צוות עבודה של שבעת הפזיתרפיסטים מכל המרכזים. כאשר כל נושא הפזיותרפיה אמור לעלות מדרגה. בשלב זה כל מטפל וחולה יכולים לקבל הדרכה מהפזיותרפיסט במרכז הרפואי שלו אם יש לך קושי אנא פני למשרד האיגוד לגב` רחל ברגר דליה

לדליה היקרה

אני לא יכולה שלא להתפעל מהמהירות שבה את עונה לנו, אבל בחייך את יודעת שמה שענית לי זה זיבולי שכל. איזה היערכות ואילו תשובות יכולה לתת לי רחל ברגר. אולי יש לך משהו יותר אינטיליגנטי לענות לי. לא נשמע מץאים לך.

לד.ל וגם לכל מי שחושב שחוצפה זה אנט

א. אני מבקשת ממך לא להשתמש בדליה יקרה כשאין לך כוונה כזו ב. ההתפעלות שלך מיותרת כי יש בה ציניות ג. אני לא חייבת לך דבר את לא מממנת את הזמן שאני יושבת להשיב לך ד. אני באופן מוחלט לא מרשה לך להתבטא ישירות אלי בביטוי ``זיבולי שכל`` ה. ולגבי אינטלגנציה? אילו היית קצת יותר נבונה לא היית בוחרת בסגנון הזה ו. השילוב בין דליה יקרה וכל השאר מעורר חמלה ז. אני מצפה ממך להתנצלות ח. התבטאות נוספת בסגנון זה תגרור אחריה ``חסימה`` לא תוכלי להכנס לפורום דליה

לדליה שלום

אני דווקא חשבתי שמי שכותבת ``ביצים`` יכולה לספוג ``זיבולים``. אולי תתפלאי לשמוע שאני דווקא כן מעריכה אותך, ובגלל זה היה לי אומץ לכתוב מה שכתבתי, ואנא ראיזאת כהתנצלות. אני מקווה שעכשיו תוכלי לענות לי עינינית לגבי נושא הפיזיותרפיה, שאין ספק שתגובתי הקשה בטאה, כעס, תיסכול, התמרמרות וחוסר הבנה בסיסי לגורמים שמובילים לה]סקה ללא התרעה מראש של עבודה כל כך חשובה.

גמ

New member
תגובה

הי דליה באופן אישי אני מסכים עם רוב דברייך גם אני השתוממתי למקרא תשובתה של הגברת.כנראה שהיא לא כ``כ מבינה עדיין איך מתנהלים דברים בעולם. לדעתי פתרון אשר כולל קבוצת פזיוטרפיסטים טובה בהרבה מפזיוטרפיסטית אחת אשר כוחותיה מוגבלים למרות שהיא סוחבת איתה עדת מעריצים.כהערת אב הייתי אומר שחבל שהח`ברה האלה לא זכו להתחנך מתחת לזרועותיה של איה . הדבר היחיד שקצת צרם לי הוא נושא האיום בחסימה - הייתי בוחר בתגובה בסגנון של - אם ברצונך שאגיב לדברייך... בתודה.

לגמ ולכל השאר

מכוון ואני ערה מאתמול שעה 23.00 כבר למעלה מ 24 שעות,ובבקר יש לי פגישה עם מבקר המדינה בירושלים בנושא בריאות במערכת החינוך, וב 14.30 פגישה עם ראש אגף טכנולוגיה במשרד הבריאות, ובערב אני מוזמנת לערב פתיחה של עמותה חדשה ``העמותה ליתר לחץ דם ראתי`` שמעתם משהו כזה? תסכימו איתי שאני חייבת ללכת לישון. אני מתלבטת בימים האחרונים אם לפתוח את נושא דליה לדיון, חשבתי שמכוון וכל הזמן יש סטיה מהנושא ואיך שהו הריקושטים מגיעים אלי אולי יהיה נכון לספר לכן עלי, מאיפה צמחתי ואיך הפכתי ``משוגעת`` שלא ישנה בלילות ומנסה לפתור בעיות בריאות. אולי תראו בי אדם שקוראים לו דליה ולא דמות וירטואלית שנמצאת מאחורי איזה מסך.אני מודה על האמת, אני חוששת מאד מהאקט הזה. כוון ואני עלולה להפגע ממנו בסופו של דבר. אתם מתקשים להפריד בין תפקידי בנהול הפורום ובין העובדה שאני חברת ועד.גם לי זה קצת קשה כמנהל הפורום אני נמנעת מלהגיד את דעותי האישיות בנושאים רפואיים. אני רואה את תפקידי בלהיות כאן, לראות שמתנהל דיאלוג רציני ומענין, שעולות שאלות ומקבלים תשובות. לצערי הרב קשה לקבל הסכמת רופא להכנס באופן קבוע לפורום,(זה יעלה לדיון בישיבת הועד הקרובה)אני כן מתערבת בשיחה, ובודאי מנסה לתת תשובות, אבל אם אתם מבינים שאני נציג האיגוד בפורום,אז אנחנו לא באותו ראש. בבקשה תקראו ליושב הראש של האיגוד שיתן תשובות לשאלות. תקראו לרופאים במרפאות שלכם שיסבירו את הסתירה בין ביטול דאווס ומרפאה שאין בה טיפת אויר וחולי CF נאלצים לשבת ולהמתין שעות. יש בארץ מרפאות שמקבלות חולים בימים מסוימים לחולים בלי פסאודומונס ובימים אחרים לחולים עם. תפנו שאלות ישירות לרופא פלוני לתת תשובות הוא יהיה חיב להכנס ולתת תשובות (עכשיו אני אחטוף גם מהרופאים)תשאלו את הרופאים כמה חולים חזרו מדאווס עם חידקים שלא היו להם לפני דאווס, תבקשו מהרופאים שיתנו לכם הרצאה על סוגי החידקים המזהמים ראות של חולי CF ומה המשמעות של כל סוג של חידקים. תשאלו את הרופאים שלכם מה אומרות הסטטיסטיקות על איכות חיים ואורך חיים של חולים שלוקחים אנטיביוטיקה ללא הפסקה לעומת חולים שמקבלים רק בהתלקחות ראתית. תשאלו מדוע מקבלים לאורך זמן אנטיביוטיקה לא ספציפית כלומר לא לחידק המצוי בראות ובזמן אישפוז מקבלים בעיקר אנטיביוטיקה לפסאודומונס, תשאלו את הרופאים האם הם עושים סקר של מצב העצם בחולי CF שמסתבר סובלים גם מתהליכים אוסטאופורותים, תשאלו מדוע משתמשים לאורך שנים במשאפים עם קורטיזון והאם אין זה אחד הגורמים לירידה בצפיפות עצם האם כולכם מקבלים טיפול מונע ע``י כלציום? תשאלו מדוע סרטן המעי בחולי CF הוא פי 7 גדול מהאוכלוסיה הבריאה? האם זה קשור למוטציה מסוימת? האם יש השערות למה זה קורה? (אולי כדאי לאכול ברוקולי? ס.ת..ם) לשעה מאוחרת זו אני חושבת שנתתי לכם חומר למחשבה. כמובן שכל שאלה לגבי פעילות האיגוד היא לגיטימית, לא לגיטימי לא לגבי ולא לגבי אחרים לדבר בסגנון לגלגני ציני ופוגע ולכן מי שיהג זילזול או חוסר כבוד במשתתפים עשוי להחסם (זו תשובה לגיל) בנושא ההערכות לפיזיותרפיה נדבר ביום אחר להתראות מחר

סרטן?

אני ממש בפניקה. מה זאת אומרת סרטן פי שבע? גם ככה נדמה לי שכל השכנים שלי והמכרים שלי חולים בסרטן. אז אני כמעט בטוח אחלה. אנא, תגובה מהירה

מי המומחה?

כל אחד מרופאי CF הוא מומחה כתבו בנושא שאלה לדר` פלוני כמו כן להפנות את השאלה ליו``ר ועדת רופאים מיעצת דר` לאה בנטור

לדר` פלוני

לא פלוני ולא אלמוני מהרופאים נכנסים לפורום לצערי הרב, אני מאמינה שאין להם זמן.אני אבקש מדר` בנטור להשיב לשאלתכם!

להורים הצעירים שמודים

אחד מהמומחים ל CF הבטיח להכנס ולתת תשובה וטרם עשה זאת, אזכיר לו שנית

jasmine38

New member
לג.מ. בתגובה

מאחר שהבנתי ש``כהערת אב`` ו``זכו להתחנך`` מיוחסל לי, ברצוני להגיב: 1. אשתי אני ואחרים, מפרגנים לענת דמרי, לפחות כמו לכל מי שמלווה אותנו בהתמודדות עם ה-CF. זה המינימום שנדרש ממי שזכה לעזרה מענת, ומותר להתגעגע, להביא עמדה ותקוה לחזרתה לפעילות בקרבינו. אנו זקוקים להרבה ``ענת`` ``איה`` ``גיל``. יש מקום לכל הטובים, וממליץ לא לנסות לדרג אותם. כבודו ואו כבודה של מי מהפיזיוטרפיסטים, אין בו כדי להטיל דופי, במי מהאחרים. ברצוני להוסיף שבנוסף לאיה, (שבחרת לציין בשמה), אתה מוזמן לשניידר לפגוש את גילי שלנו. הוא בהחלט מישהו חבל``ז. ולמרות הכל - יש מקום של כבוד לענת. 2. אני מגדל שיער אפור ואפילו לבן, כך ש``קצת`` קשה לי להכלל בקבוצה של ``עדת מעריצים`` של מי שלא יהיה, שלא לדבר על ``זכו להתחנך``. 3. תגובתה של ``הגברת`` (ליידי די`), מאחר שהיא כ``כ מבינה, איך וכיצד מתנהלים דברים בעולמנו. כל שינוי שיטה ואו דרך, צריכים זמן להתארגנות. אף אחד לא יכול להתחייב על מועד לסיום ההתארגנות, וכמובן שיהיו תקלות בראשית וכו` וכו`. כמו כן, יתכן שבנקודת זמן זו, יש לה בעיה לחוצה בנושא פיזיו`, (כמו לאחרים וכמו לנו) מה שיכול להשפיע על סיגנון תגובתה. ודאי תסכים, שלא ניתן ליחס לגברת, שבירת שיאים בתחום הסיגנון. 4. אין לי בעיה עם ההערכות החדשה בתחום הפיזיו`. כמו שנהוג לחשוב בימים אילו, הנושא יבחן ב``מבחן התוצאה``. ימים יגידו. *** אע``פ ברצוני לציין, שבדר``כ אני מזדהה עם דעותך וסגנונך. ***

גמ

New member
איך שאות אחת יכולה לגרום לתגובה

הטעות במקור היתה שלי לא כיוונתי את תגובתי כלפיך. מדובר במילה ``אגב`` ולא אב אבל בכ``ז שמחתי לקרוא את תגובתך. צר לי להצטייר כעקשן אבל למרות שכבודם של כל אלה שהזכרת במקומו מונח חייבים לשמור על סדר. קיימים פזיוטרפיסטים טובים יותר וטובים פחות וגם קיימת איה: איה נמצאת בכמה רמות מעל האחרים בכל תחומי הטיפול. האמת היא שחסר לי ``פרס על מפעל חיים`` שצריך להעניק לה מטעם האיגוד. בנוגע להתארגנות, בטוחני שאם יפנו לאיגוד ויבקשו עזרה, היא תמצא ובמהרה בתודה.

jasmine38

New member
לג.מ.

אשרי המאמין. מחפש כבר חודשים ולא מוצא, ובאמת ניסיתי. פניתי לכנרת, פרסמתי מודעות רבות באזור מגורי, פניתי לידידים (אולי מכירים?), אפילו הגעתי לעימות עם מנהלת ביה``ס ב``אסף הרופא``, ועכשיו אני פונה אליך. אולי יש לך רעיון יצירתי?.ברצינות!. * איה ``מדהימה`` ביחס למי שפגשת. (מן הסתם, יש כאלה שלא פגשת מעודך, ואינך יכול להשוות מישהו מוכר, ככל שיהיה, למי שלא מוכר לך כלל.) אין לי ויכוח על איה. הרכב מנצח לא צריך להחליף, אך תמיד ניתן לחזקו בטובים נוספים. לידיעתך: פרסים ניתן להמציא ולייצר. (``פרס-ישראל`` היא יוזמה ומסורת שהחלה רק מרעיון). ערך הפרס לא נמדד רק בכסף . ``כבוד`` ``תודה`` ``אותות`` וכו` הם לפעמים שווים יותר. לך עם הרעיון..... ותגשים אותו. בכל אופן, שמישהו יתנדב לרמוז לאיה, להציץ בפורום, ולהשמין מנחת, שכנראה מגיע לה. * אני מקווה לפגוש אותך עין בעין, בעתיד הנראה לעין. (יצא לי חרוז).

למעלה